Wybór świadkowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-14, 06:07   #1
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553

Wybór świadkowej


Cześć

Powoli z narzeczonym zabieramy się za planowanie najpiękniejszego dnia w naszym życiu. Póki co jesteśmy na etapie oglądania i wybierania sali. Wiadomo, że na kolejne wybory przyjdzie jeszcze czas, ale. No właśnie pojawia się u mnie problem z osobą, którą poproszę o bycie świadkową. Sama jestem jedynaczką, jednak mam sporo sióstr ciotecznych. I przyjaciółkę. Ale po kolei.
Siostra, którą biorę pod uwagę jest świeżo po ślubie. Od zawsze trzymałyśmy się razem, nocowałyśmy na wzajem u siebie. Do momentu jak nie zaczęła spotykać się z chłopakami - wtedy ja zeszłam na dalszy plan i nasze spotkania mocno się ograniczyły. Ostatnio byłam u niej i jej rodziców na grillu 3 lata temu.
Z kolei z przyjaciółką ze studiów nie jestem aż tak związana, ale mamy dobry kontakt, teraz głównie SMS. Fakt, że ostatnio widziałyśmy się też około 3-4 lata temu. Nie zapraszała mnie na swój ślub, nie widziałam jeszcze jej córki (ur. w styczniu) ale to kwestia pandemii i zapracowania.
Niestety innych koleżanek, przyjaciółek itd. nie mam. Z reszty rodzeństwa ciotecznego brałam pod uwagę jeszcze jedną siostrę, ale tylko w momencie kiedy okazało się, że nie będę świadkową u tej, którą rozważam.

Doradzicie mi w problemie? wiem, że mam na to sporo czasu, ale raczej w moim życiu nie pojawi się ktoś nowy, kto podbije moje serce na tyle, żeby poprosić o bycie świadkową
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 09:31   #2
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wybór świadkowej

Pytanie jakie masz oczekiwania wobec tej osoby. Dla mnie świadkowa ma podpisać papier w kosciele/urzędzie i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 11:29   #3
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wybór świadkowej

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Doradzicie mi w problemie? wiem, że mam na to sporo czasu, ale raczej w moim życiu nie pojawi się ktoś nowy, kto podbije moje serce na tyle, żeby poprosić o bycie świadkową
Możesz jeszcze rozważyć, czy nie masz kogoś bliższego, kto mógłby być świadkiem, a nie świadkową Mnie świadkował brat, mojemu mężowi też. I ogólnie ostatnio miałam w otoczeniu parę ślubów, na których było dwóch świadków.

Ale też jak wyżej pisze Ingrid - musisz wziąć pod uwagę swoje oczekiwania wobec tej osoby. Bo u nas też rola świadków była w zasadzie czysto urzędowa.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 13:21   #4
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wybór świadkowej

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Pytanie jakie masz oczekiwania wobec tej osoby. Dla mnie świadkowa ma podpisać papier w kosciele/urzędzie i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że oprócz formalności chciałbym też żeby ta osoba pomogła mi z niektórymi kwestiami organizacyjnymi (typu wieczór panieński), do tego pomoc w wyborze sukni itd.


Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Możesz jeszcze rozważyć, czy nie masz kogoś bliższego, kto mógłby być świadkiem, a nie świadkową Mnie świadkował brat, mojemu mężowi też. I ogólnie ostatnio miałam w otoczeniu parę ślubów, na których było dwóch świadków.
Hmmm... tego nawet nie brałam pod uwagę. W sumie z automatu pomyślałam, że narzeczony weźmie brata na świadka, a ja którąś z dziewczyn na świadkową z taką opcją w sumie się jeszcze nie spotkałam na ślubach
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 20:45   #5
jaki_ladny_nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 10
Dot.: Wybór świadkowej

Ja również polecam opcję z dwoma świadkami - sama tak miałam i wyszło dobrze co prawda suknię pomagała mi wybrać mama z teściową ale świadek dzielnie wiązał gorset

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
jaki_ladny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 23:33   #6
AngelsWings
Przyczajenie
 
Avatar AngelsWings
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 24
Dot.: Wybór świadkowej

U mnie świadkowa miała też pełnić funkcje "pomocy technicznej" na samym weselu. Dlatego kierowałam się też tym, żeby była to osoba orientująca się choć trochę kto z gości jest kim.
AngelsWings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 15:17   #7
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Wybór świadkowej

Jeśli kuzynka nie ma dziecka to wolałabym ją niż koleżankę ze studiów. Miło jest jeśli świadkowa towarzyszy pannie młodej przy ubieraniu i innych przygotowaniach, a potem są toasty, jakieś zabawy, no i jest to osoba, która będzie siedzieć najbliżej Ciebie. Z dzieckiem na ręku to nie jest takie proste. No i co zrobić, jeśli maluch będzie chciał do domu np o 20? Tego się nie przewidzi. Chyba, że koleżanka zapewniłaby dziecku nianię w domu to czemu nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-16, 14:21   #8
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wybór świadkowej

Cytat:
Napisane przez jaki_ladny_nick Pokaż wiadomość
Ja również polecam opcję z dwoma świadkami - sama tak miałam i wyszło dobrze co prawda suknię pomagała mi wybrać mama z teściową ale świadek dzielnie wiązał gorset

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Zastanowię się nad tym w sumie
Cytat:
Napisane przez AngelsWings Pokaż wiadomość
U mnie świadkowa miała też pełnić funkcje "pomocy technicznej" na samym weselu. Dlatego kierowałam się też tym, żeby była to osoba orientująca się choć trochę kto z gości jest kim.
No właśnie też myślałam o tym kierunku jeśli chodzi o osobę świadkowej
Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Jeśli kuzynka nie ma dziecka to wolałabym ją niż koleżankę ze studiów. Miło jest jeśli świadkowa towarzyszy pannie młodej przy ubieraniu i innych przygotowaniach, a potem są toasty, jakieś zabawy, no i jest to osoba, która będzie siedzieć najbliżej Ciebie. Z dzieckiem na ręku to nie jest takie proste. No i co zrobić, jeśli maluch będzie chciał do domu np o 20? Tego się nie przewidzi. Chyba, że koleżanka zapewniłaby dziecku nianię w domu to czemu nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma, ale w sumie przez dwa lata może się dużo zmienić z drugiej strony u niej świadkową była jej siostra, która ma 3 dzieci. Po prostu o 22 odstawiła dzieci do teściowej ☺ tak by chyba a było najprościej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 22:54   #9
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Wybór świadkowej

Miałam podobne dylematy- mam jedną przyjaciółkę ale wiem że świadkowanie na ślubie to kompletnie nie jej klimaty, a nie chciałam wybierać na siłę dziewczyny, więc zdecydowałam się na faceta
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-16 22:54:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.