Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 09:14   #2611
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
U mnie jest przeciwnie , "co kraj to obyczaj" - tu czyt. pracodawca:
- przychodzą okólniki nt. konieczności segregacji i ew. weryfikacji Twoich śmieci z pokoju, gdybyś się nie stosował. Trzeba ze swoim kartonem/butelką wyjść, przejść całe piętro i w socjalnym wrzucić do mega kosza.
- w łazienkach i kuchni brak ręczników papierowych, taka decyzja - suszysz sobie w suszarce lub naturalnie.
- kosz w pokoju jest jeden - jak zaczęłam pracować to mię wkurzało, ale już się do wspólnych śmieci, ogryzków itp., przyzwyczaiłam. Także do tego, że trzeba wstać się przejść kilka kroków.
- i w końcu brak nie tylko napoi od pracodawcy ale nawet lodówki. Tym samym nie ma problemu z zepsutym wspólnym mlekiem (Tego to akurat mi brakuje i mogliby brać z innych przykład). Kubki każdy ma swój, brak zmywarki oraz zwyczaju pozostawiania i mycia nie przez siebie a np. sprzątaczkę.
Eko.

Boję się, że komuś kiedyś przyjdzie pomysł picia wody z kranu - na razie woda jest udostępniana. Ostatnio nalałam do kubka z kranu, i eeeeee - sam ŻUR żółty, mętny. Fuj.
Skoro mówisz o pracy w pokojach, to zgaduję, że pracujesz w małej albo państwowej firmie? U mnie jedna kuchnia jest na średnio 200 osób i nierealne jest, żeby każdy trzymał w lodówce własne mleko. Pracujemy na open space, więc nie ma szans, żeby trzymać mleko przy biurku. A nawet jeśli - pracuję w korporacji i według mnie niestety pracodawcy dostosowują warunki pod oczekiwania. To, że będzie darmowa kawa i milion rodzajów herbat czy mleko, dostępne naczynia i zmywarka jest dla ludzi już tak oczywiste jak pensja i zwyczajnie domagają się tego w firmie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:32   #2612
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

O, łoł, nie wyobrażam sobie nie mieć lodówki w pracy. Tak to można jak się nie przynosi jedzenia z domu, tylko właśnie zamawia.
Kawę i herbatę miałam w każdej pracy, a pracowałam i w korpo i w budżetówce i w mniejszych i większych polskich firmach. Jakbym teraz trafiła na miejsce bez, to chyba bym pomyślała, że coś jest tam nie tak z podejściem do pracownika ogólnie, a zaczyna się od kawy
Akurat w pracach trafiłam zawsze na różnych ludzi, takich co byli świadomi, pili np wodę z kranu, chociaż był dystrybutor (to też ja :d), przynosili swoje jedzenie w słoikach, a z drugiej strony takich, którzy trąbili o słomkach, a sami byli od rana do wieczora na cateringu pudełkowym

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:33   #2613
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Też tak mam, że jak kupię jedzenie na wynos to je spożywam w tym, w czym kupione. Do głowy by mi nie przyszło, żeby brudzić pod to specjalne naczynia, ale mam wrażenie, że inni patrzą na mnie jak na neadertalczyka albo kogoś zupełnie bez obycia Raczej mnie to nie obchodzi specjalnie, no ale takie odnoszę wrażenie.

Moja korpo firma bardzo dba o wizerunek firmy przyjaznej środowisku. Ludzie są dziwni, ale odkąd zaczęli kraść mleko i cukier (), zaczęły one być zamykane na klucz i dystrybuowane przez panie sprzątaczki i chyba zjawisko marnotrawienia nieco zmalało
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:57   #2614
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

U nas w pracy jest lodówka z filtrowana woda wiec super sprawa bo nie ma miliona butelek chociaż i każdy używa. To duży plus.
Mleko się nie marnuje, otwarte jest jedno duże na raz ale tez więcej go idzie bo rano do płatków czy owsianki sobie można wlać a później kawa i herbata z mlekiem.

Lodówka jest duża wiec nie ma problemu sobie włożyć lunch czy cos ale to już standard teraz, nie pracuje co prawda w korpo tylko mniejszej firmie ale u nas to nawet piwo w lodowce jest na luźne dni i piątki

Nie ma żadnego automatu do kawy wiec to tez plus, jest po prostu ekspres i każdy z niego używa czy tam herbatę albo rozpuszczalna sobie zrobi.

Recykling jest ale jak widzę co ludzie tam wkładają czasami to mnie trzęsie no bo chyba czytać niektórzy nie umieją :/ na pewno sprzątaczka musi to przebierać na koniec nie raz.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:23   #2615
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

U nas w pracy recykling działa tak, że sortujemy śmieci, a później one są wrzucanie do jednego worka :/

W pracy pije wodę z kranu, ale jak ktoś nie chce, to są dystrybutory z dużymi baniakami 19 litrów lub stacje filtrujące, w których jest też opcja wody gazowane, więc ci, co nie lubią niegazowanej, nie przynoszą sobie w butelkach.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 12:16   #2616
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja teraz w pracy mam przerwę ale jak pracowałam to miałam własny kubek na kawę mimo że większość korzystała z jednorazówek. Ale często pracowało się w innym miejscu z daleka od własnej szafki to wtedy nie zawsze chodziłam z kubkiem, bo nie było takiej możliwości. Ale jak np jestem w jednym miejscu to przy dystrybutorze zostawiałam kubek jednorazowy podpisany. Czasami ktoś wyrzucił. Ale czasami widziałam jak niektórym do napicia się wody wzięło się 2 kubki z dozownika i zamiast ten jeden włożyć to albo pili z dwóch albo wyrzucali.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 16:52   #2617
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
O, łoł, nie wyobrażam sobie nie mieć lodówki w pracy. Tak to można jak się nie przynosi jedzenia z domu, tylko właśnie zamawia.
Kawę i herbatę miałam w każdej pracy, a pracowałam i w korpo i w budżetówce i w mniejszych i większych polskich firmach. Jakbym teraz trafiła na miejsce bez, to chyba bym pomyślała, że coś jest tam nie tak z podejściem do pracownika ogólnie, a zaczyna się od kawy
Akurat w pracach trafiłam zawsze na różnych ludzi, takich co byli świadomi, pili np wodę z kranu, chociaż był dystrybutor (to też ja :d), przynosili swoje jedzenie w słoikach, a z drugiej strony takich, którzy trąbili o słomkach, a sami byli od rana do wieczora na cateringu pudełkowym

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Pozwolę sobie na offtop poza tematem. Co do pierwszego zdania, to wybierasz pracę wg warunków socjalnych? Ja patrzę na pensję, obowiązki i dojazd, a już czy i jakie są warunki socjalne, to sprawa wtórna... Zresztą, czy ktoś się pyta o kawę i lodówkę na rozmowie?
Niestety, pracowałam wszędzie gdzie wymieniłaś poza korpo i różnie bywa. Czasem była lodówka i ekspres, ale częściej nie. Tylko raz w życiu zdarzyło mi się miejsce z kawą i mlekiem. Wszędzie indziej zapewniane były jedynie dla najwyższych rangą czy w celu reprezentacyjnym.
Ale co tu o lodówce, znam skądinąd średnio dużą firmę, i to jest hit, powszechnie znana, pracuje biurowo kilkaset osób, a bez pomieszczeń socjalnych. Po prostu nie ma. Do mycia kubka masz łazienkę i tyle. I co tu mówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 17:04   #2618
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie na offtop poza tematem. Co do pierwszego zdania, to wybierasz pracę wg warunków socjalnych? Ja patrzę na pensję, obowiązki i dojazd, a już czy i jakie są warunki socjalne, to sprawa wtórna... Zresztą, czy ktoś się pyta o kawę i lodówkę na rozmowie?
Niestety, pracowałam wszędzie gdzie wymieniłaś poza korpo i różnie bywa. Czasem była lodówka i ekspres, ale częściej nie. Tylko raz w życiu zdarzyło mi się miejsce z kawą i mlekiem. Wszędzie indziej zapewniane były jedynie dla najwyższych rangą czy w celu reprezentacyjnym.
Ale co tu o lodówce, znam skądinąd średnio dużą firmę, i to jest hit, powszechnie znana, pracuje biurowo kilkaset osób, a bez pomieszczeń socjalnych. Po prostu nie ma. Do mycia kubka masz łazienkę i tyle. I co tu mówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idąc do pracy w korpo nikt nie pyta o kawę i lodówkę, bo uznaje się za standard, że takowe są. Nie spotkałam jeszcze korporacji (a pracowałam w wielu i mam znajomych pracujących w korpo), gdzie nie ma miliona rodzajów herbat i różnego rodzaju kaw zapewnianych przez pracodawcę, do tego zupełną oczywistością jest lodówka i mleko. Ja nigdy nie wpadłam na to, żeby na rozmowie o to pytać, bo to dla mnie jak pytać o to, czy są toalety. Zwyczajnie to zawsze jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:08   #2619
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie na offtop poza tematem. Co do pierwszego zdania, to wybierasz pracę wg warunków socjalnych? Ja patrzę na pensję, obowiązki i dojazd, a już czy i jakie są warunki socjalne, to sprawa wtórna... Zresztą, czy ktoś się pyta o kawę i lodówkę na rozmowie?
Niestety, pracowałam wszędzie gdzie wymieniłaś poza korpo i różnie bywa. Czasem była lodówka i ekspres, ale częściej nie. Tylko raz w życiu zdarzyło mi się miejsce z kawą i mlekiem. Wszędzie indziej zapewniane były jedynie dla najwyższych rangą czy w celu reprezentacyjnym.
Ale co tu o lodówce, znam skądinąd średnio dużą firmę, i to jest hit, powszechnie znana, pracuje biurowo kilkaset osób, a bez pomieszczeń socjalnych. Po prostu nie ma. Do mycia kubka masz łazienkę i tyle. I co tu mówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, że nie wybieram, ale w każdej pracy to był standard.
A przepraszam, w jednej pracy nie było lodówki, ale firma fundowała obiad w restauracji.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2019-10-06 o 17:15
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:40   #2620
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Minimalizm w zyciu

co sądzicie o proszkach do prania frosch? faktycznie takie eko?
https://biobaby.pl/product-pol-743-F...?rec=101801101
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 20:19   #2621
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja dawno temu miałam pracę gdzie nie było lodówki, a nawet wody do picia w okresie upałów letnich. Natomiast własnych butelek przy stanowiskach pracy czepiali się z powodu tego, że sanepid się czepiał. Nie rozumiem najbardziej tego, że sanepid się nie czepiał tego czego nie ma wody na hali. Skąpy szef, tyle powiem, ale to był dla mnie na szczęście okres przejściowy.



Kiedyś pracowałam w jednej prywatnej firmie co była kuchnia, ale niektórzy pracownicy w tym ja, mieli opory przed korzystaniem z niej. Zwłaszcza ci, którzy widzieli jak szefowa i jej dzieci myją gąbką do naczyń miskę dla swojego firmowego kota, albo podaje kotu jedzenie w porcelanowym talerzyku, który potem podaje klientom . Raz widziałam talerzyk, który sobie koleżanka przyniosła i zostawiła w szafce, zostawiony jako miska dla kota. W lodówce wielkości mikrofali leżały głownie ich rzeczy. Od tamtej pory mam opory przed używaniem gąbek których używają inni. Większość zamawiała jedzenie albo przynosiła coś co nie zepsuje się.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 20:23   #2622
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie na offtop poza tematem. Co do pierwszego zdania, to wybierasz pracę wg warunków socjalnych? Ja patrzę na pensję, obowiązki i dojazd, a już czy i jakie są warunki socjalne, to sprawa wtórna... Zresztą, czy ktoś się pyta o kawę i lodówkę na rozmowie?
Niestety, pracowałam wszędzie gdzie wymieniłaś poza korpo i różnie bywa. Czasem była lodówka i ekspres, ale częściej nie. Tylko raz w życiu zdarzyło mi się miejsce z kawą i mlekiem. Wszędzie indziej zapewniane były jedynie dla najwyższych rangą czy w celu reprezentacyjnym.
Ale co tu o lodówce, znam skądinąd średnio dużą firmę, i to jest hit, powszechnie znana, pracuje biurowo kilkaset osób, a bez pomieszczeń socjalnych. Po prostu nie ma. Do mycia kubka masz łazienkę i tyle. I co tu mówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no cóż, pracowałam i tam gdzie nie było nic i tam, gdzie była tylko woda, jak również w miejscu gdzie kawy mogłam pić do woli w zasadzie ja do tego nie przywiązuję wagi, zwracam za to uwagę na dojazd do pracy plus pensja i profity, kawę sobie zawsze mogę kupić
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:20   #2623
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja dawno temu miałam pracę gdzie nie było lodówki, a nawet wody do picia w okresie upałów letnich. Natomiast własnych butelek przy stanowiskach pracy czepiali się z powodu tego, że sanepid się czepiał. Nie rozumiem najbardziej tego, że sanepid się nie czepiał tego czego nie ma wody na hali. Skąpy szef, tyle powiem, ale to był dla mnie na szczęście okres przejściowy.



Kiedyś pracowałam w jednej prywatnej firmie co była kuchnia, ale niektórzy pracownicy w tym ja, mieli opory przed korzystaniem z niej. Zwłaszcza ci, którzy widzieli jak szefowa i jej dzieci myją gąbką do naczyń miskę dla swojego firmowego kota, albo podaje kotu jedzenie w porcelanowym talerzyku, który potem podaje klientom . Raz widziałam talerzyk, który sobie koleżanka przyniosła i zostawiła w szafce, zostawiony jako miska dla kota. W lodówce wielkości mikrofali leżały głownie ich rzeczy. Od tamtej pory mam opory przed używaniem gąbek których używają inni. Większość zamawiała jedzenie albo przynosiła coś co nie zepsuje się.
Jak naczynia były ceramiczne to ja bym się nie przejęła. One przecież nie chłoną żadnych smaków ani bakterii, więc po umyciu nie ma większej różnicy czy jadł z nich człowiek czy kot. Gąbka z płynem też jest raczej w miarę czysta, więcej bakterii rozwija się na niej jak leży mokra np. przez noc. Oczywiście rozumiem że Ciebie może to odrzucać i masz do tego pełne prawo. A co do klientów, wiesz jak mówią czego oczy nie widzą... Na szczęście jak ktoś dobrze umył to takie naczynia są bezpieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 16:14   #2624
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Minimalizm w zyciu

Też nie rozumiem czemu umyty talerz po zwierzu miałby brzydzić bardziej niż po innym człowieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 17:48   #2625
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Mnie sam fakt, że z talerzyka jadł kot to by nie brzydził jak bym sama sobie ten talerzyk umyła. Bardziej mnie brzydził fakt, że dla kota i dla ludzi była używana jedna gąbka. Ja to zawsze jak zmywam z naczyń coś co mi nie pasuje np. olej albo jak czyściłam przypalone garnki mocniejszym środkiem to najpierw dokładnie płuczę a potem myję dodatkowo jak resztę naczyń. Tam były wszędzie szklane ściany i jak widzę to, że ktoś najpierw myje miskę kota a potem talerzyki i kubki, które używają ludzie tą samą gąbką i w tej właśnie kolejności to mówię "nie".

Zresztą wspólnym gąbkom do naczyń w pracy mówię stanowcze "nie", bo jedni używają ich do mycia swoich naczyń a inni do czyszczenia butów. Nie widziałam, ale słyszałam o tym i po prostu nie używam, myję w rękach.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 17:52   #2626
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość

Zresztą wspólnym gąbkom do naczyń w pracy mówię stanowcze "nie", bo jedni używają ich do mycia swoich naczyń a inni do czyszczenia butów. Nie widziałam, ale słyszałam o tym i po prostu nie używam, myję w rękach.
U mnie w pracy jedna kobieta z uporem maniaka myła buty gąbka, nawet jej to nie przeszkadzało że ktoś ją złapał za rękę, dlatego gąbka ok ale tylko w domu
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 18:19   #2627
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

O matko, mycie butów gąbką do naczyń

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 18:57   #2628
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Minimalizm w zyciu

Też to znam, chyba dość popularne bo spotkałam się w kilku miejscach. Gąbka jak już to tylko swoja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 19:50   #2629
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

U mnie w pracy jest tak, że w jednym budynku jest kilkanaście biur i tylko dwie toalety, więc wszyscy zawsze trzymają papier toaletowy czy gąbkę do naczyń w biurze. Od pewnego czasu panie z jednego biura stwierdziły że zostawią swój papier, płyn do naczyń i gąbkę w toalecie. Prawie codziennie widzę jak ich papier i gąbka turlają się po podłodze, a one je po prostu podnoszą i dalej używają. Już wiele razy widziałam jak pani sprzątająca myje ich gąbką umywalkę do której chwilę wcześniej wylała wodę po myciu podłóg w całym budynku i wypłukała w niej szmatę którą dopiero co umyła kibel z którego codziennie korzysta jakieś 30 osób. Także zgadzam się w 100%, gąbka tylko własna i schowana pod kluczem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 20:06   #2630
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ja slyszalam (ale nigdy nie testowalam), ze mozna skierowac cieple powietrze suszarki na naklejke, to rozpusci klej i powinno latwiej schodzic. Ale nie recze za ten patent
Działa, potwierdzam
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 07:45   #2631
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

może ten klej to wikol, albo podobny


miałam takie słoiki
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-03, 22:58   #2632
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Skończyłam ostatni żel pod prysznic jaki miałam w domu w zapasach i przestawiam się na mydło w kostce
Dla mnie to duży sukces bo potrafiłam kupować ich wiele na zapas bez sensu


Sent from my iPad using Tapatalk
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 00:22   #2633
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Minimalizm w zyciu

A co do mydła: możecie polecić takie, które nie wysusza? Lepsze mydło czy może syndet?
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 04:42   #2634
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja pod prysznicem zaczęłam używać mydła. Mam boskie, imbir i cynamon z Bydgoskiej Wytwórni. Polecam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 06:16   #2635
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;87301163]A co do mydła: możecie polecić takie, które nie wysusza? Lepsze mydło czy może syndet?[/QUOTE]Ja używam syndetu, a konkretnie kostki Dove. Niestety Isanę chyba wycofali z Rosmanna, bo nie mogę jej dostać od kilku miesięcy. Dove kupuję w Biedrze, jest taniutka.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 09:12   #2636
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja póki co też wykańczam Dove, ale nie kupię już więcej syndetu. Przy umywalce jednej mam jakieś zwykle mydło Palmolive z zapasów, w drugiej łazience naturalne z borowiną z Miodowej Mydlarni. Spoko, ale brudzi, bo jest ciemno brązowe. W kolejce do ciała czeka Hagi ze złotem i szukam czegoś do mycia twarzy rano, z problemami skórnymi, możecie coś polecić?

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Ja póki co też wykańczam Dove, ale nie kupię już więcej syndetu. Przy umywalce jednej mam jakieś zwykle mydło Palmolive z zapasów, w drugiej łazience naturalne z borowiną z Miodowej Mydlarni. Spoko, ale brudzi, bo jest ciemno brązowe. W kolejce do ciała czeka Hagi ze złotem i szukam czegoś do mycia twarzy rano, z problemami skórnymi, możecie coś polecić?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 09:13   #2637
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;87301163]A co do mydła: możecie polecić takie, które nie wysusza? Lepsze mydło czy może syndet?[/QUOTE]

W moim przypadku zdecydowanie syndet. Szkoda że w Polsce wycofali kostkę Isany, niemiecki Rossmann ma ją cały czas w ofercie.
Będąc w Polsce kupiłam szampon w kostce Biovax, sądząc po składzie jest to syndet i ma mieć przyjazne włosom pH (nieokreślone przez producenta). Jeszcze nie testowałam. Kupiłam też sporo hydrolatów w szkle, u mnie nie są w ogóle popularne na rynku kosmetycznym.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-11-04 o 09:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 09:14   #2638
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87301109]Skończyłam ostatni żel pod prysznic jaki miałam w domu w zapasach i przestawiam się na mydło w kostce
Dla mnie to duży sukces bo potrafiłam kupować ich wiele na zapas bez sensu


Sent from my iPad using Tapatalk[/QUOTE]


Ja kiedyś próbowałam się przestawić, bo też mam zapas, a jeszcze moja mama chciała mi ostatnio dowieźć. Skóra wydawała mi się po nich bardziej odświeżona niż po jakimkolwiek żelu. W lecie było fajnie ale już na jesień skóra zaczęła się wysuszać i przestała po zmianie z powrotem na żel. W dodatku mimo płukania wanny zbierał się na niej osad. Wannę musiałam szorować codziennie. Nie mówię, że to źle, ale męczące. Teraz używam tych kostek mydła do zapierania mocniejszych plam albo czyszczenia butów. Mam tego sporo.



Chociaż ostatecznym plusem jest to, że 3 lata temu przestawiłam siebie na mydło w płynie biały jeleń. Położna wtedy zaleciła po porodzie żeby się w tym myć i tak nam zostało. Kąpię się w nim i myję ręce i siebie i dzieci i mamy na cała trójkę jeden dozownik uzupełniany raz na jakiś czas. Skóra nie wysusza mi się od tamtego czasu, nie robię zapasów kilku różnych żelów, oliwek, płynów do kąpieli itp. Mój mąż ma więcej kosmetyków w łazience niż ja razem z dziećmi. W dodatku jeden litr kosztuje jakieś 10 zł czyli niewiele w porównaniu z żelami które by mi odpowiadały i dużo mniej od jakichkolwiek dziecięcych specyfików do kąpieli. Nie sprawdzałam na ile starcza ale na długo. Ale ta oszczędność miejsca to nawet większy plus.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 09:21   #2639
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Minimalizm w zyciu

A ja lubię mydełka mam spory zapas.


Ja tez bym bardzo chciała miec duzo rzeczy w szklanych opakowaniach. Bo kupujemy kosmetyki naturalne które sa eko i dbają o środowisko a sprzedaja w plastiku...

Uwazam, ze Pl jest o wiele do przodu w tej dziedzinie niz Anglia czy nawet Niemcy.

Z tego co ja zauważyłam to wiele firm ma szklane opakowania w Pl a w uk graniczy z cudem aby cos takiego znaleźć
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 09:27   #2640
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87301770]A ja lubię mydełka mam spory zapas.


Ja tez bym bardzo chciała miec duzo rzeczy w szklanych opakowaniach. Bo kupujemy kosmetyki naturalne które sa eko i dbają o środowisko a sprzedaja w plastiku...

Uwazam, ze Pl jest o wiele do przodu w tej dziedzinie niz Anglia czy nawet Niemcy.

Z tego co ja zauważyłam to wiele firm ma szklane opakowania w Pl a w uk graniczy z cudem aby cos takiego znaleźć [/QUOTE]

Oj zdecydowanie tak. Niemiecki rynek kosmetyczny jest bardzo konserwatywny i bardzo powoli się zmienia, te trendy które w Polsce się pojawiają (jak szklane opakowania) tutaj przychodzą z 2-letnim opóźnieniem. Z takich powszechnie dostępnych firm znam tylko jedną markę produkującą w szkle (Primavera), ale ich formuły są przestarzałe, bazują na alkoholu i olejach, więc mnie w ogóle nie interesują, tylko olejki eteryczne od nich kupuję.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.