Dieta proteinowa dr. Pierre Dukana - cz. 24! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 14:28   #1
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606

Dieta proteinowa dr. Pierre Dukana - cz. 24!


Witam
Zapraszam do wątku dziewczyny, które chciałyby w końcu pozbyć się kilku kg.. ja zaczynam ostro od jutra, zbliża się studniówka chłopaka, już za 3 tygodnie,a ja ciągle wstrzymuję sie z kupnem sukienki, bo wierzę, że schudnę.. A dni mijają..
Postawiłam na Dukana, kto się dołącza?
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:13   #2
RenatkaKce82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

życze ci powodzenia, ja na dukanie jestem od 1 listopada 2012r, i schudłam ok 8-9 kg, jest troche ciezko, ale da sie wytrzymac, duzo stron w necie ma fajne przepisy na dania, powodzenia
RenatkaKce82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 16:09   #3
Crystal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

x

Edytowane przez Crystal90
Czas edycji: 2013-01-15 o 10:08
Crystal90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 20:52   #4
edytka602
Raczkowanie
 
Avatar edytka602
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Witam Dziewczyny
chyba się przyłączę, miałam zacząć od 1.01 ale brakło mi chęci i motywacji pozdrawiam i powodzenia życzę
__________________
edytka602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 10:12   #5
Crystal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

x

Edytowane przez Crystal90
Czas edycji: 2013-01-15 o 10:08 Powód: Wątek "nie żyje", nie chcę aby moje dane tu zostały
Crystal90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 10:14   #6
kraina _chichow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 677
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Cytat:
Napisane przez Crystal90 Pokaż wiadomość
Oj, coś ciężko idzie ten wątek

I jak tam? Ja na razie jestem po śniadaniu, kawa + 2 jajka na twardo i 2 chude parówki .

Ogólnie jestem pozytywnie nastawiona do tego dietkowania, dawno nie miałam takiej motywacji... No, ale okropne odbicie w lustrze robi swoje Powiedziałam sama sobie, że na urodziny, które mam w marcu muszę być już laska ;P

Miłego dnia!!!
A ja wam dziewczyny odradzam tą dietę. Byłam na niej trzy lata, przeprowadziłam ją książkowo, a teraz nie mogę sobie poradzić z rozwalonym metabolizmem i hormonami.


Tak na marginesie, parówki są zabronione
kraina _chichow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 10:27   #7
Crystal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

x

Edytowane przez Crystal90
Czas edycji: 2013-01-15 o 10:09
Crystal90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 11:25   #8
kraina _chichow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 677
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Cytat:
Napisane przez Crystal90 Pokaż wiadomość
A czy przed dietą konsultowałaś się z lekarzem? I w trakcie? Bo ja mam zrobione wszystkie badania, krew/tarczyca itd. Trzeba do tego podchodzić z głową. Powiesz, że odradzasz, bo akurat Tobie zaszkodziła, a jest mnóstwo ludzi zadowolonych i zdrowych (w tym osoby z mojego otoczenia)... Wszystko zależy od człowieka.

Spokojnie, o te moje parówki się nie martw
Przed dietą robiłam badania i było wszystko dobrze. Podeszłam do Dukana z głową, robiłam wszystko wg książki. Efekty tej diety mogą wyjść dużo dużo później, tak jak w moim przypadku. Ale oczywiście, Twoje sprawa i Twoje zdrowie. Mnie na początku nikt nie mógł przetłumaczyć, że robię sobie krzywdę
kraina _chichow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:38   #9
Crystal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

x

Edytowane przez Crystal90
Czas edycji: 2013-01-15 o 10:09
Crystal90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:03   #10
wiki992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 21
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Witam dziewczyny ja zaczelam od 06.01. osiem dni za mna a tylko 3kg mniej,jestem troszke zawiedziona bo bylam pewna ze schudne troszke wiecej no ale walcze dalej ... dzis wprowadzam warzywka
wiki992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:26   #11
lolitaa62
Przyczajenie
 
Avatar lolitaa62
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Cześć dziewczyny

Z chęcią się do was dołączę Na dukanie jestem drugi dzień, jeszcze się nie ważyłam więc nie wiem czy coś mi spadło, na I fazie zamierzam być 6 dni. Juz kilka razy byłam na diecie, jednak efekty były mizerne, a jak były dobre to i tak nie zostawały na długo ;/ mam nadzieję ze na dukanie w koncu uda mi się schudnąć to wymarzone 15 kg
Wszystkim życze powodzenia i wytrwałości !!
lolitaa62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 16:41   #12
Jusia 89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Witam wszystkie czytelniczki na forum!

ja również z chęcią dołączę do Was. Myślę, że razem z Wami będzie raźniej i będzie to dodatkową motywacją dla mnie
Na początku kilka słów a temat mojego problemu. Otóż od jakichś 2 lat moja waga gwałtownie wzrasta. Zawsze ważyłam 58kg. Na początku zeszłego roku ważyłam 62kg, do sierpnia 2012r. jakieś 64kg ( dodam tylko, że do lipca 2012 brałam tabletki antykoncepcyjne, a w sierpniu brałam ślub i jem nie dużo, może to sprawa hormonów po odstawieniu tabletek...), na dzień dzisiejszy ważę 69,4kg. To straszne... Pamiętam, jak w kwietniu 2012r. Pani w salonie ślubnym brała moje wymiary na suknię ślubną, to miałam wtedy 65cm w pasie, a teraz 75!

Nie mogę patrzeć w lustro, muszę się za siebie wziąć i to od zraz, bo moja siostra ma ślub w kwietniu i do tego czasu muszę wyglądać jak laska. To okropne, że teraz muszę kupować spodnie w rozmiarze 40 L...

Zaczynam, więc od zakupu tej cudownej książki o której wcześniej pisałyście będę Was na bieżąco informować o efektach jeśli będą
Jusia 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 14:02   #13
Dominika2302
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 222
Dot.: Dieta Dukana od 14.01.2013!

Jeżeli chodzi o Dukana to owszem działa ale na dłuższą metę nie da się wytrzymać. Ja na tej diecie byłam od maja do sierpnia i schudłam 15 kg. Nie dałam rady wyciągnąć do końca 2 fazy chociaż zostało mi do celu ok 4kg. Po prostu było zbyt dużo ograniczeń, które w dłuższym okresie są bardzo uciążliwe. Nie rozpoczęłam fazy 3 bo mam za słabą psychikę na tą dietę, ale za to podczas tych 4 m-cy całkowicie odzwyczaiłam się od ziemniaków. Nie jem ich do tej pory, słodycze sporadycznie, zamiast pieczywa czasami robię placki z otrębów. Minęło prawie pół roku i przytyłam niecałe 3 kg biorąc pod uwagę fakt, że jest zima i ruch prawie 0 to i tak mało.
Dukan jest skuteczny ale tylko dla tych, którzy są zdesperowani i mają naprawdę silną wolę.
Dominika2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:08   #14
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Witamy Dukanki i Dukanów.
Zapraszamy do nowego wątku poświęconego diecie Dukana.

PRZECZYTANIE KSIĄŻKI I ZROBIENIE TESTU JEST OBOWIĄZKOWE! BEZ TEGO NIE ZACZYNAJ DIETY !

Obie książki Dukana (do pobrania):
Pierwsza: "Nie potrafię schudnąć"
Druga: "Metoda doktora Dukana"

Test do obliczenia dlugosci poszczegolnych faz (po polsku) znajduje się na stronie:
http://www. dietadukan. pl/ (usuń spacje)
Pamiętaj: Przedłużenie uderzeniówki, nie tylko nie pomaga, ale SZKODZI !!!

LINKI

Poprzednie czesci:
część 1
część 2
część 3
część 4
część 5
część 6
część 7
część 8
część 9
część 10
część 11
część 12
część 13
część 14
część 15
część 16
część 17
część 18
część 19
część 20
część 21
część 22
część 23

PRZEPISY

Produkty, gdzie, jakie i za ile.
Dukan na Wyspach: co i gdzie kupić.

Dieta a nadciśnienie.



NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (kliknij na pytanie by zobaczyc odpowiedz)
Dlaczego chudne wolniej niz inne na I fazie ?
Dlaczego chudne wolniej jedzac wiecej nabialu niz chudego mięsa ?
Kilka slow o suplementach bialkowych (proteinach w proszku).
Gdzie znajde przepis na chleb Dukana i koktajl proteinowy ?
Chudne w innym tempie niz wedlug testu Dukana, czy to źle ?
Kilka slow o Xylitolu jako substancji słodzącej.
Czy dynia jest dozwolona ?
Dlaczego należy jeść otręby i ile ?

DWA ARTYKUŁY ZE SŁOWAMI POCIESZENIA DLA TYCH, KTÓRYM WAGA STOI LUB ROŚNIE:
Dlaczego czasami waga długo nie chce ruszyć, albo czasami wzrasta?
Dieta Dukana a zastoje i wzrosty.

Czy skrobia i maka kukurydziana to to samo?
Nie. Maka jest zolta. Skrobia jest biala, skrzypi pod dotykiem. Ma doskonale wlasciwosci wiazace i juz jej mala ilosc doskonale zagesci potrawe. Dozwolona jest od FAZY II 1 lyzka dziennie, zarowno na dniach czystych protein jak i protein z warzywami.


Czy mogę zjeść ....
Sprawdz liste rzeczy zamieszczona ponizej. Jezeli dany produkt nie znajduje sie na nich to znaczy ze nie mozna. Jezeli produkt znajduje sie na liscie dozwolonej w fazie II to nie mozna go w fazie I.


ZASADY W SKROCIE
Pierwsze kilka dni to bardzo rygorystyczna dieta, właściwie kolejna faza też
Dopiero trzecia i czwarta faza to już zdrowe odżywianie, jeżeli któraś ma problemy z nerkami lub cholesterolem - nie polecam diety

Dieta ta składa się z 4 etapów,

FAZA I - UDERZENIOWA "WSZYSTKO ALBO NIC"
To faza ataku, trwajaca od jednego do pieciu dni (w zaleznosci od ilosci nadprogramowych kilogramow) ktorej dlugosc podaje Nam test. Na to jak dluga powinna byc pierwsza faza wplywa wiele czynnikow, test daje optymalne rozwiazanie. Ksiazka opisuje przedzialy kg i ilosc dni fazy uderzeniowej, ale należy pamietac, ze była ona napisana wiele lat temu i nie brano pod uwage roznych czynnikow wplywajacych na chudniecie. Stad test opracowany przez dr Dukana na oficjalnych stronach diety na których on sam się udziela – po francusku i angielsku.

W trakcie tej fazy mozna spozywac tylko czyste bialko z ośmiu kategorii produktów wymienionych na liscie nr 1 poniżej. JEZELI JAKIEKOS PRODUKTU NIE MA NA LISCIE TO JEST ZABRONIONY
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia. Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Lista patrz nizej

Warto też wspomnieć, że tłuste produkty na tej diecie szkodzą mniej niż węglowodanowe. Więc na przykład podczas jakiejś rodzinnej imprezy lepiej jest zjeść tłuste mięso/wędlinę, niż chleb, ciasto czy wypić alkohol. Najlepiej jest się do takich sytuacji się przygotować i wziąć po prostu swoje jedzenie.

Kilogramy tracone w tej fazie to nadmiar wody zgromadzony w tkankach.
POD ZADNYM POZOREM NIE NALEZY PRZEDLUZAC I FAZY.
Jeżeli kilogramy przestaja spadac nalezy niezzwlocznie przejsc do FAZY II na dni warzywne.

FAZA II NAPRZEMIENNA - równomierny rytm odchudzania
To tutaj zaczyna sie prawdziwa walka z nadmiarem tluszczu. Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie surowe lub gotowane warzywa:
Lista patrz nizej

Podczas trwania tej fazy nalezy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami (PW) i okres protein bez warzyw (P), aż do osiągnięcia ustalonej wagi. Dukan zaleca tryb 5/5 (5dni PW/5 dni P) lecz twierdzi ze rowniez tryb 1PW/1P daje podobne rezultaty a nie jest tak frustrujacy.

W fazie II dopuszca rowniez niektore produkty (patrz lista nr 3). Należy pamiętać ze produktów tych nie należy nadużywać lecz odstawić w przypadku zastojów wagowych.

FAZA III UTRWALANIE WAGI
To najważniejsza część diety. Nie należy jej zaniedbywać , opuszczać ani skracać. Po każdej szybkiej utracie kilogramów organizm am tendencje do ponownego, jeszcze większego przybierania na wadze. Stad efekt jo-jo. Czas trwania kuracji przejściowej, która ma na celu utrwalić nowo zdobytą wagę oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.

10 dni x każdy utracony kilogram podczas fazy I i II

Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dziesięć dni.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej - lista nr 1
-warzywa kuracji równomiernej - lista nr 2
Te 2 grupy produktów możemy spożywać bez rozgraniczania na dni P i PW

-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gr sera żółtego
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścisłej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu

IV faza - stabilizacja
Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować jeden dzień w tygodniu ścisłą dietę proteinową z pierwszej fazy, należy jeść tez otręby owsiane, raz dziennie ok 3 łyżki


OTRĘBY

Otręby owsiane pomimo bycia węglowodanami są dozwolone bo ich zalety dietetyczne są tak cenne:
- Oczyszczają układ pokarmowy z zalegających resztek,
- zapobiegają nowotworowi okrężnicy,
- zmniejszają cholesterol,
- spowalniają przedostawanie się cukru do krwi co jest bardzo korzystne dla diabetyków,
- żelują się w kontakcie z płynem żołądkowym, zapełniając go i dając uczucie sytości,
- usprawniają przemianę materii i wiele wiele więcej.
I dlatego są nie tylko dozwolone ale i wskazane we wszystkich fazach.
Jest rozbieżność pomiędzy obiema książkami. 1-2 łyżki są zalecane w I i II fazie. W III i IV to konieczności. 3 łyżki to maks.

1 łyżka otrąb jest nie tylko dozwolona ale wręcz zalecana we WSZYSTKICH FAZACH.
2 łyżki dają jeszcze lepsze rezultaty i poprawiają prace jelit
3 łyżki jeszcze bardziej zwiększają skuteczność działania otrąb ale maja już swoja wartość kaloryczna.


Ogolnie przyjeta zasada jest stosowanie 3 lyzek stolowych otrab owsianych i pszennych w proporcjach 3:0 lub 2:1

Aby zadziałały należy je stosować regularnie przez dłuższy okres czasu.


PRODUKTY OBOWIĄZKOWE

1.5l płynów
3 łyżki otrąb owsianych lub 2 owsianych i 1 pszennych

LISTA NR 1

PRODUKTY DOZWOLONE W NIEOGRANICZONEJ ILOŚCI W FAZIE I i W DNIACH CZYSTYCH PROTEIN (PP)

Wolowina : wszystkie czesc pieczone lub grilowane sa dozwolone: stek, filet, poledwica, rostbeef. Nalezy unikac antrykotu z koscia, rozbratla z koscia oraz kawalkow do duszenia i na rosol
Cielecina
Konina z wyjatkiem laty
Podroby watrobka drobiowa, wolowa lub cieleca (watrobka nie dla osob z grupy ryzyka chorob sercowo-naczyniowych ze wzgledu na obfitosc cholesterolu)
Ozor cielecy i jagniecy,
Wszystkie ryby, rowiez wedzone, ryby w konserwach w sosie wlasnym
Surimi,
Jajka
Tofu
Wszystkie skorupiaki i mieczaki
Drob z wyjatkiem kaczki i gesi spozywany bez skory
Krolik
Chuda wedlina (zawartosci tluszczu 2-4%)
Chudy nabial 0%: twarog, jogurty. Nie nalezy przekraczać 1kg spozycia nabialu dziennie. Kupując nabiał, należy zwracać uwagę na zawartość białka, węglowodanów i tłuszczu, suma węglowodanów i tłuszczy nie powinna być większa niż wartość białka (W+T<B). Jogurty lepiej wybierać te o mniejszej zawartości węglowodanów, a większej tłuszczu (tłuszcz do 3-4%).
Pod względem zawartości białka najlepszy nabiał to (od największej do najmniejszej zawartości białka. Im mniejsza zawartość białka, tym więcej węglowodanów.):
1. chudy twaróg
2. serek wiejski lekki (3% tłuszczu)
3. serek homogenizowany
4. jogurt naturalny i mleko

Podczas fazy uderzeniowej dozwolone jest stosowanie slodziku, picie napojow typu Light (im bardziej chemiczne tym lepiej ), uzywanie ziol i przypraw (nalezy zwrocic uwage by gotowe mieszanki nie zawieraly cukru) oraz stosowanie szczypiorku, cebuli i korniszonow jako PRZYPRAWY w ograniczonej ilosci.

LISTA NR 2

PRODUKTY DOZWOLONE W NIEOGRANICZONEJ ILOSCI W FAZIE II w DNI PROTEIN z WARZYWAMI (PW)

- wszystkie produkty z Listy nr 1
- kotlety sojowe
- warzywa:
* dozwolone:
Bakłażan,
Biała kapusta,
Boćwina,
Brokuł,
Brukselka,
Cebula,
Cukinia,
Cykoria,
Czerwona kapusta,
Dynia,
Fasolka szparagowa,
Kalafior,
Kalarepa,
Kiełki
Koper włoski,
Ogórek,
Papryka,
Pieczarka,
Pomidory,
Por,
Roszponka,
Rzepa,
Rzodkiewka,
Sałata karbowana,
Sałata zielona,
Seler,
Serce palmy,
Soja,
Szparag,
Szpinak.

* dopuszczalne:
Burak,
Marchewka.
Marchewka i buraki sa dozwolone w rozsadnych ilosciach i nie do kazdego posilku

* zakazane:
Awokado,
Biała fasola,
Bób,
Ciecierzyca,
Groch,
Groch suszony,
Groch zwyczajny,
Kukurydza,
Ryż,
Salsefia (cokolwiek to jest )
Soczewica,
Zielony groszek,
Ziemniaki.

- rabarbar jest dozwolony w niewielkiej ilosci do przyrzadzania kompotu lub ciasta

Lista nr 3
PRODUKTY DOZWOLONE W FAZIE II W OGRANICZONEJ ILOSCI

- Mleko odtluszczone w plynie(szklanka) lub w proszku (odpowiednik szklanki w plynie - 4 lyzki)
- Aromaty
- Proszek do pieczenia i drozdze
- Skorka z cytrusow
- Cytryna moze byc uzyta do doprawienia ryby lub owocow morza, ale nie moze byc spozywana w formie wycisnietego
- Dietetyczny ketchup bez dodatku cukru moze byc uzywany w niewielkiej ilosci
- Gumy do zucia bez cukru (max. 10 na dzien)
- Siemie lniane

DOZWOLONA DZIENNA ILOSCI POWYZSZYCH PRODUKTOW (nie nalezy ich spozywac w przypadku zatrzymania wagi)

- 2 male jogurty owocowe 0% z pulpa owocowa slodzone aspartamem(1 maly jogurt = 100g)
- szklanka mleka sojowego
- 1 lyzka skrobii kukurydzianej lub ziemniaczanej
- 2 male jogurty sojowe
- 2 lyzki smietany 3%
- 1 lyzeczka kakao
- 2 Lyzki smietany 4 %
- 2 lyzki smietany sojowej
- 4 lyzki wina: biale i czerwone do gotowania
- 3 krople oleju
- Proteiny sojowe 50g/tygodniowo
- wedzony bekon (chudy boczek niesolony) - plasterek
- 30g sera zoltego o zawartosci tluszczu ponizej 6%

PRODUKTY NIEDOZWOLONE
Wszystko czego nie ma na powyzszych listach
Jezeli suma calkowita tluszczu i weglowodanow jest rowna lub wyzsza zawartosci bialka dany produkt nie powinien byc czescia diety – nie dotyczy to jogurtow/kefirow/mleka – w ich przypadku ilosc weglowodanow zawsze bedzie przewyzszac ilosc bialka, ale nalezy uzywac ich jedynie jako dodatku a nie jako samodzielny posiłek.
__________________
Faceci są jak miejsca na parkingu: Najlepsi zawsze zajęci, wolni tylko "niepełnosprawni".

UŚMIECH - jeden rozmiar, a pasuje każdemu.

Edytowane przez EMNE
Czas edycji: 2013-01-25 o 14:23
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:12   #15
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Vademecum Świeżynki Dukanowej czyli kilka pytań i odpowiedzi:

1. Ile dni powinna trwac pierwsza faza? Jesli zrobie dluzsza uderzeniowke to zrzuce wiecej i szybciej?

Podczas Uderzeniowki pozbywamy sie jedynie wody. O tym ile trwac powinna pierwsza faza decyduje wiele czynnikow
miedzy innymi plec, ilosc przebytych diet, ciazy (w przypadku kobiet), budowa ciala - to wszystko pod uwage bierze test
Dukana do ktorego linki i tlumaczenie mozna znalezc na pierwszej stronie tego watku. Wazna rzecza jest by nie przedluzac
fazy uderzeniowej lub tez przerwac ja w momencie gdy waga przestaje spadac lub zaczyna wzrastac - jesli na wlasna wole
przedluzymy Uderzeniowke mozemy byc pewni wzrostu a pozniej dlugiego zastoju - a tego chyba nikt nie chce.

2. Czy dlugosc drugiej fazy musi byc taka sama jak wyszlo w tescie?

Niekoniecznie. Jesli osiagniemy wage wyznaczona przez Dukana lub tez ta ktora sobie obralismy (czasem jest wyzsza lub
nizsza niz waga z testu, ktora jest tylko waga ktora najlatwiej uda nam sie utrzymac wg Dukana) mozemy przejsc na III faze.
Nie ma rowniez zastrzezen do tego by druga faza trwala dluzej niz zaproponowal Dukan bo nalezy pamietac, ze test jest
orientacyjny (jedynie dlugosc Uderzeniowki jest SWIETA) i kazdy organizm reaguje na diete i chudnie inaczej.

3. Kiedy nalezy przejsc na III faze i czy trzeba to robic?

Poprawnie przeprowadzona III faza jest gwarancja braku jojo. Jest ona konieczna i trzeba ja przeprowadzic zgodnie z zasadami.
Nie nalezy zatem bac sie posilkow skrobiowych czy naglej porcji chleba bo jest to po to by pomoc naszemu organizmowi
powrocic do normalnego jedzenia i racjonalnego odzywiania. Trzecia faza powinna trwac 10 dni na kazdy zrzucony kilogram
podczas Uderzeniowki i II fazy. Kilogramow, ktore uda nam sie zrzucic na III nie utrwalamy.

4. Ok, skonczylam uderzeniowke, co teraz? Ktorym trybem isc no i od czego zaczac?

II faze zaczynamy od Protein i Warzyw. To jaki tryb obierzemy zalezy tylko i wylacznie od naszych preferencji.
Za najbardziej efektywne uwaza sie tryby 5/5 i 1/1 z tymze, ze 5/5 moze byc zbyt meczacy dla osob, ktore bardzo lubia
warzywa i nie 'przezyja' 5 dni bez nich. 1/1 moze byc uciazliwy w kuchni - jezeli ugotujemy sobie garnek bigosu to nie
zjemy go na drugi dzien poniewaz bedzie to dzien Protein. Dozwolone sa wszelkie rowne tryby jak 2/2, 3/3 czy 4/4 oraz
tryby 4 PP / 3 PW (jesli chcemy miec zawsze Warzywa na weekend) lub 3 PP / 2 PW - nalezy pamietac, ze stosujac te tryby
podczas dni warzywnych nalezy zjesc tyle warzyw ile zjedlibysmy podczas trybu rownego - czyli przy 4/3 - w 3 dni zjadamy
tyle warzyw ile zjedlibysmy podczas 4. Jest to bardzo wazne bo w ten sposob dostarczamy organizmowi odpowiednia ilosc
witamin i skladnikow odzywczych.

5. Czy moge uzywac slodzik na Uderzeniowce? Jaki slodzik nadaje sie do pieczenia?

Slodzik mozna uzywac juz od pierwszego dnia uderzeniowki. Wazne jest by pamietac, by do pieczenia czy gotowania NIE
uzywac slodzika z aspartamem! W wysokiej temperaturze staje sie on bowiem trujacy! Inne substancje slodzace to: cyklaminian
sodu, sacharynian sodu. Ksylitol jest przez niektore Dukanki uzywany, ale nie jest polecany. Nie wolno uzywac: cukru, fruktozy
i innych naturalnych substancji slodzacych.

6. Czy skrobia kukurydziana to to samo co maka?

NIE! Na naszej diecie dozwolona jest jedynie skrobia kukurydziana i to dopiero od II fazy (odstawic gdy waga stoi lub wzrasta). Dr. Dukan w jednym z wywiadów zezwolił również na używanie skrobi ziemniaczanej.
Stosowanie mąki kukurydzianej i każdej innej jest zabronione.

7. Czy jesli zgrzeszylam na Uderzeniowce to zaczynam ja od poczatku?

NIE. Ciagniesz diete dalej, wedlug planu. Faza Uderzeniowa jest tak krotka (zazwyczaj 3 - 4 dni, 5- 7 przy duzej nadwadze)
ze nie powinno to byc trudne by nie zgrzeszyc. Jesli juz na poczatku diety grzeszych, moze powinnas sie zastanowic czy ta dieta
jest dla Ciebie.

8. Czy jesli zjem dwie kostki czekolady tygodniowo to cos sie stanie?

TAK. Czekolada, paczki, cukierki i wszelkie inne slodycze sa zabronione - posiadaja za duzo cukru, tluszczu i weglowodanow by byc
odpowiednie dla nas. Spozycie takich pokarmow spowoduje przerwanie procesu ketozy czyli przerwanie procesu chudniecia = wzrosty i zastoje.
Jest tyle przepisow w internecie i Przepisowni, ze jesli zachce sie czegos slodkiego mozna przyzadzic to samemu, z dozwolonych
skladnikow.

9. Czy moge pic alkohol? Nie wiem jak wytrzymam tyle tygodni bez wina/piwa/drinka? Ide na wesele kolezanki i nie moge nie wypic..

Alkohol jest na Dukanie zabroniony! Nie tylko spowoduje wzrost i zastoje, ale jest tez niebezpieczny dla zdrowia i grozi
zapadnieciem w spiaczke ketonowa lub spowoduje kwasice ketonowa - moze tez uszkodzic watrobe. Jesli musisz - pij, ale robisz
to na wlasna odpowiedzialnosc.

10. Bola mnie nerki, co to moze oznaczac?

Po pierwsze zadaj sobie pytanie czy pijesz wystarczajace ilosci plynow - 1,5 do 2 litrow dziennie to OBOWIAZEK przy diecie bogatej w
bialko inaczej grozi uszkodzeniem nerek. Moze wczesniejszego dnia za malo wypilas? Jesli ilosc plynow sie zgadza to najlepiej wybrac sie do
lekarza.

11. Otreby - czy musze je jesc? Moge je zastapic platkami owsianymi? Czy moge uzywac innych otrab?

Otreby owsiane i pszenne (w proporcjach 3:0 lub 2:1) sa obowiazkowym elementem diety i towrzysza nam od pierwszego dnia fazy uderzeniowej. Nalze je
jesc codziennie, najlepiej rano i podczas jednego posilku. Jemy je juz do konca diety czyli do konca zycia. Nie mozna ich zastapic platkami
owsianymi lub tez innymi rodzajami otrab - zytnie czy orkiszowe moga byc zbyt ostre dla naszych jelit, a glowna rola otrab jest pomaganie w wyproznianiu
oraz obnizanie cholesterolu.

12. Cierpie na zaparcie - jakies rady?

Szklanka przegotowanej cieplej wody na czczo rano, kawa (moze byc z mlekiem) na czczo rano, na PW 200 gram rabarbaru, gotowane warzywa na PW, zwiekszyc ilosc
przyjmowanych plynow, lyzka oleju parafinowego lub glicerynowego lub zwyklego oleju na noc. Na PW możesz zjeść kapustę kiszoną polaną jogurtem naturalnym lub kefirem. W ekstremalnych sytuacjach możesz popić to dodatkowo colą. Jeśli zadna z tych metod nie dziala a nie chcemy siegac po srodki farmakologiczne należy zjeść owoc. Jesli nie chcemy siegac po owoce wtedy na rynku dostepne sa tabletki czy tez czopki na przeczyszczenie. Odradza sie dlugotrwale stosowanie Senesu i herbatek
z jego dodatkiem gdyz przy dluzszym stosowaniu rozleniwia jelita i powoduje, ze bez niego nie bedziemy mogli sie wyproznic.

13. Czy moge jesc Danio? A parowki? Jogurty owocowe?

Danio jest zabronione poniewaz pomimo jest niskotluszczowe zawiera cukier, ktory nie jest dozwolony. Parowki sa zabronione gdyz same w sobie zawieraja bardzo malo miesa za to
ogromne ilosci tluszczu i innych dodatkow. Dostepne w Polsce jogurty owocowe sa niedozwolone ze wzgledu na zawartosc cukru, fruktozy i kawalkow owocow. Jogurt Jovi 0% Waniliowy jest
dozwolony a jezeli mamy ochote na jogurt owocowy mozemy dolac 'Syrup' z Lidla (wisniowy lub malinowy) do jogurtu naturalnego i wymieszac.

14. Co to jest 'syrop z Lidla'

Jest do bezcukrowy syrop do rozrabiania z woda. W 1 litrowej plastikowej butelce, z biala nakretka i znakiem % na etykiecie, zazwyczaj jest na najnizszej polce w
dziale z sokami. Jest on dozwolony od fazy uderzeniowej, dodajemy go do sernika na zimno, jogurtow, serkow homo czy Coli by zrobic ja smakowa.

15. Jakie napoje sa dozwolone?

Wszystkie, ktore nie zawieraja cukru, owocow, i jedna szklanka (250 ml) ma mniej niz 1 kcal.

16. Co to jesy pudding z Lidla i ile moge go zjesc?

Jest to budyn na skrobi kukurydzianej, dozwolona dzienna dawka to 1/3 porcji i wykorzystujemy w ten sposob caly przydzial skrobi. Dozwolony od II fazy.

17. Kilka slow o jogurtach, kefirach, mleku i innym nabiale:

W jogurtach, mleku, kefirach zawsze bedzie wiecej wegli jak bialka. Dlatego nie jemy ich jako glowny posilek ale jako dodatek. Jak zjesz jeden jogurt dziennie taki 0% to nic sie nie stanie - chodzi tylko o to by wybierac te o najlepszych parametrach dla nas czyli:

- najpierw patrzymy czy jest cukier/fruktoza/glukoza - jesli jest to odpada
- pozniej na zawartosc tluszczu - nabial do 4%
- pozniej czy spelnia lub jak blisko jest nierownosci B>W+T

Najlepszym nabialem jest nabial twardy czyli twarogi, pozniej wiesniak i serek homogenizowany, na koncu jogurty.

Jogurty Jovi 0% waniliowe i naturalne sa ok. Te z owocami niestety nie.
Ale zawsze mozecie sobie dodac do jogurtu naturalnego czy serka homo syrop czy to Lidlowy czy inny chemiczny (w Tesco ponoc sa) a jak nie to zrobcie herbate owocowa - bardziej wywar czyli malutko wody - wystudzic i dodac do jogurtu/serka, wymerdac i wcinac.

18. Ilosc jedzenia a chudniecie

Większość diet jakie stosowalysmy do tej pory opieralo się na ograniczeniu ilosci spozywanych pokarmow. Z Dukanem jest odwrotnie. Mamy liste dozwolonych produktow i korzystamy z nich do woli. Nie należy doprowadzic do uczucia glodu gdyż organizm zemsci się na nas na wadze – zatrzyma w sobie wode, przejdzie w stan gromadzenia zamiast spalania. I choc ta dieta nie polega na liczeniu kalorii to należy pamietac by dziennie spozywac ok 1200 – 1500 kcal. Zarowno na dniach proteinowych jak i warzywnych glownych skladnikiem naszych potraw powinno być mieso i ryby. Dopiero pozniej siegamy po nabial, którego dzienne ograniczenie jest do 800 gram. jeżeli masz problemy z iloscia jedzenia rozpisz sobie jadlospis – 5 posilkow dziennie – 3 glowne i 2 przekaski. Rozpisz co i o której godzinie będziesz jesc i się tego trzymaj, powoli zwiekszajac porcje. Pamietaj – na Dukanie nigdy nie powinnas chodzic glodna!
__________________
Faceci są jak miejsca na parkingu: Najlepsi zawsze zajęci, wolni tylko "niepełnosprawni".

UŚMIECH - jeden rozmiar, a pasuje każdemu.
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:30   #16
fasolinno
Rozeznanie
 
Avatar fasolinno
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 923
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

no i Emne rozpętała kolejny wątek i pięknie

wracając do tematu testów to i ja skusiłam się zrobić ponownie i oto co mi wyszło :
Gratulacje!

Jeśli wpisałeś prawdziwe dane, wcale nie potrzebujesz coachingu odchudzającego, Twoja aktualna waga jest prawidłowa.

no szczena mi opadła bo ja walczę o 4 mniej jeszcze
__________________
było 71..... - zmierzałam do 62 osiągnęłam 60 a teraz bywa różnie ...
jestem stworzona do bycia szczupłą
walczę dalej ...
fasolinno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:32   #17
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Powodzenia w nowej części Chudziny
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 17:15   #18
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez fasolinno Pokaż wiadomość
no i Emne rozpętała kolejny wątek i pięknie

wracając do tematu testów to i ja skusiłam się zrobić ponownie i oto co mi wyszło :
Gratulacje!

Jeśli wpisałeś prawdziwe dane, wcale nie potrzebujesz coachingu odchudzającego, Twoja aktualna waga jest prawidłowa.

no szczena mi opadła bo ja walczę o 4 mniej jeszcze


Znaczy, że nie musisz się odchudzać.
Ale pewnie i tak będziesz, bo w końcu nie musimy się zgadzać z zaleceniami testu.

Mam ochotę na ciasto czekoladowe.
Czy któraś z was ma sprawdzony przepis na dobre ciacho?
__________________
Faceci są jak miejsca na parkingu: Najlepsi zawsze zajęci, wolni tylko "niepełnosprawni".

UŚMIECH - jeden rozmiar, a pasuje każdemu.
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:30   #19
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Melduneczek.

Bardzo dobrze nam się duka. Zaraz wcinamy gyrosa na omlecie z sosikiem czosneczkowym (mocno czosneczkowym).
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 18:43   #20
_Willczyca_
Raczkowanie
 
Avatar _Willczyca_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 357
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Witam

Próbowałam kiedyś diety Dukana.
Schudłam 5 kilo w 2 tygodnie.Ale źle się czułam na tej diecie i byłam ciągle głodna Wiec zrezygnowałam i przytyłam 8 kg
No cóż nie każdemu służy taka dieta Ja dla siebie wybrałam inną i jest dobrze


Powodzenia w odchudzaniu
__________________
01-01-2013 - Zdrowy tryb życia prowadzę


Bloguje !!

http://stoprocent-piekna.blogspot.com/





_Willczyca_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 19:21   #21
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

ja już zrobiony bigos na jutro, a na kolacje jutrzejszą planuję pizzę, już mi ślinka cieknie
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:22   #22
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Melduneczek.

Bardzo dobrze nam się duka. Zaraz wcinamy gyrosa na omlecie z sosikiem czosneczkowym (mocno czosneczkowym).

Pyszności


Cytat:
Napisane przez kashia001 Pokaż wiadomość
ja już zrobiony bigos na jutro, a na kolacje jutrzejszą planuję pizzę, już mi ślinka cieknie
Pizze to ja właśnie wykończyłam
A na jutro marynuje się już kurczak w przyprawach, będzie w kapustce, czyli też coś a'la bigos

Teraz lecę zrobić sobie herbaty i zasiąde do manikiur'u. Moje pazurki wołają o pomstę do nieba.
Narazisko lasencje.
__________________
Faceci są jak miejsca na parkingu: Najlepsi zawsze zajęci, wolni tylko "niepełnosprawni".

UŚMIECH - jeden rozmiar, a pasuje każdemu.

Edytowane przez EMNE
Czas edycji: 2013-01-25 o 20:25
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:37   #23
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez EMNE Pokaż wiadomość

Pyszności




Pizze to ja właśnie wykończyłam
A na jutro marynuje się już kurczak w przyprawach, będzie w kapustce, czyli też coś a'la bigos

Teraz lecę zrobić sobie herbaty i zasiąde do manikiur'u. Moje pazurki wołają o pomstę do nieba.
Narazisko lasencje.

Hah, mamy coś wspólnego. Ja pierw zabrałam się za pazurki, a później zrobiłam bigos. Może nie za fajna kolejność, ale jako tako wyglądają i pazurki i bigos.
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:18   #24
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez EMNE Pokaż wiadomość

Mam ochotę na ciasto czekoladowe.
Czy któraś z was ma sprawdzony przepis na dobre ciacho?
dość często robię TO ciasto, nie dość że przygotowanie nie zajmuje więcej niż 5 minut to jest przepyszne....
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:36   #25
fasolinno
Rozeznanie
 
Avatar fasolinno
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 923
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
dość często robię TO ciasto, nie dość że przygotowanie nie zajmuje więcej niż 5 minut to jest przepyszne....

Milenka kusisz a jak wyrasta czy plaskate ? bo mi sie marzy takie normalne puszyste , do tej pory zaliczałam takie centymetrowe , więc zaczęłam drożdżówki robić
ile ci tam jeszcze kg zostało do III ?
__________________
było 71..... - zmierzałam do 62 osiągnęłam 60 a teraz bywa różnie ...
jestem stworzona do bycia szczupłą
walczę dalej ...
fasolinno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 23:52   #26
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez fasolinno Pokaż wiadomość
Milenka kusisz a jak wyrasta czy plaskate ? bo mi sie marzy takie normalne puszyste , do tej pory zaliczałam takie centymetrowe , więc zaczęłam drożdżówki robić
ile ci tam jeszcze kg zostało do III ?
takie średnie w sumie wychodzi, ale za to smak obłędny.
2 kg mi brakuje do testowej a do wymarzonej 3-3,5kg ,ale robię wszystko by na III nie przejść.. .Tzn ,nie grzeszę ale blokada psychiczna powoduje że chudnięcie póki co stanęło w miejscu.Wiem że powinnam się cieszyć III ale b. się jej boję i dlatego odwlekam ten moment jak mogę...
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 08:54   #27
fasolinno
Rozeznanie
 
Avatar fasolinno
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 923
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
takie średnie w sumie wychodzi, ale za to smak obłędny.
2 kg mi brakuje do testowej a do wymarzonej 3-3,5kg ,ale robię wszystko by na III nie przejść.. .Tzn ,nie grzeszę ale blokada psychiczna powoduje że chudnięcie póki co stanęło w miejscu.Wiem że powinnam się cieszyć III ale b. się jej boję i dlatego odwlekam ten moment jak mogę...
BABO dawaj na III czekam tu na ciebie
ja się pochwalę że po dwóch dniach proto mam -1 kg wiem że to nie jest jakieś szczegoline osiągnięcie bo wy tu po 5-6 m-cznie lecicie mniej, przypominam tylko że ja na III jestem i to po naprawdę wielu wielu zawirowaniach a wiec tym bardziej taki spadek cieszy


na śnaidanko było pieczywo z sałata i makrelą , mniam a moze dziś placki z manny zrobię .......

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

wtopy jednak mi się zdarzaja , i czasami ciężko je podciągnąć pod tzw uczty ale walczę , obecnie mam 64 kg , faza III gdzieś tak do końca lutego , no zobaczymy jak to będzie , jeszcze 2 mniejby się przydały , och żeby ten brzuch tak zniknał jak za dotknęciem czarodziejskiej różdżki ... chociaż po dniach białkowych o i tak się lepiej prezentuje
__________________
było 71..... - zmierzałam do 62 osiągnęłam 60 a teraz bywa różnie ...
jestem stworzona do bycia szczupłą
walczę dalej ...
fasolinno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 09:46   #28
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

witajcie

chciałabym wrócić do Dukana po dośc dłuższym czasie..... wracam niestety z podkulonym ogonem bo sama sobie jestem winna, że wróciło wszystko co zgubiłam....
grzecznie sobie dukałam 3lata temu, spadło 12kg i zamiast wejść na III fazę tak jak należy, popłynęłam... najpierw wróciło 4kg, potem kolejne 4..... a potem kolejne niestety z nadwyżką.... w efekcie spadło 12, wrociło 15.....
sama jestem na siebie zła.... ale chcialabym spróbować jeszcze raz, tym razem z III fazą przeprowadzoną jak należy
zastanawiam się jak to jest z uderzeniówką... niby można tylko raz ją przeprowadzić choć gdyby zaczynać od II to i tak najpierw PP a potem PW więc w efekcie na to samo wyjdzie.... no prawie na to samo...
jak myślicie: czy robić 6dni uderzeniówki tak jak mi wyliczyl test czy lepiej od razu wejść w tryb 3/3 (może 4/3 bo takim trybem szłam i byl dla mnie ok)?

pozdrawiam dukające
ze szczególnym uwzględnieniem Emilki i Moosa (bo ich kojarze z poprzedniej dukanowej przygody )
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 09:50   #29
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
witajcie

chciałabym wrócić do Dukana po dośc dłuższym czasie..... wracam niestety z podkulonym ogonem bo sama sobie jestem winna, że wróciło wszystko co zgubiłam....
grzecznie sobie dukałam 3lata temu, spadło 12kg i zamiast wejść na III fazę tak jak należy, popłynęłam... najpierw wróciło 4kg, potem kolejne 4..... a potem kolejne niestety z nadwyżką.... w efekcie spadło 12, wrociło 15.....
sama jestem na siebie zła.... ale chcialabym spróbować jeszcze raz, tym razem z III fazą przeprowadzoną jak należy
zastanawiam się jak to jest z uderzeniówką... niby można tylko raz ją przeprowadzić choć gdyby zaczynać od II to i tak najpierw PP a potem PW więc w efekcie na to samo wyjdzie.... no prawie na to samo...
jak myślicie: czy robić 6dni uderzeniówki tak jak mi wyliczyl test czy lepiej od razu wejść w tryb 3/3 (może 4/3 bo takim trybem szłam i byl dla mnie ok)?

pozdrawiam dukające
ze szczególnym uwzględnieniem Emilki i Moosa (bo ich kojarze z poprzedniej dukanowej przygody )
No cześć kochana.
Wskakuj z nami, nie jest tak źle. Tylko niestety nie ma już takich spektakularnych efektów.
Ja na razie na wagę nie wchodzę w ogóle. Nie chcę się demotywować.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 09:54   #30
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 24

no właśnie tego się boję ze będzie dooopa a nie efekt i to mnie zdemotywuje.....
ale spróbuję dać radę..... już nie mówię o zrzuceniu tych 15 kg..... ale jakieś 12-10 byłoby ok....
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-24 22:15:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.