Trądzik psychika mi siada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 09:44   #1
Mateusz14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Angry

Trądzik psychika mi siada


Witam serdecznie mam 14 lat i borykam sie z trądzikiem, zaczęło się od pryszczyków nad ustami na brodzie nosie i policzkach. obecnie mam kaszkę na czole, masę plam nad ustami i wydaje mi sie ze kazde dotkniecie twarzy czy tez wycieranie jej po umyciu rozdrapuje pryszcze a niestety mam wrażenie że po każdym rozdrapaniu pryszcza wyskakuje wokół niego masa innych. Myję twarz żelem oczyszczającym under twenty prosze pomozcie jak sie tego pozbyc :/?
Mateusz14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 09:49   #2
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Idz do apteki i kup cos aptecznego under twenty i inne drogeryjne kosmetyki na tradzik jeszcze bardziej go nasilaja. To że masz skóre tłusta i z wypryskami to nei znaczy ze trzeba ja matowic i wysuszac wrecz przeciwnie nawilzaj ja i idz do dermatologa.

Edytowane przez gazelaa
Czas edycji: 2013-12-10 o 09:52
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 13:15   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie mam 14 lat i borykam sie z trądzikiem, zaczęło się od pryszczyków nad ustami na brodzie nosie i policzkach. obecnie mam kaszkę na czole, masę plam nad ustami i wydaje mi sie ze kazde dotkniecie twarzy czy tez wycieranie jej po umyciu rozdrapuje pryszcze a niestety mam wrażenie że po każdym rozdrapaniu pryszcza wyskakuje wokół niego masa innych. Myję twarz żelem oczyszczającym under twenty prosze pomozcie jak sie tego pozbyc :/?
Wizażanka powyżej ma rację Nie używaj żadnych drogeryjnych kosmetyków typu under twenty, garnier itp. bo one nie wyleczą, a są często zbyt drażniące. Mogę polecić wymianę żelu na żel kuracja antybakteryjna ziaja med (dostepny w aptekach za ok. 9 zł). Jest niezwykle łagodny, nie rozdrapuje zmian. Nie wycieraj mocno twarzy, tylko delikatnie dotykaj/przykładaj ręcznikiem, najlepiej jednorazowym (to jest bardziej higieniczna metoda, niż przy reczniku zwykłym). Możliwe że przy każdym rozdrapaniu pryszcza, wyskakuje masa innych ponieważ przy rozdrapaniu czy wycisnieciu pryszcza roznosi się bakterie, więc tego unikaj. Jeśli już się tak zdarzy że gdzieś rozdrapiesz niechcący to koniecznie czymś zdezynfekuj np. jakimś tonikiem z alkoholem itp. (Tylko punktowo alkohole nie na cala twarz!).

Powinieneś wybrać się do dermatologa by podjął leczenie, bo to co napisałam powyżej może pomóc, ale nie uderzy w przyczynę, a to jest najważniejsze. Na plamy, zahamowanie tradziku mi pomógł krem acne derm z apteki (za ok. 20zl) ale i tak wyleczyłam się dzieki produktom na receptę...

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-10 o 17:58
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 16:50   #4
perfect0nly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 46
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Przede wszystkim, nie majstruj przy twarzy! Zostaną Ci blizny, a w najlepszym wypadku rozniesiesz bakterie na całą twarz. ZERO spirytusu, chyba że znajduje się on w leku od dermatologa. Jeśli pryszcz jest duży i pęknie, przetrzyj to miejsce patyczkiem nasączonym wodą utlenioną. I przede wszystkim - nie kupuj niczego z drogerii. Poszukaj w internecie lekarza dermatologa z Twojego miasta, który ma dobre opinie. Jeśli na wizycie lekarz nie zrobi z Tobą wywiadu i nie przyjrzy się z bliska Twojej skórze - zmień go! Przed wizytą pobiegnij do apteki po Pastę Lassari - pasta cynkowa z kwasem salicylowym, którą nakłada się na noc punktowo (tylko w zmienionych miejscach) Nie wydasz więcej niż 4 złote. Myj twarz czymś delikatnym, jak np żel dla dzieci Babydream, zmieniaj często ręcznik i poszewkę od poduszki, gdzie rozwijają się bakterie.
perfect0nly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 23:51   #5
*Iskra*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Przede wszystkim polecam Ci wizytę u dermatologa, im wcześniej tym lepiej. Bardzo długo męczyłam się z moją cerą testując na sobie wszystkie dostępne kosmetyki i to bez efektu. Moja cera była w naprawde złym stanie, pryszcz na pryszczu. Dopiero wizyta u dermatologa mi pomogła i obecnie wyleczyłam się z tradziku, i mam ładną buzię znacznie trudniejsze do usunięcia sa plamki i przebarwienia potrądzikowe, dlatego nie rozdrapuj pryszczy bo jak zostana ślady to bedzie trudno ich się pozbyć. Powodzenia!
*Iskra* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 08:19   #6
Mateusz14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik psychika mi siada

dermatolog przepisala mi zel davercin z erytromycyna i alkoholem etylowym 96% co o nim myslicie? troche ciezko sie go zmywa zostawia bialy osad na skorze i podczas zmywania rowniez mozna potraktowac swoja skore niedelikatnie :/ jeszcze pytanie , kiedy na pryszczu zrobi sie bialy strupek i go niechcacy zdrapie to tez cos niebezpiecznego? lek davercin strasznie wysusza czy odpowiedni do nawilzania bedzie krem nivea?
Mateusz14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 09:46   #7
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
dermatolog przepisala mi zel davercin z erytromycyna i alkoholem etylowym 96% co o nim myslicie? troche ciezko sie go zmywa zostawia bialy osad na skorze i podczas zmywania rowniez mozna potraktowac swoja skore niedelikatnie :/ jeszcze pytanie , kiedy na pryszczu zrobi sie bialy strupek i go niechcacy zdrapie to tez cos niebezpiecznego? lek davercin strasznie wysusza czy odpowiedni do nawilzania bedzie krem nivea?
Idź lepiej do innego dermatola jak ci tylko davercin przepisała.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 12:37   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
dermatolog przepisala mi zel davercin z erytromycyna i alkoholem etylowym 96% co o nim myslicie? troche ciezko sie go zmywa zostawia bialy osad na skorze i podczas zmywania rowniez mozna potraktowac swoja skore niedelikatnie :/ jeszcze pytanie , kiedy na pryszczu zrobi sie bialy strupek i go niechcacy zdrapie to tez cos niebezpiecznego? lek davercin strasznie wysusza czy odpowiedni do nawilzania bedzie krem nivea?
Nie uzywałam davercin więc się nie wypowiem, ponizej podałam link do watku o nim, ale tego jest wiecej wiec wpisz w wyszukiwarkę.

Żadnych strupków nie wolno zdrapywać, poniewaz uniemożliwiasz zagojenie się rany . Krem nivea możesz potestować czy się sprawdzi. Ogólnie ważne jest natłuszczanie.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=22899

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-11 o 12:40
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 16:08   #9
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nie uzywałam davercin więc się nie wypowiem, ponizej podałam link do watku o nim, ale tego jest wiecej wiec wpisz w wyszukiwarkę.

Żadnych strupków nie wolno zdrapywać, poniewaz uniemożliwiasz zagojenie się rany . Krem nivea możesz potestować czy się sprawdzi. Ogólnie ważne jest natłuszczanie.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=22899
nie natłuszczanie tylko NAWILŻANIE. Nie wolno cery trądzikowej smarować żadnymi tłustymi kremami bo one dodatkowo zapychają pory i powodują, że tworzą się pryszcze. Terapia antytradzikowa jest długotrwała. Aby zobaczyć rezultaty działania leku musisz poczekać parę tygodni czasem miesięcy. Jeżeli nie zaobserwujesz poprawy wybierz sie do innego specjalisty. Nie polecam kosmetyków drogeryjnych. One często podrażniają i tak wrażliwą cerę trądzikową. Do zmywania twarzy polecam Cetapil albo Physiogel. Sa bardzo delikatne. Można je kupić w aptece. Nie należny również szorować twarzy. Wystarczy, że delikatnie ją umyjesz rano i wieczorem. Skóra po Davercinie jest często zaczerwieniona, ale to normalne. Ważne żeby nakładać go bardzo cienko. Ja walczyłam z trądzikiem ładnych parę lat. Wydałam majątek na różne maści i kosmetyki. W końcu zdecydowałam się na Izotek i w końcu jestem zadowolona. Ale jeśli Twój trądzik nie jest poważny może inne, mniej inwazyjne leki pomogą. Izotek to już jest ostateczność.
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 18:33   #10
Mateusz14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik psychika mi siada

a czy mozliwe ze davercin pogorszy stan skory czy nie bardzo?
Mateusz14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 18:36   #11
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
a czy mozliwe ze davercin pogorszy stan skory czy nie bardzo?
Średnio skuteczny jest i np moja skora przyzwyczaila się, idz do dobrego dermatologa niech da ci moze jakieś silniejsze leki i załagodzi tradzik zanim neizle sie rozwinie i doperio bedzie problem. Dobry dermatolog powinien ci powiedziec jak masz pielegnowac skore, a najwidoczniej nawet nie zapytała sie ciebie jak to robisz skoro dalej uzywasz under twenty.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 21:30   #12
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
a czy mozliwe ze davercin pogorszy stan skory czy nie bardzo?
A jak długo go stosujesz? Nie sądzę żeby ten lek spowodował pogorszenie stanu skóry. Tzn są leki które na początku powodują tzw. wysyp. Skóra się oczyszcza, a potem jest już coraz lepiej. Miałam swego czasu ten lek, jednak mi nie pomógł. Z tego co pamiętam moja skóra najlepiej reagowała na Epiduo, ale chyba po 1,5 roku się do niego przyzwyczaiła i w sumie ten lek też nie spowodował wyleczenia. Zgadzam się z opinią wyżej, że najważniejsze jest dobre dobranie leków i odpowiednia pielęgnacja. Mimo tego że cały czas byłam pod "opieką" dermatologa w pewnym momencie stan mojej skóry był w tak strasznym stanie że nie wychodziłam praktycznie z domu przez kilka tygodni. Żałuję że wcześniej nie zaproponowano mi Izoteku, dziś nie musiałabym myśleć nad usuwaniem blizn potrądzikowych.

A i zastanów się nad tym co jesz bo dieta też w nie małym stopniu wpływa na wygląd skóry.
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 00:24   #13
Geraniol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 82
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Olejek z drzewa herbacianego zaleczy powstałe zmiany kupisz go w aptece.Ten olejek nie wysusza skóry a smarując nim nie zostaną ci blizny po pryszczu.
Możesz też mieć nużyce która powoduje trądzik http://www.rozanski.ch/demodex.htm http://nuzeniec.pl/ i wtedy oprócz olejku polecam ci nalewke z orzecha włoskiego jako tonik można zamówić w aptece.http://www.laboratoriumurody.pl/foru...em,t11899.html

Edytowane przez Geraniol
Czas edycji: 2013-12-12 o 00:51
Geraniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:11   #14
Mateusz14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik psychika mi siada

a ile czasu znikaja blizny potrądzikowe?raczej drobne bo nie drapalem skory tylko poprostu jak pryszcz znikł to plamka została

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
A jak długo go stosujesz? Nie sądzę żeby ten lek spowodował pogorszenie stanu skóry. Tzn są leki które na początku powodują tzw. wysyp. Skóra się oczyszcza, a potem jest już coraz lepiej. Miałam swego czasu ten lek, jednak mi nie pomógł. Z tego co pamiętam moja skóra najlepiej reagowała na Epiduo, ale chyba po 1,5 roku się do niego przyzwyczaiła i w sumie ten lek też nie spowodował wyleczenia. Zgadzam się z opinią wyżej, że najważniejsze jest dobre dobranie leków i odpowiednia pielęgnacja. Mimo tego że cały czas byłam pod "opieką" dermatologa w pewnym momencie stan mojej skóry był w tak strasznym stanie że nie wychodziłam praktycznie z domu przez kilka tygodni. Żałuję że wcześniej nie zaproponowano mi Izoteku, dziś nie musiałabym myśleć nad usuwaniem blizn potrądzikowych.

A i zastanów się nad tym co jesz bo dieta też w nie małym stopniu wpływa na wygląd skóry.
tak wiem unikam słodyczy i pikantnych rzeczy

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

a gdzie zrobić badania czy mam te nużyce? A jak tak to zwykłe leki na trądzik nie pomogą?
Mateusz14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 13:01   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Geraniol Pokaż wiadomość
Olejek z drzewa herbacianego zaleczy powstałe zmiany kupisz go w aptece.Ten olejek nie wysusza skóry a smarując nim nie zostaną ci blizny po pryszczu.
Możesz też mieć nużyce która powoduje trądzik http://www.rozanski.ch/demodex.htm http://nuzeniec.pl/ i wtedy oprócz olejku polecam ci nalewke z orzecha włoskiego jako tonik można zamówić w aptece.http://www.laboratoriumurody.pl/foru...em,t11899.html
Mi wysuszył, a blizny i tak zostały Nie wydaje mi się oby to był nuzeniec, myślę, że to po prostu tradzik młodzienczy, ale oczywiscie od diagnozy jest lekarz więc autorze możesz wypytac o przekaz na badania, jaka jest przyczyna twojego tradziku

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
a ile czasu znikaja blizny potrądzikowe?raczej drobne bo nie drapalem skory tylko poprostu jak pryszcz znikł to plamka została[COLOR="Silver"]
Blizny mogą zblednąć, ale nie znikną samoistnie. Bledną czasem kilka miesięcy, nawet lat. Gdy wyleczysz trądzik będziesz mógł skorzystać z zabiegów z kwasami, laserem itd. by przestały być widoczne, albo zmniejszyły się. Na takie plamki pozapalne dobre są kremy z kwasem azelainowym, który ma działanie też antytradzikowe- zapytaj swojego dermatologa o to czy możesz stosować takie kremy np. acne derm.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
nie natłuszczanie tylko NAWILŻANIE. Nie wolno cery trądzikowej smarować żadnymi tłustymi kremami bo one dodatkowo zapychają pory i powodują, że tworzą się pryszcze. Terapia antytradzikowa jest długotrwała. Aby zobaczyć rezultaty działania leku musisz poczekać parę tygodni czasem miesięcy. Jeżeli nie zaobserwujesz poprawy wybierz sie do innego specjalisty. Nie polecam kosmetyków drogeryjnych. One często podrażniają i tak wrażliwą cerę trądzikową. Do zmywania twarzy polecam Cetapil albo Physiogel. Sa bardzo delikatne. Można je kupić w aptece. Nie należny również szorować twarzy. Wystarczy, że delikatnie ją umyjesz rano i wieczorem. Skóra po Davercinie jest często zaczerwieniona, ale to normalne. Ważne żeby nakładać go bardzo cienko. Ja walczyłam z trądzikiem ładnych parę lat. Wydałam majątek na różne maści i kosmetyki. W końcu zdecydowałam się na Izotek i w końcu jestem zadowolona. Ale jeśli Twój trądzik nie jest poważny może inne, mniej inwazyjne leki pomogą. Izotek to już jest ostateczność.
Nie każdy krem natłuszczający zapycha pory i tworzy pryszcze. Ja miałam zalecone natłuszczanie. Nie uzywaj drukowanych liter bo na wizażu oznacza to wykrzykiwanie, co nie jest tutaj czymś wskazanym.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 14:54   #16
beata21111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Zamiast wydawać na nieskuteczne leki, spróbuj jeść drożdże. Jedni jedzą surowe, drudzy zalewają wrzątkiem, są ohydne ale skuteczne poczytaj o tym na stronach i kosztują grosze w sklepie. Po kilku dniach może Cię obsypać jeszcze bardziej ale później znikną. Do tego przemywaj twarz 3-4-5 razy dziennie. (polecam płyn micelarny z biedronki – koszt 3-4zł). Na czerwone przebarwienia na skórze polecam sudocrem – najlepiej posmarować na noc cienką warstwę.

beata21111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:07   #17
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez beata21111 Pokaż wiadomość
Zamiast wydawać na nieskuteczne leki, spróbuj jeść drożdże. Jedni jedzą surowe, drudzy zalewają wrzątkiem, są ohydne ale skuteczne poczytaj o tym na stronach i kosztują grosze w sklepie. Po kilku dniach może Cię obsypać jeszcze bardziej ale później znikną. Do tego przemywaj twarz 3-4-5 razy dziennie. (polecam płyn micelarny z biedronki – koszt 3-4zł). Na czerwone przebarwienia na skórze polecam sudocrem – najlepiej posmarować na noc cienką warstwę.

Nigdy nie jadłam drożdzy ani nie piłam w tym celu, ale wydaje mi się, ze pije się tylko sparzone, nie surowe... Jesli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.

Dobrze dobrany lek jest skuteczny. Zbyt częste mycie twarzy przy cerze tradzikowej nie jest czymś dobrym, nie wyleczy to tez tradziku. Sudocrem zasusza, ale na plamy/ blizny wątpię by pomógł...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:22   #18
beata21111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Kilka lat do tyłu jadłam surowe, teraz je parze. Z tym myciem twarzy to już zależy od cery – osoby, też nie mówię, że to wyleczy trądzik, ale lepiej jak cera jest czysta.
beata21111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:26   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez beata21111 Pokaż wiadomość
Kilka lat do tyłu jadłam surowe, teraz je parze. Z tym myciem twarzy to już zależy od cery – osoby, też nie mówię, że to wyleczy trądzik, ale lepiej jak cera jest czysta.
znalazłam coś...
kuchnia.wp.:
Surowe, to znaczy żywe, są aktywne jeszcze przez jakiś czas w ludzkim organizmie i pobierają z niego witaminy, którymi się żywią. Żeby tego nie czyniły, trzeba je przed zjedzeniem sparzyć wrzącą wodą lub mlekiem, albo upiec w chlebie, cieście czy jakimś innym przysmaku. W takiej postaci nie zaszkodzą już nikomu, lecz przeciwnie - mogą pomóc naszym organizmom.

Jednak miałam rację, że surowe moga zaszkodzić.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 15:29   #20
beata21111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik psychika mi siada

w internecie można znaleźć wszystko mnie surowe nie zaszkodziły wręcz przeciwnie
beata21111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:34   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez beata21111 Pokaż wiadomość
w internecie można znaleźć wszystko mnie surowe nie zaszkodziły wręcz przeciwnie
No ok., jak uważasz.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:53   #22
Mateusz14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik psychika mi siada

a jak mam te pryszczyki nad ustami to one kiedys przestana wyskakiwac czy moga sie pojawiac az zasłonią całą skórę? Najgorsze jest to że jak sie np. usmiecham to czuje bol w tych pryszczach. wiecie moze dlaczego?
Mateusz14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 16:03   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
a jak mam te pryszczyki nad ustami to one kiedys przestana wyskakiwac czy moga sie pojawiac az zasłonią całą skórę? Najgorsze jest to że jak sie np. usmiecham to czuje bol w tych pryszczach. wiecie moze dlaczego?
Mogą tylko tam wystepować, a mogą pokazać się tez w innym miejscu. Moze dlatego, że "rozciagasz" skórę przez usmiechanie się, może masz ja tez wysuszoną, odwodnioną? Ciezko stwierdzić nie widzac twarzy
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 11:17   #24
Mateusz14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik psychika mi siada

patrzcie co sobie zakupiłem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html co o tym myślicie? w połączeniu z davercinem i kremem nawilżającym nivea
Mateusz14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 12:41   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Trądzik psychika mi siada

Cytat:
Napisane przez Mateusz14 Pokaż wiadomość
patrzcie co sobie zakupiłem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html co o tym myślicie? w połączeniu z davercinem i kremem nawilżającym nivea
Będzie łagodny, może słabiej się pienić (przez brak silniejszych detergentów wysoko w składzie), myślę, ze to dobry wybór.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.