Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-03, 13:02   #61
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Morelle, ale imprezę naszykowałaś Podziwiam Cię, wszystko na tip top. Pestka przepiękna!

Emmos super, że nerki ok! Dawaj znać jak reakcja Ami na brata

Morelle i Emmos Wasze dziewczyny są takie dzielne, wspaniale zniosły rozstanie z Wami

Pestycyda zdrowia dla Wojtka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Aaa i Morelle przesłodkie to foto Borysa z Pestką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 21:14   #62
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Obłed truskawki jak ma sie slodkie to nie trzeba dodawac nic a nic cukru https://przepisyjoli.com/2018/06/dom...zepis-idealny/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 07:24   #63
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Morelle, ale imprezę naszykowałaś Podziwiam Cię, wszystko na tip top. Pestka przepiękna!

Emmos super, że nerki ok! Dawaj znać jak reakcja Ami na brata

Morelle i Emmos Wasze dziewczyny są takie dzielne, wspaniale zniosły rozstanie z Wami

Pestycyda zdrowia dla Wojtka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Aaa i Morelle przesłodkie to foto Borysa z Pestką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Byliśmy na bilansie 2 latka. Lekarka nawet nie zauważyła , że Pestka ma 1 ramię niżej. .. dopiero jak je zwróciłam na to uwagę. Mamy skierowanie do ortopedy. Reszta ok. Prócz tego , że spytała ją jak się nazywa i ile ma lat. Oczywiście nie potrafi tego pow. Nie wiem nawet czy rozumiała o co jej chodzi. Potem już nic nie chciała zrobić. Ani się przejść ani pokzc gdzie ma nos czy oczy....
Wit d mamy teraz w ogóle nie dawać. Dopiero 1000 na jesień .
Logopede przelozylismy na koniec roku. Tz stwierdził że da jej jeszcze czas wychodzi na to ze juz wszystkie dzieci w żłobku mówią prócz naszego.

W żłobku widzieliśmy film. Ogeyzlo ja to samo dziecko. Rodzice byli u psychologa. Będą chodzić na terapię. Wychodzi na to ze agresja spowodowana jest zabraniem smoczka.



Mialam was spytać czy wasze dzieci mają napady złości? My co dziennie mamy gehenne ze zmianą pieluchy. Od jakiś 2 mc. Nie chce iść zmieniać. Raz chce raz nie. Raczej nie. Kąpać się nie chce. Wrzask. Ubierać rano tez nie. Tez jest histeria. Ja czegoś nie chce to tupie i krzyczy. Na początku tlumaczymy ale to nie przynosi rezultatow. W ciszy robimy co mamy zrobić a ona wrzeszczy .... nie wiem czy to bunt 2 latka. Czy co to. Trwa już 2 Mc. Młody ma 1 mc. Wiec to nie jest z nim związane.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 08:09   #64
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość


Byliśmy na bilansie 2 latka. Lekarka nawet nie zauważyła , że Pestka ma 1 ramię niżej. .. dopiero jak je zwróciłam na to uwagę. Mamy skierowanie do ortopedy. Reszta ok. Prócz tego , że spytała ją jak się nazywa i ile ma lat. Oczywiście nie potrafi tego pow. Nie wiem nawet czy rozumiała o co jej chodzi. Potem już nic nie chciała zrobić. Ani się przejść ani pokzc gdzie ma nos czy oczy....
Wit d mamy teraz w ogóle nie dawać. Dopiero 1000 na jesień .
Logopede przelozylismy na koniec roku. Tz stwierdził że da jej jeszcze czas wychodzi na to ze juz wszystkie dzieci w żłobku mówią prócz naszego.

W żłobku widzieliśmy film. Ogeyzlo ja to samo dziecko. Rodzice byli u psychologa. Będą chodzić na terapię. Wychodzi na to ze agresja spowodowana jest zabraniem smoczka.



Mialam was spytać czy wasze dzieci mają napady złości? My co dziennie mamy gehenne ze zmianą pieluchy. Od jakiś 2 mc. Nie chce iść zmieniać. Raz chce raz nie. Raczej nie. Kąpać się nie chce. Wrzask. Ubierać rano tez nie. Tez jest histeria. Ja czegoś nie chce to tupie i krzyczy. Na początku tlumaczymy ale to nie przynosi rezultatow. W ciszy robimy co mamy zrobić a ona wrzeszczy .... nie wiem czy to bunt 2 latka. Czy co to. Trwa już 2 Mc. Młody ma 1 mc. Wiec to nie jest z nim związane.
Wiesz co u mnie pomoglo.... odstawienie bajek z telefonu definitywnie. Zupelnie inne dziecko a tak byla histeria o wszystko. Ona ciagle ogladala ta ruska dziewczynke co z tym tatusiem sie "bawi" i ta dziewczynka wlasnie o wszystko robila awantury

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 09:42   #65
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

My bajek wcale nie oglądamy a też histerie jak ma gorszy okres to chcemy się wystrzelić w kosmos. Np we wtorek miał gorączkę ale chyba na zęby bo przeszło tylko lekki katar. Za to dramy są o wszystko, mamoza totalna. Jak wchodzę do domu to tata nie istnieje. Męża to bardzo frustruje i boli że W tak go odrzuca ostentacyjnie. Usypianir w dalszym ciągu dramat a upałów nie ma.

Z ubieraniem czasem pomaga danie wyboru "chcesz się przebrać na łóżku czy na kanapie w salonie?", "Żółta bluzka czy niebieska" ale tak na prawdę jak był szczyt awantur o ubieranie to żadna strategia nie pomagała. Teraz po kilku tygodniach przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 10:36   #66
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

No właśnie u nas tez są histerie. Bajki są co dziennie. Przed snem. Raczej piosenki po angielsku. Moja mama oczywiście ma swoje teorie ze coś złego się z nią dzieje. W ogóle mam wrażenie ze ja i siostra to jakieś ideały byłyśmy. Bo nie było histerii i innych rzeczy.....
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 11:32   #67
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
No właśnie u nas tez są histerie. Bajki są co dziennie. Przed snem. Raczej piosenki po angielsku. Moja mama oczywiście ma swoje teorie ze coś złego się z nią dzieje. W ogóle mam wrażenie ze ja i siostra to jakieś ideały byłyśmy. Bo nie było histerii i innych rzeczy.....
To się nazywa pamięć wybiórcza. Moi rodizce i teściowie też nie pamiętają. Moi to jeszcze twierdzą że płakaliśmy dużo ale na pewno nie rzucaliśmy się na ziemię. A prawda taka że każdy dwulatek przez to przechodzi. Popatrz ile nas tu jest i każda ma w większym lub mniejszym stopniu problemy tego typu. Na FB był ostatnio żalpost na ten temat
Może dlatego macie nie najlepsze noce jak pisałaś? Bo oglądanie niebieskiego światła (tv, tablet,telefon) źle sprzyja zasypianiu?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-04, 15:42   #68
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Dla tych co nie mają fb

Dziś Wiki kończy dwa latka i częstuje urodzinowym tortem ciocie i lipcowe dzieciaczki😁.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190704_153521.jpg (86,1 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190704_153128.jpg (76,6 KB, 85 załadowań)
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 16:24   #69
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Dla tych co nie mają fb

Dziś Wiki kończy dwa latka i częstuje urodzinowym tortem ciocie i lipcowe dzieciaczki.
Jej jak juz dawno nie bylo tu Wiki. Jaka juz duza ale po oczkach widac ze wszedzie jej pelno sto lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 17:05   #70
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Dla tych co nie mają fb

Dziś Wiki kończy dwa latka i częstuje urodzinowym tortem ciocie i lipcowe dzieciaczki😁.
Wszystkiego najlepszego!

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
To się nazywa pamięć wybiórcza. Moi rodizce i teściowie też nie pamiętają. Moi to jeszcze twierdzą że płakaliśmy dużo ale na pewno nie rzucaliśmy się na ziemię. A prawda taka że każdy dwulatek przez to przechodzi. Popatrz ile nas tu jest i każda ma w większym lub mniejszym stopniu problemy tego typu. Na FB był ostatnio żalpost na ten temat
Może dlatego macie nie najlepsze noce jak pisałaś? Bo oglądanie niebieskiego światła (tv, tablet,telefon) źle sprzyja zasypianiu?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe ze to to. Plus gorąco. Niestety nie jestem w stanie tego nie robić.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 17:34   #71
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Morele, rozumiem że ciężko ogarnąć czasem. Z drugiej strony ostatnio na grupie jakiejś chyba o self reg czytałam że niektóre dzieci się ladnie wyciszają przy bajkach. Nie ma co się dać zwariować .

Wiki, jeszcze raz sto lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-04, 19:34   #72
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Eh Pestka znowu dostała szału. Tz patrzył przez okno. Ona tez chciala. Wziął ją na chwilę na ręce. Odstawil i wycie. Pod tym oknem stoi narożnik, sama jak chce to patrzy przez to okno. Oczywiście ten argument nie działal. Tata ma wziąć na ręce i koniec. ...
Zabrał ją do jej pokoju. Zamknął drzwi i siedział z nią. Nie pozwalając jej zejść z łóżka. Przyszłam po minucie krzyku . Od razu się uspokoiła. Któryś raz już tak zrobiliśmy. Tak to jest darcie i gryzienie siebie. ... masakra. Mam dość tego zachowania. Nie wiem czemu ona jest nerwowa. W domu nie ma krzyków. Jak się kłócimy to nie przy niej. Wiec nie slucha dyskusji. Zaczynam się zastanawiać czy wszystko z nią ok. ..
Pisała do mnie koleżanka. Jej córka jest 3mc starsza. Mówi od ponad pół roku.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 21:18   #73
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Kochane, melduje się z domu. U nas wszystko ok. Uczymy się bycia we czworo Ami chciałaby cały czas stać obok lozeczka małego. Kiedy wyszliśmy ze szpitala miała drzemkę. Usiadłam obok jej lozeczka i czekałam az się obudzi. Płakałam jak głupia. Tak się zmieniła. Obudziła się i zachowywała jakby nie zauważyła mojej nieobecności. Zaprowadziłam ją do Tymonka. Najpierw stała bez słowa, a potem powiedziała „Czesc braciszku” Widziała jego zdjęcia jak byliśmy w szpitalu. Dopiero wieczorem dotarło do niej, że już jestem w domu. Powtarzała chyba ze 100 razy „mamusiu wróciłaś już”. Poszla spać po 23, jak nigdy. Cały czas gada o braciszku, chce go głaskać. Na widok ssania piersi uciekła Tymon jest grzeczny, na razie dużo spi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 07:17   #74
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Kochane, melduje się z domu. U nas wszystko ok. Uczymy się bycia we czworo Ami chciałaby cały czas stać obok lozeczka małego. Kiedy wyszliśmy ze szpitala miała drzemkę. Usiadłam obok jej lozeczka i czekałam az się obudzi. Płakałam jak głupia. Tak się zmieniła. Obudziła się i zachowywała jakby nie zauważyła mojej nieobecności. Zaprowadziłam ją do Tymonka. Najpierw stała bez słowa, a potem powiedziała „Czesc braciszku” Widziała jego zdjęcia jak byliśmy w szpitalu. Dopiero wieczorem dotarło do niej, że już jestem w domu. Powtarzała chyba ze 100 razy „mamusiu wróciłaś już”. Poszla spać po 23, jak nigdy. Cały czas gada o braciszku, chce go głaskać. Na widok ssania piersi uciekła Tymon jest grzeczny, na razie dużo spi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super. Fajnie ze tak zareagowała na małego.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Dziewczyny jakie macie buty dla dziewczynek na teraz oprócz sandałów. Muszę kupić Wiki a nic nie mogę znaleźć. I fajnie jajby pasowało do spodni i spódniczki😊
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 07:31   #75
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Darietta, wszystkiego najlepszego dla Wikuni

My na teraz mamy m.in. takie:
https://m.mivo.pl/product-pol-51268-...B54-C4005.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 07:49   #76
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Emmos, sama się spłakałam czytając to. Cudownie

Morele, nakopie Ci do dupsztala. Twoje dziecko jest normalnym dwulatkiem. Przestań szukać dziury w całym zachowuje się tak bo ma bunt dwulatka + pojawienie się rodzeństwa. Wiem że niby tego nie łączysz z Borysem ale na bank to jakoś w podświadomości na nią wpływa że mama i tata nie s stylko dla niej. Kiedyś czytałam porównanie że dziecko się czuję dokładnie tak samo jakby twój mąż sobie przyprowadził nowa żonę i powiedział że od dziś jesteście jedną wielką wspaniałą rodzina teraz tylko spokój i cierpliwość Was uratuje.
Ostatnio na terapii mam 19 miesięczna dziewczynkę i też gada jak najęta. Wojtek nadal mówi mama/tata/brum/tu/tam i koniec. Gadałam z neurologopedą- jeśli jest rozumienie czekać nie świrować. Pójdzie to zacznie zdaniami mówić.
Wczoraj też miałam przeciążenie systemu u Wojtka i histerię. Też go wyniosłam do innego pokoju bo nic nie docierało do niego. Uspokoił się po kilku chwilach jak wróciłam ale generalnie przed drzemka cały czas szlochał do zaśnięcia. Przebija mu się górna piątka i płaczu mamy masę.
A.mnie rozkłada przeziębienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 08:54   #77
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Kochane, melduje się z domu. U nas wszystko ok. Uczymy się bycia we czworo Ami chciałaby cały czas stać obok lozeczka małego. Kiedy wyszliśmy ze szpitala miała drzemkę. Usiadłam obok jej lozeczka i czekałam az się obudzi. Płakałam jak głupia. Tak się zmieniła. Obudziła się i zachowywała jakby nie zauważyła mojej nieobecności. Zaprowadziłam ją do Tymonka. Najpierw stała bez słowa, a potem powiedziała „Czesc braciszku” Widziała jego zdjęcia jak byliśmy w szpitalu. Dopiero wieczorem dotarło do niej, że już jestem w domu. Powtarzała chyba ze 100 razy „mamusiu wróciłaś już”. Poszla spać po 23, jak nigdy. Cały czas gada o braciszku, chce go głaskać. Na widok ssania piersi uciekła Tymon jest grzeczny, na razie dużo spi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super no widzisz, a tak się martwilas.
Hehe pisałam, że mi się tez wydawalo ze się zmienila

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Super. Fajnie ze tak zareagowała na małego.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Dziewczyny jakie macie buty dla dziewczynek na teraz oprócz sandałów. Muszę kupić Wiki a nic nie mogę znaleźć. I fajnie jajby pasowało do spodni i spódniczki😊
Ja mam emele te złote i myszki miki zwykle z hm

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Emmos, sama się spłakałam czytając to. Cudownie

Morele, nakopie Ci do dupsztala. Twoje dziecko jest normalnym dwulatkiem. Przestań szukać dziury w całym zachowuje się tak bo ma bunt dwulatka + pojawienie się rodzeństwa. Wiem że niby tego nie łączysz z Borysem ale na bank to jakoś w podświadomości na nią wpływa że mama i tata nie s stylko dla niej. Kiedyś czytałam porównanie że dziecko się czuję dokładnie tak samo jakby twój mąż sobie przyprowadził nowa żonę i powiedział że od dziś jesteście jedną wielką wspaniałą rodzina teraz tylko spokój i cierpliwość Was uratuje.
Ostatnio na terapii mam 19 miesięczna dziewczynkę i też gada jak najęta. Wojtek nadal mówi mama/tata/brum/tu/tam i koniec. Gadałam z neurologopedą- jeśli jest rozumienie czekać nie świrować. Pójdzie to zacznie zdaniami mówić.
Wczoraj też miałam przeciążenie systemu u Wojtka i histerię. Też go wyniosłam do innego pokoju bo nic nie docierało do niego. Uspokoił się po kilku chwilach jak wróciłam ale generalnie przed drzemka cały czas szlochał do zaśnięcia. Przebija mu się górna piątka i płaczu mamy masę.
A.mnie rozkłada przeziębienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże jak Ty mnie zawsze rozumiesz.
Masz rację. Szukam juz chyba dziury w całym. Ale też już mam czasami przeciążenia systemu.
Zaczyna mnie dobijac brak mowy i to gryzienie rąk - jak tz.
Tylko u niego to było od początku.
Kupiłam jej nową słomkę do bidonu. 1 dzień i zgryziona. Wczoraj miała gwizdek bo były urodziny w żłobku. Wieczorem patrze to samo.
Za to dziś w nocy nie obudziła się i rano tz ją sam ogarnął bez histerii.
Weź tu zrozum.
Może to jest powiązane z B ale już wcześnie tak się zachowywala i żadne jej zachowanie nawet w min stopniu nie wykazuje zazdrości czy odrzucenia. Nawet już nie ma złości jak tz mnie przytula.
Co do tego pokoju to ja mam mieszane uczucia. Tz chciał ją tam samą zostawiac. Ty tak robisz? Ja mu kazałam z nią siedzieć. Tylko nie podoba mi się , że nie pozwala jej zejść z łóżka. On tłumaczy ze nie chce żeby sobie coś złego zrobila i ma rozumieć ze ma karę. .. sama nie wiem. W każdymrazie pokój działa bo ja praktycznie zaraz wchodzę i ona chce się już przytulic i jest spokojna. Tylko to tez stosujemy jako ostateczność
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 09:51   #78
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Emmos, ale słodko Dużo sił i spokoju dla Ciebie, trzymajcie się zdrowo!

Pestycyda zdrowia!

U nas też różne cyrki z Lu na pokładzie, raz jest lepiej, raz gorzej, aktualnie ma fazę na buty - w zaxach urwała kokardkę, a innych nie chce włożyć, najbardziej na nie jest na sandały elefanteny. Muszę odgrzebać melisy kotki i spr czy jeszcze będą dobre. Wczoraj na placu zabaw chodziła na bosaka, bo nie chciała w butach 🤷 Wieczorem wyszła z domu w klapkach na basen Ciężko teraz z nią wyjść, bo żadnych butów nie chce włożyć Nie wiem czy to przez to, że nad morzem ostatnio często była boso 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez siilmariien
Czas edycji: 2019-07-05 o 09:53
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 10:06   #79
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Morele, też miałam mieszane uczucia bo mi to przypomina wyplakiwanie jakieś ale na tych warsztatach z buntu dwulatka nas psycholożka uświadamiała że histeria to właśnie taką awaria. I tu wszystkie techniki bliskosciowe raczej zawodzą bo do dziecka nic nie dociera. Mówiła że zmiana otoczenia czyli zmiana pokoju bardzo często działa i żeby zostawić dziecko w bezpiecznym otoczeniu. Można mu mówić że "jestem przy Tobir", nazywać emocje "widzę że jesteś zdenerwowany, wściekły" itp ale u nas jak się odzywam Wojtek się nakręca. Jeżeli nie chce się tulić i nic nie działa towarzyszenie mu w takich trudnych emocjach wychodzę z pokoju. U tż uspakaja się w minutę po tym. U mnie zazwyczaj wyje dalej ale jak wejdę po krótkim czasie to już się chcę przytulic i się uspakaja.
Także instynkt Twojego tża dobrze mu podpowiada tylko wybiłabym mu z głowy że to kara bo jak można ukarać dziecko za emocje które odczuwa?

Moze Pestka też ząbkuje intensywnie i stąd to gryzienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Aha a jak się już uspokoi to tłumacze całą sytuację ale nie że się nie wolno tak zachowywać tylko po prostu mówię że się zdenerwował o był zły bo stało się to czy tamto ale że już jest dobrze i że jestem przy nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 10:18   #80
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

No właśnie nie ząbkuje. Juz praktycznie wszystkie zęby wyszły. Trójki były ostatnio, ale są do połowy. Bardziej powiedzialabym ze to nerwowe.

Właśnie u nas jest to na zasadzie , że nie wolno tak robic. W sumie ja nie wiem co jest lepsze. Generalnie nie rozumiem czemu dostała histerii o to okno jak sama często przez nie patrzy. Nie chce mi się zaczynać rozmowy z tz ze to nie kara bo juz wymiotowac mi się chce tymi rozmowami o wychowaniu Pestki. Mnie samą to męczy. Nie podoba mi się takie jej zachowanie. W sumie powinna wiedzieć że nie wolno tak robić. Nie wiem co lepsze

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Emmos, ale słodko Dużo sił i spokoju dla Ciebie, trzymajcie się zdrowo!

Pestycyda zdrowia!

U nas też różne cyrki z Lu na pokładzie, raz jest lepiej, raz gorzej, aktualnie ma fazę na buty - w zaxach urwała kokardkę, a innych nie chce włożyć, najbardziej na nie jest na sandały elefanteny. Muszę odgrzebać melisy kotki i spr czy jeszcze będą dobre. Wczoraj na placu zabaw chodziła na bosaka, bo nie chciała w butach 🤷 Wieczorem wyszła z domu w klapkach na basen Ciężko teraz z nią wyjść, bo żadnych butów nie chce włożyć Nie wiem czy to przez to, że nad morzem ostatnio często była boso 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heh dobrze ze cokolwiek ubiera na stopy
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 10:18   #81
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Morelle jakby moja Amelka byla Twoim dzieckiem to chyba bys sie zalamala. Od roku nie przespala ciagiem bez placzu zadnej nocy. Jak obcy pan sie na nia spojrzy to placze. Codziennie po spaniu budzi sie z placzem. Dobrze ze juz nie rwie wlosow bo serio rozwazalam juz psychologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 10:22   #82
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Właśnie dostałam decyzję o przyznaniu 500+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 10:27   #83
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Napisałam mu.maila z Twoim podejściem chyba jest lepsze. Postaram się zastosować

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Morelle jakby moja Amelka byla Twoim dzieckiem to chyba bys sie zalamala. Od roku nie przespala ciagiem bez placzu zadnej nocy. Jak obcy pan sie na nia spojrzy to placze. Codziennie po spaniu budzi sie z placzem. Dobrze ze juz nie rwie wlosow bo serio rozwazalam juz psychologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha no to ja bym rozważala jak Ty moja mama juz ją wysyła. Co budzi mój bunt off course. Ale gdzieś tam w środku sama się martwię tym wszystkim

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam decyzję o przyznaniu 500+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ekspres! A ja dalej czekam. Wroclaw ma 1 mops
Mailem?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 11:23   #84
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

No wlasnie na meila przychodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 11:33   #85
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Chyba tak było z B. Nie pamiętam.
U nas jest komunikat że do godz 13 1 dnia wpłynęło 1500 wniosków. Do końca pierwszego dnia 4 razy tyle. Także u mnie dopiero najwcześniej pod koniec lipca.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 14:17   #86
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Tak, mailem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 16:17   #87
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Ja tez dostalam meila o przyznaniu 500+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 17:38   #88
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja tez dostalam meila o przyznaniu 500+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawe kiedy wypłacą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 17:47   #89
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

No to ja sobie poczekam

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Jak dostałam maila to.pieniądze miałam w ten sam dzień.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 22:01   #90
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Ja przyznanie 500+ dostałam na drugi dzień tj 2 lipca pieniędzy nadal nie ma i pewnie szybko nie będzie :P

U nas z mową kaszana. Mama tata dziadzia baba nynuś dzidzi dźig (dźwig) o-oł i o jaaaaaa szaleństwo. No cóż, nie spieszy mu się. Kuma wszystko, czasem za dużo

Emmos, słodka Ami ❤️❤️❤️

Za tydzień planowaliśmy wakacje. Bartek chory - dzisiaj diagnoza : angina z zapaleniem krtani



Wysłane z telefonu - wybaczcie literówki
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-27 17:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.