Maska algowa - spirulina. Jaka firma? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-18, 20:02   #1
kasiab
Gość
 
Wiadomości: n/a

Maska algowa (plastyczna) stosowana w warunkach domowych


Byłam ostatnio u kosmetyczki na zabiegu oczyszczania twarzy, po którym nałożono mi na twarz SUPER maskę algową, plastyczną. Maska cudownie ożywiła i uspokoiła moją twarzyczkę i naprawdę byłam bardzo zodowolona z efektu. Na Allegro można kupić takie maski i przeliczając koszt zabiegu we własnym zakresie wychodzi duuuuużo taniej. Mam jednak wątpliwości, czy będę potrafiła (nawet przy czyjejś pomocy) zaaplikować sobie to cudo - maskę trzeba rozrobić z wodą, potem w odpowiednim momencie nałożyć umiejętnie na twarz. No i czy będzie z tego spodziewany efekt - bo u kosmetyczki miałam wcześniej robiony masaż, potem jakieś ampułki i nie wiem czy sama maska zdziała tyle sama. Dziewczyny, czy używacie takich masek same w domu, jak z nakładaniem i czy po prostu warto? Bo może lepiej zaoszczędzic trochę pieniędzy i udać się do kosmetyczki? Pani Beato, proszę o fachową poradę, bo te algi są naprawdę ekstra i cena kusząca, ale mam dużo wątpliwości.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 22:12   #2
tysia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
GG do tysia7
Re: Maska algowa (plastyczna) stosowana w warunkach domowych

Czesc! Ja nie jestem specjalistka,bo dopiero sie uczeDzis robilysmy na pracowni kosmetycznej wlasnie maski algowe.
Faktycznie robi sie je czesto po oczyszaniu,masazu ,lecz rownie dobrze mozna zrobic bez wczesniejszych zabiegow.Algi maja zadanie przede wszystkim nawilzajace.
co do sposobu przygotowania maski to do proszku dodaje sie wode i specjalny aktywator.
Mysle,ze mozesz sobie taka maske zrobic w domu,ale sama sobie raczej nie poradzisz,bo naklada sie ja rowniez na oczy usta,no i trzeba lezec bo dopoki nie zastygnie to moze splywac.wiec biorac pod uwage powyzsze fakty to ja osobiscie nie wyobrazam sobie samodzielnego nakladania.
No chyba ,ze oczywiscie bedziesz miala inny rodzaj maski niz my stosowalismy i nie bedziesz nakladac na oczy.
tysia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 14:54   #3
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
maska z alg

dziewczyny cyz uwzywalyscie moze jakies maseczki z alg??? jakies konkretne firmy mzecie moze polecic?? slyszalam ze maseczki te zawieraja algi roznego rodzaju. mnie by interesowaly takie do cery bardzo tlustej i potzrebujacej nawilzenia.
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 13:25   #4
iwona2333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Maska kremowa z alg morskich

Witam.
Interesuje mnie maska kremowa z alg morskich- antycellulitowa.Chciałaby m użyć jej po masażu ciała. Różne firmy oferują takie kosmetyki, niestety nie wiem, kóra będzie najlepsza?
Proszę o radę.
iwona2333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 15:28   #5
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Mam pytanie do pań kosmetyczek, kosmetolog pracujących na profesjonalnych produktach do gabinetów.
Będąc na studiach miałam okazję pracować z maską algową na bazie czystej spiruliny. O ile się nie mylę, miała ona formę proszkową typową do masek algowy, a po rozrobieniu intensywny zielony kolor. Posiadała bardzo specyficzny, rybi zapach i nie zastygała na twarzy w sposób typowy dla alg. Nie jestem pewna, ale chyba zmywało się ją po prostu letnią wodą.

Pamiętam, że efekt po tej maseczce był niesamowity. Bardzo chciałabym ją zakupić do swojego gabinetu, ale niestety nie mam pojęcia jakiej firmy był to produkt. W związku z tym mam pytanie:

Czy któraś z Was pracuje na takim kosmetyku? Jeżeli tak to jakiej firmy? Jak wygląda cenowo taka maseczka?

Dodam, że wiem, że Bielenda wprowadziła maskę algową ze spiruliną, ale nie chodzi mi o tego rodzaju produkt.

Wiem, że na allegro można dostać czystą, sproszkowaną spirulinę, ale szczerze mówiąc troszkę boję się tych produktów Jaka jest Wasza opinia?
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 17:21   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Mam pytanie do pań kosmetyczek, kosmetolog pracujących na profesjonalnych produktach do gabinetów.
Będąc na studiach miałam okazję pracować z maską algową na bazie czystej spiruliny. O ile się nie mylę, miała ona formę proszkową typową do masek algowy, a po rozrobieniu intensywny zielony kolor. Posiadała bardzo specyficzny, rybi zapach i nie zastygała na twarzy w sposób typowy dla alg. Nie jestem pewna, ale chyba zmywało się ją po prostu letnią wodą.

Pamiętam, że efekt po tej maseczce był niesamowity. Bardzo chciałabym ją zakupić do swojego gabinetu, ale niestety nie mam pojęcia jakiej firmy był to produkt. W związku z tym mam pytanie:

Czy któraś z Was pracuje na takim kosmetyku? Jeżeli tak to jakiej firmy? Jak wygląda cenowo taka maseczka?

Dodam, że wiem, że Bielenda wprowadziła maskę algową ze spiruliną, ale nie chodzi mi o tego rodzaju produkt.

Wiem, że na allegro można dostać czystą, sproszkowaną spirulinę, ale szczerze mówiąc troszkę boję się tych produktów Jaka jest Wasza opinia?
Ja swojego czasu stosowałam spisulinę z mazideł http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=39 Kolor, zapach, stosowanie było identyczne jak to opisane przez Ciebie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:00   #7
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Dziękuję za odpowiedź dzisiaj troszkę pogrzebałam na forum Biochemia i właśnie znalazłam tę stronę, a na niej czystą spirulinę

I jak byłaś z niej zadowolona?
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 21:16   #8
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

też polecam tę spirulinę. regularnie używam jej od kilku miesięcy i jest cudowna.
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:50   #9
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Jeżeli była to maseczka, że (niewielką ilość chyba łyżeczkę małą, bo algi to idzie na twarz 2-2,5 miarki .. )proszek mieszało się z aktywatorem to w swojej ofercie ma taką maseczkę Ziaja Pro.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:33   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
I jak byłaś z niej zadowolona?
Ja z niej nie byłam zadowolona ze względu na konsystencję i zapach,ale uważam,że za taką cenę śmiało można spróbować i samemu wyrobić sobie opinię
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 09:54   #11
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Jeżeli była to maseczka, że (niewielką ilość chyba łyżeczkę małą, bo algi to idzie na twarz 2-2,5 miarki .. )proszek mieszało się z aktywatorem to w swojej ofercie ma taką maseczkę Ziaja Pro.
Bayje masz w 100% rację! Pracowałam chyba rzeczywiście na ZiajaPro Przypomniałam sobie, że ta maska znajdowała się w jakimś białym kartoniku i rzeczywiście rozrabiało się ją z aktywatorem. Wielkie dzięki! Wypróbuję chyba na początek tą z mazideł, a jak nie będę zadowolona to zakupię, tę z Ziaji

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja z niej nie byłam zadowolona ze względu na konsystencję i zapach,ale uważam,że za taką cenę śmiało można spróbować i samemu wyrobić sobie opinię
Tak, też zrobię No niestety zapach tej maski może odrzucać, ale myślę, że dla efektów warto się pomęczyć Mam klientkę, która bardzo mnie prosi o tą maseczkę, bo wiele lat temu robiła ją w jakimś gabinecie i uważa, że to jedyna maseczka, z której kiedykolwiek była zadowolona, bo efekt utrzymywał się przez kilka dni
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 12:08   #12
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Maska algowa - spirulina. Jaka firma?

Cieszy mnie fakt, że pomogłam
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:33   #13
anek799
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 84
Maska algowa z bielendy-pytanie?

Dostałam kilka małych opakowań masek algowych z bielendy (miedzy innym arbuzowa, z proteinami itp.) Dziś próbowałam zrobić proteinową według przepisu 20g maski i 40 g wody (dodałam zimnej) i maski za nic w świecie nie dało się nałożyć. Była tak gęsta i bardzo szybko zastygła. Co źle zrobiłam, bo z tego co pamiętam u kosmetyczki nie miała ona takiej konsystencji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
anek799 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 18:18   #14
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: Maska algowa z bielendy-pytanie?

Cytat:
Napisane przez anek799 Pokaż wiadomość
Dostałam kilka małych opakowań masek algowych z bielendy (miedzy innym arbuzowa, z proteinami itp.) Dziś próbowałam zrobić proteinową według przepisu 20g maski i 40 g wody (dodałam zimnej) i maski za nic w świecie nie dało się nałożyć. Była tak gęsta i bardzo szybko zastygła. Co źle zrobiłam, bo z tego co pamiętam u kosmetyczki nie miała ona takiej konsystencji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
W instrukcji jest napisane ,żeby wziąć 2,5 miarki proszku i 3 miarki wody zimnej mineralnej i wymieszać do uzyskania gładkiej masy. To według tego nawet za duzo wody dałaś.
Te maski bardzo szybko zastygają,więc trzeba wprawy.
Ja już dawno nie robiłam masek algowych sama,pamiętam tylko ,że błyskiem nakładałam po troszku niewielkie ilości ,raz na jeden policzek, potem znowu kolejna porcja mieszana i na drugi policzek i brodę ,potem jeszcze raz mieszałam i kładłam na czoło.Umywalka była wypaćkana cała,ale ja to robiłam napewno niefachowo.
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 22:12   #15
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Maska algowa z bielendy-pytanie?

Cytat:
Napisane przez anek799 Pokaż wiadomość
Dostałam kilka małych opakowań masek algowych z bielendy (miedzy innym arbuzowa, z proteinami itp.) Dziś próbowałam zrobić proteinową według przepisu 20g maski i 40 g wody (dodałam zimnej) i maski za nic w świecie nie dało się nałożyć. Była tak gęsta i bardzo szybko zastygła. Co źle zrobiłam, bo z tego co pamiętam u kosmetyczki nie miała ona takiej konsystencji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Czym nakladalas maskę? jesli pędzlem, to na pewno stad problem. Algi naklada sie specjalna szpatulką, a jesli takiej nie posiadasz, to plaska plastykową łyżka. konsystencja powinna przypominac gęstą śmietanę, byc moze bylo wody jednak za malo, czasem pisza na opakowaniu dane proporcje, ale tak na dobrą sprawę lepiej sprawdza się dolewanie "na oko". Wiem, ze to trudne dla amatorki, po czasie dochodzi się do wprawy.
i jeszcze jedno, w trakcie dolewania wody należy maskę energicznie mieszać inaczej powstana grudki i plyn dobrze nie polaczy sie z proszkiem, stąd ciężej jest taka maske nalozyc.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 11:17   #16
aniazxc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Maska algowa + oczyszczanie drobnoziarniste

Cześć wam.Kupiłam sobie na allegro BIELENDA ZIELONA MASKA ALGOWA SPIRULINA czy moge przed tym robic peeling droboziarnisty z perfecty ?
aniazxc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 09:46   #17
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Maska algowa + oczyszczanie drobnoziarniste

Jak najbardziej!
To normalna maseczka i jak przed każdą należy wykonać peeling i stonizować skórę.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 16:11   #18
aniazxc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Maska algowa + oczyszczanie drobnoziarniste

Zrobiłam wczoraj ten peeling z perfecty i maske algowa ale maseczka tak mnie piekła i zrobila sie sucha na twarzy że zdejmowałam ją z 20min a resztki maseczki na twarzy musiałam zmyc woda dlaczego?
aniazxc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 18:20   #19
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Maska algowa + oczyszczanie drobnoziarniste

oj chyba nie doczytałaś instrukcji obsługi

to jest maska algowa -tężeje na skórze
należy ją nałożyć grubą warstwą wtedy bez problemu schodzi
a jeśli zostają niedobitki wystarczy odrobina toniku na waciku - zmoczyć i bez problemu odchodzi

wstukaj w wyszukiwarkę na wizażu "maski algowe" "maska algowa" i masz wszystko jak na dłoni
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 15:41   #20
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Maski algowe w ciąży

Witam !

Potrzebuję pomocy, wie ktoś może czy w ciąży wolno stosować chłodzącą maskę algową z rutyną i witaminą C z Bielendy ?

Pozdrawiam
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 17:17   #21
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Maski algowe w ciąży

jasne to nie zabieg z prądami tylko maska. ale moze byc możliwosc że Cie uczuli... ale wątpie spróbuj na np żuchwie
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 22:38   #22
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Maski algowe

Witam
Postanowiłam pobawić się z maskami algowymi. Ponieważ pokochałam wszelakie sprawy związane z nimi mam pytanie: Jak często można je stosować?
Zakupiłam sobie profesjonalne maski Bielendy (wybielającą i ze spiruliną) i serum.
To są te maski, przy których trzeba pobawić się w "chemika" i zmieszać je sobie samemu. Nie mam z tym najmniejszego problemu, zawsze wychodzą mi idealne, a ta "chemiczna" zabawa sprawia mi ogromną frajdę.
Poza przyjemnością tworzenia maski, niesamowicie lubię jej działanie kiedy mam na buzi (chłod i poczucie wchłaniania) i przy ściąganiu, kiedy maska z zewnątrz jest sucha a w środku nawilżona No po prostu to to jest stworzone dla mnie i mojej przyjemności od momentu odmierzania proszku do pozbycia się ostatniego kawałka maski z twarzy.
Efekty jakieś są, całkiem fajne, ale moja buzia zawsze potrzebuje "traktora" wśród każdego rodzaju kosmetyków i czuję, że mogłabym codziennie stosować takie maski (dla przykładu lepsze efekty mam po codziennym peelingu mechanicznym niż bez niego)
No, ale nie wiem, czy mi to nie zaszkodzi?
W końcu to nie drogeryjny kosmetyk, czy kiedy często (może nie codziennie ale co 1-2 dni) będę stosowała takie maski, to będzie to bezpieczne?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
__________________
Pasja https://www.facebook.com/CatCorporation
http://art-madam.pl/strona-artysty,Cat-Corporation


- Załóżmy, że te istoty są mądrzejsze od nas. Dlaczego nie przyjdą i nie powiedzą nam czego chcą?
- Jest Pan mądrzejszy od karalucha. Próbował mu Pan coś tłumaczyć?
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-29 23:38:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.