Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-27, 12:16   #1
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529

Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej


Dziewczyny,
ponieważ w wątku o nagości dyskusja poszła mocno w ten temat, postanowiłam zrobić Wam dobrze i założyć nowy wątek. Mam nadzieję, że skorzystacie z tego miejsca, by wyrazić swoje poglądy na ten temat. Jest zapotrzebowanie- jest odzew
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:33   #2
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Nie mam nic do homoseksualistów. Sama znam bardzo dużo lesbijek i nie odrzuca mnie ich orientacja. Jeśli chodzi jednak o te parady to mam mieszane uczucia. Jasne, niech walczą o swoje prawa. Jednak nie podoba mi się, że tam bardzo się afiszują swoją orientacją. To jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie lubię także jak pary heteroseksualne się afiszują w miejscu publicznym jak bardzo się kochają.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:49   #3
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Uważam, ze nawet jeśli kogoś tak strasznie to razi (czego nie rozumiem), to raz w roku paradę może przeżyć. Tak jak ja mogę zaplanować inną trasę podczas maratonów, gdy ulice w środku miasta są zamknięte, tak jeśli ktoś absolutnie nie może znieść widoku „afiszujących się” osób ze środowiska lgbt, to może ten jeden dzień w roku tez wybrać inną trasę.

Nie rozumiem w ogóle głosów o „afiszowaniu się”. Jeśli jakaś sprawa jest dla mnie ważna, to o niej mówię. Reaguję. Trzymam się też publicznie za rękę z facetem, dajemy sobie małe buziaki, jeszcze nigdy nie widziałam krzywych spojrzeń lub oskarżeń o afiszowanie się. Skoro ja mogę, to każdy powinien móc i nie dziwię się, że niektóre osoby walczą o to z całych sił i zachowują się tak, a nie inaczej. Przeciwnicy mogą myśleć, że to przesada, ale dopóki mniejszości seksualne nie będą rzeczywiście traktowane równo i normalnie, bez sensacji, dopóty parady i manifestacje będą.

I tak, uważam, że niektóre zmiany obyczajowe muszą być wpychane ludziom na siłę. Tak jak było z emancypacją kobiet lub osób czarnoskórych. Też wiele osób było niezadowolonych. Wolało nie patrzeć i mieć spokój.

Tak, osoby homoseksualne nie są niewolnikami, nie ma segregacji, mają prawa wyborcze, zanim mi ktoś spróbuje to wytknąć. Po prostu mało co można wywalczyć sobie siedząc cicho i nie wychylając się.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Zresztą nikt nie ma obowiązku uważać, żeby swoją obecnością iekspresją siebie nikogo nie oburzać czy nie zniesmaczyć. Jeśli ktoś ma z tym problem - cóż, to jest JEGO problem.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:49   #4
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Mam to gdzieś. Jeśli wszystko Jet zgłoszone i nikt nie zostaje zabity w ofierze na tych paradach, to fajnie, niech robią co chcą.

Personalnie - dla mnie zamiast walczyć o swoje prawa, _niektórymi_ zachowaniami tylko odrzucają od siebie ludzi, których chcą przekonać do tego, że są normalni. Podobnie jak feministki, ateiści i wszystkie inne grupy, które są w mniejszości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:51   #5
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Pary hetero na co dzień "afiszują" się ze swoją orientacją, więc czemu pary homo miałyby tego nie robić? Tylko, że jak powiesz znajomym w pracy "mąż zrobił mi kanapki", "staramy się o dziecko" itd. to wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Podobnie jak kiedy trzymasz swojego faceta za rękę w tramwaju, opierasz mu się na ramieniu, czy wymieniasz jakieś drobne gesty wskazujące na zażyłość i czułość.

A manifestacje są potrzebne, bo nie-hetero wciąż spotykają się ze stygmatyzacją, wyśmiewaniem, przemocą ze względu na orientację i w żaden sposób nie są w Polsce chronieni przez prawo. Nie mają też zagwarantowanych tych samych praw, którymi cieszą się pary hetero, choć teoretycznie obywatele demokratycznego kraju powinni być wobec prawa równi.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:53   #6
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Mniejszosci w ogóle nie powinny musieć kogokolwiek przekonywać do akceptowania ich, do uważania ich za normalnych i do zapewnienia im równych praw. Nie powinny być na łasce większości, że „jak będziecie zachowywac się tak, jak nam się podoba, to możecie sobie wśród nas istniec”
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:53   #7
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mam to gdzieś. Jeśli wszystko Jet zgłoszone i nikt nie zostaje zabity w ofierze na tych paradach, to fajnie, niech robią co chcą.

Personalnie - dla mnie zamiast walczyć o swoje prawa, _niektórymi_ zachowaniami tylko odrzucają od siebie ludzi, których chcą przekonać do tego, że są normalni. Podobnie jak feministki, ateiści i wszystkie inne grupy, które są w mniejszości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Limona,
ja rozumiem. Mnie też niektóre zachowania na paradzie rażą.
No ale w jaki inny sposób ci ludzie mają walczyć o swoje prawa w konserwatywnym społeczeństwie? Być może taka ostentacja przynosi skutek odwrotny. Jednak ja w pełni rozumiem tych ludzi. Dlatego biorę udział z paradach równości i marszach przeciw zaostrzeniom w wiadomej ustawie. Nie wydzieram się ale swoją obecnością manifestuję poparcie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-27, 12:55   #8
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Folgia Pokaż wiadomość
Nie mam nic do homoseksualistów. Sama znam bardzo dużo lesbijek i nie odrzuca mnie ich orientacja. Jeśli chodzi jednak o te parady to mam mieszane uczucia. Jasne, niech walczą o swoje prawa. Jednak nie podoba mi się, że tam bardzo się afiszują swoją orientacją. To jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie lubię także jak pary heteroseksualne się afiszują w miejscu publicznym jak bardzo się kochają.
Byłaś w ogóle na jakimkolwiek marszu pride'owym? Ja chodzę, zresztą razem z mężem i, powiem szczerze, że dziwi mnie każdy kto uważa, że jest w tym coś gorszącego.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 12:55   #9
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Limona,
ja rozumiem. Mnie też niektóre zachowania na paradzie rażą.
No ale w jaki inny sposób ci ludzie mają walczyć o swoje prawa w konserwatywnym społeczeństwie? Być może taka ostentacja przynosi skutek odwrotny. Jednak ja w pełni rozumiem tych ludzi. Dlatego biorę udział z paradach równości i marszach przeciw zaostrzeniom w wiadomej ustawie. Nie wydzieram się ale swoją obecnością manifestuję poparcie.
Moim zdaniem te „rażące zachowania” biorą się właśnie z tego, że ktoś ma dosyć tej rzeczywistości, dosyć walczenia o swoje i dosyć uważania na swoje zachowanie, żeby tylko kogoś nie urazić głupim złapaniem partnera za rękę.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:02   #10
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Moim zdaniem te „rażące zachowania” biorą się właśnie z tego, że ktoś ma dosyć tej rzeczywistości, dosyć walczenia o swoje i dosyć uważania na swoje zachowanie, żeby tylko kogoś nie urazić głupim złapaniem partnera za rękę.
Też tak uważam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:11   #11
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Folgia Pokaż wiadomość
Jasne, niech walczą o swoje prawa. Jednak nie podoba mi się, że tam bardzo się afiszują swoją orientacją. To jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie lubię także jak pary heteroseksualne się afiszują w miejscu publicznym jak bardzo się kochają.
A mnie może się nie podobać afiszowanie wiary w centrum miasta, podczas np. takiego Bożego Ciała

W ogóle o co chodzi z tym afiszowaniem? Co robią homoseksualiści, a czego nie robią heteroseksualiści, że się afiszują?

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Moim zdaniem te „rażące zachowania” biorą się właśnie z tego, że ktoś ma dosyć tej rzeczywistości, dosyć walczenia o swoje i dosyć uważania na swoje zachowanie, żeby tylko kogoś nie urazić głupim złapaniem partnera za rękę.
Zgadzam się w 100%.

Edytowane przez matcha
Czas edycji: 2018-07-27 o 13:13
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-27, 13:13   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Limona,
ja rozumiem. Mnie też niektóre zachowania na paradzie rażą.
No ale w jaki inny sposób ci ludzie mają walczyć o swoje prawa w konserwatywnym społeczeństwie? Być może taka ostentacja przynosi skutek odwrotny. Jednak ja w pełni rozumiem tych ludzi. Dlatego biorę udział z paradach równości i marszach przeciw zaostrzeniom w wiadomej ustawie. Nie wydzieram się ale swoją obecnością manifestuję poparcie.
Jestem jedną z tych osób.

Nie mówię, że wszyscy, niektórzy, co mocno podkreśliłam.

Tak jak zdjęcia z wystawieniem tyłka do pomnika Karola Wojtyły na grupach ateistycznych. No można, ale nie prowadzi to do dojrzałej dyskusji. Tylko wkurzysz opozycję, zamiast im coś wytłumaczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Moim zdaniem te „rażące zachowania” biorą się właśnie z tego, że ktoś ma dosyć tej rzeczywistości, dosyć walczenia o swoje i dosyć uważania na swoje zachowanie, żeby tylko kogoś nie urazić głupim złapaniem partnera za rękę.
Zgadzam się, ale niektóre bardziej szkodzą, niż pomagają.

To są pojedyncze przypadki na tysiące normalnych osób. Ale wszyscy wiemy, jakie nagranie znajdzie się w Wiadomościach i na pierwszej stronie Wyborczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:14   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
W ogóle o co chodzi z tym afiszowaniem? Co robią homoseksualiści, a czego nie robią heteroseksualiści, że się afiszują?
No wiesz, noszą tęczowe flagi i mają czasem pstrokate przebrania, które zresztą same w sobie nie mają żadnego związku z orientacją seksualną i nikt by na nie nie zwrócił uwagi gdyby to była np. impreza techno czy coś
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:20   #14
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

A co sądzicie o nieaktywnych pedofilach, którzy się pociągają pod to środowisko i biorą udział w paradach?

Ja jestem na tak, fajnie by było, gdyby ci ludzie w końcu mogli się przyznać, że mają problem i uzyskać pomoc psychologiczną.

Ale środowisko LGBTQ+ jako większość (ja jestem czescią środowiska i jestem na tak) nie jest zbyt zadowolone. Ich też trochę rozumiem, i tak jest ciężko z akceptacją ich, a jeszcze do tego pedofile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:23   #15
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jestem jedną z tych osób.

Nie mówię, że wszyscy, niektórzy, co mocno podkreśliłam.

Tak jak zdjęcia z wystawieniem tyłka do pomnika Karola Wojtyły na grupach ateistycznych. No można, ale nie prowadzi to do dojrzałej dyskusji. Tylko wkurzysz opozycję, zamiast im coś wytłumaczyć.
No nie wytłumaczysz komuś, kto jest głuchy na wszelkie argumenty (od naukowych po zdroworozsądkowe). Jeśli mam gadać z "twardogłowym" to w ogóle nie podejmuję tematu bo to strata mojego czasu i nerwów.

Wypinanie się na pomniki to generalnie gówniarzeria jest. Trochę tak, jak ten człowiek-motyl na procesji Bożego Ciała ( https://www.youtube.com/watch?v=mShHwZJmIUQ ). No ale widzę różnicę pomiędzy takim zachowaniem a manifestowaniem własnych poglądów na paradzie, choć niektórym ta forma manifestacji może się nie podobać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:23   #16
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o nieaktywnych pedofilach, którzy się pociągają pod to środowisko i biorą udział w paradach?

Ja jestem na tak, fajnie by było, gdyby ci ludzie w końcu mogli się przyznać, że mają problem i uzyskać pomoc psychologiczną.

Ale środowisko LGBTQ+ jako większość (ja jestem czescią środowiska i jestem na tak) nie jest zbyt zadowolone. Ich też trochę rozumiem, i tak jest ciężko z akceptacją ich, a jeszcze do tego pedofile.
Jest różnica między orientacją seksualną, a parafilią. Pomoc psychologiczna im się należy.

Edytowane przez matcha
Czas edycji: 2018-07-27 o 13:31
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:24   #17
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
A mnie może się nie podobać afiszowanie wiary w centrum miasta, podczas np. takiego Bożego Ciała

W ogóle o co chodzi z tym afiszowaniem? Co robią homoseksualiści, a czego nie robią heteroseksualiści, że się afiszują?



Zgadzam się w 100%.
Też nie cierpię afiszowania się z wiarą, ale nic na to nie poradzę.

Co do tego afiszowania się mam na myśli np całowanie namiętne w miejscu publicznym. Nie każdy ma ochotę oglądać czyjeś intymne pocałunki. Nie lubię tego tak samo u par hetero.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:27   #18
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Folgia Pokaż wiadomość
Też nie cierpię afiszowania się z wiarą, ale nic na to nie poradzę.

Co do tego afiszowania się mam na myśli np całowanie namiętne w miejscu publicznym. Nie każdy ma ochotę oglądać czyjeś intymne pocałunki. Nie lubię tego tak samo u par hetero.
Ale czemu "afiszowanie się" przypisujesz do homoseksualistów, skoro heteroseksualiści też to robią?
Temat jest o paradach równości, a ty jako "afiszowanie się" homoseksualistów uznajesz namiętne pocałunki z dopiskiem, że heteroseksualiści też to robią. Przecież to nie jest kwestią parad równości.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:29   #19
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o nieaktywnych pedofilach, którzy się pociągają pod to środowisko i biorą udział w paradach?

Ja jestem na tak, fajnie by było, gdyby ci ludzie w końcu mogli się przyznać, że mają problem i uzyskać pomoc psychologiczną.

Ale środowisko LGBTQ+ jako większość (ja jestem czescią środowiska i jestem na tak) nie jest zbyt zadowolone. Ich też trochę rozumiem, i tak jest ciężko z akceptacją ich, a jeszcze do tego pedofile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jestem na tak i będę na tak odnośnie każdej dowolnej parafilii, nieważne jak odjechanej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-27, 13:33   #20
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Jest mi obojętne, kto z kim sypia, jakich gadżetów do tego używa i za kogo/co się przebiera, serio. Byleby obie strony były do tego zgodne. Ale zbiera mi się na wymioty, gdy widzę właśnie takie parady, podczas których uczestnicy prawie bzykają się na platformach, liżą i inne cuda odstawiają (wystarczy wyszukać foty). Widzieliście kiedyś zwykłych hetero, by upubliczniali na takich zgrupowaniach swoją seksualność? Ja nie. Czym innym jest trzymanie się za ręce, czy pocałunki (oczywiście, gdy dookoła nie trzeba wycierać śliny), a czym innym takie manifestowanie. I nie jest to normalne. Czy to homo, hetero, trójkąt, dziesięciokąt, itd. Mam znajomych o różnej orientacji i nikt nie odstawia takich numerów publicznie. Nawet na wesele zaprosiłam długoletnią koleżankę z dziewczyną. Tańczyły razem, przytulały się, ale nie było to nic, co by gorszyło (na początku fotograf nie bardzo wiedział, co robić, ale jak zauważył, że każdy wie, co jest grane, miały normalnie robione zdjęcia "par"). Uważam, że homoseksualiści byliby bardziej szanowani w społeczeństwie, gdyby nie manifestowali nachalnie swojej orientacji. I jak np. rozumiem potrzebę zmiany płci (chirurg, hormony, zmiana danych), tak nie mogę skumać przebieranek (czy to zakładanie bielizny, czy też kiecek), gdy człowiek płci zmieniać nie chce, ale czuje potrzebę pochodzenia z brodą w sukience. To mi nie gra. I spotkałam się jeszcze z takim zjawiskiem, jak zwalanie wszystkiego na dyskryminację ze względu na orientację, czy kolor skóry, ewentualnie wyznanie. Jak kogoś ominął awans, podwyżka, nie dostał pracy, stracił pracę, ma gorsze oceny, cokolwiek, to nie dlatego, że prawdopodobnie (oczywiście, że są wyjątki) może był najsłabszym ogniwem, nie miał kwalifikacji i 100 innych powodów, ale dlatego, że jest homo, czarnym albo Żydem. To jest klasyk po prostu. Kiedyś łaził za mną chłopak, który po prostu nie był w moim typie, to dowiedziałam się, że to przez wyznanie.
PS - sama nie mam w rodzinie samych ludzi "śnieżnobiałych", więc proszę mi nie zarzucać, że mam coś do czarnych.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:34   #21
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Pary hetero na co dzień "afiszują" się ze swoją orientacją, więc czemu pary homo miałyby tego nie robić?
Gdzie? Gdzie masz parady hetero ludzi ubranych w skąpe wdzianka? Gdzie ludzie hetero chodzą w paradach z odsłoniętym tyłkiem po ulicy? Już pominę milczeniem chodzenie topless przez panów jak i panie ubrane w bardzo minimalistyczne bikini?

Środek miasta to nie plaża. I nie zamienia się ono w plażę nawet kiedy jest parada. A plaże naturystyczne też mają swój ściśle wydzielony i oznaczony obszar.

Liżący się panowie ze sobą też mi przeszkadzają. Tak samo jak liżąca się na środku ulicy hetero para.

Jakby co, gdyby jakaś manifestacja hetero wyglądała podobnie, to tak samo by mi to przeszkadzało.
Nie chodzi mi o to, że to homoseksualiści ale o to, że zdaje się, że takie zachowania i tak normalnie podchodzą pod jakiś paragraf i są wykroczeniem.
Zbyt emocjonalny pocałunek czy to homo czy hetero przeszkadza otoczeniu. Chcesz się całować? Proszę, dzielcie się swoją miłością z osobami, które są tym zainteresowane.
Swoim nagim torsem, cyckiem, czy dupą tym bardziej.

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Tylko, że jak powiesz znajomym w pracy "mąż zrobił mi kanapki", "staramy się o dziecko" itd. to wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Podobnie jak kiedy trzymasz swojego faceta za rękę w tramwaju, opierasz mu się na ramieniu, czy wymieniasz jakieś drobne gesty wskazujące na zażyłość i czułość.
No i?
Ktoś u Ciebie w pracy rzuca pomidorem w mężczyznę, który mówi, że mu kanapkę zrobił partner?
Ktoś siłą wyciągał, wyganiał z autobusu osoby opisane przez Ciebie w takiej sytuacji?
Jeśli tak, to zgłaszaj to na policję. Tak jak każdy inny podobny przykład agresji i naruszenia nietykalności. Co ma do tego to, że ktoś jest homo, czy hetero??
Ma być tak, że jak pobiję hetero osobę, to dostanę niższy wyrok niż jak pobiję homoseksualną? No luuudzie. Bez przesady.
Co kogo obchodzi kto jak i komu wkłada?

Poza tym ja osobiście nie wiem i nie chcę wiedzieć czy kolega z biura obok woli wkładać kobiecie czy wkładać mężczyźnie. Czy, że może woli jak jemu wkładają. Niech w pracy skupia się na pracy.
Nie chcę słuchać o jego dzieciach i jaką kupkę dziś zrobiło. Tak samo nie obchodzi mnie kto komu robi kanapki i czy woli z jajkiem czy serem.
Obchodzi mnie to czy w końcu zrobił taska, który na nim wisi od wczoraj. Bo jak nie, to obojętne czy jest homo czy hetero, czy boli go penis, czy dupa, to dostanie ode mnie z☠☠☠kę.

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
A manifestacje są potrzebne, bo nie-hetero wciąż spotykają się ze stygmatyzacją, wyśmiewaniem, przemocą ze względu na orientację i w żaden sposób nie są w Polsce chronieni przez prawo. Nie mają też zagwarantowanych tych samych praw, którymi cieszą się pary hetero, choć teoretycznie obywatele demokratycznego kraju powinni być wobec prawa równi.
Terefere. A właśnie, że są chronieni. Są odpowiednie paragrafy za szkalowanie, mobbing, czy naruszanie nietykalności.
Nie ma dla mnie mowy o tym aby za to czy ktoś woli w dupę czy nie, czy jest czarny, żółty, biały, czerwony, zielony, w ciapki, czy ma HIV, tyfus, rzeżączkę ustanawiać jakieś specjalne prawa.

Zwracasz bardziej uwagę innych, bo manifestujesz swoją odmienność seksualną - spoko. Twój wybór.
Gorzej mają czarnoskórzy, bo się nie wybielą. Jeszcze gorzej rudzi, bo wszyscy wiedzą - fałszywy!
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:39   #22
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Widzieliście kiedyś zwykłych hetero, by upubliczniali na takich zgrupowaniach swoją seksualność? Ja nie.
Karnawał w Rio.
Cytat:
I jak np. rozumiem potrzebę zmiany płci (chirurg, hormony, zmiana danych), tak nie mogę skumać przebieranek (czy to zakładanie bielizny, czy też kiecek), gdy człowiek płci zmieniać nie chce, ale czuje potrzebę pochodzenia z brodą w sukience. To mi nie gra.
Kobiety w spodniach też nie grają?
Cytat:
Jak kogoś ominął awans, podwyżka, nie dostał pracy, stracił pracę, ma gorsze oceny, cokolwiek, to nie dlatego, że prawdopodobnie (oczywiście, że są wyjątki) może był najsłabszym ogniwem, nie miał kwalifikacji i 100 innych powodów, ale dlatego, że jest homo, czarnym albo Żydem. To jest klasyk po prostu.
Bardzo dziwna opinia jak się to włoży w kontekst historyczny i przypomni sobie o systemowej dyskryminacji ciemnoskórych ludzi, lub jeszcze gorzej - o holokauście. Przyczyny tych zjawisk nie zniknęły ot tak sobie razem ze zmianą prawa.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:41   #23
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
ponieważ w wątku o nagości dyskusja poszła mocno w ten temat, postanowiłam zrobić Wam dobrze i założyć nowy wątek. Mam nadzieję, że skorzystacie z tego miejsca, by wyrazić swoje poglądy na ten temat. Jest zapotrzebowanie- jest odzew
Nie przeszkadzają mi osoby homoseksualne, które okazują sobie uczucia w miejscach publicznych być może dlatego, że jestem osobą akceptującą i tolerującą mniejszości seksualne. Po za tym widząc heteroseksualne pary - to się widzi na ulicach codziennie. Mnie nie przesada. Dlaczego komuś ma przeszkadzać na przykład to, że homoseksualiści się obściskują i publicznie okazują sobie uczucia, a heterosekusaliści - to już kogoś nie brzydzi, nie razi?

Toż to wg mnie zjeżdża lekką hipokryzją.

Chociaż i owszem, są ludzie których razi publiczne okazywanie uczuć zarówno u homoseksualistów jak i heteroseksualistów. Ok, rozumiem jednak nie widzę nic złego w paradach równości. Chcą - niech sobie demonstrują, mają prawo w końcu wolny kraj, można robić co się chce.

Jak komuś to przeszkadza to myślę, niech nie patrzy, nie wychodzi na ulicę gdy jego ulicą przechodzi parada równości chyba, że szuka problemów. Tak też można i tak też ludzie postępują, że szukają problemów tam gdzie ich nie ma.

A już najgorsi są Ci, którzy właśnie robią burdy na takich paradach równości bo chcą pokazać jak bardzo nienawidzą gejów, lesbijek, osób transseksualnych, transwestytów etc.
Odpowiedzią są takie anty parady. Tak bym to nazwała gdzie przeciwnicy wszelkich mniejszości seksualnych pokazują swój sprzeciw przeciwko mniejszościom seksualnym.

Uważam osobiście, że niektórzy ludzie mają wielki kij w dvpie gdy widzą osoby niezależnie jakiej płci, które okazują sobie uczucia. Nie da się w ogóle tego uniknąć bo inaczej człowiek uprawiałby, że tak powiem "pustelniczy tryb życia" i wybrałby wyłącznie życie w samotności bo nie mógłby nigdzie wyjść - tak raziłyby go obrazki, w których ludzie publicznie okazują sobie uczucia.

Nie ma czym się gorszyć, to nie morderstwo w biały dzień tylko okazywanie sobie wzajemnie uczuć. Można nie patrzeć, odwrócić wzrok. Omijać się czasem takie osoby omija jeśli jest się na ulicy. W innych miejscach publicznych po prostu nie trzeba patrzeć w kierunku takich ludzi.

Nie trzeba katować się takimi obrazkami jeśli komuś to przeszkadza.

To samo w kwestii plaży dla nudystów/naturystów. Raczej mocno wątpię, że tam spotka się osobę, która nie paraduje nago po plaży. Więc i takich miejsc osoby nie będące naturystami unikają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:44   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Gdzie? Gdzie masz parady hetero ludzi ubranych w skąpe wdzianka? Gdzie ludzie hetero chodzą w paradach z odsłoniętym tyłkiem po ulicy? Już pominę milczeniem chodzenie topless przez panów jak i panie ubrane w bardzo minimalistyczne bikini?
No właśnie chociażby w tych sytuacjach, które zdecydowałeś się pominąć milczeniem
Cytat:
Nie chodzi mi o to, że to homoseksualiści ale o to, że zdaje się, że takie zachowania i tak normalnie podchodzą pod jakiś paragraf i są wykroczeniem.
Pod jaki paragraf? Akurat ta kwestia jest bardzo mętnie określona w prawie i nie da się jednoznacznie określić co pod nią podchodzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:44   #25
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Uważam że te parady są fajne i ważne. Nie zawsze chodzę, bo nie przepadam za tłumami, ale wspieram.

Nie znoszę argumentu o „grzecznej mniejszości” typu „gdyby środowisko LGBTQ+ zachowywało się lepiej, dalibyśmy im prawa, a oni tak się afiszują i fuj”. Dlaczego mniejszości seksualne muszą udowadniać że są grzeczne i zasługują na te same prawa niż osoby hetero? Dla mnie to chore. Jeśli mam ochotę wysmarować cycki brokatem, całować przypadkowe kobiety i tańczyć na ulicy, to nie umniejsza mojego człowieczeństwa czy obywatelstwa w żadnym stopniu.

Co do „afiszowania”, no, parady jakiegokolwiek rodzaju mają po części na celu zwiększenie widoczności. Jeśli to się komuś nie podoba, to trudno. Może paradę ominąć. Tak samo jak osoby które nie lubią afiszowania się religią mogą ominąć procesję w Boże Ciało

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o nieaktywnych pedofilach, którzy się pociągają pod to środowisko i biorą udział w paradach?

Ja jestem na tak, fajnie by było, gdyby ci ludzie w końcu mogli się przyznać, że mają problem i uzyskać pomoc psychologiczną.
Jestem jak najbardziej za pomocą psychologiczną i leczeniem dla nieaktywnych pedofili, ale jestem przeciwna podpinaniu ich do społeczności LGBTQ. Pedofilia to zaburzenie, patologia, pragnienie wyrządzenia krzywdy dziecku. To się leczy. Pragnę akceptacji odmiennych orientacji, nie pragnę akceptacji pedofilii - wręcz przeciwnie, chciałabym żeby znikła z powierzchni ziemi.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:46   #26
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85110381]Karnawał w Rio.
Kobiety w spodniach też nie grają?
Bardzo dziwna opinia jak się to włoży w kontekst historyczny i przypomni sobie o systemowej dyskryminacji ciemnoskórych ludzi, lub jeszcze gorzej - o holokauście. Przyczyny tych zjawisk nie zniknęły ot tak sobie razem ze zmianą prawa.[/QUOTE]

Spodnie są obecnie normalnym strojem dla kobiet. Tak samo jak adidasy. Ale sukienki, czy szpilki nie są strojem dla facetów. Obecnie. Wiem, że obcasy swego czasu były dla mężczyzn. Już nie przeinaczaj faktów. Ja mówię o obecnych czasach. Wiem, ze czarni byli niewolnikami w Ameryce, o Auschwitz również wiem (nawet z opowieści członków rodziny, którzy mieli przyjemność zaliczyć pobyt. Ci ciemniejsi niestety nic nie powiedzą), więc nie rób już ze mnie takiej ciemnej masy.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:49   #27
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej za pomocą psychologiczną i leczeniem dla nieaktywnych pedofili, ale jestem przeciwna podpinaniu ich do społeczności LGBTQ. Pedofilia to zaburzenie, patologia, pragnienie wyrządzenia krzywdy dziecku. To się leczy. Pragnę akceptacji odmiennych orientacji, nie pragnę akceptacji pedofilii - wręcz przeciwnie, chciałabym żeby znikła z powierzchni ziemi.
Zgadzam się, że to dwie oddzielne sprawy. Jedni mają orientację i nikogo nie krzywdzą. - powinni móc robić, co chcą.

Drudzy mają zaburzenie, nie powinni robić, co chcą.

Ale widzę to w kategorii - "akceptujcie nas, bo jesteśmy ludźmi o innych potrzebach i nikogo nie krzywdzimy" i wtedy to się staje wspólną sprawa, przecież nieaktywni pedofile też nikogo nie krzywdzą.

Idealnie by było, żeby mieli własną paradę, ale bądźmy poważni. Nie w tych czasach, nie w tym świecie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 14:00   #28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Spodnie są obecnie normalnym strojem dla kobiet. Tak samo jak adidasy. Ale sukienki, czy szpilki nie są strojem dla facetów. Obecnie. Wiem, że obcasy swego czasu były dla mężczyzn. Już nie przeinaczaj faktów. Ja mówię o obecnych czasach.
Są normalnym strojem dla kobiet głownie dlatego, że kiedyś było kilka takich, które olały społeczne tabu i wyszły w spodniach ignorując zgorszenie takie, jakie teraz w tobie budzi facet w sukience.
Nie ma żadnego logicznego powodu, dla którego sukienka miałabym być strojem wyłącznie damskim albo faceci mieliby nie gustować w tych strojach i nie odczuwać chęci ich noszenia.
Cytat:
Wiem, ze czarni byli niewolnikami w Ameryce, o Auschwitz również wiem (nawet z opowieści członków rodziny, którzy mieli przyjemność zaliczyć pobyt. Ci ciemniejsi niestety nic nie powiedzą), więc nie rób już ze mnie takiej ciemnej masy.
Skoro to wiesz, to dlaczego myślisz, że obecnie bycie czarnym/Żydem nie ma żadnego wpływu na życie?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 14:02   #29
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85111021]Nie ma żadnego logicznego powodu, dla którego sukienka miałabym być strojem wyłącznie damskim albo faceci mieliby nie gustować w tych strojach i nie odczuwać chęci ich noszenia. [/QUOTE]

Istnieje nawet pewna grupa mężczyzn, dla której jest to wręcz strój służbowy
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 14:12   #30
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nasz stosunek do parad równości i manifestowania orientacji seksualnej

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:35
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-11 10:16:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.