Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 20:18   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie


Chciała bym o coś spytać. Otóż miałam w wieku 14 lat złamany nos. Do tego (a może i od tego) mam krzywą przegrodę nosową. Nos dodatkowo został uszkodzony przy nieudanej operacji. Laryngolog zaproponował mi prostowanie przegrody nosa na NFZ, ale nic nie wspomniał o nastawieniu kości po złamaniu, co już z zewnątrz widać że powinno być wykonane bo nos jest przekrzywiony. Czy na NFZ można wykonać taką operację - nastawienia kości po złamaniu i czy można ją wykonać jednocześnie wraz z prostowaniem przegrody? Ile mniej więcej czeka się na termin? A może nie znam się i jest to równoznaczne - prostowanie przegrody=nastawienie kości nosa po złamaniu/złym zrośnięciu/złym urośnięciu?

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-04-05 o 20:19
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 21:17   #2
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Odpowiem tylko na jedno pytanie, ale mam nadzieję, że choć troszkę pomogę - ja również czekam na prostowanie przegrody nosowej. W październiku 2013 zanosiłam skierowanie do szpitala, a termin dostałam na 23 maja 2015 ;/
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 22:01   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Hm, w 2007 czekało się 2 miesiące. http://spiechu.pl/2007/02/24/zabieg-...ge-1/#comments
A np. do mojego endokrynologa czekało się wtedy 2 tygodnie, teraz rok. Masakra, jak bardzo, odkąd Tusk objął władzę, pogorszyło sie w tym kraju.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 19:07   #4
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Za parę dni mam operację, czekałam jakiś... miesiąc? W każdym razie bardzo krótko. Wszystko zależy od lekarza i szpitala, ale teraz na tyle dużo lekarzy wykonuje ten zabieg, że trzeba po prostu popróbować w różnych miejscach.

I niestety, nosa przy tej operacji nie prostują. Chyba, że jest mocno skrzywiony, wtedy może laryngolog da się namówić na prostowanie.
Ale szczerze? Nie radzę. Samo prostowanie przegrody to mało inwazyjny zabieg. Nie trzeba ciąć skóry ani łamać kości, w szpitalu leży się dobę.

Nastawianie kości czy ścinanie garbka to już poważniejsza sprawa, nie mówiąc o tym, że po zabiegu skóra na nosie może zgrubieć i nos może wyglądać masywnie.
Nie mówiąc o tym, że taki zabieg jest bardzo bolesny i później długo dochodzi się do siebie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:55   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Z tego co czytałam, to jeśli przegroda jest krzywa od złamania nosa (a ja właśnie stąd mam krzywą) to prostowanie przegrody tak czy siak wiąże się z łamaniem kości.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 18:29   #6
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Pewnie zależy od stanu nosa i przegrody. Ja też miałam złamany nos, pogruchotany wręcz, a lekarz stwierdził, że nie będzie mi ruszać kości nawet za pieniądze
Trzeba pogadać z lekarzem, ewentualnie udać się do kilku i wtedy podjąć decyzję, co z tym zrobić

Chociaż polecam jak najmniej inwazyjne metody, bo moim zdaniem prostowanie nosa nie jest warte tego bólu Nie wiem, jak Ty, ale ja miałam operację po złamaniu nosa, w zasadzie się nie udała, bo jest krzywy, chrząstka narasta i ta nieszczęsna przegroda jest strasznie pokrzywiona.

Zawsze można spróbować takich azjatyckich klipsów do prostowania nosa. Ponoć efekty są, ja zamówiłam, ale jeszcze nie przyszedł i pewnie sporo czasu minie, zanim go wypróbuję.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:38   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Do kilku? Dobre. Terminy to rok-trzy lata. Jak tu poodwiedzać normalnie lekarzy? .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 23:34   #8
Banti
Raczkowanie
 
Avatar Banti
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 160
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

ja mialam podczas jednej operacji robiona przegrode i prostowany nos. nie wiem czy to byl dobry pomysl, nos dalej jest krzywy, chociaz na pewno jest lepiej niz wczesniej.

jeszcze dopisze, ze bolu praktycznie nie ma. mnie bolal nos tylko od razu po wybudzeniu z narkozy, potem dostalam kroplowke, w nastepne dni nie bralam zadnych lekow przeciwbolowych, tydzien chodzilam w gipsie i opatrunku, a po jego zdjeciu mialam tylko niewielkie zasinienia pod oczami ktore zniknely po 2 dniach. Jesli sie robi sama przegrode to przez piersze dni nos jest 3 razy wiekszy niz normalnie, ale opatrunki sa tylko w srodku nosa i tez sie je zdejmuje po tygodniu

Edytowane przez Banti
Czas edycji: 2014-04-17 o 23:38
Banti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 10:22   #9
Mariusz29
Przyczajenie
 
Avatar Mariusz29
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Powiem wam, że dla chcącego nic trudnego. Szukałem, dzwoniłem,pytałem no i 2 tygodnie od momentu wyjścia z poradni otolaryngologicznej znalazłem. Pod koniec marca z papierkiem kierującym mnie do chirurga po cięzkich poszukiwaniach trafiłem na szpital w nowej soli. Szukałem opinii i okazało się że chirurg plastyczny, który tam przyjmuje we wt0rki jest bardzo dobry. Pojechałem więc, postałem 4h w kolejce przed gabinetem i data przyjęcia na oddział za rok. Mówię o boże doktorze. Proszę coś wymyślić . Popatrzyli z pielęgniarką na siebie zdziwieni
No to może listopad......4 ty listopad o 11 przyjmiemy pana na oddział a operacja 7-go, może być ????
Extra panie doktorze Pół roku pfff
Mariusz29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 14:56   #10
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Cytat:
Napisane przez Banti Pokaż wiadomość
ja mialam podczas jednej operacji robiona przegrode i prostowany nos. nie wiem czy to byl dobry pomysl, nos dalej jest krzywy, chociaz na pewno jest lepiej niz wczesniej.

jeszcze dopisze, ze bolu praktycznie nie ma. mnie bolal nos tylko od razu po wybudzeniu z narkozy, potem dostalam kroplowke, w nastepne dni nie bralam zadnych lekow przeciwbolowych, tydzien chodzilam w gipsie i opatrunku, a po jego zdjeciu mialam tylko niewielkie zasinienia pod oczami ktore zniknely po 2 dniach. Jesli sie robi sama przegrode to przez piersze dni nos jest 3 razy wiekszy niz normalnie, ale opatrunki sa tylko w srodku nosa i tez sie je zdejmuje po tygodniu
Naprawdę zazdroszczę, że nie bolało.
Ja już jestem po zabiegu, trwał długo, bolało nie do wytrzymania Do tej pory okropnie bolą mnie zęby. Gdybym wiedziała, że będzie tak boleć, nie zdecydowałabym się na zabieg. Przez pierwszych parę dni brałam Ketonal, teraz już tylko paracetamol, ale nadal trochę boli.
Z tym, że ja byłam naprawdę trudnym przypadkiem, miałam strasznie powykrzywianą przegrodę i sama operacja trwała 1,5h, podczas, gdy zwykle robi się to w 20-30 minut.

No i ja miałam robioną samą przegrodę, kości nosa były nieruszone, tylko kości szczęki. Nos może nie jest prostszy, ale już nie jest rozsmarowany na jedną stronę, jest tylko lekka, naturalna asymetria, jaką zapewne miałam przed złamaniem
Także chyba mogę polecić zrobienie samej przegrody, nos tak czy siak będzie wyglądał lepiej, nie będzie widać, że był złamany, a bólu będzie trochę mniej.

Cytat:
Napisane przez Mariusz29 Pokaż wiadomość
Powiem wam, że dla chcącego nic trudnego. Szukałem, dzwoniłem,pytałem no i 2 tygodnie od momentu wyjścia z poradni otolaryngologicznej znalazłem. Pod koniec marca z papierkiem kierującym mnie do chirurga po cięzkich poszukiwaniach trafiłem na szpital w nowej soli. Szukałem opinii i okazało się że chirurg plastyczny, który tam przyjmuje we wt0rki jest bardzo dobry. Pojechałem więc, postałem 4h w kolejce przed gabinetem i data przyjęcia na oddział za rok. Mówię o boże doktorze. Proszę coś wymyślić . Popatrzyli z pielęgniarką na siebie zdziwieni
No to może listopad......4 ty listopad o 11 przyjmiemy pana na oddział a operacja 7-go, może być ????
Extra panie doktorze Pół roku pfff
Naprawdę dziwię się, że terminy są tak długie Ja czekałam może 1,5 miesiąca, potem musiałam przestawić operację i wtedy czekałam już tylko 3 tygodnie.
Długo czekałam tylko na wizytę u laryngologa, który miał mi wypisać skierowanie, ale do chirurga, który mnie operował, poszłam już prywatnie, bo uznałam, że to i tak niewielka cena za tę operacją.

Aha, mnie operował chirurg laryngolog, a nie chirurg plastyczny - nie wiem, jakie to ma znaczenie, ale uznałam, że skoro robię samą przegrodę, to chyba najlepiej iść do kogoś, kto się w tym specjalizuje
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 20:00   #11
Weronissia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 45
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

A czy na skierowaniu mialas napisane pilne?mysle że ddo 1 5 roku powinnas miec zrobiony zabieg.a w jakim miescie Cię zakwalifikowali?

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Jesli chcesz zrobić calkowitą rekonstrukcje nosa to mozesz wykonać to na oddziale chirurgii plastycznej-mnie zakwalifikowali do szpitala w Polanicy-Zdroju i szczerze mimo że mam tam ponad 400km w jedną stronę to myślę że warto tam jechać i być zakwalifikowanym na operacje
Weronissia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-30, 13:47   #12
fefelina150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 23
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Weronissia90 ile musisz czekać w Polanicy na operację nosa na NFZ?
fefelina150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 08:49   #13
Gustaw15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 6
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Weronisia, masz prostowaną samą przegrodę czy zmniejszenie też nosa?

Jak prostują przegrodę? Wyjmują ją, prostują i wstawiają z powrotem? Czy wycinają skrzywione części co prowadzi do perforacji?
Gustaw15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 14:28   #14
Weronissia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 45
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Hey

14 grudnia 2018 bylam na wizycie w Polanicy-Zdroju u chirurga plastycznego a operacja to pazdziernik/listopad 2019 mimo ze bylo na skierowaniu napisane pilne

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Jeszcze operacja przede mna ale 1/5 przegrody nie mam i ma byc robiona calkowita rekonstrukcja nosa powypadkowego w czesci kostnej i chrzestnej bym mogla swobodnie nosem oddychac bez lekow na astme
Weronissia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 16:29   #15
Weronissia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 45
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Chcialabym by wyprostowali mi nos bo mam spory garb na srodku i chyba bedzie przeszczep kosci i skory by ta dziure w przegrodzie jakos zakryc bo bylam najpierw na wizycie prywatnie w Szczytbej to dr Rychlik powiedzial ze za duze ryzyko by robic taki zabieg prywatnie i on sam sie bal ze moze sie nie udać i dlatego mam to na NFZ bo mialam powazny wypadek samochodowy poprzez ktory nos sie zniekształcil i ciezko mi teraz nim oddychac a bez lekow na astme tez ciezko mi sie funkcjonuje tym bardziej teraz w lecie jak te pylki ciagle pyla(
Weronissia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 06:20   #16
fefelina150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 23
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Weronissia to i tak szybko ja na operacje w Warszawie na NFZ czekam od czerwca 2016 r A mam mieć 1 kwartał 2020 r . Czy wiesz jaki lekarz będzie operował ? Mogła byś się odezwać do mnie na email ? To mój email ewelinka150@o2.pl
fefelina150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 12:41   #17
Maria_W_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

W szpitalu w gryficach mozna zrobić nos na NFZ. Najlepiej się zgłosić do doktora Mateusza Knakiewicza, tylko nie zawsze jest i lepiej wcześniej zadzwonić bo operuje w wielu miejscach i trudno go złapać w szpitalu. Robi porządnie i sprawnie. Terminy też chyba nie są jakieś odległe.
Maria_W_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-05, 21:40   #18
kamanna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Ja na początku roku zapisywałam się na prostowanie przegrody nosowej w Poznaniu, tu: https://swiatprzychodni.pl/swiadczen...osowej/poznan/ . Na NFZ miałem czekać 3 miesiące. Czyli prawie bez kolejki. Tylko, że kolejny raz mam przekładany zabieg. Chciałam to w tym roku załatwić, ale na to się nie zanosi.

Edytowane przez kamanna1
Czas edycji: 2021-01-05 o 18:43
kamanna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 03:17   #19
fefelina150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 23
Dot.: Korekta przegrody nosa i nastawienie kości nosa na NFZ - pytanie

Weronissia jesteś juz po operacji?
fefelina150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-06 04:17:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.