trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-25, 14:27   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

trądzik


Mam kłopot z trądzikiem!!Stosuje obecnie tonik nivea ale on pomaga w pewnym tylko stopniu!!zastanawia mnie co mam zrobic aby moc wyjsc z domu bez poczucia ze jestem brzydka!!Mam modelowa figure a twarz!!pomocy
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 14:35   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

Musisz skorzystać z opcji [szukaj]. Wpisz np. trądzik i znajdziesz ogromną ilość starszych postów na ten temat. Jest co czytać, sprawdzałam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 14:47   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

No cóż, śmietnik trzeba najpierw posprzątać! (tak mówi znajomy dermatolog).
Czyszczenie u kosmetyczki (dobrej!), a potem odpowiednie kosmetyki i odżywianie.
Ja wyleczyłam się serią Anti-sebum Dermiki, ale podkreślam, że trwało to 4 miesiące.
Może warto byz zrobić badania bakteriologiczne, co Ty tak właściwie w tych wypryskach masz? A wtedy leczenie jest już całkiem proste...
Jeżeli nie ma przeciwwskazań stosuj niektóre tabletki o działaniu antykoncepcyjnym, np. Diane 35 - ale tylko po konsultacji z lekarzem!!! Samowolka wykluczona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 16:47   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

Ja mam ten sam problem. Jako antybiotyk stosuję Zineryt a na normalizację pracy gruczołów łojowych-Isotrex. Kurację tą stosuję już od 2 miesięcy i zauważyłam zdecydowaną poprawę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 18:10   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

Mam tłusta cere ze skłonnoscia do tradziku uzywam kosmetykow la roche posay i avene moja cera wyglada swietnie wygładziła sie jest prawidłowo nawilzona i gładka uzywam delikatnego mydełka do mycia skory surgas physiologique,raz na kilka dni myje buzie przeciwtradzikowym zelem efaclar na noc krem efaclar k do pielegnacji skory w ciagu dnia uzywam toniku avene do skory tłustej oraz bardzo lekkiego kremu nawilzajacego rowniez avene bez leczenia farmakologicznego mam naprawde ładna cere
rozi napisał(a):
> Mam kłopot z trądzikiem!!Stosuje obecnie tonik nivea ale on pomaga w pewnym tylko stopniu!!zastanawia mnie co mam zrobic aby moc wyjsc z domu bez poczucia ze jestem brzydka!!Mam modelowa figure a twarz!!pomocy
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 18:54   #6
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: trądzik

Z poważnymi zmianami skórnymi najlepiej pójść do dobrego dermatologa - kosmetologa (są takie specjalizacje). Może on przepisać kremy - antybiotyki (na receptę - bardzo silne działanie) albo jak już tutaj wspomniano - hormony. Plus zabiegi u kosmetyczki - i to nie tylko czyszczenie.
Poza tym trądzik może być wywołany nieodpowiednim zestawem kosmetyków kolorowych, a nawet kremów (ja po takich sensacjach przerzuciłam się na kosmetyki dystrybuowane przez apteki).
Ogólnie trądzik da się wyleczyć, tylko to niestety trochę kosztuje.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 21:42   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trądzik

W kosmetycznym ABC oraz na forum znajdziesz mnóstwo rad dot. trądziku młodzieńczego.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-26, 15:35   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

a mnie akurat pomogło solarium, cera wygładziła się i nie dość, że opalona, to jeszcze bez pryszczy, jest pewnie wielu przeciwników, ale cóż, mnie pomogło!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 16:13   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

Oj mi po solarium pogarsza sie cera jest wysuszona mam wrazenie ze jest bardziej zanieczyszczona dlatego nie opalam buzki dbam o cere mimo ze jestem bardzo młoda juz teraz zapobiegam wysuszeniu skory co moze doprowadzic do powstawania zmarszczek,pije duzo wody łykam witaminki nawilzam cere od zewnatrz
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-27, 22:08   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik


Magda napisał(a):
> Ja mam ten sam problem. Jako antybiotyk stosuję Zineryt a na normalizację pracy gruczołów łojowych-Isotrex. Kurację tą stosuję już od 2 miesięcy i zauważyłam zdecydowaną poprawę.
Magdo, mam pytanie o Isotrex - czy stosuje się go punktowo czy na całe miejsca przetłuszczające się?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 16:01   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

Isotrex stosuję na całą twarz, ale można ją też nanosić punktowo jeżeli zmian trądzikowych jest niewiele.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-31, 22:24   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

Jest wiele rad, wiele specyfików a każdy musi zostać dobrany indywidualnie. Ale podstawą jest nie dotykanie palcami twarzy. Niby nic a jednak dużo. Ja teraz już nie mam problemu z trądzikiem jednak mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków. I zawsze kiedy się zapomnę i "jeżdzę łapami" po twarzy coś mi się okropnego pojawia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-01, 08:09   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik

z tymi "łapami" to prawda [img]icons/icon9.gif[/img]
ja też się często zapominam, buuuu
czasem mi się wydaje, że to nałóg, pomijam już fakt jak mój mąż na mnie krzyczy jak zobaczy mnie z łapkami przy buzi, prawie się obraża [img]icons/icon30.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-03, 22:00   #14
gacia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 3
trądzik-pomocy!!!

Niby chodzę do dermatologa, ale na wizytę czekam ponad miesiąc (takie terminy...), a to co mi zapisuje i tak w końcu nie pomaga. Mam dość! Na jedyną naprawdę skuteczną rzecz (Akneroxid) uczuliłam się po przejściu ospy [img]icons/icon9.gif[/img] Czoło mam całe w podskórnych gródkach no i coraz więcej pryszczy, wągrów i zaskórniaków na buzi. Dodatkowo ostatnio pojawiają się też na plecach i dekoldzie. Na kosztowne zabiegi u kosmetyczki, prywatnego dermatologa, czy drogie specyfiki mnie nie stać... Czy jest coś, co mogę stosować na własną rękę i mieć pewność, że mi pomoże? Który z tych kremów jest sprawdzony i naprawdę dobry: Zineryt, Isotrex, Benzacne, Dermaknel, Retin, Acnemycin Plus,a może coś jeszcze innego? Mam już w głowie mały mętlik i coraz mniej cierpliwości do własnego odbicia! A następny termin do dermatologa mam dopiero za 1,5 miesiąca. POMOCY, BŁAGAM!!!!
gacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-03, 22:26   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik-pomocy!!!

uzywam Zineryt i mi pomaga, dbaj tez o nawilzanie i dotlenienie cery, poza tym nie denerwuj sie, klopoty z cera moga byc spowodowane wlasnie tym ze sie nia tak przejmujesz i denerwujesz! pozdrawiam i zycze powodzenia!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-03, 22:27   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik-pomocy!!!

Kiedyś stosowałam Zineryt - była poprawa (a przynajmniej tak twierdzi moja mama) ale strasznie mi wysuszał skórę i bardzo go znielubiłam. Teraz się szykuję do zakupu Effaclaru K ale to dopiero po wakacjach, jak już nie będę tak narażona na słońce. Podobno Benzacne bardzo dobrze działa, tylko trzeba stosować ostrożnie bo może podrażniać i wysuszać. Ale sama nie próbowałam więc głowy nie dam.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-03, 22:37   #17
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: trądzik-pomocy!!!

Skoro chodzisz do dermatologa i to nie pomaga, to diagnozowanie via I-net może być tyle bezsensowne, co groźne. Skoro trądzik jest w postaci zaostrzonej i nie tylko na twarzy, być może pora na oznaczenie poziomu hormonów i wkroczenie z poważniejszą kuracją wewnętrzną. Pamiętaj, że na chorej skórze się nie eksperymentuje. To, co dla kogoś jest dobre, Tobie może zaszkodzić.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-04, 00:40   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik-pomocy!!!

mi zadne specyfiki i diety nie pomogly, tez zalecam zbadanie poziomu hormonow!!!! Mi juz po m-cu pomogly tabletki Diane35 (ale z tym juz do ginokologa), a uwierz wygladalam koszmarnie, powodzenia...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-04, 17:07   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik-pomocy!!!

mnie bardzo pomogły kapsułki z olejkiem z wiesiołka (oeparol) i wyciąg z drożdży dolovit torula w tabletkach...tak ładnej buzi nie miałam nawet po tetracyklinie, a walczę z trądzikiem już od 13 lat (mam 22)...na pewno nie zaszkodzi spróbować (najlepiej jednak poradziwszy się uprzednio lekarza, ja -znana ryzykantka - eksperymentowałam;-) nie jestem pewna, czy to akurat te medykamenty zadziałały, czy też po prostu hormony mi się zaczynają uspokajać i nadchodzi wreszcie upragniony czas pożegnania z plagą - myślę jednak, że jakiś wpływ miały (podobnie jak dbałość o spokój wewnętrzny, ruch na świeżym powietrzu i ochrona przed słońcem - koniecznie! oprócz tego smaruję się Benzacne - słyszałam od wielu osób, że drażni skórę, na mnie zadziałał jak balsam kojący;-)no i na noc używam zasypki Alantan (kiedyś mnie tym kosmetyczka umorusała po czyszczeniu, bo ponoć działa bakteriobójczo, ochronnie i regenerująco)
pół roku temu wstydziłam się z domu wychodzić, wyglądałam wprost fatalnie i tak też się czułam i nie wątpię, że znowu mnie wysypie wkrótce, choć ostatnio zawitała jaskółka zmian i nawet po raz pierwszy newralgiczny czas okołookresowy przetrwałam z zaledwie dwiema powierzchniowymi krostkami...nie warto się poddawać, bo najpiękniejsze chwile życia na zamartwianiu się można strawić
cierpliwości agata (może jednak zdecydujesz się na prywatnego dermatologa? czasami, jak i w moim wypadku, konieczne są wyrzeczenia, ale zdrowie jest przecież najważniejsze)
ściskam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-05, 09:49   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: trądzik-pomocy!!!

Mi pomaga maseczka z proszkowanych alg morskich. Polecam. Można kupić w drogeriach, producentem jest chyba - oj zapomniałam - ale takie w niebieskiej szaszetce - według producenta przeznaczone do kąpieli, ja stosuję jako maseczkę na wodzie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.