Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7 - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-05, 12:56   #4021
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;83966761]A co to ma do rzeczy, ile i czy w ogóle dzieci ma sprzedająca? nie wiem, ma szczęście i płodność ta suknia przynosić?

(BTW, ja mojej ni huhu nie sprzedam jest sentyment )[/QUOTE]Może chodzi o "Kupta bo kasy potrzebuję, dzieciaki trzeba utrzymać"
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 12:56   #4022
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Next Kupujesz spodnie za 2 funty na wyprzedaży i służą lata, a kupisz w Lidlu i kilka prań i na szmaty.
bardzo bardzo brakuje mi Nexta w Polsce
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 13:04   #4023
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83982301]Mam totalnie odmienne doświadczenie z Lidlem. Lidlowe ciuchy są nie do zdarcia.[/QUOTE]
Ja tez. Mam jedna bluzke z Lidla juz 2 lata, a wciaz wyglada jak nowa, tak samo jak spodnica. Spodnie po intensywnym noszeniu przetarly sie po 1,5 roku, ale nie spraly, nie rozciagnely. Jesli dobrze pamietam to wszystkie te cichy sa z Esmary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 13:11   #4024
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83982301]Mam totalnie odmienne doświadczenie z Lidlem. Lidlowe ciuchy są nie do zdarcia.[/QUOTE]
Tak samo. Tiszert (nietani) z Zary po jednym praniu wyglądał gorzej, niż źle.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 13:11   #4025
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83982301]Mam totalnie odmienne doświadczenie z Lidlem. Lidlowe ciuchy są nie do zdarcia.[/QUOTE]Dla mnie bluzki czy body się mega rozciągają. Mam też szczupłe dziecko a może i pecha. Sweterki kiedyś kupiłam to były bardzo ok.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bardzo bardzo brakuje mi Nexta w Polsce
Można zamawiać online

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 13:12   #4026
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bardzo bardzo brakuje mi Nexta w Polsce
Mnie też. Dlatego fajnie wybrać się na wycieczkę na wyspy
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83982301]Mam totalnie odmienne doświadczenie z Lidlem. Lidlowe ciuchy są nie do zdarcia.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Ja tez. Mam jedna bluzke z Lidla juz 2 lata, a wciaz wyglada jak nowa, tak samo jak spodnica. Spodnie po intensywnym noszeniu przetarly sie po 1,5 roku, ale nie spraly, nie rozciagnely. Jesli dobrze pamietam to wszystkie te cichy sa z Esmary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeansy z Lidla koło prawdziwych jeansów nawet nie leżały. Cienki materiał, który na oko udaje tylko. Szybko się przecierają.
Inne ciuchy od nich też szybko tracą na atrakcyjności i nadają się tylko na działkę, do ogródka, na rower czy do pracy z dziećmi
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 13:14   #4027
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dla mnie bluzki czy body się mega rozciągają. Mam też szczupłe dziecko a może i pecha. Sweterki kiedyś kupiłam to były bardzo ok.Można zamawiać online

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe. Ja używałam bodziaków z Lidla i po rok (ten ostatni rozmiar, tylko przedłużkę kupiłam już potem).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-05, 13:14   #4028
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mnie też. Dlatego fajnie wybrać się na wycieczkę na wyspy


Jeansy z Lidla koło prawdziwych jeansów nawet nie leżały. Cienki materiał, który na oko udaje tylko. Szybko się przecierają.
Inne ciuchy od nich też szybko tracą na atrakcyjności i nadają się tylko na działkę, do ogródka, na rower czy do pracy z dziećmi
Wiec pewnie zalezy od materialu. Ja trafilam na dobre cichy, mniej wiecej wiem, ktore materialy sie nie psuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 13:53   #4029
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
(...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niby można, ale mam dość niestandardowe wymiary i wiele rzeczy niby w moim rozmiarze leży na mnie strasznie źle a wysyłki i zwroty są zbyt kosztowne :/
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 14:53   #4030
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83982301]Mam totalnie odmienne doświadczenie z Lidlem. Lidlowe ciuchy są nie do zdarcia.[/QUOTE]

Mam trochę ciuchów z lidla dla dziecka i są ok, kupiłam je właśnie do chodzenia po domu (bo i tak średnio raz na dwie godziny go przebieram), były prane wiele razy i nadal dobrze wyglądają. Mam sporo ciuchów firmowych czy polskich firm i wiele z nich po pierwszym praniu-jeszcze zanim założyłam synowi- wyglądają jakby były po innym dziecku Tanie ciuchy z allegro także wyglądają lepiej niż niektóre drogie firmówki. Mam też kilka ciuhców z pepco i sporo z nich naprawdę dobrze wygląda
Przymierzam się do kupna ubrań z nexta, ale to dopiero jak syn wyrośnie z tej niezliczonej ilości ubrań które ma na najbliższe miesiące...
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 16:44   #4031
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83982301]Mam totalnie odmienne doświadczenie z Lidlem. Lidlowe ciuchy są nie do zdarcia.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Mam trochę ciuchów z lidla dla dziecka i są ok, kupiłam je właśnie do chodzenia po domu (bo i tak średnio raz na dwie godziny go przebieram), były prane wiele razy i nadal dobrze wyglądają. Mam sporo ciuchów firmowych czy polskich firm i wiele z nich po pierwszym praniu-jeszcze zanim założyłam synowi- wyglądają jakby były po innym dziecku Tanie ciuchy z allegro także wyglądają lepiej niż niektóre drogie firmówki. Mam też kilka ciuhców z pepco i sporo z nich naprawdę dobrze wygląda
Przymierzam się do kupna ubrań z nexta, ale to dopiero jak syn wyrośnie z tej niezliczonej ilości ubrań które ma na najbliższe miesiące...
Poszukaj w ciuchu, jeśli Ci to nie przeszkadza - mówię serio. Moja babcia regularnie podsyła nam ciuchy dla swojego prawnuka, wlaśnie kupione w ciuchlandzie i z Next. Są bardzo fajnej jakości, piorę w wysokiej temperaturze po przyniesieniu i służą świetnie.

Z Pepco mam głównie takie "grubsze" rzeczy, typu kurtki czy czapki - są ok. Jesienią miałam bardzo fajny kombinezon dla syna i naprawdę nie do zdarcia. Z Lidla mam głównie dla niego body i dla siebie spodnie dresowe, które docelowo są ciążowe, a po zawinięciu chodzę w nich po domu. Też świetnie wyglądają nadal.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-05, 20:31   #4032
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Właśnie wyprałam bluzkę z Promodu - szwy w rękawach skręciły się prawie o 180 stopni, szew na plecach przybrał kształt S. Chyba nie miałam gorzej skrojonej rzeczy nawet z najtańszego chińskiego dyskontu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 09:34   #4033
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Właśnie wyprałam bluzkę z Promodu - szwy w rękawach skręciły się prawie o 180 stopni, szew na plecach przybrał kształt S. Chyba nie miałam gorzej skrojonej rzeczy nawet z najtańszego chińskiego dyskontu.
największym grażynizmem siecówek jest sprzedawanie tak fatelnej jakości ciuchów, że już na wieszakach są zmechacone i wyglądają gorzej niż z lumpesu a za taką szmatę wołają po kilkadziesiąt złotych.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 10:10   #4034
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
największym grażynizmem siecówek jest sprzedawanie tak fatelnej jakości ciuchów, że już na wieszakach są zmechacone i wyglądają gorzej niż z lumpesu a za taką szmatę wołają po kilkadziesiąt złotych.

To jest fakt. Niesamowicie wkurzające.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 10:35   #4035
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Mega Januszyzm u mnie w firmie - wzięcie urlopu macierzyńskiego powoduje, że nie dostaje się premii za brak absencji, brak premii kwartalnej, półrocznej, rocznej I brak podwyżki jeśli jest ogolnozakladowa (o szalone wartości 150 zł brutto). Ale wzięcie urlopu ojcowskiego nie powoduje żadnych takich sankcji

Żeby nie było, międzynarodowa firma z ponad 20 placówkami produkcyjnymi, nie mała firma Krzak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 12:41   #4036
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mega Januszyzm u mnie w firmie - wzięcie urlopu macierzyńskiego powoduje, że nie dostaje się premii za brak absencji, brak premii kwartalnej, półrocznej, rocznej I brak podwyżki jeśli jest ogolnozakladowa (o szalone wartości 150 zł brutto). Ale wzięcie urlopu ojcowskiego nie powoduje żadnych takich sankcji

Żeby nie było, międzynarodowa firma z ponad 20 placówkami produkcyjnymi, nie mała firma Krzak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Urlop ojcowski to tylko dwa tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 16:08   #4037
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mega Januszyzm u mnie w firmie - wzięcie urlopu macierzyńskiego powoduje, że nie dostaje się premii za brak absencji, brak premii kwartalnej, półrocznej, rocznej I brak podwyżki jeśli jest ogolnozakladowa (o szalone wartości 150 zł brutto). Ale wzięcie urlopu ojcowskiego nie powoduje żadnych takich sankcji

Żeby nie było, międzynarodowa firma z ponad 20 placówkami produkcyjnymi, nie mała firma Krzak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to dyskryminacja.
Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Urlop ojcowski to tylko dwa tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jakie to ma znaczenie?
Jestem na zwolnieniu od grudnia 2017, a będę jeszcze co najmniej do września. Dostałam od maja podwyżkę. Jeśli jest firma porządna to brak obecności nie jest przeszkodą.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 16:29   #4038
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Dla mnie to dyskryminacja.


I jakie to ma znaczenie?
Jestem na zwolnieniu od grudnia 2017, a będę jeszcze co najmniej do września. Dostałam od maja podwyżkę. Jeśli jest firma porządna to brak obecności nie jest przeszkodą.
Ja byłam na zwolnieniu od sierpnia, teraz jestem na macierzyńskim, później wezmę część rodzicielskiego, dlaczego miałabym dostać np premię, skoro mnie nie ma tyle czasu w pracy? Co innego gdy ojciec bierze tylko 2 tygodnie ojcowskiego. Pewnie gdyby wziął rodzicielski też nie dostałby premii za dany okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 16:36   #4039
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Ja byłam na zwolnieniu od sierpnia, teraz jestem na macierzyńskim, później wezmę część rodzicielskiego, dlaczego miałabym dostać np premię, skoro mnie nie ma tyle czasu w pracy? Co innego gdy ojciec bierze tylko 2 tygodnie ojcowskiego. Pewnie gdyby wziął rodzicielski też nie dostałby premii za dany okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Po wróceniu do pracy ten czas absencyjny za macierzyński nadal "wlicza się" do słupków, więc późniejsze premie, po powrocie, też się nie będą należały, bo w okresie branym pod uwagę do premii będzie wisiał macierzyński. Czyli wrócisz do pracy w marcu, ale nie dostaniesz premii również półrocznej w czerwcu, kwartalnych w kolejnych kwartałach, bo wyjdzie za dużo dni absencyjnych w okresie rozliczeniowym.

Ojcowski uznają za zupełnie inny rodzaj urlopu i nie jest on traktowany jako dzień absencyjny. Za to urlop macierzyński jest. Tu jest ten problem, zupełnie inne traktowanie, macierzyński uznają jak L4, ojcowski nie.



Aż mi się przykro zrobiło na śniadaniu, bo się kolega spytał o to kadrowca i ten był kompletnie nie wzruszony tym faktem. Na komentarz owego kolegi, że to w sumie niesprawiedliwe jest, wzruszył ramionami I kto by pomyślał, że żyjemy w XXI wieku...
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-06, 16:40   #4040
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Po wróceniu do pracy ten czas absencyjny za macierzyński nadal "wlicza się" do słupków, więc późniejsze premie, po powrocie, też się nie będą należały, bo w okresie branym pod uwagę do premii będzie wisiał macierzyński. Czyli wrócisz do pracy w marcu, ale nie dostaniesz premii również półrocznej w czerwcu, kwartalnych w kolejnych kwartałach, bo wyjdzie za dużo dni absencyjnych w okresie rozliczeniowym.

Ojcowski uznają za zupełnie inny rodzaj urlopu i nie jest on traktowany jako dzień absencyjny. Za to urlop macierzyński jest. Tu jest ten problem, zupełnie inne traktowanie, macierzyński uznają jak L4, ojcowski nie.



Aż mi się przykro zrobiło na śniadaniu, bo się kolega spytał o to kadrowca i ten był kompletnie nie wzruszony tym faktem. Na komentarz owego kolegi, że to w sumie niesprawiedliwe jest, wzruszył ramionami I kto by pomyślał, że żyjemy w XXI wieku...
No, ale jest różnica w nieobecności w pracy przez dwa tygodnie, a przez rok. Gdzie po takiej nieobecności praktycznie będę musiała się wdrażać jak nowy pracownik, będę pracowała na początku wolnej itd. Nadal nie widzę powodu dla którego miałabym dostać za ten okres premię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 17:31   #4041
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Ja byłam na zwolnieniu od sierpnia, teraz jestem na macierzyńskim, później wezmę część rodzicielskiego, dlaczego miałabym dostać np premię, skoro mnie nie ma tyle czasu w pracy? Co innego gdy ojciec bierze tylko 2 tygodnie ojcowskiego. Pewnie gdyby wziął rodzicielski też nie dostałby premii za dany okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mowa nie była tylko o premii ale też o podwyżkach.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 17:39   #4042
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Mowa nie była tylko o premii ale też o podwyżkach.
Też nie widzę powodu dla którego miałyby być przyznane przy tak długiej nieobecności prawnika, tak samo jak awanse, premie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 19:21   #4043
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Też nie widzę powodu dla którego miałyby być przyznane przy tak długiej nieobecności prawnika, tak samo jak awanse, premie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Rozchodzi się o typowo zakładowe podwyżki, które dostaje każdy pracownik, który nie przekroczy liczby dni absencyjnych (L4).



Problem rozbija się jedynie o traktowanie macierzyńskiego jakby to było chorobowe, natomiast ojcowskiego nie. Nikt tu przecież nie pisał o awansowaniu kobiety na urlopie macierzyńskim czy premiach specjalnych w trakcie jej nieobecności, a mój przykład mówi o wykluczeniu z premii również po powrocie do pracy, bo dni absencyjne nadal liczą się do puli.



I nie rozumiem, dlaczego uważasz, że po kilku latach w pracy i rocznej przerwie trzeba się będzie od nowa wdrażać na stanowisko, tydzień na nadrobienie nowości i spokojnie można pracować
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 19:32   #4044
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

skoro ojcowski trwa tylko dwa tygodnie, no to prawie jak zwyczajny urlop. Obstawiam, że na urlop dwutygodniowy zgodnie z kodeksem pracy możecie pójść przynajmniej raz w roku i nie powoduje to utraty podwyżki czy premii, więc pewnie w ten sposób to skonstruowano. To w sumie też jest krzywdzące, że tylko dwa tygodnie ojcowskiego przysługuje, a nie rok
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:12   #4045
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
skoro ojcowski trwa tylko dwa tygodnie, no to prawie jak zwyczajny urlop. Obstawiam, że na urlop dwutygodniowy zgodnie z kodeksem pracy możecie pójść przynajmniej raz w roku i nie powoduje to utraty podwyżki czy premii, więc pewnie w ten sposób to skonstruowano. To w sumie też jest krzywdzące, że tylko dwa tygodnie ojcowskiego przysługuje, a nie rok
I o to się rozbija.

Jest to poniekąd niesprawiedliwe, ale rozumiem pracodawcę, który przez rok nie ma pracownika.

Założę się o wszystko, że gdyby był roczny tacierzyński to liczyłoby się również jako L4 i jako nieobecność w pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:28   #4046
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Rozchodzi się o typowo zakładowe podwyżki, które dostaje każdy pracownik, który nie przekroczy liczby dni absencyjnych (L4).



Problem rozbija się jedynie o traktowanie macierzyńskiego jakby to było chorobowe, natomiast ojcowskiego nie. Nikt tu przecież nie pisał o awansowaniu kobiety na urlopie macierzyńskim czy premiach specjalnych w trakcie jej nieobecności, a mój przykład mówi o wykluczeniu z premii również po powrocie do pracy, bo dni absencyjne nadal liczą się do puli.



I nie rozumiem, dlaczego uważasz, że po kilku latach w pracy i rocznej przerwie trzeba się będzie od nowa wdrażać na stanowisko, tydzień na nadrobienie nowości i spokojnie można pracować
Dla mnie grazynizmem jest premiowanie za brak choroby.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:35   #4047
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Dla mnie grazynizmem jest premiowanie za brak choroby.

I tak i nie.


U mnie w pracy były takie premie. Głównie dlatego, że wiele osób przynosiło takie zwolnienia i nawet nie ukrywało, że "trochę bolała mnie głowa" albo "utknęłam w korku, a godzinę spóźnienia to już się nie opłacało".


Więc trochę rozumiem pracodawcę. W końcu nagradza za frekwencję, a nie karze za jej brak.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:39   #4048
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Mnie to śmieszy, jak zresztą kult dupogodzin jako takich. Trochę tak jak w szkole nagrody za 100% frekwencję. Wuj z tym, że nic głębszego z tego nie wynikało i nie miało to żadnego przełożenia na wyniki / jakość pracy. Niech im będzie na zdrowie, ale IMHO totalna bzdura w obu przypadkach.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:48   #4049
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8401475 6]Mnie to śmieszy, jak zresztą kult dupogodzin jako takich. Trochę tak jak w szkole nagrody za 100% frekwencję. Wuj z tym, że nic głębszego z tego nie wynikało i nie miało to żadnego przełożenia na wyniki / jakość pracy. Niech im będzie na zdrowie, ale IMHO totalna bzdura w obu przypadkach.[/QUOTE]


Robisz trochę dziwne założenie, że wszędzie są dupogodziny.



Jeśli prowadzisz restaurację, a dwie z trzech kelnerek nie przychodzą, to uwierz mi, chcesz nagradzać frekwencję.


Sytuacja z mojego życia. Prawie umarłam tego dnia w pracy.


Podobnie w sklepie, innego typu obsłudze klienta.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 20:57   #4050
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Robisz trochę dziwne założenie, że wszędzie są dupogodziny.



Jeśli prowadzisz restaurację, a dwie z trzech kelnerek nie przychodzą, to uwierz mi, chcesz nagradzać frekwencję.


Sytuacja z mojego życia. Prawie umarłam tego dnia w pracy.


Podobnie w sklepie, innego typu obsłudze klienta.
To co będzie następne? Premia za brak ciąży? Przecież to znacznie większy koszt dla pracodawcy niż taka dwudniowa nieobecność.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-22 17:21:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.