Orientalne perfumy Sake - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 14:30   #1
lady_butterfly
Raczkowanie
 
Avatar lady_butterfly
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 139
Question

Orientalne perfumy Sake


Witam, poszukuję perfum, które bazowałyby na zapachu sake/ryżu. Zależy mi żeby była to główna nuta zapachowa, żeby po prostu było czuć, że perfumy zawierają zapach sake. Chodzi mi o tego typu zapach jak np. balsam Avon Planet Spa "Sake i ryż". Jeśli natknęłyście się na tego typu pachnidło lub inne o jakimś orientalnym zapachu bardzo proszę o nazwę
__________________
"Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem."
lady_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 15:22   #2
kama kama
Zadomowienie
 
Avatar kama kama
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 948
Dot.: Orientalne perfumy Sake

lady_butterfly, znam ten bol, bo sama czesto sie uwezme na zapach czegos, co perfumami nie jest i potem szukam jak szaleniec, z roznym skutkiem.
wracajac do Twojego pytania, pamietam jak pachnie ta seria Avonu ale to raczej taki nietypowy, "sliski" zapach i mysle ze odpowiednikow bedzie miec malo,a jesli juz, to grupie floral-woody.
(Tam- w serii avonu- w nucie zapachowej sa tez kwiaty, moim zdaniem roza, wiec moze Stella Sheer? Ale to na upartego)
Najblizszy Sake and Rice wydaje mi sie byc Petit et Mammans Bvlgari, ale tu tez przyznam sie, nie jestem do konca pewna.
No i jest jeszcze TO: http://www.osmoz.com/fragrances/Beau...nds/FRESH/Sake, niestety, nigdy nie natknelam sie na nie poza internetem wiec nie mam pojecia z czym to sie je.
__________________
Moje flakony na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265241

Edytowane przez kama kama
Czas edycji: 2008-07-02 o 16:07
kama kama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 16:06   #3
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Orientalne perfumy Sake

do głowy przychodzi mi flower kenzo. Wprawdzie nie czuję tam sake, ale wydaje mi się, że jest w pokrewnym klimacie do serii avonu.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 18:09   #4
lady_butterfly
Raczkowanie
 
Avatar lady_butterfly
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 139
Dot.: Orientalne perfumy Sake

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, na pewno sprawdzę podane przez Was perfumy. Szkoda, że po prostu avon nie zrobił perfum, żeby dopełnić kolekcję z sake.
kama kama, przyznam, że te perfumy sake sa bardzo kuszące!! Ale tak w ciemno kupować hmm..
__________________
"Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem."
lady_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:02   #5
agusiaAA 19
Rozeznanie
 
Avatar agusiaAA 19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 769
Dot.: Orientalne perfumy Sake

Krakow to duze miasto nie ma czasami w nim douglasa lub sephory?? U mnie w Poznaniu widziałam w tych sklepach flower kenzo. Pozdrawiam
agusiaAA 19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:44   #6
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Orientalne perfumy Sake

Cytat:
Napisane przez lady_butterfly Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, na pewno sprawdzę podane przez Was perfumy. Szkoda, że po prostu avon nie zrobił perfum, żeby dopełnić kolekcję z sake.
kama kama, przyznam, że te perfumy sake sa bardzo kuszące!! Ale tak w ciemno kupować hmm..
Może upolujesz chociaż próbkę przez internet? Myślę, że mogłaby być na The Perfumed Court - w razie czego na pewno uda się skrzyknąć kilka osób na zakupy tam i przesyłka wyjdzie taniej

Sprawdziłam - zapach, który Cię interesuje jest dostępny KLIK
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 11:07   #7
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Orientalne perfumy Sake

Lady Butterfly takie "śliskie" wydają mi się być Naomagic Naomi Campbell, Cashmere Susanne Lang, Cashmere Mist DK, czy Cashmere for Women Cristiano Fissore. Może jeszcze Fil de Soie L'Atelier Boheme
Wypróbuj, może któreś Ci się spodobają
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 12:21   #8
kama kama
Zadomowienie
 
Avatar kama kama
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 948
Dot.: Orientalne perfumy Sake

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Lady Butterfly takie "śliskie" wydają mi się być (...) Cashmere Mist DK
Ach, wlasnie. Ten mi umknal.

Poniewaz temat mnie zaintrygowal wiec przewrocilam internet do gory nogami w poszukiwaniu opinii o Sake by Fresh.
Oto co znalazlam:
http://www.nytimes.com/2005/08/28/st...in&oref=slogin

Dla tych ktorym nie chce sie czytac, maly skrot. Artykul sie jest o perfumach dziwnych, ktorych nuty ciezko wyodrebnic, a zapach ciezko zidentyfikowac badz zakwalifikowac z prosty sposob.
W szpalerze perfum wybitnych znalazla sie Diorella ("zapach mietowej pasty do zebow wtartej w nowo kupione futro"), Dzing! czy Premier Figuier, oraz Sake by Fresh wlasnie.
"Sake, on the other hand, is strange. It has no identifiable smell, not even sake. When you wear it, people don't say, ''Wow, I love your fragrance.'' They say, simply, ''You smell wonderful!''"
Wyglada wiec na to, ze Sake jest jednym z zapachow nieuchwytnych, wtapiajacych sie w osobe, ktora je nosi, jednoczesnie pozostajac zauwazalne, takie perfumy-duch. Przypomina mi to opisy Molekul z bloga elve, ktora napisala ze Molekuly 02 tworza aure, nie ogon. Mnie to z kolei przywodzi na mysl Bobbi Brown Almost Bare - dokladnie ten sam przypadek, to nie zapach, to raczej cien zapachu. Ale doskonale wyczuwalny, jak druga skora. (sa piekne, ale o nich kiedy indziej)

Podsumowujac: Lady_butterfly, Sake wyglada co najmniej intrygujaco, kupuj w ciemno, a jak ci sie nie spodoba znajdziesz co najmniej jedna chetna do wymiany na Wizazu

o mamo, ale sie rozpisalam, wybaczcie
__________________
Moje flakony na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265241
kama kama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.