Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część IX - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-27, 13:14   #421
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

http://www.wprost.pl/ar/422665/Nowe-...ony-Wieczorek/

ma ktoś dostęp do całego artykułu??
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:09   #422
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Tutaj jest dłuższa wersja, ale też mogą zablokować:
http://www.wprost.pl/ar/422562/Tajem...ieczorek/?pg=0
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:00   #423
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez _agg_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o natasche to polecam przeczytać w necie co tam się okazało później, bo to w filmie to widzimy z jej perspektywy a nie jak to dokładnie było
W trakcie wyszło że matka była w to porwanie wplątana.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Poważnie?
Czytałam kiedyś o tej dziewczynie.
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:36   #424
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...ign=FacebookHN
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 20:05   #425
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Czytałam cały artykuł o Iwonie, mam jego screeny, tylko nie wiem czy mogę tu wrzucić (?) bo to niby art. płatny.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

1 trop: bogaty biznesmen z internetu.
2 trop: jakiś kolega od korepetycji, chory psychicznie.
3 trop: kolega z którym Iwona była w klubie, chodzi chyba o tego Pawła, napisane jest, że ich znajomość miała się przerodzić w chodzenie ze sobą. Napisane jest również, że z smsów wynika, że Iwona była zła na znajomych, że nie wracali z nią do domu. Dziewczyna z numeru tożsamego, ta co niby z Pawłem się kontaktowała ma alibi, w tym czasie spała.
4 trop: rodzina i powiązania jednego z jej członków z gangsterami, z którym to relacje Iwony układały się źle.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 20:22   #426
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Wczoraj oglądałam film "3096 dni" o historii Natashy Kampusch, która w wieku 10 lat w drodze do szkoły została porwana i była więziona przez 8 lat. Ta historia ma na szczęście swój happy end, bo Natashy udało się uciec i wrócić do rodziny. Film i historia pokazują, że w takich zaginięciach zawsze jest nadzieja.
To jużjest film? Jeszcze ze 2 lata temu czytałam jej biografię/wspomnienia.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _agg_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o natasche to polecam przeczytać w necie co tam się okazało później, bo to w filmie to widzimy z jej perspektywy a nie jak to dokładnie było
W trakcie wyszło że matka była w to porwanie wplątana.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Co ty mówisz? O rety! Teraz to jestem w szoku. Masz gdzieś może jakiś link?
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 21:12   #427
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
To jużjest film? Jeszcze ze 2 lata temu czytałam jej biografię/wspomnienia.
Jest film, jest. Miał premierę w tym roku (ale w Polsce niestety nie, nie wiedzieć czemu).
http://www.filmweb.pl/film/3096+dni-2013-654013
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 22:13   #428
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Dziewczyna z numeru tożsamego, ta co niby z Pawłem się kontaktowała ma alibi, w tym czasie spała.
A nie, to jak spała to spoko.

Alibi tak bardzo wiarygodne
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:42   #429
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Jest film, jest. Miał premierę w tym roku (ale w Polsce niestety nie, nie wiedzieć czemu).
http://www.filmweb.pl/film/3096+dni-2013-654013
Właśnie jestem po seansie. Jest wątek o Nataszy? Nie chcę robić bałaganu a mam kilka wątpliwości.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 06:52   #430
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...tml#BoxWiadTxt
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 14:38   #431
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
A nie, to jak spała to spoko.

Alibi tak bardzo wiarygodne
Podobno było to dokładnie sprawdzane i potwierdzone przez kilka osób, a te logowanie w tych samych miejscach jest wytłumaczone w ten sposób, że poszczególne stacje BTS w Gdańsku mają duży zasięg i stąd wynika zbieżność tych logowań.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 16:30   #432
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
1 trop: bogaty biznesmen z internetu.
2 trop: jakiś kolega od korepetycji, chory psychicznie.
3 trop: kolega z którym Iwona była w klubie, chodzi chyba o tego Pawła, napisane jest, że ich znajomość miała się przerodzić w chodzenie ze sobą. Napisane jest również, że z smsów wynika, że Iwona była zła na znajomych, że nie wracali z nią do domu. Dziewczyna z numeru tożsamego, ta co niby z Pawłem się kontaktowała ma alibi, w tym czasie spała.
4 trop: rodzina i powiązania jednego z jej członków z gangsterami, z którym to relacje Iwony układały się źle.
trop pierwszy moim zdaniem odpada, bo po co bogaty facet miałby zrobić coś dziewczynie i to nad ranem? przecież może mieć każdą, no chyba że ma związki z mafią i chciał ją wywieźć za granicę.

trop drugi też trochę słaby

lecz dwa ostatnie bardzo możliwe, ale te powiązania rodzinne z gangami to niby co matka? ojczym? a może ojciec? bo tylko to by pasowało w przypadku porachunków gangsterskich.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 16:33   #433
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

no wlasnie te bogate swiry maja najdziwniejsze fantazje seksualne, jakies przyduszania, wiazania itd. Moze rano ja zauwazyl, chcial podwiezc czy cos?
Zadnego podpunktu bym nie bagatelizowala. Mam nadzieje policja teraz sprawdza kazdy trop? Czy po 2 latach sie za to wezmie jak to wielkie policyjne przeszukiwanie teraz?
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 16:52   #434
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
Właśnie jestem po seansie. Jest wątek o Nataszy? Nie chcę robić bałaganu a mam kilka wątpliwości.
A nie wiem czy jest. Jak znajdziesz daj znać, to też chętnie podyskutuję.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:07   #435
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
no wlasnie te bogate swiry maja najdziwniejsze fantazje seksualne, jakies przyduszania, wiazania itd. Moze rano ja zauwazyl, chcial podwiezc czy cos?
Zadnego podpunktu bym nie bagatelizowala. Mam nadzieje policja teraz sprawdza kazdy trop? Czy po 2 latach sie za to wezmie jak to wielkie policyjne przeszukiwanie teraz?
Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
A nie wiem czy jest. Jak znajdziesz daj znać, to też chętnie podyskutuję.
a biedne świry nie mają ?
tyż bym o Nataszy pogadała.
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:22   #436
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

W artykule jest napisane, że facet z ręcznikiem to mylny trop, bo na nagraniu monitoringu widać, jak po kilku minutach wraca. Do tej pory sądziłam, że dalej nie wiadomo, czy poszedł on za Iwoną Generalnie pewnie świadek z niego żaden, bo skoro on zawrócił, a Iwona na pewno doszła do końca parku to raczej nic nie widział.

Kolejna sprawa, że z smsów, które pisała Iwona ze znajomymi po wyjściu z DC, wynika, że była na nich zła, że nie wracali z nią do domu. Przecież wersja Adrii była taka, że Iwona wyszła zła z klubu i nie chciała z nimi wracać. Dziwne, niby pokłócili się w klubie, ona wyszła z własnej woli, pomimo tego, że próbowali ją zatrzymać, a pisała z nimi o tym, że jest zła za samotny powrót do domu


---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
trop pierwszy moim zdaniem odpada, bo po co bogaty facet miałby zrobić coś dziewczynie i to nad ranem? przecież może mieć każdą, no chyba że ma związki z mafią i chciał ją wywieźć za granicę.

trop drugi też trochę słaby

lecz dwa ostatnie bardzo możliwe, ale te powiązania rodzinne z gangami to niby co matka? ojczym? a może ojciec? bo tylko to by pasowało w przypadku porachunków gangsterskich.
Nie wiadomo, może ojciec? Napisane jest, że Iwona z tą osobą nie miała dobrych relacji.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:14   #437
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

http://fakt.onet.pl/wciaz-nie-wiadom...,426034,1.html

wkurza mnie to,że artykuł na onecie przekierowuje do Faktu. no ale wklejam
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:04   #438
Kasienka22113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Dziś coś ma być o Iwonie w 'to był dzien' na polsat news o 20:00
Kasienka22113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 21:36   #439
matimaj
Raczkowanie
 
Avatar matimaj
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 38
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

zapisuje wątek
__________________
od 1.o1.2014 walka z ... obżarstwem
pracowanie nad ciałem


matimaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 19:18   #440
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Dziwne, niby pokłócili się w klubie, ona wyszła z własnej woli, pomimo tego, że próbowali ją zatrzymać, a pisała z nimi o tym, że jest zła za samotny powrót do domu ]
eeeee to mnie akurat nie dziwi bo są takie fochy na zasadzie " jestem zła więc wychodzę i chcę żeby wszyscy mnie zatrzymywali bo jestem ciężko obrażona, a jak mnie nie będziecie zatrzymywać to będę obrażona jeszcze bardziej"
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:19   #441
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Trochę stare, bo z sierpnia, ale wkleję bo u nas nie było.

źródło oczywiście GP24

Autorka tekstu "Zniknięta" (tygodnik Polityka) na temat sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek -Violetta Krasnowska-Sałustowicz udzieliła odpowiedzi na zadane przez nas pytania.

-Przekazuję Wam treść pierwszej wiadomości od Pani Violetty:

"Bardzo dziękuję za Pana list i w ogóle zajmowanie się tą sprawą. Sama z zainteresowaniem czytałam Wasze Forum na temat Iwony Wieczorek i uważam, że m.in. dzięki Wam ta sprawa ciągle żyje. Z chęcią podzielę się tym co wiem, co ustaliłam, zaznaczam, że niestety prokuratura odmówiła mi sporej części. Uważam, że bezzasadnie, ale zrobiła tak sprytnie, że nie miałam możliwości się odwołać.
Jednak potrzebuję na to trochę czasu. Bo to dużo pisania.

Pozdrawiam
Violetta Krasnowska-Sałustowicz"


-Odpowiedzi na pytania w kolejności, jakie jej zebrałem. Przepraszam jeśli czyjeś pytanie przeoczyłem, ale nic straconego, ponieważ Pani Violetta wyraziła chęć odpowidzi na kolejne pytania. Poniżej treść wiadomości:

"Jakby miał Pan więcej pytań to proszę, tymczasem wysyłam co zrobiłam dziś
Violetta Krasnowska-Salustowicz"

Moje pytania:
1.Czy w aktach są dowody na to, że wątek „numeru poruszającego się po drodze tożsamej” nie ma związku ze sprawą zaginięcia Iwony ?
W aktach które udostępniła mi prokuratura nie ma śladu o weryfikacji tego wątku – stąd jak przeczytałam tę notatkę to aż mnie poderwało. Mówienie, że był to wątek zweryfikowany jest tylko czczym gadaniem. (na etapie tamtego śledztwa). Tym bardziej, że przecież analiza Biura Kryminalnego KGP została sporządzona już po umorzeniu śledztwa i to ta analiza mówi, żeby zbadać ten wątek! A analitycy mieli wszystko – i akta i materiały operacyjne. W ogóle jak patrzyłam na ten festiwal oświadczeń po moim tekście w Polityce to nie wiedziałam śmiać się czy płakać jak jeden przez drugiego – policja z prokuraturą przebijały się kto zrobił więcej. Guzik! Prawda, moim zdaniem jest taka, że umorzono to śledztwo akurat tuż przed końcem roku nie dlatego, że wyczerpano wszystkie możliwości znalezienia dziewczyny, tylko dla statystki, cyferek w sprawozdaniach. Fakty są takie, że kilka dni przed umorzeniem pani prokurator pisze do operatora telefonii o sprawdzenie do kogo należy dany numer, a po kilku dniach to już nie jest ważne do kogo należy numer? Szkoda gadać, policja też, przekonywała mnie (już po tekście) że analitycy wycofali się z wątku „numeru poruszającego się po drodze tożsamej”, a ja wiem, że to nieprawda.
Czy są dowody, że ten numer nie ma związku? Ja nie znalazłam nic co by o tym mówiło, ale zaznaczam, ja opierałam się na aktach śledztwa, które zostało dawno umorzone.
2.Jaki kierunek miały zalecenia Pana Marka Dyjasza ? Czy były to np. Podsłuchy na konkretne numery telefonów ?
Pytałam kogo mogłam, niestety nikt nie chce powiedzieć czy były podsłuchy, bo to technika i nikt nie powie, ale na logikę wygląda, że nie – bo gdyby były to policja by wiedziała o czym tak intensywnie rozmawiają i sms-ują pan P. z numerem z drogi tożsamej.
3.Czy są dowody na to, że ustalona przez policję użytkowniczka „numeru na drodze tożsamej”, była właścicielką tego numeru w dniach 16/17 lipca 2010 ?
Ja zrozumiałam, że tak, że nie ma wobec tego żadnej wątpliwości
4.Czy w aktach znajdują się analizy BTS z dni poprzedzających i przede wszystkim późniejszych niż 16/17 lipca 2010 (nie chodzi o bilingi, tylko logowania do anten) ?
Ja nie znalazłam. A muszę zaznaczyć, że prokuratura odmówiła mi w sumie tylko zeznań ludzi z którymi Iwona tego wieczoru się bawiła i rodziny. A wszystko pod szyldem – ochrony prywatności zaginionej Iwony. Naprawdę, takie uzasadnienie usłyszałam od prokuratora.
5.Czy w aktach są treści sms'ów wysyłanych przez znajomych Iwony feralnej nocy, czy takie dane uzyskano ?
Tak, są. Wygląda jakby głównie szukała znajomych, już po wyjściu z dyskoteki pisze do koleżanki co organizowała imprezę w parku Reagana, ale nie odebrała bo już spała, do znajomych, którzy jednak byli gdzieś daleko. Myślę, że była wściekła i szukała towarzystwa na resztę wieczoru gdzie indziej.
6.W jaki sposób policja ustaliła właścicielkę „numeru”, czy był na nią zarejestrowany u operatora, czy wykorzystano „wywiad środowiskowy” ?
Nie wiem. Dla mnie to było bez znaczenia
7.Czy ustalona kobieta kontaktował się telefonicznie również z Iwoną tego dnia i kiedykolwiek ?
Nie mam takiej wiedzy
9 Jakich istotnych dla sprawy danych nie udało się uzyskać od operatorów komórkowych, według Pani ?
Z tego co wynikało z akt było trochę prepaidów. W tym właśnie
10.W jednej z gazet pojawiło się zdanie: "Według ustaleń "Gazety" była ona wówczas pracownicą salonu urody w Gdyni-Chwaszczynie", na temat kobiety poruszającej się po drodze tożsamej, jak Pani się odniesie do tego ustalenia ?
Ja słyszałam co innego. Ponoć też jej telefon logował się później nie tam gdzie mówiła, że jest. Towarzystwo też ma jakieś ponoć niespecjalne.
11.Policja oficjalnie wykluczyła związek tego wątku/tropu ze sprawą zaginięcia Iwony, jak Pani się do tego ustosunkuje ?
Szczerze mówiąc ciągle nie wiem na jakiej podstawie. Ludzie z którymi rozmawiałam zwracali uwagę na to jak była przeprowadzona ta weryfikacja o którą zabiegało Biuro Kryminalne Dyjasza. Oni chcieli, żeby z zaskoczenia zgarnąć ich jednocześnie i przeprowadzić profesjonalne przesłuchanie – jedno w jednym pokoju, drugie w drugim, i grać nimi, zresztą wiadomo. A było tak, że policja w Gdańsku wezwania wysłała do nich pocztą, tamci powiedzieli co mieli do powiedzenia, że nic nie mają wspólnego, dziękuję, dowidzenia. Ot, weryfikacja. Ale oczywiście może się mylę, może prześwietlono sprawę, a para miała się zwyczajnie ku sobie tylko się krępowała przyznać. Może być i tak, ale nie wiemy i policja może nam mówić faktycznie co chce.
12.Na naszym forum jest dział „Rozmowa z ekspertem”, czy gdyby wystosowano do Pani zaproszenie do udziału w rozmowie, zgodziłaby się Pani ?
Służę uprzejmie, ale żadnym ekspertem nie jestem, bo niby od czego 
Pytania od pozostałych forumowiczów:
13.Czy będzie ciąg dalszy "Znikniętej" w Polityce i czy będzie Pani miała szanse ponownie zapoznać się z aktami?
Pytanie jest ciekawe. Bo też i mam żal do siebie, że dałam się trochę zbyć. Wystąpiłam o akta w normalnym trybie dostępie do informacji publicznej. Trochę czekałam, i gdy przyszła zgoda to się ucieszyłam i nie zwracałam uwagi na wyłączenia ani z jakiego powodu. W decyzji były tylko numery kart których nie dostanę. Minęły ponad 2 tygodnie jak z Warszawy mogłam wyjechać do Gdańska na czytanie tych akt, i wtedy dopiero przyjrzałam się tym „wyłączeniom”, że ich tak dużo i dotyczą zeznań dla mnie głównych świadków, których byłam przede wszystkim ciekawa. Zaprotestowałam i od pani rzecznik prokuratury usłyszałam, że termin odwołania się od decyzji minął. Prawie się nie rozpłakałam ze złości. Jeżeli mogę prosić kolegów dziennikarzy z Gdańska żeby powalczyli lepiej niż ja i ponękali fachowo prokuraturę w sprawie dostępu (z odwołaniami i nawet zwróceniem się do sądu jeśli trzeba) – to o to proszę. Im będzie łatwiej.
14.Czy ma Pani swoją koncepcję na temat tego, co i dlaczego stało się z Iwoną?
Mam, choć to raczej opinia nie poparta mówiąc szczerze niczym. To głupio tak gdybać. Ale po konsultacjach z policjantami jestem przekonana, że Iwona nie mogła zginąć idąc bulwarem, tam ciągle ktoś się kręcił, ktoś szedł, jechali rowerzyści, w tym mniej więcej czasie jak szła tamtędy Iwona przejeżdżały nawet radiowozy policyjne. Za duże ryzyko, a nawet jakby trafiła na jakiegoś zboczeńca to coś by zostało, but, telefon, jakiś ślad, cokolwiek. W najgorszym razie – nawet ciała nie dałoby się schować dobrze. Zostaje ten odcinek 800 metrów od domu.
15.Czy Pani zdaniem kobieta od „nr z drogi tożsamej” słusznie została zakwalifikowana jako nie mająca związku z zaginięciem Iwony?
Nie wiem, ja zwracałam tylko uwagę, że to nie zostało w trakcie śledztwa ani później należycie zweryfikowane
16.Czy Pani zdaniem związek z zaginięciem Iwony ma któraś z osób z towarzystwa z DC?
Nawet policjanci mówią, że ważne tu jest o naruszenie zmowy milczenia, więc ciągle wszyscy, ale to wszyscy powtarzają, że ci ludzie nie mówią wszystkiego. Ale z drugiej strony mądrzy spece od zabójstw powtarzają, że jeśli wie ktokolwiek poza sprawcą, to wygada. Wcześniej czy później, ale wygada.
17.Jakie wnioski wyciągnęła Pani po rozmowie z p. Dyjaszem oraz po przejrzeniu części/całości akt - fakt, że 3 lata nie ma śladu po dziewczynie świadczy o zaniedbaniach/niedociągnięciach/pobieżności prac w policji, czy o zawiłości sprawy?
Wbrew pozorom wydaje się, że ta sprawa nie jest zawiła. Tylko spaprana. Policja nie miała powodu, żeby tam coś ukrywać, a jednak wielu rzeczy nie robili. Nie wiem dlaczego nie robili, ale mnie szlag trafia. Komenda gdańska powiedziała mi, że chcą przekopać szczegółowo park Reagana. Nie zdziwiłabym się gdyby coś znaleźli.
18.Czy wie Pani, o co była kłótnia DC?
Głupia sprawa, wygląda, że Iwona była zazdrosna, że jeden z chłopaków bardziej interesuje się Adrią a nie nią, rzeczywiście babski foch.
19.Czy właściciele innych telefonów, które w tym czasie logowały się do BTS, NodeB byli wezwani na świadków?
Nie znalazłam w aktach przesłuchań, ani nawet notatek policyjnych z ustaleń kto wtedy był, czy kręcił się po bulwarze w pobliżu. Tylko z tego co pamiętam odnaleziono parę która się kłóciła przy Bacówce (?), widoczna na zdjęciu, ale w sumie to nie zwrócili uwagę na przechodzącą Iwonę
20.Czy w aktach natrafiła Pani na informacje jednoznacznie mówiące, że jakiekolwiek podejrzenia wobec znajomych Iwony są absolutnie bezpodstawne?
Jak wspomniałam odmówiono mi zapoznania się z materiałami ich dotyczącymi
21.Czy w aktach sądowych są dowody świadczące o zbadaniu wątku imprezy urodzinowej kolegi, na którą nie zdecydowała się iść Iwona, a Kasia tak? Czy wg akt pewne jest, że Iwony na tej imprezie nie było?
Nie.
22.Czy w aktach przewija się wpływowa postać (z kręgów biznesowych, mundurowych lub przestępczych) mogąca mieć wpływ na "rozwój" śledztwa?
Jest chyba notatka o policjancie, byłym znajomym
Czy znany jest pełny skład drugiej imprezy ?
Nie znalazłam. Był tylko sms koleżanki która miała tam być.
23.Czy natrafili gdzieś na informacje o przebudowie działki babci Pawła, i czy to zostało w jakikolwiek sposób zweryfikowany przez policję?
Nie.
24.Ile czasu zajęło Pani napisanie tego artykułu?
Sprawą zajmowałam się w sumie ponad rok. Po przeczytaniu akt na własną rękę szukałam nitek, które pozwolą może rozwikłać tę sprawę, pójść dalej, chciałabym być jak detektyw, ale nic nowego się nie działo, nikt nie był mi w stanie nic dalej powiedzieć poza tym co było w aktach, bo też nic nie było. Gdyby coś się naprawdę działo, jestem przekonana, że bym o tym usłyszała, bo nagabywałam mocno. Liczę, że teraz policja naprawdę się ruszy.
25.Ile monitoringów zostało zabezpieczonych dla sprawy ? Wiemy o dwóch, które zostały upublicznione. Czy jest więcej, ewentualnie jakie ?
Nie, są te, tylko warto pamiętać, że istotne jest też co jest przed i po ujęciach pokazujących Iwonę. A tego nie widziałam, zresztą nie wiem gdzie są te zapisy, warto zapytać. Może tam jest odpowiedź.
Violetta Krasnowska-Sałustowicz
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.



Edytowane przez titina
Czas edycji: 2013-12-19 o 08:20
titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:19   #442
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Do tej pory byliśmy przekonani, że była tylko jedna, druga impreza, a mianowicie: urodziny organizowane przez chłopaka, którego Iwona podobno nie lubiła. Na tej imprezie miała być Kasia -przyjaciółka Iwony, która nie brała udziału w spotkaniu na działce i klubie DC. Ta impreza urodzinowa miała odbywać się w mieszkaniu, a potem ewentualnie mogła przenieść się na plażę. Pani napisał, że Iwona pisze do koleżanki co organizowała imprezę w parku Reagana, ale nie odebrała bo już spała.
Tak, chodzi o tę właśnie imprezę i sms do Kasi. Z akt wynikało, że wiedziała, że impreza tam się odbywa. Z Kasią Iwona kontaktowała się jeszcze z ogródków działkowych – pisała sms-a. Samych zeznań Kasi nie mogłam przeczytać, więc nie wiem do kiedy była impreza i kto tam był.

Czy w aktach jest coś na temat tego monitoringu, czy został sprawdzony i ewentualnie odrzucony jako nieistotny dla sprawy ? Czy policja była w posiadaniu innych monitoringów, które później okazały się nieprzydatne ?
Z tego co mam to notatkę: 17.07 ok. 3.08 z kamer monitoringu na lokalu Sanatorium przy Grunwaldzkiej 8 szła po prawej wzdłuż Grunwaldzkiej w kier. Gdańska, następnie vis a vis lokalu Papryka przechodzi przejściem dla pieszych na druga stronę ulicy i kieruje się w ul. Piastów.
Dalej, przeglądając zapis z kamery 7 monitoringu miejskiego która znajduje się pomiędzy wejściem na plażę nr 63 a lokalem Bacówka przy jantarowej ustalono iż o godz. 4.12 Iwona idzie deptakiem w kierunku mola znajdującego się w Gdańsku Brzeźnie. Jest to ostatni zapis

Skoro nie wyrażono zgody na wgląd pani Redaktor w zeznania świadków - znajomych Iwony z DC - to czy oddano do dyspozycji zeznania innych świadków, w tym bawiących się w DC tego wieczoru? Czy materiał w aktach, który został Pani udostępniony, wskazuje na to jednoznacznie, że w DC byli jacyś świadkowie, którzy rozpoznali z całą pewnością Iwonę Wieczorek wśród ekipy bawiącej się tamtego wieczoru. Czy jednoznacznie wskazano, że to była Iwona Wieczorek? Mam na myśli świadków spoza ekipy znajomych, z którymi miała się bawić tamtego wieczoru Iwona.
Żeby zamknąć temat – prokuratura odmówiła mi dostępu do wszelkich zeznań odnośnie tego wieczoru, i w ogóle Iwony. Pani rzecznik ustnie wyjaśniła mi, że zrobiono to z uwagi na ochronę prywatności Iwony Wieczorek.

Na temat osoby z numerem „na drodze tożsamej” i tego z kim się kontaktowała itp. nic więcej nie wiem. Nie czytałam jej zeznań, nie wiem czy padały podczas przesłuchania szczegółowe pytania. Po prostu nie wiem. Mam nadzieję, że ktoś „pociągnie” ten wątek, bo z tego co wiem nadal nic się nie dzieje.

Jaka relacja towarzyska łączyła/łączy właścicielkę numeru tożsamego z Pawłem, Kasią ,Adrią i Patrykiem -byłym chłopakiem Iwony ?
Wiem tyle, że była dziewczyną Pawła. Spotkałam się też z interpretacją (nieoficjalną), że intensywność kontaktów sms-owych tej nocy między nią i Pawłem po opuszczeniu dyskoteki mogą mieć bardziej związek z tym, że umawiali się ze sobą zwyczajnie, jak chłopak z dziewczyną. Tym bardziej, że moim rozmówcy zwracają uwagę, że wtedy nie było jeszcze tak naprawdę pary: Paweł i Iwona. To był w zasadzie początek znajomości, więc Paweł nie musiał być do niczego zobowiązany wobec Iwony. A jego zaangażowanie w poszukiwanie wynikało z wyrzutów, że po prostu nie pomyślał, nie zadbał by bezpiecznie wróciła do domu
Nie wiem czy Iwona ją znała, nic więcej na jej temat nie wiem

Czy ma Pani zdanie dlaczego właścicielka NT początkowo wyparła się znajomości z Pawłem i bycia posiadaczką numeru tożsamego ?
Nie wiem i dlatego uznałam, że policja nie prowadzi dobrze tej sprawy
Na temat przeszukań, gdzie, co zebrano, co znaleziono nic nie znalazłam w udostępnionych mi aktach.

Skoro Kasia nie była w towarzystwie z DC, to czy miała Pani dostęp do jej zeznań ? Jeśli tak, to czy jej zeznania zostały potwierdzone przez policje, czy ma wiarygodne alibi?
Nie miałam dostępu

Czy kierowca wiozący towarzystwo do DC to ta sama osoba, która rozwoziła męską część towarzystwa do domów. Czy sprawdzano jego samochód celem poszukiwania śladów. Jeżeli to były dwie różne osoby, to czy powyższe czynności wykonano także w drugim samochodzie. Czy sprawdzano ich lub jego alibi? Czy w aktach jest czas tego kursu ?
Nie, z tego co się dowiedziałam pomysł wyjścia na dyskotekę powstał ad hoc, na działkach. Zeznania kolegi który ich rozwoził były wiarygodne, trasa pokrywała się z logowaniami jego telefonu.

Czy z akt sprawy wynika , że ustalono taxi jaką Adria wracała do domu. Czy przesłuchano kierowcę, jeśli tak, to o której dokładnie odbył się ten kurs?
Nie znalazłam tego.

Czy zna Pani treść sms'ów od i do tych znajomych, z którymi Iwona się bawiła? Ile ich było i w jakich godzinach? I - co najważniejsze- co mówi treść? Czy w sms’ach wspomina może komuś co się stało, gdzie jest i idzie, co planuje?
Sms-y dotyczyły pytań: gdzie jesteś. Odpowiedzi, że gdzieś daleko. Tak jakby szukała towarzystwa, z kimś pogadać, może podwieźć, ale to co czytałam wynikało, że są gdzieś daleko, i tyle.


Pokrywają się bilingi i logowania.
Z moich notatek z akt wynika, że gdy Adria o 3.40 gdy. była w domu X (prawdopodobnie Paweł) znajdował się w Sopocie blisko Niepodległości i 3 Maja i w tym rejonie był od 3.30. Od 4.04 Wrzeszcz i o 4.14 był w swoim domu.
Notatka:
„Zeznał, że po powrocie sprawdzał czy Iwona dzwoniła na jego telefon, który był zostawiony w domu. Następnie przełożył baterie (gdyż miał rozładowane) do swojego telefonu który miał ze sobą – wtedy odczytał wiadomości od Iwony i bezskutecznie próbował wysyłać do niej sms-y.
Ponieważ wiedział, że ma rozładowany telefon nie denerwował się, że nie odbiera od niego wiadomości i położył się spać. Godzinę powrotu potwierdził dziadek”
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 11:54   #443
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Żal mi jej mamy, kolejne święta bez Iwony, nie jestem nawet w stanie pojąć co ona przeżywa. Tym bardziej, że nie ma pojęcia czy jej cóka żyje czy nie.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 13:36   #444
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Żal mi jej mamy, kolejne święta bez Iwony, nie jestem nawet w stanie pojąć co ona przeżywa. Tym bardziej, że nie ma pojęcia czy jej cóka żyje czy nie.
A już nie przesadzajcie Co roku setki osób ginie / zostaje zamordowanych / umiera, co roku setki rodzin mają ciężkie Święta, bo kogoś stracili. Trzeba im wszystkim współczuć, a nie tylko jednej kobiecie, która nagłosiła sprawę.
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 09:22   #445
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
A już nie przesadzajcie Co roku setki osób ginie / zostaje zamordowanych / umiera, co roku setki rodzin mają ciężkie Święta, bo kogoś stracili. Trzeba im wszystkim współczuć, a nie tylko jednej kobiecie, która nagłosiła sprawę.
Jezu.... jak ja nienawidze takiego pisania.

Co dziewczyna miala kazda rodzine wymienic? Nie zauwazylas ze to watek dotyczacy Iwony? Wiec chyba o niej rozmawiamy.

Ta cala nagonka ze wszyscy szukaja Iwony, a taaak duzo ludzi ginie. Wszystko zasluga mamy ktora potrafila zaaranzowac taka akcje.
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 09:33   #446
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
A już nie przesadzajcie Co roku setki osób ginie / zostaje zamordowanych / umiera, co roku setki rodzin mają ciężkie Święta, bo kogoś stracili. Trzeba im wszystkim współczuć, a nie tylko jednej kobiecie, która nagłosiła sprawę.
Niby tak, ale tutaj odnosiłam się do konkretnej rodziny, o której jest wątek A poza tym jak ktoś umiera lub zostaje zamordowany, to chociaż wiadomo, że nie żyje. A tutaj tysiące myśli może przychodzić do głowy na temat tego, co dzieje się z zaginioną córką.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 09:37   #447
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
jak ktoś umiera lub zostaje zamordowany, to chociaż wiadomo, że nie żyje. A tutaj tysiące myśli może przychodzić do głowy na temat tego, co dzieje się z zaginioną córką.
właśnie. niewiedza co się stało z tak bliską osobą jest uczuciem chyba jeszcze gorszym do zniesienia niż żal po jej stracie.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 10:21   #448
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Dokładnie. Wiadomo, że śmierć bliskiej osoby to tragedia. Ale z czasem rany się goją. W przypadku mamy Iwony, to te rany są ciągle rozdrapywane na nowo a tragedia trwa w nieskończoność.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:27   #449
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

halo halooOO! Jaka cisza. Nic nowego w mediach od jakiegoś czasu..
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:08   #450
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Tyle sie mówiło w mediach i znów cisza.
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-15 18:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.