Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-03, 21:49   #4771
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej,
Ja z pytaniem o poradę
Używam Epiduo w jednym miejscu na twarzy i jestem w połowie tubki, a właśnie minął termin 6 miesięcy do zalecanego czasu zużycia, ale szkoda mi tego wyrzucić - on bardzo zmieni swoje własciwości, czy raczej można nadal używać ?
Może ktoś z was się orientuje.
Pozdrawiam
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-04, 08:12   #4772
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Hej,
Ja z pytaniem o poradę
Używam Epiduo w jednym miejscu na twarzy i jestem w połowie tubki, a właśnie minął termin 6 miesięcy do zalecanego czasu zużycia, ale szkoda mi tego wyrzucić - on bardzo zmieni swoje własciwości, czy raczej można nadal używać ?
Może ktoś z was się orientuje.
Pozdrawiam
Jak przez całą kurację nie miałam żadnych problemów typu podrażnienia itp. Tak gdy minął termin 6 miesięcy Epiduo strasznie mnie podrażniało, wyglądało to jakby się poparzyła. Raz posmarowałam policzek tuż pod okiem i na następny dzień obudziłam się spuchnięta. Może to tylko przypadek był, ale odstawiłam wtedy maść i poszłam po nowe opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-04, 23:11   #4773
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Ulubiona_rzecz Pokaż wiadomość
Jak przez całą kurację nie miałam żadnych problemów typu podrażnienia itp. Tak gdy minął termin 6 miesięcy Epiduo strasznie mnie podrażniało, wyglądało to jakby się poparzyła. Raz posmarowałam policzek tuż pod okiem i na następny dzień obudziłam się spuchnięta. Może to tylko przypadek był, ale odstawiłam wtedy maść i poszłam po nowe opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OK, dzięki
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 15:01   #4774
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
@a ga ta spróbuj zmienić pielegnacje na naturalną, bez chemii i silnych substancji odtłuszczających, które upośledzają naturalne procesy zachodzące w skórze. Skóra ma naturne zdolności do regeneracji, a pielęgnacja powinna je wspierać, a nie zaburzać!
Ja sama kilka lat borykałam się z nawracającym trądzikiem i dopiero zmiana pielęgnacji, ciągła obserwacja i analiza pozwoliły na pożegnanie się z tym problemem (mówie także o pielęgnacji tej wewnętrznej)
Nie jest to łatwa i szybka metoda, ale na pewno na plus dla naszego zdrowia!
Oczywiście jak masz jakieś pytania od czego zacząć itd, to służę radą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakich produktów używasz? 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 19:05   #4775
bianqa
Przyczajenie
 
Avatar bianqa
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
@a ga ta spróbuj zmienić pielegnacje na naturalną, bez chemii i silnych substancji odtłuszczających, które upośledzają naturalne procesy zachodzące w skórze. Skóra ma naturne zdolności do regeneracji, a pielęgnacja powinna je wspierać, a nie zaburzać!
Ja sama kilka lat borykałam się z nawracającym trądzikiem i dopiero zmiana pielęgnacji, ciągła obserwacja i analiza pozwoliły na pożegnanie się z tym problemem (mówie także o pielęgnacji tej wewnętrznej)
Nie jest to łatwa i szybka metoda, ale na pewno na plus dla naszego zdrowia!
Oczywiście jak masz jakieś pytania od czego zacząć itd, to służę radą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Potwierdzam! U siebie zauważyłam znaczną poprawę cery po odstawieniu wszystkich drogeryjnych kremów i przerzuceniu się na naturalną pielęgnację. Dodatkowo przyjmuję witaminy by walczyć z trądzikiem od wewnątrz. Praktycznie mogę powiedzieć, że buźka jest czysta w 98% (na ten moment mam tylko trzy bolące wypryski). Jedynymi maściami "nienaturalnymi" które stosuję są Benzacne i Skinoren.
__________________
I know you'll find your own way
When I'm not with you tonight
bianqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 19:39   #4776
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez bianqa Pokaż wiadomość
Potwierdzam! U siebie zauważyłam znaczną poprawę cery po odstawieniu wszystkich drogeryjnych kremów i przerzuceniu się na naturalną pielęgnację. Dodatkowo przyjmuję witaminy by walczyć z trądzikiem od wewnątrz. Praktycznie mogę powiedzieć, że buźka jest czysta w 98% (na ten moment mam tylko trzy bolące wypryski). Jedynymi maściami "nienaturalnymi" które stosuję są Benzacne i Skinoren.
Teraz zrobiłam sobie detox i nie stosuje kremów. Wieczorem demakijaż i wyrównanie ph hydrolatem, a rano tylko woda i osuszenie papierowym ręcznikiem. Po 2 tyg. Skóra w ogóle mi się nie przetłuszcza, a ewentualne krostki jak wyjdą to drugiego dnia są już zasuszone... także polecam detox i bezkremowe noce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/

Edytowane przez perskin
Czas edycji: 2017-11-06 o 19:45
perskin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 20:19   #4777
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć wszystkim

Macie jakieś pomysły, doświadczenia jak radzić sobie z tymi śladami po wypryskach? Te stare szarawo-brązowe, świeże soczyście czerwone, mini dziureczki... Jakiś krem, żel? + może znacie jakiś soooolidny i mocny peeling enzymatyczny (mój z Dr. Irena Eris się kończy)?

Jak kiedyś stosowałam Acne-Derm, w tym roku Skinoren + Tetra, to było ok, ale ostatnio znowu się posmarowałam Skinorenem (derma przepisała) i wysypało mnie zaskórnikami na jednym policzku.. Jestem po retinoidzie Acnelec - aktualnie raz/dwa na tydzień się nim posmaruje. Może przez to taka reakcja

W każdym razie postanowiłam odstawić na razie ten Skinoren, cytrynki próbowałam, ale to też kwas i różnie może być. Paciaje z sody też stosowałam - ale nigdy na całe policzki tylko pojedyncze kropy i ciężko mi to ocenić.. Zabiegi kwasami (migdałowy, salicylowy) też miałam przez pół roku w 2016 - dokładną serię - i było ok, ale stany zapalne to normalka i w trakcie tego retinoidu odpadają.

Anyone?

Edytowane przez Szczypiorowaa
Czas edycji: 2017-11-06 o 20:22
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-07, 07:23   #4778
bianqa
Przyczajenie
 
Avatar bianqa
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Teraz zrobiłam sobie detox i nie stosuje kremów. Wieczorem demakijaż i wyrównanie ph hydrolatem, a rano tylko woda i osuszenie papierowym ręcznikiem. Po 2 tyg. Skóra w ogóle mi się nie przetłuszcza, a ewentualne krostki jak wyjdą to drugiego dnia są już zasuszone... także polecam detox i bezkremowe noce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kusząca propozycja A czy na początku tego detoxu miałaś wysyp? I jaki hydrolat się u Ciebie najlepiej spisuje?
__________________
I know you'll find your own way
When I'm not with you tonight
bianqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-07, 09:19   #4779
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: bolące pryszcze

Nie, żadnego wysypu nie miałam, alę pierwsze 2 tyg miałam strasznie suchą skórę po umyciu. Dopiero po ok. 2h wracała do normy. Po tygodniu zaczeły wuchodzić suche skórki, a skóra stała się szorstka. Jako, że mam wrażliwą cerę peeling mecjaniczny nie wchodzi w grę, a enzymy były za słabe. Odstawiłam środki myjące, a oczyszczanie skóry robię rękawicą Glov. Jest ona delikatna, ale jak masz wypryski to może roznieść zarazki na inne partie, wtedy nie polecam. Co do hydrolatu to używałam oczarowy i jaśminowy, lipowy, neroli i z czystka. Czystek jest super na świeże ranki po pryszczach. Neroli i oczar reguluja prace gruczołów łojowych, a jaśmin skutecznie odświeża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-07, 17:00   #4780
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Nie, żadnego wysypu nie miałam, alę pierwsze 2 tyg miałam strasznie suchą skórę po umyciu. Dopiero po ok. 2h wracała do normy. Po tygodniu zaczeły wuchodzić suche skórki, a skóra stała się szorstka. Jako, że mam wrażliwą cerę peeling mecjaniczny nie wchodzi w grę, a enzymy były za słabe. Odstawiłam środki myjące, a oczyszczanie skóry robię rękawicą Glov. Jest ona delikatna, ale jak masz wypryski to może roznieść zarazki na inne partie, wtedy nie polecam. Co do hydrolatu to używałam oczarowy i jaśminowy, lipowy, neroli i z czystka. Czystek jest super na świeże ranki po pryszczach. Neroli i oczar reguluja prace gruczołów łojowych, a jaśmin skutecznie odświeża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak sobie poradziłaś z suchymi skórkami?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-07, 17:19   #4781
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: bolące pryszcze

Zmieniłam środki myjace na rękawicę GLOV, ktoŕa oprócz demakijażu też trochę złuszcza naskórek. Trochę boję się podrażnień od pocierania, więc używam ją co 2 dzień na zmianę z arnikowym mleczkiem z sylveco. Staram się też pić dużo wody, żeby nawilżyć skórę od wewnątrz. Myślałam nad wprowadzeniem jakiegoś lekkiego serum albo mgiełki, ale dam skórze jeszcze czas może sama się ustabilizuje
Aaa i czytałam ostatnio w ksiązce z przepisami na naturalne kosmetyki, że mleko i jogurty działają bardzo nawilżająco i dzieki zawartości kwasu mlekowego ekko złuszczją martwe komórki... może jakiąś maseczkę zastosuję, ale muszę się bardziej w temacie zorientować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-08, 08:53   #4782
Tomson123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Glov nie powinien Cię podrażnić, bo nie musisz mocno pocierać, ale jak chcesz to do pielęgnacji możesz moczyć go w rumianku żeby załagodzić zaczerwienienia przez trądzik
Tomson123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 08:59   #4783
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Zmieniłam środki myjace na rękawicę GLOV, ktoŕa oprócz demakijażu też trochę złuszcza naskórek. Trochę boję się podrażnień od pocierania, więc używam ją co 2 dzień na zmianę z arnikowym mleczkiem z sylveco. Staram się też pić dużo wody, żeby nawilżyć skórę od wewnątrz. Myślałam nad wprowadzeniem jakiegoś lekkiego serum albo mgiełki, ale dam skórze jeszcze czas może sama się ustabilizuje
Aaa i czytałam ostatnio w ksiązce z przepisami na naturalne kosmetyki, że mleko i jogurty działają bardzo nawilżająco i dzieki zawartości kwasu mlekowego ekko złuszczją martwe komórki... może jakiąś maseczkę zastosuję, ale muszę się bardziej w temacie zorientować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A malujesz się ?😀 jeśli tak, jaki krem używasz pod podkład?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 15:11   #4784
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Tomson123 Pokaż wiadomość
Glov nie powinien Cię podrażnić, bo nie musisz mocno pocierać, ale jak chcesz to do pielęgnacji możesz moczyć go w rumianku żeby załagodzić zaczerwienienia przez trądzik
W cale nie pocieram mocno. Mam poprosu bardzo delikatną skorę i jakiekolwiek mechaniczne działania stosowane codziennie trochę mnie podrażnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
A malujesz się ? jeśli tak, jaki krem używasz pod podkład?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak pisałam wcześniej testuje DETOX, wiec poza oczyszczankem nic nie nakładam na razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 09:27   #4785
PrincessCharlotte
Przyczajenie
 
Avatar PrincessCharlotte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 24
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mam 24 lata a cerę jak u 15-latki. Ciągle coś wyskakuje, błyszczy się, wągry na nosie, ale najgorsze to ślady po starych pryszczach i powiększone pory
Co poradzicie na to żeby skóra się nie przetłuszczała i na pory? Czasami wygląda jak dziury w twarzy
Skóre zawsze nawilżam, więc nie może to być spowodowane suchą skórą
PrincessCharlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 09:19   #4786
anutra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 24
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Może kwas salicylowy?
anutra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 09:33   #4787
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez PrincessCharlotte Pokaż wiadomość
Mam 24 lata a cerę jak u 15-latki. Ciągle coś wyskakuje, błyszczy się, wągry na nosie, ale najgorsze to ślady po starych pryszczach i powiększone pory
Co poradzicie na to żeby skóra się nie przetłuszczała i na pory? Czasami wygląda jak dziury w twarzy
Skóre zawsze nawilżam, więc nie może to być spowodowane suchą skórą
Przede wszystkim zwróć uwagę na pielęgnacje i składy kosmetyków. Może stosujesz za ciężkie i kosmetyki nie pozwalają skórze oddychać, dlatego pory się bardziej otwierają? A może oczyszczanie twarzy jest zbyt intensywne i przez to mocniej stymulujesz skóre do produkcji sebum?
Duże znaczenie przy przetłuszczaniu skóry ma dieta. Wiele przypraw ma działanie nasilajace produkcję sebum. Dieta także może wpływać na gospodarkę hormonalną, którą silnie powiązana jest z trądzikiem.
Ja bym na twoim miejscu zaczęła od detoxu kosmetycznego i zmodyfikowania diety. I raz w tygodniu analizowała postepy i modyfikowała na jej podstawie pielęgnacje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 11:02   #4788
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Co polecacie na pojedyncze wypryski ?
Mam 28 lat i na brodzie i nad ustami ciagle wyskakuja mi gule :/
Co moge nakladac jak zaczynam juz czuc ze cos sie pod skora tworzy ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-22, 08:14   #4789
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: bolące pryszcze

Od dwóch dni stosuje żel Duac, może to coś da 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-22, 08:48   #4790
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Co polecacie na pojedyncze wypryski ?
Mam 28 lat i na brodzie i nad ustami ciagle wyskakuja mi gule :/
Co moge nakladac jak zaczynam juz czuc ze cos sie pod skora tworzy ?
Maść ichtiolowa pozwala wyciągnąć pryszcza na wierzch, a maść cynkowa zasusza już biały pryszcz.
Ps. Dietetyk kiedyś mi mówiła, że w okolicach ust mogą wychodzić pryszcze od mocno przetworzonego jedzenia, szczegolnie chipsy itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-22, 11:58   #4791
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Kobietki możecie polecić mi jakiś plan działania ma tradzik grudkowy pojedyncze wypryski chciałąbym pozbyc się niedoskonałości pory widoczne stosuje obecnie krem Fitomed do cery mieszanej i z Białego Jelenia twarz myje mydłem węglowym i L'orient . Miałam Skinoren cera się przyzwyczaiła .. chodziłam na mikrodermabrazje diamentową , kawitacyjny peeling nie pomogło .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-22, 13:13   #4792
matylda894
Raczkowanie
 
Avatar matylda894
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 32
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mi bardzo pomogło branie hormonów. Co prawda brałam je na coś zupełnie innego ale trądzik sie wyleczył i jak przestałam brać to już nie wrócił
matylda894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-22, 14:22   #4793
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

a jakie hormony ja biorę dostinex.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-01, 14:06   #4794
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

(Kurde, napisałam długi post ale mnie wylogowało w trakcie Jeszcze raz)

Hej, czy jest jakiś FAQ dot. trądziku (tutaj, albo na innej zaufanej stronie)? Chętnie bym poczytała. A może mi pomożecie w kwestii pielęgnacji, bo nie wiem kompletnie jak się za to zabrać.

Prawie rok temu odstawiłam anty po 9 latach brania i moja cera wróciła do stanu sprzed (czasów bycia nastolatką). Przez ten czas miałam zupełnie gładką skórę i teraz kompletnie nie wiem jak ją pielęgnować. Problem mam z wypryskami (gulami) i przetłuszczaniem. Zaskórników i rozszerzonych porów nie mam.

Moja obecna pielęgnacja:
- rano do przemywania twarzy płyn micelarny
- potem krem z wysokim filtrem
- do makijażu tylko podkład i korektor mineralny i puder bambusowy (ale nie jestem zadowolona, podkład waży się i ściera już po ok. 3 h)
- do mycia twarzy czarne mydło
- na noc serum (obecnie z vit C, ale kupuję też z kwasem migdałowym z Bielendy)
- na serum krem na zmianę: nawilżający z Alterry (może polecicie mi jakiś niezapychający dobrze nawilżający krem? Edit: dobra, doczytałam o kremie Mixa, lecę sprawdzić ), z kwasem migdałowym z Ziaji, Sudokrem + krem pod oczy
- punktowo maść ichtiolowa i cynkowa
- raz na tydzień maska na zmianę: z kurkumy, z glinką, nawilżająca w płachcie.
Nie jem szczególnie niezdrowo (zero ostrych potraw, chipsów, ze słodyczy dwie kostki czekolady od czasu do czasu).

Na jakie zabiegi warto chodzić do kosmetyczki? Czy dermatolog jest konieczny (mam złe doświadczenia z czasów nastoletnich, ale może teraz lekarze są inni?)?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2017-12-01 o 14:18
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-01, 17:19   #4795
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Niestety nie ma żadnego FAQ jeśli chodzi o trądzik, bo każdy ma go z innego powodu, w innym stopniu nasilenia plus każdy inaczej reaguje na dany kosmetyk. Jako osoba, która z problemami z cerą użerała się 15 lat, powiem tylko tyle - każdy musi sobie wypracować własne sposoby pielęgnacji. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki jak najbardziej naturalne czy np. mycie twarzy olejem.

Jeśli chodzi o dermatologa to ja zawsze każdemu polecam. Ale nie pierwszego lepszego, warto poczytać opinie i znaleźć lekarza, który jest polecany. Przedstawić mu problem, pytać o wszystko. Nie dać sobie wcisnąć antybiotyków bez zrobienia wymazu i potwierdzenia czy na pewno przyczyną są bakterie i jeśli tak, to jakie. Zewnętrznie najlepsze i chyba najskuteczniejsze są maści z pochodnymi witaminy A, ale tutaj też każdemu będzie pasować co innego.

No i najważniejsza rzecz, trądzik to choroba, a na efekty się czeka. Często leczenie u dermatologa początkowo powoduje pogorszenie i dopiero po 2-3 miesiącach skóra się uspokaja.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-01, 17:36   #4796
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Niestety nie ma żadnego FAQ jeśli chodzi o trądzik, bo każdy ma go z innego powodu, w innym stopniu nasilenia plus każdy inaczej reaguje na dany kosmetyk. Jako osoba, która z problemami z cerą użerała się 15 lat, powiem tylko tyle - każdy musi sobie wypracować własne sposoby pielęgnacji. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki jak najbardziej naturalne czy np. mycie twarzy olejem.

Jeśli chodzi o dermatologa to ja zawsze każdemu polecam. Ale nie pierwszego lepszego, warto poczytać opinie i znaleźć lekarza, który jest polecany. Przedstawić mu problem, pytać o wszystko. Nie dać sobie wcisnąć antybiotyków bez zrobienia wymazu i potwierdzenia czy na pewno przyczyną są bakterie i jeśli tak, to jakie. Zewnętrznie najlepsze i chyba najskuteczniejsze są maści z pochodnymi witaminy A, ale tutaj też każdemu będzie pasować co innego.

No i najważniejsza rzecz, trądzik to choroba, a na efekty się czeka. Często leczenie u dermatologa początkowo powoduje pogorszenie i dopiero po 2-3 miesiącach skóra się uspokaja.
Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że na efekty się czeka i na początku jest pogorszenie. Miałam tak zresztą zaraz po odstawieniu tabletek, teraz skóra wygląda trochę lepiej, ale ciągle niezbyt dobrze.
Tak jak pisałam, dopiero uczę się nowej pielęgnacji, bo przez 9 lat nie miałam trądziku, a skóra wręcz miała skłonności do przesuszania, więc zmiana jest dla mnie ogromna. Nie wiem szczerze mówiąc co jeszcze mogę wypróbować, dlatego właśnie pytałam o FAQ - nie jako zbiór gotowców, ale podpowiedź co warto przetestować na sobie.
Olejów do mycia używałam kilka miesięcy, teraz testuję czarne mydło, bo czytałam o nim dużo dobrego. Maści z witaminą A są na receptę? To nie jest chyba ta najtańsza, tłusta maść z witaminą A? Mam taką w domu
Poprzeglądam w takim razie opinie o dermatologach, chociaż w najbliższych dwóch miesiącach będzie mi bardzo ciężko znaleźć czas na wizytę
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-01, 17:45   #4797
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Nie nie, chodzi o pochodne Witaminy A, czyli retinoidy, to tylko i wyłącznie na receptę. U Ciebie duże znaczenie może mieć po prostu zahwianie w hormonach i często w takim przypadku trzeba po prostu przeczekać, ale wizyta u dermatologa tak czy siak jest wskazana.

Napiszę co mi pomagało z takich ogólnodostępnych rzeczy, może coś Cię zainspiruje albo będziesz chciała przetestować na sobie:
- hydrolat oczarowy, do kupienia w sklepach online z półproduktami, ale pewnie i stacjonarnie da się znaleźć
- maść Acnederm, jest bez recepty i potrafi zdziałać cuda, ale na początku może być wysyp
- do mycia twarzy Avene Clearance, taki żel w zielonej butelce, do dostania w Super Pharm
- do nawilżania właśnie wspomniana Mixa albo kremy z Sylveco, które mają naturalne składy i raczej nie zapychają

Co do tej pielęgnacji olejkami to szczerze mówiąc nie stosowałam tego, gdy miałam trądzik. Ale wiem od kilku osób, że efekty są super. Warto więc zagłębić się w ten temat i sprawdzić jakie oleje są dedykowane do cer trądzikowych.

Obecnie jestem po prawie rocznej kuracji retinoidami wewnętrznymi, żałuję że tak późno się za to wzięłam. W Twoim przypadku nie ma na to wskazań, piszę to bardziej informacyjnie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-01, 17:53   #4798
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie nie, chodzi o pochodne Witaminy A, czyli retinoidy, to tylko i wyłącznie na receptę. U Ciebie duże znaczenie może mieć po prostu zahwianie w hormonach i często w takim przypadku trzeba po prostu przeczekać, ale wizyta u dermatologa tak czy siak jest wskazana.

Napiszę co mi pomagało z takich ogólnodostępnych rzeczy, może coś Cię zainspiruje albo będziesz chciała przetestować na sobie:
- hydrolat oczarowy, do kupienia w sklepach online z półproduktami, ale pewnie i stacjonarnie da się znaleźć
- maść Acnederm, jest bez recepty i potrafi zdziałać cuda, ale na początku może być wysyp
- do mycia twarzy Avene Clearance, taki żel w zielonej butelce, do dostania w Super Pharm
- do nawilżania właśnie wspomniana Mixa albo kremy z Sylveco, które mają naturalne składy i raczej nie zapychają

Co do tej pielęgnacji olejkami to szczerze mówiąc nie stosowałam tego, gdy miałam trądzik. Ale wiem od kilku osób, że efekty są super. Warto więc zagłębić się w ten temat i sprawdzić jakie oleje są dedykowane do cer trądzikowych.

Obecnie jestem po prawie rocznej kuracji retinoidami wewnętrznymi, żałuję że tak późno się za to wzięłam. W Twoim przypadku nie ma na to wskazań, piszę to bardziej informacyjnie
Bardzo Ci dziękuję. Miałam dawno temu ten Acnederm, kupię go znowu, bo nawet już nie pamiętam jak działał. Poczytam też o reszcie i będę próbować. Dzięki raz jeszcze.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-01, 18:54   #4799
emimor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

@jaksy, jeśli chodzi o olejki, to gorąco polecam olejek herbaciany. Stosowałam jako osobny produkt, teraz próbuję jako składnik maseczki magnezowej marki Magvita (https://magvita.pl/, możesz poczytać więcej o składzie) i jestem zachwycona. Skóra jest przyjemna w dotyku i bez podrażnień, a przy tym ładnie pachnie. Od zawsze miałam skórę trądzikową ze skłonnością do przetłuszczania. Musiałam sprawdzać się co 5 minut w lustrze. Teraz odzyskuję balans. Na pewno przyczynił się do tego olejek herbaciany.
emimor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-04, 15:00   #4800
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witajcie już sił nie mam stosowałam Effaclar duo olejek herbaciany mydło węglowe i nic.. mam całą twarz w malutkich krostkach niedoskonałości ;/ twarz czoło bardzo się przetłuszcza no i coraz więcej wysypuje pryszczy , chciałabym udać się na zabieg do kosmetologa . Czy coś jest wiarygodnego ? godnego polecenia ,
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.