Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-13, 06:39   #1
Dominika9182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 9

Pomocy


Słuchajcie wczoraj źle się czułam, na początku miałam dziwne skurcze na całym brzuchu, następnie dostałam gorączki wzięłam nurofen i przeszło, po około 2 godzinach byłam jak nowo narodzona, było wszystko dobrze. Jednak w nocy poczułam się okropnie poszłam do łazienki dostałam rozwolnienia A jednocześnie chciało mi się wymiotowac, coś strasznego. Pamiętam że ciężko mi się oddychalo. Kiedy wychodziłam z łazienki nie mogłam iść prosto, rozmazywal mi się obraz i prawdopodobnie w moim pokoju straciłam przytomnosc, na chwile. Kiedy otwieralam oczy było mi ciężko miałam jakby jakis dziwny zjazd, myślałam że umrę. Co może być przyczyną takich rzeczy? Mam 17 lat. Ostatnio właśnie też byłam przeziębiona Kaszel katar do końca się nie wyłączyłam A już od razu takie coś, jak nigdy bo ostatnio gorączke itp to miałam z 2 lata temu.
Dominika9182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 07:55   #2
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez Dominika9182 Pokaż wiadomość
Słuchajcie wczoraj źle się czułam, na początku miałam dziwne skurcze na całym brzuchu, następnie dostałam gorączki wzięłam nurofen i przeszło, po około 2 godzinach byłam jak nowo narodzona, było wszystko dobrze. Jednak w nocy poczułam się okropnie poszłam do łazienki dostałam rozwolnienia A jednocześnie chciało mi się wymiotowac, coś strasznego. Pamiętam że ciężko mi się oddychalo. Kiedy wychodziłam z łazienki nie mogłam iść prosto, rozmazywal mi się obraz i prawdopodobnie w moim pokoju straciłam przytomnosc, na chwile. Kiedy otwieralam oczy było mi ciężko miałam jakby jakis dziwny zjazd, myślałam że umrę. Co może być przyczyną takich rzeczy? Mam 17 lat. Ostatnio właśnie też byłam przeziębiona Kaszel katar do końca się nie wyłączyłam A już od razu takie coś, jak nigdy bo ostatnio gorączke itp to miałam z 2 lata temu.
Jelitówka?
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 16:03   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Pomocy

Z opisu wygląda jak jelitówka. W tym roku krąży jakiś wredny rotawirus, przy którym wyjątkowo wysoko się gorączkuje w pierwszych dniach.


Przede wszystkim pij dużo wody (niegazowanej, niesłodzonej, niesmakowej. Po prostu czystej, zwykłej mineralnej) w małych porcjach, a często - minimum 2 litry dziennie + około 250 ml dodatkowo po każdych wymiotach albo luźnym stolcu. Możesz sięgnąć po elektrolity, ale nie wszyscy dobrze je tolerują, bo są słone w smaku i mogą prowokować wymioty.

Utrzymuj dietę z wyłączeniem słodyczy, soków (w tym przecierowych typu kubuś), gazowanego, smażonego, owoców. Jak nie masz apetytu to nie zmuszaj się do jedzenia. Przede wszystkim pij. Jak zacznie ci wracać apetyt to sięgaj raczej po chleb (suchy albo z masłem), bułkę (zwykłą, byle nie te słodkie), chrupki kukurydziane, wafle ryżowe. Jak przejdzie ci szczyt choroby to powoli będziesz mogła wracać do codziennej diety, ale ostrożnie, bo po jelitówce nabłonek jelit potrzebuje czasu żeby się zregenerować (około tygodnia-dwóch).
Jak po kilku dniach nie zauważysz poprawy albo zacznie ci się pogarszać, nie będziesz mogła pić - zgłoś się do lekarza.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 21:54   #4
Dominika9182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pomocy

Dziękiuje za tak wazne informacje, na pewno się dostosuje i zobaczymy jak będzie mam nadzieję że będzie dobrze
Dominika9182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-13 22:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.