który kierunek wybrać? tworzenie perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 19:29   #1
Lesi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1

który kierunek wybrać? tworzenie perfum


Witam wszystkich serdecznie
jestem uczennicą liceum i chcę w przyszłości pracować nad tworzeniem zapachów.
który kierunek studiów mam wybrać? farmakologia, kosmetologia? coś innego?
Lesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 19:35   #2
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: który kierunek wybrać?

Chyba chemia, z jakas specjalizacja chemia kosmetyczna? Pojecia nie mam...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 19:38   #3
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: który kierunek wybrać?

najlepiej to by było urodzic sie z węchem absolutnym i od dziecka mieszkać w grasse....szkołe olac i niuchać i tworzyc
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 19:46   #4
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: który kierunek wybrać?

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
najlepiej to by było urodzic sie z węchem absolutnym i od dziecka mieszkać w grasse....szkołe olac i niuchać i tworzyc
tiaaaa a jeszcze lepiej pochodzic z francuskiej arystokracji, miec nazwisko i kupe kasy, wtedy sobie mozna w wolnym czasie skonczyc podparyska szkole dla nosow, pozniej poderwac starego Guerlaina i dostac dobra posadke
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 01:07   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: który kierunek wybrać?

Tworzyc te zapachy chcesz w Polsce, rozumiem? Czarno to widze, przykro mi Jak juz cos to stawiam na farmację ewentualnie chemię. Osobą, ktora ma ogromną wiedze na temat produkcji perfum, jest profesor Ryszard Glinka wykladający glownie w Łodzi, on jest farmaceutą, z tego co mi wiadomo, napisal wiele ksiazek na temat kosmetyki, sporo stron poswiecil produktom perfumeryjnym, wypozycz sobie/kup, bo warto

Stosunkowo niedawno wydana zostala ksiazka "Sensoryka i podstawy perfumerii", warto sie zaopatrzyc, sporo teorii, wlasciwie czysta chemia, same konkrety. Jest tez kilka pozycji na rynku o historii perfum, nie podam Ci teraz tytulow, bo nie pamietam, a jest zbyt pozno, zeby szukac

Zadne studia nie przygotują Cie do tworzenia zapachow, a na pewno nie w Polsce. Na kosmetologii (przynajmniej u mnie tak bylo), sensoryce poswiecony byl tylko jeden semestr, tylko kilka wykladow, nawet egzaminu nie mielismy...

Masz jeszcze troche czasu, na farmacje nie decyduj sie, tylko i wylacznie planujac prace o jakiej napisalas, to bardzo ciezkie studia, moim zdaniem szkoda czasu i energii. Jezeli zas chcesz wytwarzac kosmetyki pielegnacyjne/kolorowe to chemia ze specjalizacją kosmetyczną lub biotechnologia, no i wspomniana farmacja, na kosmetologii praktycznie jest co innego, wiec szkoda Twojego czasu.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 07:01   #6
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: który kierunek wybrać?

sprawa jest o tyle nieciekawa,ze w Polsce prawie w ogple nie tworzy sie zapachów, nie ma tradycji, a firmy które okazyjnie coś wypuszczają zapraszają zagraniczne nosy- np. ostatnio Currara jest tego przykładem.

Chcąc mysleć o takim zawodzie musiałabyś wyjechać za granicę do jakiejś szkoły, ale sąto szkoły w których o przyjęciu decyduje "egzamin z nosa", tak ze trzeba mieć juz w sobie duzo "wiedzy zapachowej", a pomimo zdania i ukanczenia takiej szkoły niky Ci nie zagwarantuje ze zajmiesz sie tworzeniem zapachow- no chyba ze stworzysz własną markę-ale to wymaga posiadania kasy
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 14:42   #7
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: który kierunek wybrać?

Pogrzeb na stronie UMCS, coś mi świta o kierunku chemia kosmetyków ze specjalizacją perfumiarską połączoną z jakąś jeszcze inną. Ale głowy nie dam, bom stara, i coraz częściej dzwonią, a ja nie wiem w którym kościele
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 19:43   #8
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: który kierunek wybrać?

Cytat:
Napisane przez Anna Antonina Pokaż wiadomość
Pogrzeb na stronie UMCS, coś mi świta o kierunku chemia kosmetyków ze specjalizacją perfumiarską połączoną z jakąś jeszcze inną. Ale głowy nie dam, bom stara, i coraz częściej dzwonią, a ja nie wiem w którym kościele
Chemia kosmetyków na UMCS nie różni się jakoś przesadnie od "zwyczajnej" chemii.

Ja proponuję postawić na bardzo porządne opanowanie angielskiego i francuskiego i udanie się do perfumiarskiej szkoły, np. w rzeczonym Grasse TUTAJ kilka adresów, spróbuj dowiedzieć się o warunki przyjęcia. I powodzenia w ich spełnianiu
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 07:39   #9
kesly1
Zakorzenienie
 
Avatar kesly1
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Man
Wiadomości: 3 053
Dot.: który kierunek wybrać?

Przed chwilą na Tvp1 był wątek o tworzeniu zapachów. Przede wszystkim trzeba urodzić się z praktycznie "bezbłędnym" węchem. Skończyć szkołę o profilu, biologiczno-chemicznym, oraz mieć duszę artysty To są 3 podstawowe zasady
__________________
Everything in life is temporary.
So if things are going good, enjoy it because it won't last forever.
And if things are going bad, don't worry...
It can't last forever either...
kesly1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.