Rejestracja w PUP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 17:13   #1
WithLove
Raczkowanie
 
Avatar WithLove
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 327

rejestracja w pup w innym mieście


czy orientuje się któraś z Was czy można zarejestrować się w urzędzie pracy w innym mieście niż się mieszka?
z góry dzięki za odpowiedź
WithLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 18:56   #2
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

Wydaje mi się, że trzeba być przynajmniej tymczasowo zameldowanym.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 01:54   #3
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

dokladnie tak jak napisano wyzej trzeba miec zameldowanie tymczasowe
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:49   #4
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
dokladnie tak jak napisano wyzej trzeba miec zameldowanie tymczasowe
Ale przecież jakiś czas temu weszła ustawa, że nie są potrzebne meldunki ani stałe ani żadne inne....To jak to z tym jest?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:57   #5
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

Faktycznie coś takiego było. I chyba raczej bez meldunku nie można iść do innego PUPy Zapytaj się na wątku o stażach, tam jest Wizażanka Ata77, która dobrze orientuje sie w tych sprawach.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 12:20   #6
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Ale przecież jakiś czas temu weszła ustawa, że nie są potrzebne meldunki ani stałe ani żadne inne....To jak to z tym jest?
niedawno kolezanka rejestrowala sie w urzedzie pracy w innym miescie niz jest zameldowana, i musiala zameldowac sie tymczasowo w miejscu tegoz urzedu, wiec nie wiemt... ale chetnie sie dowiem
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:33   #7
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

Trzeba mieć stały lub tymczasowy meldunek na danym terenie lub zupełny brak meldunku gdziekolwiek (dokumenty do wyboru: meldunek stały wpisany w dowodzie / poświadczenie meldunku czasowego / wpisany "brak meldunku" w dowodzie / potwierdzenie wymeldowania z adresu stałego).
W przypadku urzędów pracy istnieje taki wymóg, to kwestia pobierania świadczeń na danym obszarze - a nie ma jeszcze ogólnopolskiej wymiany informacji urzędów pracy.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 21:14   #8
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Zapytaj się na wątku o stażach, tam jest Wizażanka Ata77, która dobrze orientuje sie w tych sprawach.


A więc:
-należy mieć choćby tymczasowe zameldowanie i zaświadczenie z urzędu pracy z obecnego miejsca zamieszkania, że nie jest się w nim zarejestrowanym (niemożliwa jest rejestracja więcej niż w jednym urzędzie!!!)
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:03   #9
WithLove
Raczkowanie
 
Avatar WithLove
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 327
Dot.: rejestracja w pup w innym mieście

a więc jednak.. dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi
WithLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 11:27   #10
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Ponowna rejestracja w PUP

Byłam zarejestrowana w PUP przez 8 miesięcy,wyjechałam za granicę wyjazd by nie planowany,napisała emaila do urzędu,że chciałabym się wyrejestrować.Oczywiście panie z urzędu napisały mi,że w taki sposób to nie możliwe.Więc nie mogłam się zarejestrować w urzędzie przez 3 miesiące,ten okres już teraz minął,i chciałabym zarejestrować się ponownie.Możecie mi napisać jak to wygląda?czy jeżeli mają mnie już w komputerze to nie muszę znów przynosić wszystkich świadectw pracy itd.???
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 12:21   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

Zadzwon do swojego UP i zapytaj.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 13:37   #12
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

To zależy chyba od urzędu, ja przy ponownej rejestracji musiałam donieść tylko nowe dokumenty czyli np. Świadectwo ukończenia studiów w których trakcie byłam podczas pierwszej rejestracji.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:26   #13
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

ja dzwonilam w tej sprawie 3 dni temu i mi powiedzialy ze wszystkie dokumenty sa.
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:38   #14
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

no chyba będę musiała zadzwonić,mój tato się rejestrował drugi raz jakiś czas temu i musiał wypełnić tylko tą kartę bezrobotnego,tylko podstawowe dane,więc pewnie ja tak samo będę musiała
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 21:39   #15
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

w moim urzędzie zawsze trzeba przynosić wszystko, papiery, świadectwa w oryginale i to jeszcze sobie pokserować, bo oni tam nie mają ksera dla petentów
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 22:00   #16
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

No to w moim widzę nie jest tak źle, przynoszę ostatnie świadectwo pracy (ogólnie wszystkie, których jeszcze do nich nigdy nie zanosiłam) i ewentualne inne papiery ukończenia szkoły, kursu itd. Nic więcej. Jeszcze sobie sami kserują. Ale obsługa jest niemiła
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 18:08   #17
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

Witam, nie trzeba od nowa donosić dokumentów, bo to jest wprowadzone do bazy.Jedynie nowe dokumenty, które dają nowe informacje nt. skończonych kursów, prac podejmowanych.
Obsługa niemiła? Powód m.in. znaczna cześć ludzi rożnego pokroju zle sie zachowuje..przychodzą pijani, brudni, śmierdzący. Wyzywają pracowników PUP od najgorszych i innego typu wyzwiska (delikatnie mówiąc).
Nie dziwcie sie temu. Kazdemu jest przykro z powodu braku pracy, ale to na pracowników jest wyrzucana frustracja i agresja (dochodzą groźby pobicia pracowników)
Nie można sie wyrejestrowac e-mailem lub telefonicznie. To wymaga osobistej wizyty i podpisu.

Pozdrawiam Cię
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 18:45   #18
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

Powód m.in. znaczna cześć ludzi rożnego pokroju zle sie zachowuje..przychodzą pijani, brudni, śmierdzący. Wyzywają pracowników PUP od najgorszych i innego typu wyzwiska (delikatnie mówiąc).

Zgadza się. Najlepsze jest to, że Ci, którzy dostają największą opiekę socjalną najwięcej wymagają. Dasz im palec, a mają pretensje, że nie dajesz całej dłoni.Zamiast wdzięczności czy chęci pójścia do pracy widze u nich tylko coraz większą pazerność, jakby chcieli powiedzieć: no jak to! Ja taki biedny jestem to mi się wszystko należy.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:35   #19
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Ponowna rejestracja w PUP

tylko że nie każdy bezrobotny jest taki jak w/w, a mimo to wszystkich spycha się do jednego kosza ze śmieciami...
To że ktoś się pastwi nad pracownikami nie oznacza że oni teraz mają prawo odgrywać się na ludziach, którzy po prostu znaleźli się w trudnej sytuacji a mimo tego nie mają zamiaru się wyżywać na kim popadnie a to właśnie oni najbardziej odczuwają tą niemiłą obsługę, bo tych pierwszych obsługa często się boi pojechać
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 17:59   #20
Annyah
Raczkowanie
 
Avatar Annyah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 85
Rejestracja w PUP

Witam. Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż mam szansę na staż w sklepie. Aby go dostać muszę zarejestrować się w PUP. A tam wymagają świadectw pracy. Pracowałam dwa razy po 3 miesiące na umowę zlecenie. Składki do ZUS były odprowadzane lecz od pierwszego pracodawcy nie dostałam świadectwa a od drugiego musiałabym czekać około tygodnia i w ten sposób staż przepadłby. Sprawa jest nagła bo staż załatwiany po znajomości. W związku z tym moje pytanie brzmi. Czy mogę przed PUPem zataić moje dwie poprzednie prace na umowę zlecenie? Czy mogę mieć w związku z tym jakieś konsekwencje karne? I czy PUP może dojść do tego że pracowałam? Bardzo proszę o pomoc.
Annyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:11   #21
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez Annyah Pokaż wiadomość
Witam. Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż mam szansę na staż w sklepie. Aby go dostać muszę zarejestrować się w PUP. A tam wymagają świadectw pracy. Pracowałam dwa razy po 3 miesiące na umowę zlecenie. Składki do ZUS były odprowadzane lecz od pierwszego pracodawcy nie dostałam świadectwa a od drugiego musiałabym czekać około tygodnia i w ten sposób staż przepadłby. Sprawa jest nagła bo staż załatwiany po znajomości. W związku z tym moje pytanie brzmi. Czy mogę przed PUPem zataić moje dwie poprzednie prace na umowę zlecenie? Czy mogę mieć w związku z tym jakieś konsekwencje karne? I czy PUP może dojść do tego że pracowałam? Bardzo proszę o pomoc.
A czemu miałabyś ponosić karę, czy ukrywać umowę zlecenie. poza tym umowa zlecenie, to umowa cywilnoprawna i nie dostaje się świadectwa pracy. Bierzesz swoje te dwie umowy zlecenie i to pokazujesz w urzędzie, rejestrujesz sięi po krzyku.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:21   #22
Annyah
Raczkowanie
 
Avatar Annyah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 85
Dot.: Rejestracja w PUP

Z pierwszej pracy umowy nie posiadam. Zaświadczeń o pracy ani o zarobkach także nie posiadam. I z tego co się dowiedziałam muszę posiadać obie te rzeczy, nie tylko umowę. Inaczej mnie nie zarejestrują.

Chodzi o to, że jak jutro nie zarejestruje się w UP to nie dostane stażu po znajomości. A do jutra nie ma żadnych szans żebym miała zaświadczenie o zarobkach.

Edytowane przez Annyah
Czas edycji: 2013-01-31 o 18:31
Annyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:40   #23
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez Annyah Pokaż wiadomość
Z pierwszej pracy umowy nie posiadam. Zaświadczeń o pracy ani o zarobkach także nie posiadam. I z tego co się dowiedziałam muszę posiadać obie te rzeczy, nie tylko umowę. Inaczej mnie nie zarejestrują.

Chodzi o to, że jak jutro nie zarejestruje się w UP to nie dostane stażu po znajomości. A do jutra nie ma żadnych szans żebym miała zaświadczenie o zarobkach.
dziwne, bo ja się kiedyś rejestrowałam z samą umową, bez żadnych zaświadczeń o zarobkach
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 20:21   #24
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez Annyah Pokaż wiadomość
Witam. Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Otóż mam szansę na staż w sklepie. Aby go dostać muszę zarejestrować się w PUP. A tam wymagają świadectw pracy. Pracowałam dwa razy po 3 miesiące na umowę zlecenie. Składki do ZUS były odprowadzane lecz od pierwszego pracodawcy nie dostałam świadectwa a od drugiego musiałabym czekać około tygodnia i w ten sposób staż przepadłby. Sprawa jest nagła bo staż załatwiany po znajomości. W związku z tym moje pytanie brzmi. Czy mogę przed PUPem zataić moje dwie poprzednie prace na umowę zlecenie? Czy mogę mieć w związku z tym jakieś konsekwencje karne? I czy PUP może dojść do tego że pracowałam? Bardzo proszę o pomoc.
Jestem na bieżąco, może pomogę.

Mój znajomy się właśnie w tym tyg też rejestrował w PUP i chcieli od niego również świadectwo pracy z dwóch umów zlecenia sprzed 7 lat. A że to kawał czasu, niewiadomo czy firma jeszcze istnieje, to kazano mu napisać pismo do ZUS, gdzie prosi on go o wykazanie płacenia składek przed tę firmę, celem przedłożenia w PUP. I taki dokument wystarczy.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:16   #25
lofticries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 114
Dot.: Rejestracja w PUP

21kasia21, a jesteś pewna, że jest to konieczne? Mam dokładnie taką samą sytuację jak autorka wątku, parę lat temu pracowałam w niepełnym wymiarze godzin na umowę zlecenie przez 4 miesiące i nie posiadam żadnego dokumentu ani zaświadczenia. O zasiłek ubiegać się tak czy siak nie będę, bo nie mam do tego podstaw. Po co im więc te umowy i czy nie można po prostu się do tego nie przyznać podczas rejestracji, skoro zasiłku i tak nie będę pobierać?
lofticries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:33   #26
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez lofticries Pokaż wiadomość
21kasia21, a jesteś pewna, że jest to konieczne? Mam dokładnie taką samą sytuację jak autorka wątku, parę lat temu pracowałam w niepełnym wymiarze godzin na umowę zlecenie przez 4 miesiące i nie posiadam żadnego dokumentu ani zaświadczenia. O zasiłek ubiegać się tak czy siak nie będę, bo nie mam do tego podstaw. Po co im więc te umowy i czy nie można po prostu się do tego nie przyznać podczas rejestracji, skoro zasiłku i tak nie będę pobierać?
Pewna, to ja niczego w polskiej biurokracji nie jestem, szczególnie w tej urzędowej. Przypadek z tego tyg i t ak powiedzieli znajomemu w PUP, tak też zrobił wysłał pismo do ZUS, czeka na odpowiedź. Znajomy też zasiłku nie pobiera, bo mimo iż prowadził 2 lata działalność na małym ZUS, to i tak mu on nie przysługuje...

Skoro pracowałaś na zlecenie, czyli umowę miałaś i pracodawca był wb. ciebie fair, to odprowadzał składki, które ZUS po prostu wykaże. Możesz się nie przyznać, ale i tak to jest weryfikowane, więc wyjdzie.

A czemu nie chcesz się do tego przyznać?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:55   #27
lofticries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 114
Dot.: Rejestracja w PUP

Właśnie dlatego, żeby nie czekać na odpowiedź z Zus, skoro to jedyna opcja w przypadku braku umowy. Jak już wspomniałam mam podobną sytuację jak autorka wątku, też mam szansę na staż, ale zanim się doczekam na odpowiedź z Zus to pewnie minie co najmniej tydzień... a jeśli się nie przyznam i ten fakt i tak wyjdzie prędzej czy później, to jakimiś konsekwencjami to grozi? Bo nie bardzo wiem jak postąpić, a jeśli trzeba te umowy/zarobki wykazać, to chyba ze stażem mogę się pożegnać... Dzięki za pomocne informacje
lofticries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 22:08   #28
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez lofticries Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego, żeby nie czekać na odpowiedź z Zus, skoro to jedyna opcja w przypadku braku umowy. Jak już wspomniałam mam podobną sytuację jak autorka wątku, też mam szansę na staż, ale zanim się doczekam na odpowiedź z Zus to pewnie minie co najmniej tydzień... a jeśli się nie przyznam i ten fakt i tak wyjdzie prędzej czy później, to jakimiś konsekwencjami to grozi? Bo nie bardzo wiem jak postąpić, a jeśli trzeba te umowy/zarobki wykazać, to chyba ze stażem mogę się pożegnać... Dzięki za pomocne informacje
ZUS ma 7 dni czasu na odpowiedź. Nie wiem, czy osobiście można to załatwić, pewnie tak, ale i tak trzeba będzie czekać aż pismo wystawią, więc koło się zamyka. Dla mnie w ogóle jest to bzdurne, skoro PUP chce, to niech sobie to załatwia, a nie każdą to jeszcze bezrobotnemu załatwiać. Oni to potrzebują, a nie on... A co śmieszne, znajomy miał obie zleceniówki w oryginale i to nie wystarczyło.

Nie wiem, jakie grożą za to konsekwencje.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 22:37   #29
lofticries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 114
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
ZUS ma 7 dni czasu na odpowiedź. Nie wiem, czy osobiście można to załatwić, pewnie tak, ale i tak trzeba będzie czekać aż pismo wystawią, więc koło się zamyka. Dla mnie w ogóle jest to bzdurne, skoro PUP chce, to niech sobie to załatwia, a nie każdą to jeszcze bezrobotnemu załatwiać. Oni to potrzebują, a nie on... A co śmieszne, znajomy miał obie zleceniówki w oryginale i to nie wystarczyło.

Nie wiem, jakie grożą za to konsekwencje.
Ech, no cóż, mówi się trudno - jak trzeba to trzeba... fakt, że to bzdura i mogliby sami to załatwiać, ale też ogólnie nie rozumiem po co im to, skoro kandydat nie ubiega się o zasiłek... co innego, jak trzeba ustalić jego wysokość, ale do samej rejestracji?... A jeszcze od kolegi chcieli to zaświadczenie bo same umowy to za mało?...
jeszcze raz dziękuję Ci za info
lofticries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 22:48   #30
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rejestracja w PUP

Cytat:
Napisane przez lofticries Pokaż wiadomość
Ech, no cóż, mówi się trudno - jak trzeba to trzeba... fakt, że to bzdura i mogliby sami to załatwiać, ale też ogólnie nie rozumiem po co im to, skoro kandydat nie ubiega się o zasiłek... co innego, jak trzeba ustalić jego wysokość, ale do samej rejestracji?... A jeszcze od kolegi chcieli to zaświadczenie bo same umowy to za mało?...
jeszcze raz dziękuję Ci za info
Tak, ale pozwolili mu donieść, dlatego też pisał od razu do ZUS list z prośbą o wykazanie składek, jak pracował na tym zleceniu.
Jak pisałaś- rozumiem do zasiłku, ale i tam mu nie przysługuje, więc nie wiem jaki jest tego cel....
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-28 21:07:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.