Kwietniówki 2018 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-26, 20:44   #1981
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja się w nocy obudziła i było tata, tata, więc obudziłam męża, szczęśliwa, że nie muszę wstawać przytulił pogłaskał i zasnęła.

Ja wracam koło października.
Do końca kwietnia mam rodzicielski, później wybieram zaległy urlop i idę na wychowawczy.

Ja już się stresuję roczkiem 🤣🤣🤣 na szczęście już mamy prawie wszystko ogarnięte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 20:57   #1982
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Moja się w nocy obudziła i było tata, tata, więc obudziłam męża, szczęśliwa, że nie muszę wstawać przytulił pogłaskał i zasnęła.

Ja wracam koło października.
Do końca kwietnia mam rodzicielski, później wybieram zaległy urlop i idę na wychowawczy.

Ja już się stresuję roczkiem 🤣🤣🤣 na szczęście już mamy prawie wszystko ogarnięte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pochwal się co już ogarnęłas? Bo ja to nic nie mam jeszcze ogarniętego :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 21:02   #1983
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Pochwal się co już ogarnęłas? Bo ja to nic nie mam jeszcze ogarniętego :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sala, dj, sesja, torty zamówione, świeczki, balony, butle z helem - już mamy w domu, zaproszenia rozwiezione, alkohol kupiony. Jeszcze tylko musimy ogarnąć łóżeczko turystyczne z działki, żeby je odświeżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 21:31   #1984
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

ja też nie mam nic ogarniętego - zresztą nie wiem czy nie będzie jakaś większa impreza ... bo ostatnio mamy dość ciche dni ... jak w sumie od x miesiący także...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 08:23   #1985
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Sala, dj, sesja, torty zamówione, świeczki, balony, butle z helem - już mamy w domu, zaproszenia rozwiezione, alkohol kupiony. Jeszcze tylko musimy ogarnąć łóżeczko turystyczne z działki, żeby je odświeżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa no tak, bo Ty robisz taka duża imprezę
Nie no to ja zdecydowanie spokojniejsza wersja domowa Chce jakieś dekoracje porobić/pokupowac ale nie mogę się zdecydować jakie ;P naogladalam się na Pinterescie tego i teraz ciężko wybrać! o.O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 08:25   #1986
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Aaa no tak, bo Ty robisz taka duża imprezę
Nie no to ja zdecydowanie spokojniejsza wersja domowa Chce jakieś dekoracje porobić/pokupowac ale nie mogę się zdecydować jakie ;P naogladalam się na Pinterescie tego i teraz ciężko wybrać! o.O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żadnych świąt nie spędziliśmy w gronie rodziny i przyjaciół z Izą. Wszystkie święta w szpitalu, więc myślę, że to dobra okazja, żeby w końcu spotkać się w większym gronie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 08:49   #1987
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Żadnych świąt nie spędziliśmy w gronie rodziny i przyjaciół z Izą. Wszystkie święta w szpitalu, więc myślę, że to dobra okazja, żeby w końcu spotkać się w większym gronie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No pewnie ))
Dziewczyny a z innej manki jak tam u Was z usypianiem? Czy Wasze maluchy już śpią odkładane po prostu do łóżeczka bez bujania, bez cyca, bez wózka itp? Chodzi mi o sen na noc i drzemki w ciągu dnia? Mój zasypia tylko na cycu lub bujany w wózku. Boje się jak to będzie w żłobku Tam gdzie idzie nie mają wózków do usypiania. A też nie chciałabym chyba zeby spal tam w wózku, bo jego trzeba mieć cały czas na oku pod ręką bo czasem jak się budzi to odrazu siada i bez pilnowania mógłby wypaść. Boje się że w żłobku przy wielu innych dzieciach nie będzie ktoś siedział tylko przy nim więc dla bezpieczeństwa chciałabym żeby spał w łóżeczku. Jak wy z tym stoicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 09:06   #1988
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja mam dekoracje z allie, dużo balonów, taka girlanda na 12 zdjęć z każdego miesiąca życia, korona dla Jubilata Tort chciałam sama zrobić,ale odpuszczam. Jak będę miała czas to zrobię ciasto ze szpinakiem i to będzie tort dla Olka do zjedzenia/rozwalenia Zaproszeń nie robiliśmy, ale zamówię magnesy ze zdjęciem na podziękowanie dla gości. Zastanawiam się jeszcze nad strojem,mam kilka koszul dla Małego ale chyba zamówię mu body z 1

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Grewana, rozumiem Twój stres związany ze żłobkiem, też się martwiłam jak oddawałam starszą do żłobka,ale tam dzieci naprawdę inaczej funkcjonują i potrafią się szybko zaadaptować. Panie też mają swoje sposoby, dadzą radę. A odpowiadając na Twoje pytanie to ja w dzień już nie pozwalam na usypianie przy cycu,bo my się powoli odstawiamy, ale zasypia w chuście lub wózku. A na wieczór pada przy cycu. Jeszcze miesiąc mu na to pozwolę,po roku zacznę z tym walczyć. Wcześniej inaczej wiedziałam nasze odstawianie, chciałam zacząć od wieczornego i nocnego kp,ale zmieniłam plan
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 10:04   #1989
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

O to daleko już jesteście z przygotowaniami anius i selina. My dopiero datę wybraliśmy, ale dalej nie wiem czy robić w knajpie, czy brać catering czy zupełnie wszystko sami zrobimy. Z dekoracji tradycyjnie kupię wielką jedynkę na hel a resztę nie wiem. Mam w tym miesiącu trzy zjazdy więc prawie każdy weekend zajęty, do tego w tygodniu muszę się uczyć.

Grewana tak jak anius pisze, dzieci w żłobku szybko się adaptują do innych warunków. Myślę że na początku panie będą się nim szczególnie zajmowac i jakby potrzebował to beda go lulac na rękach. A w wózku to wiadomo i tak chyba się zapina dziecko pasami moja oczywiście sama nie umie zasnąć, przecież nawet łóżeczka nie ma

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 10:11   #1990
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja też już pare rzeczy mam kupionych na roczek w stylu: balony, świeczki, i dla młodego ubranie. Zostało nam jedno zaproszenie do zawiezienia. Jedzenie zamówię, nie bedę mieć czasu aby wszystko ogarnać, a nie zamierzam też całej imprezy w kuchni spędzić.
Ja bym chciała tez powoli odstawiać od piers, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i szczerze mówiąc leń ze mnie, wole dac cycka i po 5 minutach spi. A na dodatek ostatnio zrobił sie z niego niejadek najlepiej by tylko mleko pił.

Dziewczyny a jak wasze dzieci płaczą to maja łzy?
Mój płacze na sucho, a teściowa mi powiedziała że tak nie powinno być i mam iść z nim do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016

Edytowane przez wioleta20
Czas edycji: 2019-02-27 o 10:19
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 10:46   #1991
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja zależy... widać "kiedy" udaje i chce coś wymusić... bo tak to jej łzy lecą. Hahaha

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 11:00   #1992
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas roczek zaklepany w lokalu, zastanawiałam się nad cateringiem i zrobieniem w domu, ale wyszło że będziemy mieć jakieś 25 osób - to tylko moje i tż rodzeństwo z rodzinami i rodzice, no i zrezygnowałam. Musiałabym sama ewentualnie z mężem to wszystko obskoczyć.

Usypianie wieczorne mamy nadal przy cycusiu. A w ciągu dnia różnie, albo przy cycu albo w wózku. Tyle że w ciągu dnia mamy od tygodnia tylko jedną drzemkę..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:00   #1993
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Tak jak selfish pisze jak się drze byle drzec to na sucho. Ale potrafi też płakać, ze jej łzy ciekną po całej twarzy i to już odkąd noworodkiem byla.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:01   #1994
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

Z płaczem u nas różnie, czasem lecą mu wielkie grochy a czasem jest suchy - ale to ten wymuszony płacz jak u Selfish

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:22   #1995
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

My ze wzgledu na przeprowadzke trochę ograniczeni bedziemy z urodzinami, jako ze nie mamy tu rodziny to przyjda znajomi, zamowilam rozne dekoracje, girlandy, balony itp, zrobimy tort, sesje zrobie sama, narobimy jedzenia, pewnie jakas zupke na ciepło i przystawki same, jak zwykle tatar, galareta, rolada ze szpinakiem, jakies ☠☠☠☠☠☠☠y. Samych wielkich miesozercow mamy dookola, a ze tż lubi przyrzadzac miesne posilki to mam luz, nie bede siedziec w kuchni.
Nela w ogole nie jest tatusiowa, tzn w nocy nawet do glowy by jej ojciec nie przyszedl ale jak np go chwile nie ma i slyszy klucz w drzwiach to od razu leci do niego, jak uslyszy ze wstal do pracy to tez od razu biegnie do sypialni.
Zasypia zawsze przy cycu, chyba ze mnie nie ma to na rekach. Nauczyla sie spac sama, zmieniły sie godziny zasypiania na 20-21, wstaje okolo 7, zauwazylam, ze mniej wybudza sie na jedzenie jak nie ma mnie obok bo jak mnie dotknie przez sen albo słyszy jak sie ruszam to od razu sie chce przytulic wczoraj nawet poplakala, nie zdazylam wejsc do pokoju i sama sie ululala. Wielkie wow Dalej sie budzi z 2-3 razy w nocy, musze zamontować do sufitu fotel u niej w pokoju to bede starala sie ja powoli odzwyczajac od cyca ale nie wiem jak to bedzie wygladalo bo ostatnio strasznie malo znow je i nie wiem jak przezyje bez mleka
Oswoila sie z nowym miejscem, łazi wszedzie sama, nie boi sie zostawac w pomieszczeniach beze mnie i ogolnie widze jak troszke odzyla na wiekszej przestrzeni ciągle jej wszedzie pelno.
Mowi tylko mama, mniam mniam, miau, coś probuje tata ale bardziej dada wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 13:00   #1996
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Hmm ja bym chyba sprawdziła ten brak łez... Mój tak jak u dziewczyn płacze ze łzami lub na sucho jak udaje o.O
Też muszę zamówić w końcu te dekoracje i bodziaka z 1 bo w końcu zostanę z ręką w nocniku ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 13:35   #1997
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Z tymi łzami może być tak że jest przydkany kanalik łzowy,my byliśmy z małą kiedyś u okulisty i ona pokazywała jak masować końcik oka.
Ja mam na roczek zamówiony balon z alli zobaczmy czy przyjdzie. Małej muszę jakieś ubranko kupić i zamówić tort.
U nas na drzemkę uspia przy cycu ale na noc nie ma szans żeby tak usnęła.Fajnie bo teraz już mała długo potrafi bez cyca wytrzymać, wczoraj byliśmy u lekarza potem w Ikei i jeszcze godzina drogi do domu i bez problemu wytrzymała,zjadła tylko mandarynkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 16:01   #1998
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas usypia przy cycu, no ewentualnie w wozku jak akurat jest spiaca i ja wezme na spacer. My mamy jedna drzemke w dzien i przynajmniej Mala jakos normalnie usypia. Wczoraj nam padla po poludniu na 5min to znowu byla impreza do 23. Takze staram sie pilnowac tej jednej drzemki

U nas mleko musi byc co 2h, czasem jak zje wiecej stalego posilku to wytrzyma ze 3h. Ale akurat tym sie nie martwie bo wiem, ze jak mnie nie bedzie to sie dostosuje. Jak ja kiedys zostawilam z tata to caly dzien wypila tylko 1 porcje mleka a ja jak glupia wisialam na laktatorze juz tydzien wczesniej i gromadzilam zapasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 16:14   #1999
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja się nauczyła ostatnio pokazywać na misiu gdzie jest oko i nosek. W ogóle już się taka rozumna robi, jak chce jeść to woła mniam, jak czegoś nie chce to kręci głową na nie kiedy to dziecko tak urosło?! Ale do chodzenia się nie pali wcale, tylko przy meblach czuje się pewnie, ale jak wyciągam rękę żeby szła do mnie to woli przeraczkowac.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 17:01   #2000
register9
Raczkowanie
 
Avatar register9
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 411
Dot.: Kwietniówki 2018

Mój potrafi zasnąć bez cyca, ale sama mu daję, bo wolę to niż żeby ssał palce.. W zasadzie w dzień cycka tylko do drzemek i czasem w trakcie albo po, ale to rzadko. Ze dwa razy się zdarzyło, że przyszedł i się dobierał do bluzki, co mnie martwi, bo nie chce takiego zachowania. Mam nadzieję, że to pojedyncze przypadki.
A w ogóle młody spadł mi dzisiaj z łóżka ;( po karmieniu nad ranem zasnęłam i go nie odłożyłam, spał od ściany, ale rano się obudził i sobie poszedł "w nogi" łóżka no i bęc na ziemię. Obudził mnie ten przeraźliwy dźwięk jak upadł ;( w głowie mi się nie mieści jak mogłam się nie obudzić. Do dzisiaj zawsze się budziłam jak tylko się ruszał zazwyczaj coś gaworzy, zaczepia mnie, a dzisiaj po prostu sobie poszedł. No chyba, że próbował nie obudzić i nie dał rady.. masakra. Na szczęście nic się nie stało, ma siniaczka na czole, ale cały dzień raczej normalnie się zachowywał, spał, jadł także szczęście w nieszczęściu. Jeszcze go coś chyba bierze, bo od dwóch dni kaszle, a w przyszłym tygodniu wyjeżdżamy na kilka dni i jak się rozłoży to chyba się załamię ;(

Aha, a co do łez to mój też jak płacze to ma mokre oczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez register9
Czas edycji: 2019-02-27 o 17:02
register9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 20:04   #2001
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Szybko te dzieciaczki rosną. Nasza też już taka kumata, jest papa, am am, tata, mama, mniam, daj, nie. Robi halo czyli przykłada coś do ucha, zrobi tuli tuli z lalką, puk puk piłeczkami, warczy jak się zapytamy jak robi lew no sporo tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:41   #2002
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Dziewczyny a ile posiłków stałych i które dajecie? Jakie ulubione smaki mają wasze dzieciaczki?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:42   #2003
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ile posiłków stałych i które dajecie? Jakie ulubione smaki mają wasze dzieciaczki?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Mój przeważnie je 4 stałe posiłki - najczęściej: rano - banan lub gruszka, potem kaszka z owocami, obiadek - mięsko z warzywami zmiksowane + ryż/makaron/kasza, wieczorem chleb z masłem lub jakieś placuszki. Ostatnio czasem jeszcze chrupka kukurydzianego skubnie w międzyczasie
Lubi prawie wszystko jedynie jak do kaszki dam za kwaśne owoce to się krzywi i musze dosłodzić bananem lub rodzynkami miksowanymi.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



Edytowane przez grewana
Czas edycji: 2019-02-28 o 13:43
grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 14:05   #2004
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas jest śniadanie - ostatnio owsianka otręby owsiane + płatki jaglane i banan i jabłko. Obiad i tu bardzo różnie jak jest jakaś zupka to czasem jeszcze mięsko z zupki i warzywa, a czasem tylko drugie danie. Popołudniu przeważnie jakiś owoc i kolacja - chlebek z czymś, czasem jakieś jajko, placuszki z kaszy manny. W trakcie dnia zdarzy się czasem jogurt, chrupek kukurydziany ale to dopiero wprowadziłam jakiś tydzień temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Nie mamy chyba jeszcze ulubionych rzeczy, są dni że je wszystko pięknie a są dni że gardzi niemal wszystkim co poprzedniego dnia jadł ze smakiem. Owoce tylko wchodzą zawsze dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 16:13   #2005
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas śniadanie ,różnie płatki z owocami albo,z rodzinami i kokosem. Czasemi bułka albo jajko potem owoc albo jogurt.Na obiad zupka ,albo drugie jakieś mięsko ,z warzywami ,ostatnio odkryła ziemniaki puree jak byliśmy w restauracji i polubiła,jak nie mam pomysłu to czasami same warzywa.Z kolacja najgorzej ,czasami coś z obiadu albo , bułka z czymś ,jak jest Tż w domu to robię placuszki albo tosty francuskie.
Chrupki kukurydziane w sumie tylko na wyjazd .jak chce ją na chwilę czymś zająć to daje pszenicę dmuchaną.
Lubi na pewno twarożek, owocowe,i brokuły Kiedyś lubiła placuszki teraz nie zabardzo podchodzą.
A z czym poddajecie chlebuś?Bo ja na zrobienie pasty nie zawsze mam czas ,szukam jakieś zamiennika twarożku.

ob

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 16:27   #2006
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas zazwyczaj na sniadanie kasza/ owsianka z owocami (maliny, truskawki, jablko, gruszka, banan), chlebek z jakas pasta, jajecznica, omlet. To tak w sumie zamiennie pierwsze i drugie sniadanie. Czasem kisiel owocowy. Ostatnio znowu odstawilam jej jogurt naturalny i twarożek, bo jest cala obsypana, juz nie wiem co ja tak uczula. Jak eliminuje bmk to jakby tych zmian troche mniej jest, ale tak calkowicie nie znikaja.
Jesli chodzi o chlebek to ja robilam np paste z soczewicy i cebulki, ogolnie mozna jakies pasty warzywne, jajeczne albo kupuje takie mieciutkie awokado i smaruje nim chlebek
Na obiad zazwyczaj mamy jakas zupke z mieskiem/ jajkiem, czasem cos jej daje od nas z obiadu, makaron, ryz, warzywka na parze. W planach mam jeszcze jej zrobic w najblizszych dniach lane ciasto z malinami. Z kolacjami to u nas roznie bywa w sumie, czasem cos dostanie a czasem juz nie, czesto cos podobnego z dan obiadowych. W trakcie dnia jakis owoc do raczki czy chrupek. Moja bardzo lubi marchewke, brokula i owoce. A i do ogorkow kiszonych to az sie trzesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 16:38   #2007
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja kiedyś próbowała dać zupę ogórkową ale nie była zachwycona.A ma takie dobre ogórki kiszone.
U nas wczoraj był rosół z lanym ciastem i to była pierwsza zupa nie krem, która zjadła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:00   #2008
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja chleb najczęściej daje z masłem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:10   #2009
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

Chleb podaję z masłem, serkiem, parę razy z masłem orzechowym, pasta awokado+gruszka+cytryna, chciałam zrobić taki domowy pasztet no ale póki co to tylko chęci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:57   #2010
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kwietniówki 2018

Mój to owocowy chłopak, najchętniej same owoce by wciągał. Musieliśmy zrezygnować z cytrusów,kiwi i ananasa,bo go uczulały. I na jajko raz reaguje czerwonymi suchymi policzkami,a raz nie. Nie wiem czy to zależy od tego ile zje? My śniadanie jemy przed wyjściem do przedszkola starszej i wtedy na szybko daję chleb zwykły albo chrupkie pieczywo z masłem/twarożkiem/pieczonym indykiem/2 razy dostał szyneczkę z lidla I do tego jakieś surowe warzywo. II sniadanie to owoc do ręki albo płatki różne z owocami. Na obiad dostaje coś co może zjeść sam, zupy zupełnie przestał jeść. Kolacje wypadają najsłabiej, zazwyczaj dojada to co zostało z obiadu albo placuszki robię,ale z tym jajkiem muszę uważać. Jeszcze mu nigdy jogurtu samego nie dałam a mogłby przecież zjeść. I za rzadko mu ryby robię, muszę się poprawić

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

W kwestii jedzenia - dzieci pączki zjedzone?
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.