kosmetyki w podróży -bagaż a temperatura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 20:03   #1
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631

kosmetyki w podróży -bagaż a temperatura


Szukałam odpowiedzi an to pytanie ale nie znalazłam - ani na wizażu, ani gdziekolwiek w internecie.
Oczywiście wiemy, że wysokie temperatury szkodzą kosmetykom, nie powinny stać w słońcu ani np. obok grzejnika zimą. Co jednak powinnyśmy zrobić, gdy podróżujemy, a przewozimy spore ilości kosmetyków?
Mieszkam za granicą, gdy jadę do Polski albo gdzieś indziej na wakacje zawsze przywożę tony kosmetyków niedostępnych tam, gdzie mieszkam.
Często są to rzeczy "na zapas", które będę używać dopiero 3-4 miesiące po zakupie. Zależy mi na tym, żeby zachowały świeżość i swoje właściwości.

Załóżmy, że podróżujemy np. autobusem...Torba trafia do bagażnika, a nie chcę wiedzieć, jakie są tam w środku temperatury po kilku godzinach jazdy w słońcu. Wiemy, jak rozgrzewa się samochód stojący w słońcu...czy stanowi to zagrożenie dla naszych kosmetyków? Jak powinno się je pakować i przewozić, żeby nie uległy zepsuciu?
Nie mam możliwości zabrania torby termicznej.

Może to śmieszny temat, ale jeśli kupimy kosmetyki wartości np. 500-600zł to nie chcemy, żeby potem okazało się, że straciły swoje właściwości....
Co o tym myślicie? Jest się czym przejmować, czy może taka podróż (np. 8 godzin autobusem) nie stanowi zagrożenia dla naszych kosmetycznych skarbów?
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:28   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kosmetyki w podróży -bagaż a temperatura

Pewnie, że moga się zapsuć, itp pytanie czy gdy kosmetyki sa sprowadzane do sklepu sa przewożone w skpecjalnych termicznych kartonach? na statku, samolocie, itp ?
Nie sądzę.

Zawsze mozesz zamrozic wkład jaki uzywa sę do torby termicznej i zapakować wklad miedzy kosmetyki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.