Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-19, 20:23   #871
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w sumie ciekawe co z takim zrobić... niby podstaw do zatrzymania nie ma, a wiadomo że coś jest nie tak

Coś mi świta, że nie można prowadzić samochodu nago.
Ale to raczej pod mandat podchodzi, nie pod zatrzymanie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 20:26   #872
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ale wiecie, że to fejk?
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 21:03   #873
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ale rzucilabys tym "paskiem" w rozmowie z kims tak znienacka? Np. gadasz o obiedzie, zakupach, czy ostatniej imprezie a potem nagle stwierdzasz "nie dostalam paska"? Bo wydaje mi sie, ze takie stwierdzenia padaja w rozmowie krazacej wokol pracy i pensji, wiec ciezko by bylo wtedy nie zalapac o jaki pasek chodzi.
No to jak z zamkiem.

Przecież są dwa znaczenia A jakoś żyjemy i dajemy radę.

Jak mechanik mówi "pasek poszedł" to raczej też wiadomo o co chodzi.

Kontekst, kontekst, kontekst.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ale po co? Przeciez istnieja polskie odpowiedniki, a 'iwent'/'event' moze byc dla niektorych niezrozumiale. Naprawde nie rozumiem. Slyszalam tez 'happening', pomijajac, ze to brzmi durnie wplecione w polskie zdanie, to nie jestem w stanie zrozumiec po co
Wiesz, taka "impreza" polska jak i ten "event".

Tyle że z włoskiego pożyczyliśmy w XVII wieku, a z angielskiego teraz.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 21:24   #874
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87184940]W organizacji wydarzeń chodzi o to, żeby nazwa była krótka i zapadła w pamięć. Więc na pewno eko-happening wygląda lepiej niż eko-wydarzenie z udziałem publiczności [/QUOTE]

Dla mnie drugie brzmi duzo lepiej

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale happening się różni przecież pod wieloma względami.
No to wlasnie pytam czym sie dokladnie rozni od 'wydarzenia z udzialem publicznosci'

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wiesz, taka "impreza" polska jak i ten "event".

Tyle że z włoskiego pożyczyliśmy w XVII wieku, a z angielskiego teraz.
Ja nie mam nic przeciwko zapozyczeniom, po prostu w tym wypadku moim zdaniem nie ma potrzeby zastepowac polskich slow ich odpowiednikami. Co innego kiedy termin najpierw pojawia sie w jezyku obcym, ale tutaj tak nie jest, przynajmniej ja do tej pory nie widze znaczacej roznicy miedzy tym eventem
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 21:41   #875
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja chyba dotąd nigdy nie widziałam, żeby ktoś o swoim wydarzeniu mówił per wydarzenie. Owszem, w jakiejś relacji późniejszej słowo wydarzenie bywało synonimem słów takich jak konferencja, festyn czy impreza, ale nigdy nie występowało jako nazwa sama w sobie. Event z kolei się pojawia w tej roli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 01:24   #876
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87185590]Ja chyba dotąd nigdy nie widziałam, żeby ktoś o swoim wydarzeniu mówił per wydarzenie. Owszem, w jakiejś relacji późniejszej słowo wydarzenie bywało synonimem słów takich jak konferencja, festyn czy impreza, ale nigdy nie występowało jako nazwa sama w sobie. Event z kolei się pojawia w tej roli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja tez nie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 06:58   #877
Lukrovana
Raczkowanie
 
Avatar Lukrovana
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
No to wytlumacz mi te roznice. Happening to wydarzenie z udzialem publicznosci, a event? Wydarzenie, zjawisko, impreza. Czy te tlumaczenia kompletnie gubia sens angielskich pierwowzorow? Pytam, ja na kazda impreze czy wydarzenie mowie tak samo, dla mnie to dosc szerokie pojecie, natomiast nie znam sie na temacie i zwyczajnie pytam

Byc moze po prostu spotkalam sie z nieprawidlowym uzyciem tego przez kogos kiedy byla to zwykla impreza, chetnie sie w sumie dowiem
Wydarzeniem moze byc tak samo koncert, jak i katastrofa na drodze. Happening kojarzy mi sie bardziej ze zorganizowaną akcją mającą wystosowac do odbiorców jakis bardzo konkretny przekaz, np. polityczny czy spoleczny.
Lukrovana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 07:18   #878
falniemafal
Raczkowanie
 
Avatar falniemafal
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 66
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Happening kojarzy mi się albo społecznie albo artystycznie, dla mnie nie ma nic wspólnego ani z imprezą ani eventem. Nie spotkałam się, żeby ktokolwiek mówił, że idzie na wydarzenie albo był na wydarzeniu- jak dla mnie to słowo bardziej z języka pisanego. Nie wiem po co sobie utrudniać życie i używać słowa tak ogólnego, jak są bardziej dokładne tylko z tego przeklętego języka angielskiego Dla mnie i moich znajomych event jest przydatny, bo od razu wiadomo o co chodzi. Nie znaczy to, że powiem tak do jakiejś babci, bo można się domyśleć, że może nie zrozumieć
falniemafal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 15:05   #879
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Lukrovana Pokaż wiadomość
Wydarzeniem moze byc tak samo koncert, jak i katastrofa na drodze. Happening kojarzy mi sie bardziej ze zorganizowaną akcją mającą wystosowac do odbiorców jakis bardzo konkretny przekaz, np. polityczny czy spoleczny.
No, tak, ale od tego jest kontekst. 'Wydarzenia' sa na fb, ja sama czesto mowie inaczej np. 'impreza', 'koncert', ale moim zdaniem to slowo funkcjonuje w uzyciu
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 08:23   #880
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwi mnie to, w jaką stronę idzie gdzieniegdzie ten ruch "body positive". Dla mnie założeniem miało być to, że jeśli ktoś ma coś, czego w sobie nie może zmienić (krzywy nos, krzywe nogi, bielactwo, cienkie włosy, rozstępy, różnego rodzaju choroby wpływające na wygląd) to powinien postarać się to zaakceptować i dzięki temu ruchowi znaleźć innych, którzy cierpią na to samo. Tymczasem obecnie mam wrażenie, że to poszło w kierunku "nie maluję się, kocham siebie, a Ty jak nakładasz tusz na rzęsy to znaczy, że nie akceptujesz siebie i swojego ciała".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 08:43   #881
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, w jaką stronę idzie gdzieniegdzie ten ruch "body positive". Dla mnie założeniem miało być to, że jeśli ktoś ma coś, czego w sobie nie może zmienić (krzywy nos, krzywe nogi, bielactwo, cienkie włosy, rozstępy, różnego rodzaju choroby wpływające na wygląd) to powinien postarać się to zaakceptować i dzięki temu ruchowi znaleźć innych, którzy cierpią na to samo. Tymczasem obecnie mam wrażenie, że to poszło w kierunku "nie maluję się, kocham siebie, a Ty jak nakładasz tusz na rzęsy to znaczy, że nie akceptujesz siebie i swojego ciała".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z takimi ruchami już niestety tak jest, że idea często szczytna, ale robi się z tego jakieś ekstremum. Tak samo jest z osobami otyłymi. Mówienie im, że są grube i brzydkie nijak nie pomoże i mają prawo się czuć dobrze z tym, jak wyglądają. Ale pisanie takiej osobie, że jest piękna i żeby się nie zmieniała jest zwyczajnie szkodliwe. Czasem lepiej przemilczeć, bo można komuś zaszkodzić.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Edytowane przez Higurashi
Czas edycji: 2019-09-21 o 08:44
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 09:06   #882
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Nie wiem, czy już o tym ktoś wspominał, ale dziwi mnie bardzo szum wokół kampanii "nie świruj, idź na wybory".
W jednym w komentarzy na FB ktoś dobrze zauważył, że słowo "idź" też obraża osoby na wózkach inwalidzkich albo leżących
Takie robienie zadymy bezsensu
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 10:20   #883
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy już o tym ktoś wspominał, ale dziwi mnie bardzo szum wokół kampanii "nie świruj, idź na wybory".
W jednym w komentarzy na FB ktoś dobrze zauważył, że słowo "idź" też obraża osoby na wózkach inwalidzkich albo leżących
Takie robienie zadymy bezsensu
Zgadzam się.

I ten problem ze "świruj".

Przecież tak się czasem mówi, już bez przesady, że to obraża chorych psychicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 10:28   #884
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Z takimi ruchami już niestety tak jest, że idea często szczytna, ale robi się z tego jakieś ekstremum. Tak samo jest z osobami otyłymi. Mówienie im, że są grube i brzydkie nijak nie pomoże i mają prawo się czuć dobrze z tym, jak wyglądają. Ale pisanie takiej osobie, że jest piękna i żeby się nie zmieniała jest zwyczajnie szkodliwe. Czasem lepiej przemilczeć, bo można komuś zaszkodzić.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
ja mam wrażenie, że ten ruch to się teraz głównie teraz na osobach otyłych skoncentrował. nie takich co mają te 5 czy 10 kg 'za dużo', ale tych z wielką, niezdrową otyłością, którym się wmawia, że wszystko jest ok.
i znowu niestety z ruchu z fajnymi założeniami robi się trochę syf..
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 10:41   #885
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja mam wrażenie, że ten ruch to się teraz głównie teraz na osobach otyłych skoncentrował. nie takich co mają te 5 czy 10 kg 'za dużo', ale tych z wielką, niezdrową otyłością, którym się wmawia, że wszystko jest ok.

i znowu niestety z ruchu z fajnymi założeniami robi się trochę syf..
Zgadza się. Bo gnojenie takich osób nijak im nie pomoże, ale wmawianie, że wszystko jest ok, również nie.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 10:44   #886
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja mam wrażenie, że ten ruch to się teraz głównie teraz na osobach otyłych skoncentrował. nie takich co mają te 5 czy 10 kg 'za dużo', ale tych z wielką, niezdrową otyłością, którym się wmawia, że wszystko jest ok.
i znowu niestety z ruchu z fajnymi założeniami robi się trochę syf..


Leci nawet hejt na te, co schudły.

Sama taki dostałam. Bo wypowiedziałam się kiedyś, że to trudne, ale jak polubiłam siebie to zrozumiałam, że muszę być dla siebie milsza i zrzucić niezdrowe kilogramy.

Ale mnie zjechała, że widocznie się nigdy nie kochałam, fatphobia i w ogóle.

No banda debili opanowała ten ruch.

A w drugą stronę też - Adidas czy Nike (nie pamiętam) wypuściło serię ubrań Plus-size.

I oczywiście banda anty-body-positive typów zaczęła mieć problem, bo ci grubi to już są wszędzie. (Jeśli zapytacie mnie to akurat siłownia to jedno z najodpowiedniejszych miejsc dla ludzi z niezdrową nadwagą, ale co tam.)

Po prostu wszystko mi opada jak widzę obie strony konfliktu. Ale to samo jest z rasizmem, seksizmem, feminizmem, transami i wszystkim innym.

Najgłośniej za i przeciw krzyczą straszne debile. No zęby bolą od słuchania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 10:47   #887
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Leci nawet hejt na te, co schudły.

Sama taki dostałam. Bo wypowiedziałam się kiedyś, że to trudne, ale jak polubiłam siebie to zrozumiałam, że muszę być dla siebie milsza i zrzucić niezdrowe kilogramy.

Ale mnie zjechała, że widocznie się nigdy nie kochałam, fatphobia i w ogóle.

No banda debili opanowała ten ruch.

A w drugą stronę też - Adidas czy Nike (nie pamiętam) wypuściło serię ubrań Plus-size.

I oczywiście banda anty-body-positive typów zaczęła mieć problem, bo ci grubi to już są wszędzie. (Jeśli zapytacie mnie to akurat siłownia to jedno z najodpowiedniejszych miejsc dla ludzi z niezdrową nadwagą, ale co tam.)

Po prostu wszystko mi opada jak widzę obie strony konfliktu. Ale to samo jest z rasizmem, seksizmem, feminizmem, transami i wszystkim innym.

Najgłośniej za i przeciw krzyczą straszne debile. No zęby bolą od słuchania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A propos tych ubrań plus size to totalnie rozłożyło mnie na łopatki, bo huru duru, sklepy sportowe promują nadwagę. A takiego wała, za przeproszeniem, bo to odzież SPORTOWA. I może taka osoba z nadwagą idąc na siłownię poczuje się lepiej mając na sobie fajny, wygodny strój, a nie za duży worek pokutny.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 10:53   #888
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
A propos tych ubrań plus size to totalnie rozłożyło mnie na łopatki, bo huru duru, sklepy sportowe promują nadwagę. A takiego wała, za przeproszeniem, bo to odzież SPORTOWA. I może taka osoba z nadwagą idąc na siłownię poczuje się lepiej mając na sobie fajny, wygodny strój, a nie za duży worek pokutny.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Oczywiście, że tak!

Sama pamiętam, kupowanie odzieży sportowej i wyglądanie fajnie do ćwiczeń dodawało mi motywacji.

Strasznie się ucieszyłam, kiedy wprowadzili tę serię, bo ja się jeszcze umieściłam w XL-ki (i to były bardzo dobre czasy, bo kupowałam ubrania sportowe za bezcen, w przecenach, bo im te większe rozmiary gorzej schodzą), ale są osoby, które są jeszcze grubsze i może jak kupią sobie jakiś fajne legginsy i sportową koszulkę skrojoną specjalnie pod ich budowę, to może też polubią ćwiczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 11:25   #889
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja mam wrażenie, że ten ruch to się teraz głównie teraz na osobach otyłych skoncentrował. nie takich co mają te 5 czy 10 kg 'za dużo', ale tych z wielką, niezdrową otyłością, którym się wmawia, że wszystko jest ok.
i znowu niestety z ruchu z fajnymi założeniami robi się trochę syf..
Plus pokazywanie obrzydliwych zdjęć poplamionych od okresu majtek i palców. Rzygać mi się chce od tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 12:42   #890
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Wszędzie trąbią żeby nie używać telefonu podczas jazdy a co chwila ktoś wstawia na insta czy gdzieś jak jedzie samochodem z dużą prędkością. Dziś jedna miała jeszcze kawę w ręku. Dla mnie to masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 12:45   #891
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Wszędzie trąbią żeby nie używać telefonu podczas jazdy a co chwila ktoś wstawia na insta czy gdzieś jak jedzie samochodem z dużą prędkością. Dziś jedna miała jeszcze kawę w ręku. Dla mnie to masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie tez, jesli ktos chce narazac wlasne bezpieczenstwo, to nic mi do tego, ale na drodze naraza sie tez innych uczestnikow ruchu, no szlag mnie trafia jak widze takie przyklady totalnego braku mozgu i empatii
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 12:56   #892
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, w jaką stronę idzie gdzieniegdzie ten ruch "body positive". Dla mnie założeniem miało być to, że jeśli ktoś ma coś, czego w sobie nie może zmienić (krzywy nos, krzywe nogi, bielactwo, cienkie włosy, rozstępy, różnego rodzaju choroby wpływające na wygląd) to powinien postarać się to zaakceptować i dzięki temu ruchowi znaleźć innych, którzy cierpią na to samo. Tymczasem obecnie mam wrażenie, że to poszło w kierunku "nie maluję się, kocham siebie, a Ty jak nakładasz tusz na rzęsy to znaczy, że nie akceptujesz siebie i swojego ciała".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Plus wmawianie mi, że jak się depiluje, albo nakładam lakier na paznokcie, to oznaka manipulacji mną ze strony firm produkujących kosmetyki.



"Bo kiedyś to się nie depilowali i nie malowali i żyli, a teraz ci każdy wmawia, że musisz to robić".

Pffff.

Największym "śmiesznym" profilem na insta jest ciałpozytyw.

Kiedyś spoko, teraz jakiś żenujące akcje w stylu wiecznego pokazywania owłosionych nog i pach w imię wyzwolenia spod maszynki, albo co gorsza okrwawionych majtek. WTF.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 13:30   #893
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja rozumiem, że ktoś się nie goli i jak wrzuca swoje zdjęcia na których jest nieogolony to widać włosy. Dziwi mnie wrzucanie zdjęć samego owłosienia, tzn owłosionej pachy. Albo włosów wychodzących spod majtek.
Krwi miesiączkowej nawet nie skomentuje, serio, czekam na zdjęcia obsranych gaci.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 13:57   #894
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że ktoś się nie goli i jak wrzuca swoje zdjęcia na których jest nieogolony to widać włosy. Dziwi mnie wrzucanie zdjęć samego owłosienia, tzn owłosionej pachy. Albo włosów wychodzących spod majtek.
Krwi miesiączkowej nawet nie skomentuje, serio, czekam na zdjęcia obsranych gaci.
No, skoro te laski chca pokazac, ze to dla nich normalne, to wstawiaja zdjecia, ktore to pokazuja raczej jasno. Na zasadzie 'patrz, mam owlosiona pache i sie nie wstydze', a nie gdzies tam przy okazji, ze jak ktos sie przypatrzy to zobaczy wloski.

Jesli chodzi o publikowanie krwi, mnie to nie brzydzi. Osobiscie nie sledze takich profili, bo mnie nie interesuja. Ale przejrzalam sobie ten profil i to zdj okrwawionego palca bylo tam umieszczone w kontekscie takim, ze 'masturbacja i chec na seks podczas okresu sa spoko jezeli chcesz'. Nwm, mam wrazenie, ze to moze byc dla kogos wyzwalajace, jest to jakims tabu. Dla mnie temat w sumie obojetny, ale akurat w tych kwestiach (publikowania zdj owlosionej pachy czy tego palca) - moim zdaniem nie jest to szkodliwe. Ale juz te teksty o hejtowaniu kobiet, ktore schudly czy sie gola - no to wiadomo.

Tez to oburzenie jak wypuszczono ubrania sportowe dla osob plus size mnie rozsmieszylo. Jakby grube osoby nie istnialy i nie byly potencjalnymi klientkami Nike'a czy Adidasa XD Jakis kosmos, najlepiej niech grube osoby odprawiaja marsz pokutny na rynku, zamiast kupowac sobie ubrania i cwiczyc

Na insta tez sledze takiego kolesia i on co chwile wrzuca wlasnie na stories jak prowadzi samochod i nagrywa swoja twarz jak spiewa jakas piosenke i patrzy sie prosto w kamere i potem ujecie na tytul na wyswietlaczu w samochodzie. A pedzi przy tym autostrada XD A naprawde czesto to wstawia, facet mlody, 21 lat
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 14:06   #895
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

No właśnie gdyby te włosy to było coś normalnego to moim zdaniem pojawialyby się tam przypadkiem. Ludzie którzy gola pachy raczej nie wystawiają zdjęć swoich pach tak po prostu. Pachy pojawiają się przypadkiem, przy okazji.
Wiem że chodziło o masturbacje ale wyobraźmy sobie teraz że ktoś wstawia zdjęcie palca brudnego z kupy i zacznie pisać że przy seksie analnym zdarza się pobrudzic. W sensie ludzie to wiedzą. Odchody i krew miesiaczkowa jest dla większości ludzi obrzydliwa.
Zresztą zdjęć z krwią jest więcej nie tylko to o masturbacji. Już widziałam foty pełnych kubeczkow menstruacyjnych ma przykład. Plan na pościeli. Zakrwawionych majtek. Litości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 14:09   #896
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

To co mnie zdziwiło to malowanie krwią menstruacyjną :/ ja piernicze każdy inteligentny człowiek wie, że kobieta ma okres, sika, robi kupę i pierdzi - no ale po co robić z tego temat? Dla mnie niesmaczne i niepotrzebne. Tak samo zdjęcia okrwawionej bielizny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 14:52   #897
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

weszłam na ten insta ciałopozytyw i na widok niektórych zdjęć mam wielkie WTF.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 16:32   #898
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
weszłam na ten insta ciałopozytyw i na widok niektórych zdjęć mam wielkie WTF.
Ja też, dlatego już dawno temu przestałam obserwować ten profil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 16:37   #899
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zresztą zdjęć z krwią jest więcej nie tylko to o masturbacji. Już widziałam foty pełnych kubeczkow menstruacyjnych ma przykład. Plan na pościeli. Zakrwawionych majtek. Litości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gdzie te zdjęcia znalazłaś? Nie widziałam jeszcze takich fotek.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 17:42   #900
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy już o tym ktoś wspominał, ale dziwi mnie bardzo szum wokół kampanii "nie świruj, idź na wybory".
W jednym w komentarzy na FB ktoś dobrze zauważył, że słowo "idź" też obraża osoby na wózkach inwalidzkich albo leżących
Takie robienie zadymy bezsensu
Zgadzam się w 100% Padłam, jak usłyszałam, że to dyskryminacja. Taka chora poprawność polityczna, jak zwykle idąca w kierunku absurdu.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.