Test na typ kolorystyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-01, 13:08   #31
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Re: Test na typ kolorystyczny

Ja jestem zimą… podobno wystarczy tylko zerknąć na mnie… ach… a ja tak uwielbiam beże i dość dobrze się w niektórych odcieniach czuję.
Dla mnie zawsze pastele były ciepłymi kolorami, ale teraz widzę, że byłam w błędzie
Muszę przyznać, że we wszystkich kolorach, które mam unikać wyglądam jak… zmęczony potworek… ale niestety to samom muszę powiedzieć o szarościach.

Jakiś nowy kolor? Cyklamen? Jestem zaskoczona Warto wiedzieć, że taki kolor istnieje.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 13:11   #32
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Test na typ kolorystyczny

zajrzyj sobie tu, może jeszcze coś odkryjesz :

http://www.kosmetyki.naczasie.pl/zima.html
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 13:25   #33
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Test na typ kolorystyczny

hmm tak wtrącę pozwólcie...Źle się czyta jeśli ktoś pisze coś po mnie a jest przede mną...bez sensu, nie ma ciągu, tylko zamieszanie
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 17:47   #34
alicja1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 29
Re: Test na typ kolorystyczny

A ja to jestem chyba jakim "mieszańcem" ha ha ha.
alicja1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 19:44   #35
megi31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 88
Re: Test na typ kolorystyczny

Hej, wtrącę się tak nieśmiało... Ja też podobno jestem zimą i uwielbiam beże (ciuchy oraz kolor włosów),ale dziś akurat skusiłam się i uległam fryzjerce, która właśnie położyła mi cyklamen na głowie (miałam jasny brąz), na to jaśniejsze pasemka, a chciałam po wizycie u fryzjera zakupić rozjaśniacz i wrócic do blondu (beż lub popiel). Muszę przyznać, że wyglądam rewelacyjnie (hm.. ale jestem skromna, nie?)nigdy bym nie przypuszczała, że w kolorze fiolet-róż = cyklamen mogę się tak prezentować. To idiotyczne, bo co chwilę latam do lustra, szkoda, że nie mam czym zrobić fotki, to bym wstawiła. W blondach zawsze moja twarz wyglądała jakby rozmyta, szara, a włosy, mimo, że zawsze to były blondy "wypieszczone" - odpowiednio odbarwiane, niby srebrzyste, płukanki niebieskie i inne cuda zawsze wychodziły żółte.
Mam jednak dylemat, jaki jest odpowiednik tej salonowej farbki cyklamenowej na naszym rynku, może to oberżyna (wiem, że nie burgund, nie wiśnia, nie mahoń)?
Pozdrawiam, O.
megi31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 21:17   #36
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Test na typ kolorystyczny

Ja od zawsze byłam zimą, i teraz też wyszła zima. Tyle ze ja naprawdę uwazam, że "ciepłe" zimy (brązowowłose i brązowookie) ślicznie wyglądają w brązach i beżach. I ja najlepiej czuję się w takim makijażu właśnie. Dziś miałam oczka na niebiesko i koleżanki powiedziały, ze ładnie wygladam (ale ja osobiście lepiej czuję się w brązach). Zgadza się, że dobrze mi w bieli i czerni i zdecydowanej czerwieni. Ale dobrze wyglądam także w zarezerwowanym dla jesieni pomarańczowym i okropnie w żółtym. Poza tym są wizażystki, które uważają, ze analiza kolorystyczna to cos jak horoskopy
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 07:47   #37
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Test na typ kolorystyczny

koculek napisał(a):
> Zgadza się, że dobrze mi w bieli i czerni i zdecydowanej czerwieni. Ale dobrze wyglądam także w zarezerwowanym dla jesieni pomarańczowym i okropnie w żółtym.

To chyba tak jak ja choć jestem ponoć mieszańcem lato-zima

>...są wizażystki, które uważają, ze analiza kolorystyczna to cos jak horoskopy

to by wszystko wyjaśniało Ubierajmy się i malujmy w takie kolory, w których po prostu dobrze się czujemy. Poza tym same chyba potrafimy dostrzec, czy dobrze w nich wyglądamy czy też źle...no ale to nie jest takie proste, skoro ciągle tyle wątpliwości...przecież sama nie wiedziałam a na kolorach jako plastyk się znam aż wstyd się przyznać :p
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-05, 10:51   #38
gziewiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1
Re: Test na typ kolorystyczny

Witam,

dziękuję za odwiedzenie mojego serwisu i komentarze na temat testu na typ kolorystyczny.

Pamiętajcie, że test jest tylko wstępem do analizy kolorystycznej, podczas której zostajecie
dla dyscypliny raczej przydzielone do jednego z 4 typów kolorystycznych...dla dyscypliny, bo każda z nas ma swój indywidualny koloryt który podkreśla indywidualny wachlarz barw...
Każda z nas może też nosić wszystkie kolory! Warunek jest jeden- kolor ten musi mieć właściwy odcień, intensywność i przejrzystość wyznaczone przez nasz indywiualny koloryt zapisany w kolorze włosów, skóry i oczu.

I jeszcze jedno- Typ mieszany nie istnieje! Zdarza się natomiast, że kontrast między karnacją skóry, kolorem włosów i tęczówki oka w ramach jednego typu kolorystycznego nie jest wyraziście ukształtowany. Dzieje się tak dlatego, że każdy typ kolorystyczny występuje w różnych odmianach:
delikatnej, jasnej, bardziej kontrastowej i ciemniejszej i właśnie wtedy np. do delikatnego typu jesiennego o jasnej karnacji pasuje wiele przytłuminych odcieni palety wiosennej...

Trzymajcie się ieplutko i powodzenia w poszukiwaniach Waszych kolorów!

Gosia
gziewiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 11:37   #39
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Test na typ kolorystyczny

Ja jestem bladą brunetką o zielonych oczach i zawsze mówiono mi, żem zima i zrobiłam sobie test i jestem wiosną kurczę, ale się zakręciłam teraz

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 11:40   #40
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Test na typ kolorystyczny

Po tym co napisała Gosia: "Typ mieszany nie istnieje!..." to ja dalej nie wiem... no chyba, że jestem mocne lato, które może czasem być mylone z wiosną, skoro mam w sobie i ciepłe i zimne odcienie, ale większość z Was sugerowało mi zimę ...eh szkoda, że na podstawie zdjęcia i opisu nie da się określić... mój wątek "Pomóżcie...jaka pora roku??" zamknięto już, no ale się nie dziwię, bo ileż można

Tutaj więc podziękuję wszystkim tym, które starały się naprowadzić mnie: Aga [Handi], lilu1980, Basia_K, bLonD_bEjBe, hair, Vaniliova, sarenka, Maja.M, CzarnyElf Dzięki serdeczne.

Pozdrawiam.
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 12:19   #41
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Test na typ kolorystyczny

Iwonko! Toz Ty na pewno jesteś ZIMA!!! Albo stracę resztę wiary w analize kolorystyczną
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.