Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-01, 10:52   #1
aguha
Rozeznanie
 
Avatar aguha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 618

Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...


Witam serdecznie

We wrześniu ślub a więc zaczęło się planowanie.
Zastanawialiśmy się nad wystrojem kościoła, chcielibyśmy zrobić to sami bez wynajmowania firm zajmujących się tego typu organizacją. Mamy już jakiś wstępny plan, ale interesuje mnie czy któraś z Was wraz ze swoim TŻ porywała się na coś takiego, ile Was to kosztowało oraz z czego wykonywaliście dekoracje kościoła..
__________________
...Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem...
Krzysztof Myszkowski
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007092200400430.png
LENKA JEST JUŻ Z NAMI - 15.06.2009 21.45 - 2990 g i 53 cm NAJKOCHAŃSZEGO SZCZĘŚCIA
aguha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 11:09   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

My będziemy sami dekorowac Kościół, moja mama byłaby za to odpowiedzialna sama nawet zgłosiła sie jako chętna. Krzesła dla Pary Młodej (czy dla nas ) będą miały satynowe pokrowce prawdopodobnie z dodatkiem czerwonych róż, każda z ławek bedzie miała na rogu białe ozoby, do tego na ołtarzu kwiaty.To są nasze wstepne plany, ale napewno dekoracja pozostanie w naszym zakresie.
Moja mama ma dostep do materiałow, więc to nam ułatwia całą sprawe.


Pozdrawiam Marta

P.S Podoba mi sie cos takiego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 65.jpg (44,4 KB, 667 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 26.jpg (70,6 KB, 571 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22.jpg (71,2 KB, 542 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:08   #3
wiśnia_wisienka
Raczkowanie
 
Avatar wiśnia_wisienka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Ceny firm dekoratorskich są koszmarne więc też chyba będziemy dekorować sami, tylko bukiet/bukiety na ołtarz zamówimy.

Też bardzo chętnie posłucham rad par które same zajmowały się dekoracją bo mam wiele wątpliwosi organizacyjnych.

Mam nadzieję aguha że nie będziesz miała nic przeciwko temu że się podłączam do wąku.

Z czego robić dekoracje?
Kiedy?
Jeśli z kwiatów to kiedy je kupić?
Czy zabezpieczać je jakimś preparatem?
Jakie są koszty?
Ile czasu zajeło wam udekorowanie kościoła?
wiśnia_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 17:56   #4
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Ja tez zamierzam sama dekorowac kosciol ale nie wiem co przypiac do lawek bo sa one zwykle bez oparc bo to nowy kosciol.macie moze pomysly jakies na udekorowanie ich.na forum sa wszystkie z oparciami
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 11:48   #5
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Nasz ksiądz daje namiary na inne pary biorące ślub w tym dniu i koszty dekoracji można wtedy podzielić na kilka par. Nie planujemy żadnych wymyślnych ozdób a tylko tradycyjnie kwiaty na ołtarzy i na bokach ławek, ale nie wyobrażam sobie latania za kwiatami i jeszcze robienia samemu bukietów i dekorowanie tym wszystkim kościoła. Podobnie zresztą z salą.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 11:21   #6
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Cytat:
Napisane przez wiśnia_wisienka Pokaż wiadomość
Z czego robić dekoracje?
Kiedy?
Jeśli z kwiatów to kiedy je kupić?
Czy zabezpieczać je jakimś preparatem?
Jakie są koszty?
Ile czasu zajeło wam udekorowanie kościoła?
My kupilismy lilie białe-te mocno pachnące i eustomy.
Dekorowalismy w piatek o 18ej
kwiaty kupilismy w piatek na giełdzie kwiatowej-bladym świtem.
Czas: ok godziny, było to tylko przyciecie i ułożenie kwiatów w bukiety. Nie mieliśmy dekorownych krzeseł.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 11:43   #7
aguha
Rozeznanie
 
Avatar aguha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 618
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

ja znalazłam namiary na dziewczynę która robi takie jak w załącznku ozdoby (również na samochód) koszt jednej sztuki to 7,50 zł
i chyba coś takiego właśnie będziemy mieli przy ławkach chociaż zastanawiam się czy np. biła różyczka z tiulem nie wyszła by nas taniej
na ołatarz planujmey dać bukiet kwiatów
a krzeseł też nie dekorujemy
ostatnio nawet zastanawialam się czy wogóle dekorować czy może postawić jedynie bukiet na ołtarzu
kościół jest bardzo stary, zabytkowy, że samym swym wyglądem wpędza w zachwyt więc po co dekoracja
jeśli któraś z Was miala okazję być w Stegnie nad Nad Bałtykiem to wie
cały zcas nad tym myślimy

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dekoracja.jpg (103,4 KB, 1066 załadowań)
__________________
...Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem...
Krzysztof Myszkowski
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007092200400430.png
LENKA JEST JUŻ Z NAMI - 15.06.2009 21.45 - 2990 g i 53 cm NAJKOCHAŃSZEGO SZCZĘŚCIA
aguha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 11:48   #8
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Cytat:
Napisane przez aguha Pokaż wiadomość
ja znalazłam namiary na dziewczynę która robi takie jak w załącznku ozdoby (również na samochód) koszt jednej sztuki to 7,50 zł
i chyba coś takiego właśnie będziemy mieli przy ławkach chociaż zastanawiam się czy np. biła różyczka z tiulem nie wyszła by nas taniej
na ołatarz planujmey dać bukiet kwiatów
a krzeseł też nie dekorujemy
ostatnio nawet zastanawialam się czy wogóle dekorować czy może postawić jedynie bukiet na ołtarzu
kościół jest bardzo stary, zabytkowy, że samym swym wyglądem wpędza w zachwyt więc po co dekoracja
jeśli któraś z Was miala okazję być w Stegnie nad Nad Bałtykiem to wie
cały zcas nad tym myślimy
Masz racje, jesli kosciol jest juz piekny, to po co jeszcze walic nie wiadomo czego. Ja rowniez doszlam do wniosku, ze ogranicze sie do skromnych kwiatkow. No i nie podobaja mi sie te ciezkie ozdoby na krzesla. Jestem raczej za delikatnymi ozdobami z tiulu mocowane z tylu krzesel albo jakis skromny kwiatek. Zobaczymy, w kazdym badz razie ciezkie dekoracje czesto nie dodaja uroku.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 07:38   #9
anew
Raczkowanie
 
Avatar anew
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 162
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Witam Was!
My też sami będziemy odzabiać kościół. Ławki i nasze krzesełka sami ozdobimy
a ołtarz i kaplice : poprosimy o pomoc siostry, które opiekują się kościołem. Damy siostrom" na tacę" i myślę, że się zgodzą.
anew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 21:14   #10
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Cytat:
Napisane przez [B
Ela[/B];3899362]My kupilismy lilie białe-te mocno pachnące i eustomy.
Dekorowalismy w piatek o 18ej
kwiaty kupilismy w piatek na giełdzie kwiatowej-bladym świtem.
Czas: ok godziny, było to tylko przyciecie i ułożenie kwiatów w bukiety. Nie mieliśmy dekorownych krzeseł.
Ela, i eustoma stała w wodzie czy to były bukiety bez wody??
jeśli tak to napisz czy wytrzymała do soboty i czy wygladala swiezo czy padnięta
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 12:33   #11
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

albo była wetknięta w nasączoną wodą gąbkę.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 14:36   #12
dziczek
Przyczajenie
 
Avatar dziczek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: kielecczyzna
Wiadomości: 15
GG do dziczek
Post Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

W zeszły zeszłym roku w sierpniu koleżanka poprosiła mnie, żebym dowodziła ekipą, która będzie stroić kościół przed jej ślubem. Był ze mna jej siostry i koleżanki w sumie 5 osób. Nam to zajęło w sumie 3 godziny, bo to wcale nie takie proste poskromić kwiaty, jak nie robi sie tego na co dzień, ale wyszło coś podobnego, jak na zdjęciach u m.a.r.t.a (chodzi mi o ten duży bukiet przed ołtarzem). Wszystko na biało - mieczyki, lilie, margaretki zwykłe i takie igiełkowe i jeszcze jakieś białe kwiatuszki, ale nie znam nazwy, no i do tego jeszcze troche takich dużych zielonych liści, które spryskałyśmy potem nabłyszczaczem, żeby ładnie wyglądały, tylko nie psikajcie tym kwiatków, bo klapną. Przywiezione w piątek rano z giełdy kwiatowej i trzymane w chłodzie. Układane w sobotę rano na gąbkach moczonych w wodzie conajmniej od środy, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gąbki jak największe, bo muszą wytrzymać grube łodyżki liści i kwiatów, ale wtedy trzeba dłużej je moczyć. Zrobiłyśmy jeden wielki bukiet przed ołtarz, dwa mniejsze koło tabernakulum i po jednym na dwa boczne ołtarze, bo taki tam panuje zwyczaj. Zamiast krzeseł były ozdobne fotele, więc nie było sensu stroić. A do ławek na takiej ozdobnej siatce (u nas była żółta, bo została ze strojenia auta) były przypiętę z długimi zwijanymi wstążeczkami po 3 margaretki, bo te bez wody długo wytrzymają. Dobra rada lilje dobrze jest kupić nierozwinięte, to się nie zniszcza w transporcie, ale jak będa takie uparte i nierozwinięte w sobotę, to wystawcie na chwile na słońce - powinno pomóc. Kiedyś też pomagałam przy innym ślubie i całą ambonkę (miejsce gdzie ksiądz czyta Ewangelię) oblepiłyśmy samymi główkami margaretek. Tylko trzeba pamiętać WSZYSTKO Z UMIAREM. Nie wiem jak to pieniężnie wyszło, ale pamiętam, że było po 4 paczki z każdego rodzaju kwiatów, troche tych liści i 10 gąbek, może to pozwoli się cenowo zorientować.
Sorry, że tak długo, ale może się to którejś z Was przyda.
dziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 09:34   #13
wiśnia_wisienka
Raczkowanie
 
Avatar wiśnia_wisienka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Dziczek pewnie że się przyda, dzięki wielkie. Masz może jakieś zdjęcia tej dekoracji?
wiśnia_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 11:32   #14
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

dizewczyny nie wiem, czy zdecydowalabym sie na strojenie kosciola samemu.

po pierwsze trzeba dokladnie wiedziec jak ulozyc kwiaty, bo to nie takie proste na jakie wyglada

po drugie - duzo czasu to wszystko zajmuje. wydaje mi sie, ze dzien przed slubem czlowiek jest tak zestresowany, ze ostatnie co mu sie chce to stroic kosciol. lepiej wziac kapiel, odstresowac sie, albo (w naszym przypadku tak bylo) zalatwiac drobnostki, ktore zawsze wyskocza tuz przed slubem.

po trzecie - wydaje mi sie, ze kupno kwiatow, gabek, mocowan, wstazek tez jest duzym wydatkiem.

nam kosciol stroila pani, ktora robi to od lat. ma ona wystarczajaca pratkyke a co najwazniejsze doswiadczenie w tym co robi. mielismy piekne bukiety w mieczykow, lilii i ... sama juz nie pamietam jakich innych kwiatow uzyla. krzesla nie byly dodatkowo dekorowane, poniewaz byly drewniane i same w sobie strojne. dodatkowo pani rozlozyla nam czrewony, gladki dywan (miala rowniez taki wzorzysty, ale ten nam sie nie podobal, bo dodawal dodatkowego przepychu, a kosciol byl juz bardzo bogaty). za wszystko zaplacilismy 300zl. uwazam, ze to nie byla wygorowana kwota. tym bardziej, ze kosciol przez najblizszy tydzien byl slicznie przyozdobiony kwiatami

ponizej wklejam zdjecia - moze przyczynia sie do nowych inspiracji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b009.jpg (88,1 KB, 857 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c001.jpg (42,9 KB, 462 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b014.jpg (107,0 KB, 628 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 02:55   #15
ANULKA28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: SLASK-AU :)
Wiadomości: 172
GG do ANULKA28
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

ponizej wklejam zdjecia - moze przyczynia sie do nowych inspiracji [/quote]

ślicznie przystrojony kościoł,
może znacie kogoś kto przyozdabia kościoły w Gliwicach nie drogo
Pozdrawiam WAS wszystkie
ANULKA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 14:48   #16
dziczek
Przyczajenie
 
Avatar dziczek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: kielecczyzna
Wiadomości: 15
GG do dziczek
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Cytat:
Napisane przez wiśnia_wisienka Pokaż wiadomość
Dziczek pewnie że się przyda, dzięki wielkie. Masz może jakieś zdjęcia tej dekoracji?
przeszukałam wszystkie foldery ze zdjęciami z tej uroczystości, ale na dzień dzisiejszy co najwyżej jedno jako tako przybliży wygląd dekoracji ławek w kościele. Poszukam u koleżanek, może sie coś lepszego znajdzie z ołtarzy. Przypomniało mi się jeszcze coś - warto zapytac w kościele o wazony lub donice, w których zwykle sa układane kwiaty, bo to zawsze taniej, a przeważnie chętnie pożyczą, bo kwiaty mają z głowy na niedzielę. Ważne też, żeby te naczynia były na tyle ciężkie, żeby kwiaty nie przeważyły i wywróciły się, jak "upiją" trochę wody, o to nietrudno. I jeszcze jedno - miałyśmy pewien problem z ukryciem doniczek na bocznych ołtarzach, bo tam generalnie bukiety robione były z tego co zostało - wiadomo główny ołtarz najważniejszy, oplotłyśmy więc je barwinkiem, to roślina płożąca, dość długie ma łodyżki i od czasu do czasu drobne listki - osobiście jedna z moich ulubionych, a teraz kwitnie na fioletowo. W centralnej Polsce dość popularna w ogródkach.
Jest jeszcze jedna ważna zasada w układaniu kompozycji kwiatowych (nie żebym była specjalistką, za taka się nie uważam, ale w liceum na plstyce sie tego uczyłam) kwiaty układane w kompozycję dobrze, żeby sprawiały wrażenie, że stykają się w jednym punkcie, gdzieś tam głęboko w donicy - to rzeczywiście sie sprawdza.
A zdjęcia, jak mi sie uda jeszcze coś znaleźć to dodam wkrótce. Pozdrawiam przyszłe Panny Młode!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM3795.JPG (18,2 KB, 810 załadowań)
dziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 10:07   #17
wiśnia_wisienka
Raczkowanie
 
Avatar wiśnia_wisienka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Dzięki wielkie
wiśnia_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 20:50   #18
wiaterek1
Raczkowanie
 
Avatar wiaterek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
GG do wiaterek1
Smile Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

My kościółek mieliśmy ubrani przez firmę ktora wzięła za to 250 zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ślub 004.jpg (25,9 KB, 533 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg crw_7545.jpg (35,7 KB, 541 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg crw_7552.jpg (31,7 KB, 536 załadowań)
wiaterek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 23:22   #19
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

w czezrwcu mam wesele brata. z racji tego, ze mieszkaja za granica, takimi sprawami sa rodzice. zdecydowalismy sie na samodzielna dekoracje. niezbedne akcesoria zmaowione- koszt 200 zl, a i tak pozniej zamierzamy odsprzedac je, wiec koszt sie zwroci. za taka sama dekoracje moja przyjacilka w tej samej parafi zaplacila 500 zl. mamy w planach pojechac pol godziny wczesniej do kosciola i to zalozyc ( bo ile czasu moze zajac nalozenie kokard z ozdobami na gumce, przeciagnac i przypiac wstazke oraz pozapalac swieczki w 4 osoby?)
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 17:16   #20
Pimpenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Było pytanie o firmę, która może przystroić kościół w Gliwicach. Polecam firmę Patykwia, która działa na śląsku. Dekorują kościoły,a le także sale weselne i samochody.
Pimpenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:33   #21
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

odświeżam sama będę dekorować kościół-w przyszłym miesiącu, może któraś z tegorocznych PM-ek też planuje we własnym zakresie to zrobić. Proszę o pomysły , bo zastanawiam się jak się do tego zabrać

EDIT:
Dalej nie mam pomysłu, widzę, że Wy też nie...
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2014-04-18 o 21:35
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:52   #22
farbstiftka
Zadomowienie
 
Avatar farbstiftka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 278
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

ja mam ślub za rok, ale też planuję sama dekorować chciałam zrobić litery na nasze krzesła a na ławki pompony tiulowe.
farbstiftka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 12:49   #23
Saaheli
Zadomowienie
 
Avatar Saaheli
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 015
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Ja też ślubuję za rok dopiero, ale mam zamiar sama dekorować myślałam przede wszystkim o zrezygnowaniu z kwiatów, za to o postawieniu świec wzdłuż przejścia, ale nie wiem czy ksiądz się na to zgodzi, bo jeszcze mnie posądzi, że mu chcę kościoł spalić :P Musiałabym wypożyczyć gdzieś takie wysokie wazony i dokupić do nich świece. Podobają mi się także takie kwiatowe lub zielone kule, które pewnie też dałoby się gdzieś wypożyczyć. A na ołtarzu zazwyczaj w wakacyjnych miesiącach i tak jest w kościele przystrojenie, więc wiele bym nie ingerowała w jego wygląd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg www_18.jpg (193,0 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_7629.jpg (109,5 KB, 94 załadowań)
Saaheli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 22:59   #24
activelifestyle
Rozeznanie
 
Avatar activelifestyle
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 714
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Cytat:
Napisane przez Saaheli Pokaż wiadomość
Ja też ślubuję za rok dopiero, ale mam zamiar sama dekorować myślałam przede wszystkim o zrezygnowaniu z kwiatów, za to o postawieniu świec wzdłuż przejścia, ale nie wiem czy ksiądz się na to zgodzi, bo jeszcze mnie posądzi, że mu chcę kościoł spalić :P Musiałabym wypożyczyć gdzieś takie wysokie wazony i dokupić do nich świece. Podobają mi się także takie kwiatowe lub zielone kule, które pewnie też dałoby się gdzieś wypożyczyć. A na ołtarzu zazwyczaj w wakacyjnych miesiącach i tak jest w kościele przystrojenie, więc wiele bym nie ingerowała w jego wygląd
Świece są piękne i szczególnie ładnie wyglądają gdy już robi się ciemno, ale np. moj ksiądz się nie zgodził Ale warto zapytać, bo różnie bywa
activelifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 16:43   #25
starsza26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

ja jako swiadkowa pomagalam koleżance - mlodej w strojeniu kosciola, zamowilysmy kwiaty pod oltarz - wszystkie w kolorze ecru i przyozdobilysmy eleganckim materailem krzesla mlodych i swiadkow i ławki wzdluz drogi na oltarz - te materialy i jeszcze kokardy zamawialismy tu http://smart-deco.pl/dekoracje-slubne-warszawa/ z tego co wiem, to jeszcze z tego sklepu zamawiali ozdoby na samochod weseleny

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aguha Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

We wrześniu ślub a więc zaczęło się planowanie.
Zastanawialiśmy się nad wystrojem kościoła, chcielibyśmy zrobić to sami bez wynajmowania firm zajmujących się tego typu organizacją. Mamy już jakiś wstępny plan, ale interesuje mnie czy któraś z Was wraz ze swoim TŻ porywała się na coś takiego, ile Was to kosztowało oraz z czego wykonywaliście dekoracje kościoła..
ja jako swiadkowa pomagalam koleżance - mlodej w strojeniu kosciola, zamowilysmy kwiaty pod oltarz - wszystkie w kolorze ecru i przyozdobilysmy eleganckim materailem krzesla mlodych i swiadkow i ławki wzdluz drogi na oltarz - te materialy i jeszcze kokardy zamawialismy tu http://smart-deco.pl/dekoracje-slubne-warszawa/ z tego co wiem, to jeszcze z tego sklepu zamawiali ozdoby na samochod weseleny
starsza26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 20:02   #26
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Je jestem zdania, że lepiej samemu przystroić obie kościół. Teraz można kupić naprawdę przepiękne dekoracje... a spotkałam się z sytuacją, kiedy para młoda wynajęła jakąś firmę dekoratorską i mimo tego, że zapłacili niemałe pieniądze, wcale nie byli zadowoleni...
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 00:54   #27
szalonaPanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Dekoracja kościoła - we własnym wykonaniu...

Hej, my z mężem akurat skusiliśmy się na wypożyczenie dekoracji ślubnych xxx Każdemu mogę śmiało polecić, dużo mniej roboty niż z własnym wykonaniem, ale efekt równie cudowny i po niskiej cenie. Również skorzystaliśmy z tej oferty na naszym weselu

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-12-01 o 10:14 Powód: reklama
szalonaPanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-01 01:54:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.