Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-02, 11:58   #1
sylwcia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 108

Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami


Mój problem polega na tym ze z powodu wysokiego wzrostu (ponad 180) i dziwnej budowy mam mega problem z doborem ubrań. Jestem szczupła ma długie nogi i oglnie wyglada to nie najgorzej, ale w kwesti doboru ciuchów jest tragedia, każda partia mojego ciala ma inny rozmiar .Do tego długie rece i nogi, a krótki tułow. Wystające biodra a przy tym równiez oponka, chodz kazdy mowi zebym przytyla (jak przytyje pojdzie mi bardziej w ta oponke i juz wogle nic nie znajde)
Wydaje na ciuchy sporo kasy bo lubie miec ładnei modne rzeczy, wiec jak juz cos znajde co na mnie pasuje np. długie i dopasowane spodnie to nie ma dla mnie znaczenia czy kosztuja 50 czy 200, musze kupić bo moze przez najblizszy czas innych nie znajde wogle, jak sa koloru np. morelowego to tez je kupie, bo lepiej miec takie niz zadne. Nie patrze tez na materiał na to czy jest to od chinczyków czy jest porzadne czy nie itd. Jest na mnie dobre wyglada, podobam sie sobie w tym czyli jest juz i tak cudW ten sposób jest kupowane wiekszosc moich ubrań co powoduj ze jak mam sie ubrac to mi nic do niczego nie pasuje i pociaga to dalsze szukanie ubran i kupno, bo terzba cos dopasować zeby miec jakis zestaw.Marnuje na tym wiele czasu, czesto jezdze na zakupy na caly dzien i wracam z niczym bo nic dla mnie nie było, czesto szukam w necie godzinami i czasem trafie na perelke ktora mi słuzy az do zdarcia a czesciej musze zwracac bo sie nie nadaje. Ale gdyby nie te proby chodzilabym chyba w starych i porwanych ciuchach. Z butami tez nie za fajnie bo rozmiar 42-43 ciezko dostac, nie mwoiac juz o jakims fajnym modelu i zeby jeszcze komponowały sie do reszty garderoby. czesciej chodze w obcasach pomimo takiego wzrostu bo latwiej mi je dostać niz inne i lepiej wyglada noga o takim rozmiarze na obcasie.
Wiekszosc ludzi nie rozumie tego problemu i uwaza ze ciagle jezdze na zakupy, że zakupocholiczka, że mysle o ciuchach...tylko jak tu inaczej Ja tego nienawidze az mnie szlak trafia jak znow musz ejechac czegos szukać...Oni pojda do pierwszego lepszego sklepu i ubiora sie w nim od gory do dolu za smieszna kwote,marnujac pol godziny czasu, a ja musze pol warszawy zjezdzić zeby znalezc pasujące buty czy spodnie, a co z cala reszta.....
Nadrabiam fajna bizuteria torebka szalikiem itp ....ogolnie wygladam ok ale ile czasu nerwów i pieniedzy mnie to kosztuje....
Czy ktos tez ma podobne problemy bo czasem wydaje mi sie z jestem jakims wyjatkiem...jak sobie z tym sensownie poradzic?

Edytowane przez sylwcia83
Czas edycji: 2013-08-02 o 12:02
sylwcia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 13:36   #2
Agata_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domu :]
Wiadomości: 109
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

A myślałaś o krawcowej ? Doświadczona krawcowa jest w stanie uszyć ubranie idealnie pasujące, dokładnie takie jak sobie zażyczysz, a skoro pieniądze nie stanowią dużego problemu, myślę że to rozwiązanie wprost dla Ciebie )

P.S. Ja mam 178cm wzrostu i też czasami nieźle się namęczę na zakupach ... Zwłaszcza kurtki i marynarki to koszmar.
Agata_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 15:37   #3
sylwcia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 108
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

Wiele razy juz szyłam cos u krawcowej...zwłaszcza sukienki na wesele, suknie slubna, spodnie eleganckie itp. Niestety problem z krawcowa jest taki ze najpierw trzeba znaleźc materiał a czasami cieżko dostac takie materiały z jakich sa rzeczy w sklepach. Zwłaszcza jesli chodzi o kolorystyke i elastycznosć. No i nigdy nie jest sie pewnym efektu koncowego ..czy napewno zaplace za cos co bedzie mnie satysfakcjonowało....albo moze nie trafilam na super dobra krawcową.U mnie wmiescie chyba takie nie istnieja a jezdzenie gdzies w kołko na przymiarki...to z doswiadczenia wiem bardzo meczaca sprawa.Ale jak nie ma wyjscia to korzystam i z takich rozwiazan, oczywiscie niektorzy sadza ze przy tym wyborze jaki jest w sklepach ja jeszcze cos szyje to chyba jestem nienormlana i wydziwiam
też mam problem z kurtkami i marynarkami...dobrze ze teraz jest moda na podwijane rekawy także wszystkie moje marynarki sa z rekawami 3/4 podwinietymi a tak naprawdee sa to marynarki z długim rekawem. Z kurtkami gorzej zwlaszcza zimowymi i skorzanymi raczej nic nie podwine. Głupio wyglada no i zimo po nadgarstkach. A co do krawcowej ...takiej zimowej kurtki np. pikowanej puchówki nie uszyje u krawcowej....

Edytowane przez sylwcia83
Czas edycji: 2013-08-02 o 15:42
sylwcia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 21:59   #4
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

Wybierz się do dobrej krawcowej, kupuj bluzki/ koszule z wywijanymi rękawami...
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 22:11   #5
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

Cytat:
A co do krawcowej ...takiej zimowej kurtki np. pikowanej puchówki nie uszyje u krawcowej....
Tu się nie zgodzę. Jest coś takiego jak krawiectwo ciężkie - szyją kurtki, płaszcze, kożuchy, skóry i puchówki też. Poszukaj u siebie w mieście.
Poza tym, wydaje mi się, że trochę dramatyzujesz. Moja ciocia ma 193 cm wzrostu, wujek 197 i większych problemów z ciuchami nie mają, prędzej z butami (wujka rozmiar to...56- jego syn mu adidasy z USA ściąga, a wujek się śmieje, że jest jak Shaq). Z tego co wiem ciocia kupuje ubrania w C&A i M&S, Kappahlu i czasem w Zarze spodnie.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2013-08-02 o 22:14
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 08:10   #6
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

O tak krawcowa, lub kurs stylizacji , wtedy sama będziesz umieć sobie dobrać ubrania do siebie, a na pewno coś byś znalazła w sklepach także.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:22   #7
sylwcia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 108
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Tu się nie zgodzę. Jest coś takiego jak krawiectwo ciężkie - szyją kurtki, płaszcze, kożuchy, skóry i puchówki też. Poszukaj u siebie w mieście.
Poza tym, wydaje mi się, że trochę dramatyzujesz. Moja ciocia ma 193 cm wzrostu, wujek 197 i większych problemów z ciuchami nie mają, prędzej z butami (wujka rozmiar to...56- jego syn mu adidasy z USA ściąga, a wujek się śmieje, że jest jak Shaq). Z tego co wiem ciocia kupuje ubrania w C&A i M&S, Kappahlu i czasem w Zarze spodnie.
Wiesz...ja też kupuje bo w koncu w czyms chodze i wcale nie mam ciuchow jak wlasna babcia z tego powodu, tylko jest to meczace i ciężkie w poszukiwaniu. Pozatym nie wzrost tylko gra role ale tez wymiary i budowa ciała. Np. często znajduje dobre na długość spodnie, ale te co sa dobre na długosc nie pasuja mi wymiarowo lub materiałalowo w okolicach tyłka...itd. Kupuje ubrania w wiekszosci sieciówek, ale np.C&A i M&S, Kappahlu nie bardzo mi odpowiada styl tych ubrań i nigdy nie znajduje nic co by mi sie podobalo...predzej ciuch dla mojej mamy lub własnie cioci...ja wole zare. mohito, stradivardiu,h&m....jesli chodzi o rodzaj ciuchów.

Pozatym to tez zalezy jaki ktos ma styl. Jesli chodzi typowo na sportowo to o wiele łatwiej a jesli w modne eleganckie ciuchy to juz gorzej. Ja adidasy tez dobiore bez problemu ale w takowych nie chodze nigdzie poza jazda na rowerze, a ładne zgrabne i modne balerinki czy peep toe na srednim obcasie w moim rozmiarze znależc to juz jest duzo gorzej.Zamawiam głownie z angielskich sklepów internetowych bo tam sa modne modele i duza rozmiarowka, wiec wychodz mnie to duzo drozej niz kolezanki ktore kupia ładne modne szpilki za 80zł w pierwszym lepszym obuwniczym
zł w pi
---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Kucharka2013 Pokaż wiadomość
O tak krawcowa, lub kurs stylizacji , wtedy sama będziesz umieć sobie dobrać ubrania do siebie, a na pewno coś byś znalazła w sklepach także.
Jesli chodzi o moje umiejetnosci doboru to juz sa bardzo wycwiczone. Dobrze wiem w czym mi dobrze w czym zle co z czym łaczyc itd. Wiekszym problemem jest to ze rzadko te rzeczy spotykam zeby byly na mnie dobre rozmiarowo....wizyty u krawcowej w celu zwęrzania nogawek , odwijania mankietów u marynarek i plaszczyków, zwezania topów po pachami, regulowania stopania dopasowania sukienek czy spódnic to w moim przypadku standard. nawet kupujac ubranie widze juz cos moge zmienic w nim zeby było na mnie dobre. Niekotrzy uwazaja z enie powinnam czgos kupowac skoro jest na mnie nie dobre, ale ja wiem ze jesli to np. zaszyje tu i tam to bedzie juz idelane - niestety musze do tego dołożyc - wiec bluzka za 50 zł kosztuje mnie 60.....

Edytowane przez sylwcia83
Czas edycji: 2013-08-03 o 20:31
sylwcia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 18:28   #8
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

[QUOTE=ailatan1985;4208482 2]Wybierz się do dobrej krawcowej, kupuj bluzki/ koszule z wywijanymi rękawami...[/QUOTE

podepnę się pod tą wypowiedź
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 20:28   #9
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Bardzo wysoki wzrost i problem z ubraniami

Może nie jestem wybitnie wysoka (176) ale czasem również ciężko znaleźć mi jakieś ubrania. Jak coś fajne to za krótkie. A nie wiem skąd paranoja, że chude osoby mają krótkie nogi/ręce a grubsze już dłuższe. Polityka szycia ubrań która mnie dobija. Dużo sklepów ma wprowadzoną podwójną rozmiarówkę spodni. Widziałam kilka modeli w Reserved, Diverse, House oraz w droższych półkach standardowo. Może też znajdziesz coś na stronie http://www.tallstreet.pl/ ostatnio się na nią natknęłam. Powodzenia w poszukiwaniu
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.