Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 09:50   #1
Rangiku
Raczkowanie
 
Avatar Rangiku
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 114

Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi?


Hej,

Mieszkam w centrum Krakowa - z tego co słyszałam i czytałam zanieczyszczenia powietrza biją u nas rekordy.. Zauważyłam, że nawet wszystkie kwiatki doniczkowe w pokoju zdychają max. po miesiącu.. Do tego ja sama ostatnio często choruję mimo, że bardzo dbam o zdrowie- bez przerwy mam problemy z drogami oddechowymi od kiedy mieszkam blizej centrum Zastanawiam się, czy oczyszczacz powietrza (i to nie taki za 2000zł tylko za 200zł ) radzi sobie z substancjami, które zawiera miejski smog? Macie jakieś doświadczenia z takimi urządzeniami? Czy jest jakaś odczuwalna różnica jeśli chodzi o powietrze? A może są też jakieś roślinki które wchłaniają szkodliwe substancje??
Rangiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:47   #2
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Jeśli jakiekolwiek stacjonarne urządzenie jest w stanie zneutralizowac działanie smogu to ja się piszę!!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 07:50   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Czy taki oczyszczacz zmniejszy ilość kurzu osiadającego na meblach?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 12:49   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

pokazcie prosze jak to wyglada i gdzie sie kupuje. Mam to samo : kwiatek zdechl, a ja ciagle z katarem i kaszlem laze. Powietrze w Krakowie smierdzi :<
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:25   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ja nawet kota przestałam wypuszczać na balkon bo mu futro prześmierdywało
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 13:25   #6
LoveAir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Czy taki oczyszczacz zmniejszy ilość kurzu osiadającego na meblach?
W bardzo niewielkim stopniu. Po prostu nie jest w stanie wciągnąć tego kurzu, który leży na podłodze i na meblach. Oczyszczacz jest od wciągania mikroskopijnych drobin które swobodnie latają w powietrzu. Wyłapuje tylko ten kurz, który podleci blisko niego. Kwestia mocy ssącej. Przeciętne oczyszczacze pobierają 30W-60W, żeby zasysało kurz z całego pomieszczenia pewnie trzeba byłoby mieć wentylator o mocy 20 000W ;-) Więcej informacji polecam znaleźć na xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-14 o 16:03 Powód: Link.
LoveAir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 07:31   #7
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Odsierzam temat.

Jak radzicie radzic sobie z zanieczyszczeniem powietrza?
Ja jak narazie kupilam sobie kilka roslinek do mieszkania oraz postanowilam chodzic co jakis czas do groty solnej.
Inne rady?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 10:07   #8
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

O co chodzi z tymi oczyszczaczami? Gdzie to można kupić, ile to może kosztować? U mnie w Wawie tej zimy jest jakaś masakra. Człowiek otwiera okno aby przewietrzyć mieszkanie a do środka wlatuje jeszcze gorszy syf i to na Bielanach... Nawet nie chcę myśleć o tych którzy mieszkają w śródmieściu.

Jeśli chodzi o kwiaty to je mam, ale niestety nie żyje im się u mnie zbyt dobrze - kot nieustannie próbuje je wyeliminować, a że tonący brzytwy się chwyta... to może ten oczyszczacz by pomógł...
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 17:32   #9
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Do oczyszczania powietrza ze smogu potrzebny jest filtr HEPA.

Tutaj jest pomocne zestawienie: http://smogwawelski.org/oczyszczacze-powietrza/

Rośliny oczyszczające powietrze z oznaczeniem tych bezpiecznych dla kota (tzn. nietrujących) https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...34&oe=5908A1F5
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 09:31   #10
leijona919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cześć, mieszkam w Warszawie. Szukałam ostatnio do mieszkania oczyszczacza, który jednocześnie nawilży powietrze i póki co sprawdza się ten polecony przez znajomą.
To jest firma Boneco, ale nie pamiętam modelu. Ma filtr antysmogowy i mam nadzieję że działa Kupiłam go w firmie Superparkiet, bo są blisko i pan doradził mi odpowiedni model.
leijona919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:17   #11
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;70526496]Do oczyszczania powietrza ze smogu potrzebny jest filtr HEPA.
[/QUOTE]

Tak jest. Oczyszczacz za 200 zł nie poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami w powietrzu. Tanie modele zazwyczaj wyposażone są w jeden filtr węglowy (dla porównania - te droższe maja nawet 5 filtrów i prawie zawsze wśród nich jest filtr HEPA). Możesz sobie wyobrazić, że te filtry nie są jakąś zachciewajką projektanta tylko rzeczywiście mają działać - im więcej filtrów (różnego typu) tym lepiej.

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
O co chodzi z tymi oczyszczaczami? Gdzie to można kupić, ile to może kosztować? U mnie w Wawie tej zimy jest jakaś masakra. Człowiek otwiera okno aby przewietrzyć mieszkanie a do środka wlatuje jeszcze gorszy syf i to na Bielanach... Nawet nie chcę myśleć o tych którzy mieszkają w śródmieściu.


Jeśli chodzi o kwiaty to je mam, ale niestety nie żyje im się u mnie zbyt dobrze - kot nieustannie próbuje je wyeliminować, a że tonący brzytwy się chwyta... to może ten oczyszczacz by pomógł...

Nawet nie musisz otwierać okien - wystarczy sama wentylacja. U mnie na stancji w Krakowie jest to samo, a kto wie czy nie jeszcze gorzej...
Teraz kupiliśmy swoje mieszkanie i jak myślę, że moje świeżutkie meble, tapicerka itp mają zaraz być szare to aż mnie skręca
Przeszperałam troche internet i polecany był ten oczyszczacz: https://www.emultimax.pl/pl/p/Oczysz...1-do-40m2/1848
Zna ktos?


Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Odsierzam temat.

Jak radzicie radzic sobie z zanieczyszczeniem powietrza?
Ja jak narazie kupilam sobie kilka roslinek do mieszkania oraz postanowilam chodzic co jakis czas do groty solnej.
Inne rady?
Ponoc nie otwieranie drzwi, okien i zatkanie wentylacji pomaga A tak serio, to roślinki przyswajają dwutlenek węgla, z pyłem nic nie robią, a to on jest głównym składnikiem smogu.
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-10, 14:27   #12
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Tak jest. Oczyszczacz za 200 zł nie poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami w powietrzu. Tanie modele zazwyczaj wyposażone są w jeden filtr węglowy (dla porównania - te droższe maja nawet 5 filtrów i prawie zawsze wśród nich jest filtr HEPA). Możesz sobie wyobrazić, że te filtry nie są jakąś zachciewajką projektanta tylko rzeczywiście mają działać - im więcej filtrów (różnego typu) tym lepiej.




Nawet nie musisz otwierać okien - wystarczy sama wentylacja. U mnie na stancji w Krakowie jest to samo, a kto wie czy nie jeszcze gorzej...
Teraz kupiliśmy swoje mieszkanie i jak myślę, że moje świeżutkie meble, tapicerka itp mają zaraz być szare to aż mnie skręca
Przeszperałam troche internet i polecany był ten oczyszczacz: https://www.emultimax.pl/pl/p/Oczysz...1-do-40m2/1848
Zna ktos?




Ponoc nie otwieranie drzwi, okien i zatkanie wentylacji pomaga A tak serio, to roślinki przyswajają dwutlenek węgla, z pyłem nic nie robią, a to on jest głównym składnikiem smogu.

no racja ale zobacz, ze oczyzczacz, ktory wstawilas 1000zl kosztuje.... nie jest to maly wydatek ehhh... jak zyc
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 10:53   #13
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
no racja ale zobacz, ze oczyzczacz, ktory wstawilas 1000zl kosztuje.... nie jest to maly wydatek ehhh... jak zyc
Zgadza się, taka przyjemność trochę kosztuje...

I w sumie na początku skłaniałam się ku tym tańszym oczyszczaczom, bo wiadomo - tanie

Ale po przeliczeniu sobie wydajności, powierzchni jaką może oczyścić takie urządzenie to droższe wychodzi korzystniej - jeden większy wydatek na początku, ale potem mniej kłopotów, tańsza eksploatacja itp.
Z resztą, z tego co widziałam te mniejsze oczyszczacze nie dałyby rady oczyścić całego mojego mieszkania (42 m2)
W sumie dobrze by było, gdyby odezwał sie ktos kto już ma oczyszczacz
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:39   #14
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Zgadza się, taka przyjemność trochę kosztuje...

I w sumie na początku skłaniałam się ku tym tańszym oczyszczaczom, bo wiadomo - tanie

Ale po przeliczeniu sobie wydajności, powierzchni jaką może oczyścić takie urządzenie to droższe wychodzi korzystniej - jeden większy wydatek na początku, ale potem mniej kłopotów, tańsza eksploatacja itp.
Z resztą, z tego co widziałam te mniejsze oczyszczacze nie dałyby rady oczyścić całego mojego mieszkania (42 m2)
W sumie dobrze by było, gdyby odezwał sie ktos kto już ma oczyszczacz
Dobra, jak nikt się nie odzywał to ja się odezwę, bo kupiliśmy oczyszczacz tych, które pokazywałam wcześniej już nie było wiec wzięliśmy inny. I powiem wam, że on pracuje sobie tak niesłyszalnie, zupełnie go nie zauważam i nawet trochę zapomniałam że go mam Ale w sobotę otworzyłam klapę i się przeraziłam - filtry były CZARNE, dosłownie oblepione kurzem i brudem. To znaczy że takie paskudne powietrze miałam w mieszkaniu.... Wiec oczyszczacz działa, z reszta to było czuć bo powietrze zrobiło się takie... no milutkie
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 18:20   #15
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ja w Krakowie chyba nie mogłabym zyć. Jak odwiedzałam niedawno znajomych to się pochorowałam. Wydaje mi się ze to mogło być przez to powietrze.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 17:43   #16
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Dobra, jak nikt się nie odzywał to ja się odezwę, bo kupiliśmy oczyszczacz tych, które pokazywałam wcześniej już nie było wiec wzięliśmy inny. I powiem wam, że on pracuje sobie tak niesłyszalnie, zupełnie go nie zauważam i nawet trochę zapomniałam że go mam Ale w sobotę otworzyłam klapę i się przeraziłam - filtry były CZARNE, dosłownie oblepione kurzem i brudem. To znaczy że takie paskudne powietrze miałam w mieszkaniu.... Wiec oczyszczacz działa, z reszta to było czuć bo powietrze zrobiło się takie... no milutkie
a jaki kupilas?
Save
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 07:42   #17
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
a jaki kupilas?
Save
Kurcze tego tez już nie ma na stronie, wyprzedany

Swoja drogą nie wiedziałam, że oczyszczacze tak dobrze się sprzedają
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 14:11   #18
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Kurcze tego tez już nie ma na stronie, wyprzedany

Swoja drogą nie wiedziałam, że oczyszczacze tak dobrze się sprzedają
SMOG najlepszym chwytem marketingowym
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 07:24   #19
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
SMOG najlepszym chwytem marketingowym
Uwierz, że bardzo bym chciała aby smog był tylko chwytem marketingowym

I myślę, że zgodzi się ze mną każdy, kto spotyka się z nim na co dzień...
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-31, 08:15   #20
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
Uwierz, że bardzo bym chciała aby smog był tylko chwytem marketingowym

I myślę, że zgodzi się ze mną każdy, kto spotyka się z nim na co dzień...
chodziło mi o to, że jeśli coś jest konieczne to dobrze się sprzedaje, a wiec to jest najlepszy chwyt marketingowy (sama mieszkam w mieście ze smogiem)
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 12:56   #21
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
chodziło mi o to, że jeśli coś jest konieczne to dobrze się sprzedaje, a wiec to jest najlepszy chwyt marketingowy (sama mieszkam w mieście ze smogiem)
Rozumiem i się zgadzam

Tutaj jest ten wyprzedany oczyszczacz, może jeszcze dorzucą na stronę jakieś egzemplarze:
https://www.emultimax.pl/pl/p/Oczysz...EC-AP168W/1891
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 13:30   #22
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Ten oczyszczacz trzymasz cały czas w jednym pomieszczeniu? Daje radę z całym mieszkaniem z jednego miejsca czy raczej warto go przenosić? Jak duże to urządzenie jest?

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 13:56   #23
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ten oczyszczacz trzymasz cały czas w jednym pomieszczeniu? Daje radę z całym mieszkaniem z jednego miejsca czy raczej warto go przenosić? Jak duże to urządzenie jest?

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
Prawdę mówiąc ciężko mi stwierdzić czy daje radę oczyścić całe mieszkanie Na pewno dużo zależy od metrażu, ja mam 45 m z hakiem i jest ok, nie wiem jak by się sprawdził na większej powierzchni, na pewno są jakieś ograniczenia... Póki co stoi w salonie połączonym z kuchnia, mamy jeszcze sypialnie i nie zauważam różnicy tam... jest stosunkowo lekki, porónałabym go wielkoscia do jednostki komputera. Raz mi sie przewrócił i przestał działać... myśle - oho, juz popsulam ale potem sie normalnie właczył i doczytalam ze to jest zabezpieczenie ze celowo ma sie wyłączyc jak sie przewraca zeby tam w srodku nic sie nie popsuło. No i tak to wyglada

Ogólnie to dopiero jak się zaczełam zagłebiac w tematyke mieszkaniową że tak powiem to zdalam sobie sprawe ile jest róznych udogodnien... i moze ten tysiac czy dwa dodatkowe wydaje sie sporym wydatkiem (no dobra, jest to jednak jakiś wiekszy wydatek) to w skali wszystkich innych które z bólem serca wpakowalismy w to mieszkanie... to ledwie okruszek

Edytowane przez MartZZ
Czas edycji: 2017-03-31 o 14:00
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 18:47   #24
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

i jaki Ci pokazuje wskaznik jakosci powietrza?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 18:21   #25
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
SMOG najlepszym chwytem marketingowym
To prawda, na swój oczyszczacz-nazwilażacz sharpa czekałam prawie 2 miesiące, bo skończyła się ilość wyprodukowana na UE
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 08:48   #26
MartZZ
Raczkowanie
 
Avatar MartZZ
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;72480257]To prawda, na swój oczyszczacz-nazwilażacz sharpa czekałam prawie 2 miesiące, bo skończyła się ilość wyprodukowana na UE [/QUOTE]

serio? nie wiedziałam, że jest coś takiego jak ilość produktu na UE

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis
i jaki Ci pokazuje wskaznik jakosci powietrza?
Różnie, najmniej było 06 mikrometrów, najwięcej jakieś 50. Ale to już po dłuższym działaniu, na początku było nawet 200 mikrometrów

Edytowane przez MartZZ
Czas edycji: 2017-04-03 o 08:57
MartZZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 13:59   #27
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez MartZZ Pokaż wiadomość
serio? nie wiedziałam, że jest coś takiego jak ilość produktu na UE
Ja też nie wiedziałam może to kwestia oznaczeń/oznaczeń czy coś takiego? No w każdym razie oficjalny dystrybutor napisał coś takiego
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 09:53   #28
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

A ja mam trochę inne, zupełnie serio pytanie, związane częściowo z urodą
Jakiś czas temu przeczytałam książkę "Sekrety urody Koreanek" - dla mnie może nic odkrywczego, bo lata temu czytałam bardzo znany blog Polki siedzącej w Singapurze, która bardzo dużo pisała o azjatyckiej pielęgnacji. W każdym razie w książce autorka gorąco poleca dwie rzeczy - chodzenie na saunę oraz posiadanie nawilżacza powietrza. Podobno w koreańskich biurach każdy ma na swoim biurku taki i ostatecznie mają wilgotne powietrze, dobre dla skóry Zastanawiałam się nad takim nawilżaczem, ale potem odkryłam, że część z nich jest łączona z innymi urządzeniami, głównie antysmogowymi, na przykład takie coś: https://loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-930eu-w

Z drugiej strony, czytałam że nie zawsze się takie coś sprawdzi, bo jeśli mamy i tak wilgotne powietrze w domu, to jednoczesne filtrowanie powietrza i jeszcze większe nawilżenie może nie działać ze sobą najlepiej. Dodam, że jestem lekkim alergikiem. Mam pytanie teraz, czy kombinowałyście z takimi wynalazkami? Mogę sobie pozwolić na kupienie jakiegoś, ale wolałabym przemyśleć to 10 razy, bo to jednak kosztuje. No i najważniejsze pytanie - czy taki nawilżacz naprawdę dobrze wpłynie na skórę? I jak z jakością powietrza, jeśli chodzi o oczyszczanie?

Edytowane przez Aarktica
Czas edycji: 2017-06-13 o 09:58
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 10:10   #29
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Cytat:
Napisane przez Aarktica Pokaż wiadomość
A ja mam trochę inne, zupełnie serio pytanie, związane częściowo z urodą
Jakiś czas temu przeczytałam książkę "Sekrety urody Koreanek" - dla mnie może nic odkrywczego, bo lata temu czytałam bardzo znany blog Polki siedzącej w Singapurze, która bardzo dużo pisała o azjatyckiej pielęgnacji. W każdym razie w książce autorka gorąco poleca dwie rzeczy - chodzenie na saunę oraz posiadanie nawilżacza powietrza. Podobno w koreańskich biurach każdy ma na swoim biurku taki i ostatecznie mają wilgotne powietrze, dobre dla skóry Zastanawiałam się nad takim nawilżaczem, ale potem odkryłam, że część z nich jest łączona z innymi urządzeniami, głównie antysmogowymi, na przykład takie coś: https://loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-930eu-w

Z drugiej strony, czytałam że nie zawsze się takie coś sprawdzi, bo jeśli mamy i tak wilgotne powietrze w domu, to jednoczesne filtrowanie powietrza i jeszcze większe nawilżenie może nie działać ze sobą najlepiej. Dodam, że jestem lekkim alergikiem. Mam pytanie teraz, czy kombinowałyście z takimi wynalazkami? Mogę sobie pozwolić na kupienie jakiegoś, ale wolałabym przemyśleć to 10 razy, bo to jednak kosztuje. No i najważniejsze pytanie - czy taki nawilżacz naprawdę dobrze wpłynie na skórę? I jak z jakością powietrza, jeśli chodzi o oczyszczanie?
Nie wiem, czy do końca będzie to odpowiedź na Twoje pytanie, zwłaszcza w zakresie działania nawilżacza na cerę, ale ja mam w domu od jakichś 2 lat nawilżacz z oczyszczaczem HB, jest to raczej dolna półka, ale akurat i ja, i TŻ odczuwamy znaczną różnicę w komforcie przebywania w mieszkaniu. My akurat mieliśmy bardzo suche powietrze i codziennie budziliśmy się z zatkanymi nosami. Odkąd mamy nawilżacz i puszczamy go na noc, na 4 albo 6 h (tylko!), nie tylko lepiej się wysypiamy i nie mamy wysuszonych gardeł po śnie, ale też mniej chorujemy. Do tej pory byłam wiecznie zakatarzona w okresie wiosennym i jesiennym, a dzięki nawilżaczowi, jak sądzę, przez ten czas byłam przeziębiona może ze 2 razy. Czyli poprawa jest znaczna.

Co do cery się nie wypowiem, bo w tzw. międzyczasie odstawiłam tabletki i cera mi się posypała, więc nie mogę obiektywnie stwierdzić

Powietrze na pewno jest lepszej jakości. Widzę to po filtrze - wciąga kurz, sierść, dużo różnych pyłów. Po paru minutach pracy sprzętu aż przyjemnie zrobić głęboki wdech, bo po prostu czuć, że jest inne, świeższe niż przed oczyszczaniem. Myślę, że gdybyśmy więcej włączali nawilżacz, to byłoby jeszcze lepiej. Dodam, że mój nawilżacz jest ewaporacyjny, ponieważ mamy koty i nie chcieliśmy nic ultradźwiękowego.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:44   #30
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Zanieczyszczone powietrze, smog - czy oczyszczacz powietrza sobie z tym poradzi

Dzięki za odpowiedź Jeszcze się poprzyglądam sklepom, tego jest naprawdę bardzo dużo, ale myślę, że w końcu się zdecyduję na jakiś - zwłaszcza że mówisz, że nawet taki średni super działa. Może też coś da na moje lekkie alergie, jestem prawdopodobnie nieco uczulona na jakieś pyłki i na przełomie czerwca-lipca kręci mnie w nosie
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.