socrates-erasmus - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 08:11   #211
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

Myślę, że tak, skoro jest tu już 6 miesiąc i wszystko przebiega idealnie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:06   #212
Niebo_w_Twoich_Oczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 216
Dot.: socrates-erasmus

u mnie już po rekrutacji Jadę do Bari

I mam pytanko, był ktoś w Bari? Studiował? A może wybiera się również na erasmusa i chce ze mną poszukać mieszkanka?
Niebo_w_Twoich_Oczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:07   #213
indywidualistka
Rozeznanie
 
Avatar indywidualistka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 575
Dot.: socrates-erasmus

zazdroszczę Ci, że już wiesz... ja ciągle żyje w niepewności
__________________

indywidualistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 09:56   #214
barbs8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

hej, mam pytanko czy wybiera się ktoś do Portugalii ( dokłanie Porto ) na następny semestr? I ogólnie co myślicie o Porto i studiowaniu w tym mieście? Jakie wrażnia? Pozdrawiam
barbs8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:34   #215
justynab124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez olaaaaa Pokaż wiadomość
Hej a czy był ktoś może na erasmusie w Augsburgu? i moze powiedzieć jak tam było? dac jakies informacje co do wykladowcow itd?
Byłam na erasmusie w Augsburgu rok temu, najlepszy semestr w trakcie moich studiów, miasteczko bardzo ładne, dobra organizacja pobytu, imprezy, wycieczki organizowane. Wykładowcy pewnie zależą od kierunku studiów, ale raczej znajomi nie mieli problemów z zaliczeniem przedmiotów.
justynab124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:01   #216
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: socrates-erasmus

Ja w zeszłą środę wróciłam z półrocznego Erasmusa w Hiszpanii.... Jest mi tak straszne smutno i przykro i w ogóle chce mi się płakać Chcę tam tak strasznie wrócić, ale czeka tu na mnie pisanie pracy magisterskiej i obrona (jestem na ostatnim roku). Muszę powiedzieć, że Erasmus to najlepsze co mnie spotkało w studenckim życiu. Naprawde... tyle wspomnien, tyle nowych przyjaciół, tyle przezyc, tyle zdjęć... bedę miala co wspominać do konca życia.... Dlatego polecam każdemu, niezła szkoła życia !
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:43   #217
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

barbs8
kiedy lecisz do Porto.? Własnie teraz studiuje tam mój kolega i jade go w kwietniu odwiedzić więc potem moge Ci napisać jak miasto i życie tam. Wiem już tyle ze w Maju maja juwenalia więc w drugim największym mieście Portugaki ojj będzie się działo

Ah jest tam bardzoooo duzo Polaków
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 22:58   #218
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: socrates-erasmus

dziewczyny a ja mam takie pytanie-czy czytałyście/spotkałyście się z jakimiś sensownymi książkami o Erasmusie? chciałabym trochę o tym poczytać z jakiegoś uporządkowanego źródła
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 23:10   #219
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

Ja się nie spotkałam, ale o jakiego typu książkę chodzi?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 09:03   #220
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: socrates-erasmus

o taki poradnik, coś takiego, po prostu co i jak w Erasmusie
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 10:32   #221
Niebo_w_Twoich_Oczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 216
Dot.: socrates-erasmus

nie słyszałam o takich książkach ale to dobry pomysł. może napiszmy wszystkie razem taką książkę jak wrócimy już z wymiany hehe
Niebo_w_Twoich_Oczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 13:40   #222
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mam takie pytanie-czy czytałyście/spotkałyście się z jakimiś sensownymi książkami o Erasmusie? chciałabym trochę o tym poczytać z jakiegoś uporządkowanego źródła
Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
o taki poradnik, coś takiego, po prostu co i jak w Erasmusie
Nie wydaje mi sie, zeby takie zrodlo istnialo, tym bardziej, ze Erasmus oferuje bardzo roznorodne doswiadczenia...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:04   #223
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

To fakt, najwięcej zależy od uczelni macierzystej i uczelni w kraju do którego się wyjechało.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:04   #224
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: socrates-erasmus

a był ktoś może na Erasmusie w Hiszpanii? jak to wszystko wyglada? interesuja mnie konkretnie 3 uczelnie - Zaragoza, Cordoba lub Huelva.. bardzo sie napalilam na ten wyjazd, zamierzam zlozyc papiery na przyszly rok ale nie wiem czy bede w stanie sobie poradzic bo ponoc wyklady sa w j.hiszpanskim a ja znam tylko marne podstawy, na swojej uczelni studiuje w j.angielskim..jesli ktos byl w ktoryms z tych uniwerkow to bardzo prosze o opinie, interesuje mnie wszystko, poczawszy od ludzi, kosztow, uczelni, miasta, po zycie studenckie
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:31   #225
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
a był ktoś może na Erasmusie w Hiszpanii? jak to wszystko wyglada? interesuja mnie konkretnie 3 uczelnie - Zaragoza, Cordoba lub Huelva.. bardzo sie napalilam na ten wyjazd, zamierzam zlozyc papiery na przyszly rok ale nie wiem czy bede w stanie sobie poradzic bo ponoc wyklady sa w j.hiszpanskim a ja znam tylko marne podstawy, na swojej uczelni studiuje w j.angielskim..jesli ktos byl w ktoryms z tych uniwerkow to bardzo prosze o opinie, interesuje mnie wszystko, poczawszy od ludzi, kosztow, uczelni, miasta, po zycie studenckie
Ja mam znajomego, ktory kiedys byl na Erasmusie w Saragossie i mu sie bardzo podobalo , nawet sobie na drugi semestr przedluzyl

Natomiast co do Huelvy i Kordoby, to tam wprawdzie nie bylem, ale bylem gdzie indziej w Andaluzji i jest przepieknie, cudownie wrecz Do tego jest tam jeszcze sporo zabytkow po Maurach. Kazdemu polecam wybranie sie tam na krocej badz dluzej.
Kordoba jest duzo wiekszym miastem niz Huelva, o ile to ma dla Ciebie znaczenie.

Problemem moze byc ten jezyk, bo w Hiszpanii jest tragedia z angielskim, wiec szlifuj hiszpanski poki mozesz.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:42   #226
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: socrates-erasmus

Kilka dni temu wróciłam z Hiszpanii, wcale tam tragedii z angielskim nie ma
Pamiętam jak byłam 10 lat temu, było mi dużo gorzej się dogadać po ang. niz teraz.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:46   #227
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Kilka dni temu wróciłam z Hiszpanii, wcale tam tragedii z angielskim nie ma
Pamiętam jak byłam 10 lat temu, było mi dużo gorzej się dogadać po ang. niz teraz.
Primo: to zalezy gdzie.
Secundo: moje doswiadczenia sa sprzed kilku lat, nie wiem na ile sie w tym czasie zmienilo...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:46   #228
Maddelaina
Raczkowanie
 
Avatar Maddelaina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 345
Dot.: socrates-erasmus

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;17658760]Ja w zeszłą środę wróciłam z półrocznego Erasmusa w Hiszpanii.... Jest mi tak straszne smutno i przykro i w ogóle chce mi się płakać Chcę tam tak strasznie wrócić, ale czeka tu na mnie pisanie pracy magisterskiej i obrona (jestem na ostatnim roku). Muszę powiedzieć, że Erasmus to najlepsze co mnie spotkało w studenckim życiu. Naprawde... tyle wspomnien, tyle nowych przyjaciół, tyle przezyc, tyle zdjęć... bedę miala co wspominać do konca życia.... Dlatego polecam każdemu, niezła szkoła życia ! [/QUOTE]


Mogłabyś napisać coś więcej o Twoim wyjeździe , bo jestem bardzo ciekawa Co studiujesz i jak dobrze znałaś hiszpański , gdy tam jechałaś ??

Mimo ,że dopiero w tym roku piszę maturę , to wyjazd na erasmusa po pierwszym roku jest moim celem ,który mam zamiar zrealizować
__________________


"Odważny to nie ten, kto się nie boi,
lecz ten, kto wie,
że są rzeczy ważniejsze niż strach.

Odważni nie żyją wiecznie,
lecz ostrożni nie żyją wcale"

Maddelaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:03   #229
indywidualistka
Rozeznanie
 
Avatar indywidualistka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 575
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Maddelaina Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej o Twoim wyjeździe , bo jestem bardzo ciekawa Co studiujesz i jak dobrze znałaś hiszpański , gdy tam jechałaś ??

Mimo ,że dopiero w tym roku piszę maturę , to wyjazd na erasmusa po pierwszym roku jest moim celem ,który mam zamiar zrealizować

Może to zależy od uczelni, ale np u mnie trzeba ukończyć pierwszy rok, żeby móc rekrutować
__________________

indywidualistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 16:12   #230
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: socrates-erasmus

Nie polecam spędzania całego roku w Berlinie - strasznie się tam nudzę, szczególnie zimą, niecierpliwie czekam na wiosnę. Ostatnio Lubemu (nie nazwę Go TŻ - Erasmus komplikuje związki) powiedziałam przez telefon, cytuję: "Jeszcze 3 i pół miesiąca gnicia w Berlinie". A on na to: "Przegnijesz" .
Przegniję, cóż mi pozostało. :P Moja dobra rada - do sąsiadów Polski można zawsze pojechać, więc wybierzcie jakieś dalekie, urokliwe miejsce, z którego będzie co wspominać, nie tylko czytające w S-Bahnach Niemki w okrągłych okularkach ;P

Edytowane przez trupiegi
Czas edycji: 2010-03-08 o 16:14
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:13   #231
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Maddelaina Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej o Twoim wyjeździe , bo jestem bardzo ciekawa Co studiujesz i jak dobrze znałaś hiszpański , gdy tam jechałaś ??

Mimo ,że dopiero w tym roku piszę maturę , to wyjazd na erasmusa po pierwszym roku jest moim celem ,który mam zamiar zrealizować
Nie znam zadnej uczelni, ktora by puszczala na Erasmusa na pierwszym roku, wg mnie - zapomnij o tym. Moge sie mylic oczywiscie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:17   #232
Maddelaina
Raczkowanie
 
Avatar Maddelaina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 345
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie znam zadnej uczelni, ktora by puszczala na Erasmusa na pierwszym roku, wg mnie - zapomnij o tym. Moge sie mylic oczywiscie.
Wiem o tym , dlatego napisałam PO pierwszym roku , czyli chodziło mi o drugi
__________________


"Odważny to nie ten, kto się nie boi,
lecz ten, kto wie,
że są rzeczy ważniejsze niż strach.

Odważni nie żyją wiecznie,
lecz ostrożni nie żyją wcale"

Maddelaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:23   #233
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Nie polecam spędzania całego roku w Berlinie - strasznie się tam nudzę, szczególnie zimą, niecierpliwie czekam na wiosnę. Ostatnio Lubemu (nie nazwę Go TŻ - Erasmus komplikuje związki) powiedziałam przez telefon, cytuję: "Jeszcze 3 i pół miesiąca gnicia w Berlinie". A on na to: "Przegnijesz" .
Przegniję, cóż mi pozostało. :P Moja dobra rada - do sąsiadów Polski można zawsze pojechać, więc wybierzcie jakieś dalekie, urokliwe miejsce, z którego będzie co wspominać, nie tylko czytające w S-Bahnach Niemki w okrągłych okularkach ;P
To kwestia gustu, bo wg mnie Berlin jest swietnym miastem - bardzo duzo ladnej architektury, kilka skupien knajp/dyskotek, sporo najnowszej historii, rozwinieta scena artystyczna, bardzo duzo zieleni, jezior, duzo wydarzen w dziedzinie sportow zawodowych, koncertow itd. Do tego - tylko nieco ponad 5h jazdy pociagiem do Warszawy, kilka godzin do Szczecina i kilka godzin do objecia kawalu Niemiec Takze, zapewne, kwestia gustu, ale ja osobiscie Berlin bardzo lubie i uwazam, ze jest tam ogromna ilosc mozliwosci spedzania wolnego czasu.
W jakiej szkole tam jestes - Humboldt, FU, Tech, czy jakas inna?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Maddelaina Pokaż wiadomość
Wiem o tym , dlatego napisałam PO pierwszym roku , czyli chodziło mi o drugi
Faktycznie, ale to i tak wczesnie, bardzo wczesnie... Ludzie zaczynaja jezdzic na wymiany raczej ok. 3 roku i wzwyz, taka jest regula, pewnie wyjatki jakies sa, ale podejrzewam trudnosci...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:19   #234
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To kwestia gustu, bo wg mnie Berlin jest swietnym miastem - bardzo duzo ladnej architektury, kilka skupien knajp/dyskotek, sporo najnowszej historii, rozwinieta scena artystyczna, bardzo duzo zieleni, jezior, duzo wydarzen w dziedzinie sportow zawodowych, koncertow itd. Do tego - tylko nieco ponad 5h jazdy pociagiem do Warszawy, kilka godzin do Szczecina i kilka godzin do objecia kawalu Niemiec Takze, zapewne, kwestia gustu, ale ja osobiscie Berlin bardzo lubie i uwazam, ze jest tam ogromna ilosc mozliwosci spedzania wolnego czasu.
W jakiej szkole tam jestes - Humboldt, FU, Tech, czy jakas inna?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------



Faktycznie, ale to i tak wczesnie, bardzo wczesnie... Ludzie zaczynaja jezdzic na wymiany raczej ok. 3 roku i wzwyz, taka jest regula, pewnie wyjatki jakies sa, ale podejrzewam trudnosci...
Humboldt. Architektura zupełnie nie w moim guście - powojenne i pseudonowoczesne szkło, plastik i beton, to miasto wydaje mi się przereklamowane, nie urzekło mnie niczym. Jest pozbawione duszy, wyprane, wykrochmalone i wyprasowane na kant.
Gdy teraz przyjechałam na ferie do Poznania, poczułam coś cudownego - na zawsze pozostanę wielkopolską pyrą. Nostalgia za starymi kamieniczkami, zgrzytającymi tramwajami, zielenią, otwartymi ludźmi, swojskością. Ulga na duszy.
Berlin to rozczarowanie, pomyłka.
Zaznaczam, że moja opinia jest subiektywna.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:47   #235
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Humboldt. Architektura zupełnie nie w moim guście - powojenne i pseudonowoczesne szkło, plastik i beton, to miasto wydaje mi się przereklamowane, nie urzekło mnie niczym. Jest pozbawione duszy, wyprane, wykrochmalone i wyprasowane na kant.
Gdy teraz przyjechałam na ferie do Poznania, poczułam coś cudownego - na zawsze pozostanę wielkopolską pyrą. Nostalgia za starymi kamieniczkami, zgrzytającymi tramwajami, zielenią, otwartymi ludźmi, swojskością. Ulga na duszy.
Berlin to rozczarowanie, pomyłka.
Zaznaczam, że moja opinia jest subiektywna.
To smiem twierdzic, ze wacpanna niewiele tego Berlina zobaczyla

W Berlinie jest kupa starszej architektury - oczywiscie takie standardy jak Unter den Linden, ale i ogolnie w centrum - od Alexa do Friedrichstr. . Charlottenburg to sliczny, zabytkowy Bezirk, masz zarowno tam palac, jak i mase ciekawych kamienic, ktore ciagna sie dalej na poludnie, w strone Steglitz/Zehlendorf/Wansee.
Z kolei taki Pankow i Friedrichshain, to nadwyraz ciekawe wymieszanie starszej architektury z wytworami socerealizmu - w ogole taki i inny eklektyzm architektoniczny jest w Berlinie dosyc czesty, w zyciu nie powiedzialbym, ze jest to miasto zdominowane przez jeden, nowoczesny typ architektury.
Dodasz do tego ilosc zieleni i jezior (szczegolnie na Koepenick), czy takie urocze zakatki jak Spandau gdy jest tam Weinachtsmarkt i naprawde nie wiem, jak mozna tego nie lubic
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:02   #236
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Faktycznie, ale to i tak wczesnie, bardzo wczesnie... Ludzie zaczynaja jezdzic na wymiany raczej ok. 3 roku i wzwyz, taka jest regula, pewnie wyjatki jakies sa, ale podejrzewam trudnosci...
Eee, u mnie normą jest wyjeżdżanie na 2 roku i z tego co wiem na wielu innych uczelniach również.

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Gdy teraz przyjechałam na ferie do Poznania, poczułam coś cudownego - na zawsze pozostanę wielkopolską pyrą. Nostalgia za starymi kamieniczkami, zgrzytającymi tramwajami, zielenią, otwartymi ludźmi, swojskością. Ulga na duszy.
Berlin to rozczarowanie, pomyłka.
Poczułam to samo gdy przyjechałam do Krakowa.
Mój erasmus to niestety również wielka pomyłka, szkoda że nie można wyjechać dwa razy, z takim doświadczeniem na pewno wybrałabym lepiej.

A co do angielskiego w Hiszpanii, to zgadzam się, że jest tragedia. Tyle, że ja byłam tylko w Madrycie i okolicach, no ale jak już gdzieś ktoś powinien znać języki obce, to chyba właśnie w takich miastach.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:10   #237
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Eee, u mnie normą jest wyjeżdżanie na 2 roku i z tego co wiem na wielu innych uczelniach również.


Poczułam to samo gdy przyjechałam do Krakowa.
Mój erasmus to niestety również wielka pomyłka, szkoda że nie można wyjechać dwa razy, z takim doświadczeniem na pewno wybrałabym lepiej.

A co do angielskiego w Hiszpanii, to zgadzam się, że jest tragedia. Tyle, że ja byłam tylko w Madrycie i okolicach, no ale jak już gdzieś ktoś powinien znać języki obce, to chyba właśnie w takich miastach.
Pierwsze slysze Znam duzo osob, ktore na 3cim wyjechaly, ale zadnej na drugim nie znalem.

Hiszpania Ci sie nie podobala ?

Nie no, w Madrycie da sie dogadac po angielsku. Na Barajas
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:15   #238
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

Jeśli uznasz, że mnie znasz, to już znasz.

Nie, byłam we Francji. W Hiszpanii spędziłam dużo czasu, ale całkowicie rekreacyjnie i było to jeszcze w czasach, kiedy po hiszpańsku umiałam powiedzieć hola. Także naprawdę boleśnie odczułam antyjęzykowe nastawienie Hiszpanów, którzy niestety nie okazywali nawet chęci porozumienia się na migi.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

A rzeczywiście, na Barajas mówili po angielsku. Wiem, że spotkałam jeszcze jakąś jedną osobę, już nie pamiętam czy to było w muzeum czy w informacji w metrze, ale generalnie to bardzo odosobnione wyjątki.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:18   #239
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Jeśli uznasz, że mnie znasz, to już znasz.

Nie, byłam we Francji. W Hiszpanii spędziłam dużo czasu, ale całkowicie rekreacyjnie i było to jeszcze w czasach, kiedy po hiszpańsku umiałam powiedzieć hola. Także naprawdę boleśnie odczułam antyjęzykowe nastawienie Hiszpanów, którzy niestety nie okazywali nawet chęci porozumienia się na migi.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

A rzeczywiście, na Barajas mówili po angielsku. Wiem, że spotkałam jeszcze jakąś jedną osobę, już nie pamiętam czy to było w muzeum czy w informacji w metrze, ale generalnie to bardzo odosobnione wyjątki.
W ktorej czesci Francji? No i dlaczego to byla pomylka?

Odwiedzalem znajomych w Hiszpanii, w Andaluzji. Od czasu opuszczenia Barajas, do tego jak mnie odebrali, liczba Hiszpanow umiejacych mowic po angielsku wyniosla: 0. Przez reszte pobytu wiele sie nie zmienilo
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:44   #240
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

W Normandii. Nie będę się rozwlekać, bo już tyle razy rozmawiałam o tym ostatnio ze znajomymi, wykładowcami, rodziną i tak dalej, że delikatnie mówiąc wychodzi mi to bokiem.

Może powiem, co bym zmieniła, gdybym wyjeżdżała jeszcze raz. Na pewno poszukałabym kogoś, od kogo mogłabym uzyskać dokładne informacje na temat szkoły i ogólnie tego jak wyglądają tam programy międzynarodowe. Bo się może okazać, że wrzucili Cię na zupełnie inny program, przydzielają promotora i każą w 3 miesiące napisać pracę licencjacką o tematyce, którą masz głęboko w Poza tym, zdecydowanie wybrałabym uniwersytet, a nie którąś ze specjalistycznych szkół, które są dużo mniejsze i nawet jeśli rzeczywiście bardziej dbają o ucznia, to jednak kończy się na tym, że nie bardzo jest w czym wybierać. Wybrałabym uczelnię, na której jest wystarczające minimum możliwości wyboru kursów, żeby nie spędzać całego dnia w szkole z ludźmi, z którymi się mieszka. To naprawdę po jakimś czasie zaczyna doprowadzać do szału. No i dowiedziałabym się ile czasu spędza się na zajęciach. Bo jak od rana do wieczora, to potem już tylko zostaje siły na padnięcie na łóżko, odbębnienie projektów (stosów projektów!) na następny dzień, no i nici z życia towarzyskiego.

To takie minimum. Oczywiście, da się wytrzymać, myślę, że jeśli ktoś się wbił w tematykę zajęć, to nawet jest całkiem interesująco. Ja (nie)stety uwielbiam swoje studia w Polsce i na większość przedmiotów chodzę z przyjemnością, dlatego takie bezsensowne siedzenie i słuchanie o przepisach prawa międzynarodowego w przypadku sprzedaży towarów między dwoma podmiotami mającymi siedzibę różnych państwach... każe tylko myśleć o tym ile ciekawych rzeczy ominie cię podczas tego semestru w Pl. A potem te zajęcia się kończą i zaczyna się kolejne 3h słuchania o tym jak promotorka wyobraża sobie moją pracę, której ja sobie w ogóle nie wyobrażam... Po jakimś czasie można oszaleć.

Samo miasto i region , przepiękne!!! Niestety, czas na zobaczenie tego miałam dopiero po tym jak rzuciłam szkołę. Na szczęście wykorzystałam go intensywnie i dzięki temu w sumie jestem zadowolona, że w ogóle wyjechałam.

Także mówię wam, najwięcej zależy od szkoły. A w erze facebooka myślę, że dość łatwo wyciągnąć informacje od ludzi, tylko trzeba poszukać.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Plusy w skrócie: ludzie, podszkolenie języków (mimo, że studiowałam po francusku, to właśnie mój angielski skoczył nieprawdopodobnie w górę ), i możliwość zwiedzania (ale tylko w wolne dni, jeśli nie wisi nad tobą pięć prac grupowych do zrobienia).
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2010-03-08 o 18:45
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.