Studia Medyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-05, 11:04   #1
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14

Studia Medyczne


Cześć, potrzebuje się poradzić
Chce iść za rok na studia dzienne na GUMed w Gdańsku, więc za rok zdaje biologie r, angielski r i chemie r. Męczy mnie jednak moja podstawowa matura. Boje się, że mnie skreślą z tego powodu nawet jak rozszerzenia będę miała na 80%. Najbardziej martwi mnie podstawowy Polski 40%, ale szczerze chciałabym żeby tyle wystarczyło i nie musiała tego poprawiać. Słabo mi poszło przez stres związany z matematyką. Polski 40% matma 36% angielski 56%
Eh, może znacie kogoś kto miał podstawowe przedmioty zdane w okolicach 30%, 40% a rozszerzenia na 80%,90% i dostał się na studia medyczne. Czy to w ogóle możliwe? czy wszystko trzeba mieć pięknie zdane. Podstawe i rozszerzenia
Byłabym wdzięczna za radę bo nie wiem co zrobić...
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 15:01   #2
Lindek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Studia Medyczne

Zobacz w jaki sposób są punktowane podstawowe matury, tzn. jaki jest przelicznik. Taka informacja powinna być na stronie internetowej GUM-edu.
Lindek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 09:55   #3
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Na stronie jest tylko informacja, że biorą pod uwagę rozszerzenia. Biologię i jeden do wyboru: chemia, matma, fizyka, język obcy. Nic o podstawach
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 15:09   #4
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Studia Medyczne

Nie, nie skreślą cię, biorą pod uwagę tylko te przedmioty, które mają wypunktowane. Nikt nie patrzy na inne przedmioty, liczy się tylko to, że matura jest zdana.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:21   #5
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Jeśli tak, to byłoby cudownie... Załamałam się bo próbne z Polskiego i angielskiego poszły mi w granicach 70% , a matura tak lipnie...
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 21:08   #6
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Studia Medyczne

Cytat:
Napisane przez Okami99 Pokaż wiadomość
Jeśli tak, to byłoby cudownie... Załamałam się bo próbne z Polskiego i angielskiego poszły mi w granicach 70% , a matura tak lipnie...
Tak jest, na 100%

Nie mają prawa patrzeć na inne przedmioty, których nie uwzględnili w warunkach rekrutacji. Z tego wyliczają punkty rekrutacyjne i tylko te punkty są brane pod uwagę podczas przyjmowania na studia. Nikt nie analizuje świadectwa maturalnego, tylko sprawdzają, czy punkty z tych przedmiotów rekrutacyjnych się zgadzają i tyle.
__________________

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2018-10-06 o 21:10
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 09:36   #7
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Studia Medyczne

Potwierdzam. Biorą pod uwagę tylko przedmioty, które wypunktowali. Jeśli nie ma nic o innych przedmiotach, to zupełnie nie zwracają na to uwagi. Nie zastanawiaj się zbyt długo tylko śmiało składaj papiery.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-07, 13:09   #8
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Kolega mój mówił, że w momencie kiedy dwójka kandydatów ma taką samą ilość łącznych punktów z dwóch przedmiotów wyszczególnionych na rozszerzeniu, to patrzą na wiodącą Biologie, ale co jeśli z biologi też się tak zdarzy, że mają taki sam wynik? Podobno patrzą na którąś z podstaw wtedy i która osoba ma wyżej, lepiej napisaną tą biorą. Nie wiem ile w tym prawdy, ponieważ przetrząsnęłam całą stronę i nie znalazłam odpowiedzi. Napisałam też w piątek do działu rekrutacji, ale mi nie odpisali. Może też mojemu koledze zwyczajnie pomyliły się uczelnie, sama nie wiem.
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 16:15   #9
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Studia Medyczne

U mnie było tak, że najpierw suma procentów z biologii i chemii, jeśli kilka osób z takim samym wynikiem to wyższa biologia, a jeśli kilka osób z takim samym wynikiem, to brali albo wszystkich, albo nikogo, w zależności od liczby tych osób i liczby wolnych miejsc.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 17:52   #10
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Mogę zapytać gdzie składałaś, że tak było? i na co?
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 18:05   #11
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Studia Medyczne

Podczas rekrutacji na studia do punktacji i miejscu na liście chętnych mają znaczenie wyłącznie wyniki z konkretnych przedmiotów. Reszta matury ma być po prostu zdana (tzn zdane te przedmioty, które są obowiązkowe. Jeśli zawaliłabyś np wos czy historię to nikt by na to nie zwrócił uwagi).
Jeśli chodzi o przyjmowanie ludzi z tym samym wynikiem to z tego co pamiętam zarówno Bydgoszcz jak i Gdańsk przyjmowała wszystkich z danej punktacji - nie segregowali ich jakoś dalej w zależności od wyników z innych przedmiotów. Podejrzewam, że reszta uczelni podobnie.
Niektóre uczelnie nie wyszczególniają czy biologia czy chemia są ważniejsze, inne mają przeliczniki (jak się rekrutowałam 6 lat temu Bydgoszcz miała 0,55 dla biologii i 0,45 dla chemii, więc jeśli ktoś miał tyle samo punktów łącznie, ale lepszy wynik z biologii to na liście był wyżej). Każda z uczelni informuje wcześniej o tego typu sprawach.
Oczywiście cały czas mam na myśli kierunek lekarski.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 18:42   #12
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Krótko mówiąc jeśli będę powyżej progu z dobrze zdanych wyszczególnionych przedmiotów, to mnie przyjmą?
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 19:38   #13
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Studia Medyczne

Zawsze możesz iść na płatne. Część uczelni oferuje medycynę normalnie z dziennymi tylko musisz opłacać czesne.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 20:34   #14
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Nie stać mnie na tak drogi interes xd

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Już rozumiem, że nieważne jest czy mam 30% z podstawowej matury czy 90%. Ważne są rozszerzone przedmioty
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 15:11   #15
Okami99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 14
Dot.: Studia Medyczne

Czyli radziłybyście skupić się teraz na tych rozszerzonych przedmiotach i jak najlepiej napisać, a maturę zostawić taką jaką mam
Okami99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 13:25   #16
Tessis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Studia Medyczne

Tak, skup się na rozszerzeniach. Rozszerzenia są najważniejsze w tym wypadku, nie ma sensu przejmować się podstawami - masz je tylko zdać.
Tessis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-11 14:25:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.