Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 16:04   #1
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Unhappy

Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?


Witam, mam wielki problem z moimi włosami... Są grube, średniej długości, rozjaśniane(wcześniej robione balejaże u fryzjerki rozjaśniaczem, teraz używam farby loreal- popielaty blond) prostowane codziennie, są również suche i mają zniszczone końcówki. Nie wiem juz co robić próbowałam wielu masek, odżywek i innych wynalazków domowej roboty z olejków rycynowych, olejków z łopianu, oleju z oliwek, pokrzyw, żółtek, cytryny itp. Próbowałam też wielu znanych producentów takich jak joanna, loreal, pantene, timotei, gliss kur, syoos, isana, nivea itp. Nic mi one nie pomagaja!!! Chciałabym żeby moje włosy były miękkie i mniej zniszczone... Ostatnio polecono mi produkty firmy sleek line co wy na to? za szampon 1000ml, maskę i odżywkę zapłaciłabym około 40zł są to produkty czesto używane w salonach kosmetycznych i w przystępnej cenie. Nie kupie odżywki np. do rozdwojonych końcówek za 90zł która skończy mi się po 2 dniach... Pomóżcie mi wybrać coś co będzie dobre, tanie i dostępne najlepiej w hurtowniach fryzjerskich lub drogeriach na terenie Warszawy. Wolałabym, żeby były to produkty mało znanych firm, gdyż te "sławne" juz wyprówowałam...

Niżej zamieszczam zdjęcia moich włosów(kolor, długość, zniszczenie itp.) kosmetyki które ostatnio kupiłam i nijak się nie sprawdziły(oprócz niezbędnego jedwabiu joanny) oraz zdjęcie kosmetyków polecanej mi firmy sleek line.







Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:16   #2
ina_nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 73
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Witaj

Jak długo pilęgnowalaś włosy wyżej wymienionymi produktami? Czasem na zadowalające efekty trzeba czekać kilka miesięcy. Piszesz, że masz zniszczone końcówki, niestety nic ich nie zregeneruje, jedynym wyjściem jest ich podcięcie.
Znalezienie odpowiednich produktów dla siebie wymaga cierpliwości, umiaru, a przede wszystkim dokładnego poznania potrzeb swoich włosów. Miękkość i gładkość mogą pomóc przywrócić oleje, dobierz odpowiednie dla porowatości Twoich włosów. Z resztą, pewnie bardziej pomogą Ci dziewczyny z podobnymi włosami i problemami. Szukaj informacji na blogach włosowych, znajdziesz tam dużo ciekawych tematów podanych w skoncentrowany sposób.

Powodzenia!
ina_nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:35   #3
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Z końcowkami miałam tak samo, były zniszczone rozjaśnianiem, suche i rozdwojone. Radzę podciąć, włosy na pewno odżyją. U mnie sprawdziła się odżywka Nivea long repair.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:48   #4
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Polecam maski BioWax
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 18:07   #5
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Kosmetyki, które zostały Ci polecone cieszą się dużą popularnością, używałam i mogę Ci je polecić. Musisz próbować, a w końcu znajdziesz odpowiednie kosmetyki dla siebie.
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:59   #6
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Jeśli chodzi o rozdwojone końcówki to koniecznie je podetnij. Nie ma sens kupować odżywki, które rzekomo sprawią, że włosy nie będzie rozdwojony. Bo w jaki sposób odzywka może to zrobić? Sklei rozdwojone włosy?

Na końcówki polecam jakieś serum albo jedwab- coś co uchroni je przed jakimiś otarciami. Twoje włosy niszczą się też od codziennego prostowania, nie ma co się dziwić, że nie są zdrowe, skoro katujesz je wysokimi temperaturami
Poszukaj jakiejś odżywki właśnie do prostowania włosów, alby choć trochę je uchronić przed spaleniem.
Nie znam tej firmy, którą Ci polecono, ale zakłady fryzjerskie używają często kosmetyki z mnóstwem silikonów, nic więc dziwnego, że włosy po nich są piękne, ale to nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby były piękne same z siebie, a nie były oblepione silikonami.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 22:27   #7
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Olej arganowy, nafta kosmetyczna, maski kallosa, płukanki z pokrzywy. Zniszczone końcówki trzeba podciąć.

Maski polecam zawijać pod folią spożywczą i trzymać min godzinę.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...szczonych.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ropolisie.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iltrem-uv.html
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 12:10   #8
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Super, dzięki dziewczyny zakupie te polecane mi kosmetyki + jedwab+ olejek arganowy i będę testować Swoją drogą wczoraj zrobiłam taką maseczkę oliwa z oliwek+cytryna wlałam to do butelki po sprayu, spryskałam włosy wcierając dobrze w końcówki i skórę głowy, założyłam na nie czepek foliowy i polożyłam się w tym spać. Rano zmyłam maskę ciepłą wodą i umyłam włosy szamponem. Muszę przyznać efekt zniewalający... Włosy sa miekkie koncówki troszkę wygładzone(wiadomo, że nie będą idealne) a włosy lśniące.
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 13:07   #9
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Sleeki są super, polecam. Poza tym Kallosy, Garnier awokado i karite, Biowaxy. Spróbuj oleju z winogron.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 20:17   #10
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

mnie sleek nie powala, stoi w lazience bo wypada skonczyc jak juz sie zaczelo ale kazdemu pomaga co innego

-jednak-

rozjasniasz wlosy do bieli i codziennie prostujesz

-lsniacej tafli sie nie dorobisz, i tak sie dziwie ,ze tak dobrze wygladaja - samo rozjasnianie bardzo narusza strukture wlosa ale po tym jeszcze sie da je jakos przywrocic do rownowagi-ale dokladajac codzienne prostowanie to dojdziesz do momentu w ktorym wlosy same beda Ci sie lamac
-jesli koniecznie chcesz miec proste to pomysl o encanto albo suszeniu zimnym nawiewem bo tak to zadna pielegnacja Ci nie pomoze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 20:36   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
-jednak-

rozjasniasz wlosy do bieli i codziennie prostujesz

-lsniacej tafli sie nie dorobisz, i tak sie dziwie ,ze tak dobrze wygladaja - samo rozjasnianie bardzo narusza strukture wlosa ale po tym jeszcze sie da je jakos przywrocic do rownowagi-ale dokladajac codzienne prostowanie to dojdziesz do momentu w ktorym wlosy same beda Ci sie lamac
-jesli koniecznie chcesz miec proste to pomysl o encanto albo suszeniu zimnym nawiewem bo tak to zadna pielegnacja Ci nie pomoze
Dziwne, że wcześniej nikt tego nie napisał. Trudno żeby włosy farbowane na bardzo jasny blond i do tego codziennie prostowane wyglądały na zdrowe. Już sam jasny blond mocno osłabia włosy i pielęgnacja jest tu dużym wyzwaniem, a co dopiero codzienne prostowanie. Moim zdaniem kosmetyki nie polepszą w dużym stopniu kondycji takich włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 21:44   #12
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Hm muszę jednak nie zgodzić się z moimi 2 przedmówczyniami. Powiem szczerze, że w moim "środowisku" jest wiele tlenionych blondynek prostujących włosy codziennie które autentycznie wyglądają jak siano.. Rozumiem to, że bardzo narażam włosy ale źle się czuje w innym kolorze (mój naturalny też jest "białym" popielatym blondem jednak z wiekiem zaczął mi ciemnieć przez co zdecydowałam się na farbowanie. Nie oczekuje nie wiadomo czego jednak wiem, że moje włosy potrafią wyglądać dobrze i być miękkie. Potrzebuję po prostu dobrać odpowiednich kosmetyków i przestać testować produktów na tych włosach. Krótko i zwięźle zakupilam dziś sleek line maskę i szampon i zamierzam trzymać się na razie tylko tych produktów
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 22:24   #13
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez Cosmopolitan1996 Pokaż wiadomość
Hm muszę jednak nie zgodzić się z moimi 2 przedmówczyniami. Powiem szczerze, że w moim "środowisku" jest wiele tlenionych blondynek prostujących włosy codziennie które autentycznie wyglądają jak siano.. Rozumiem to, że bardzo narażam włosy ale źle się czuje w innym kolorze (mój naturalny też jest "białym" popielatym blondem jednak z wiekiem zaczął mi ciemnieć przez co zdecydowałam się na farbowanie. Nie oczekuje nie wiadomo czego jednak wiem, że moje włosy potrafią wyglądać dobrze i być miękkie. Potrzebuję po prostu dobrać odpowiednich kosmetyków i przestać testować produktów na tych włosach. Krótko i zwięźle zakupilam dziś sleek line maskę i szampon i zamierzam trzymać się na razie tylko tych produktów
A jaką masz strukturę włosów bez prostowania? Fale, loki czy też... prostujesz włosy proste?

Dużo mogłabyś zdziałać eliminując prostownicę. Możesz np. skorzystać z Encanto.

Poza tym sama maska i szampon niewiele Ci pomogą, przy takich zniszczeniach potrzeba bardziej kompleksowej pielęgnacji, oleje, kremowanie... Jest w czym wybierać

I nie przeproteinuj się, bo końcówki tak rozjaśnianych włosów polecą, niestety.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 22:42   #14
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Oczywiście końcówki ze zdjęcia zamierzam podciąć u fryzjera. Naturalne włosy mam falowane, podkręcone, powywijane.. ciężko określić Właśnie czytałam o prostowaniu kreatyną i mocno się nad tym zastanowie. Jednak bez tego na pewno nie zrezygnuję z prostownicy. Dla mnie to oczywiste, że sama maseczka szampon i odżywka nie wystarczą na pewno nie na moje włosy! Będę robić na pewno maseczkę z oliwy z oliwek oraz używać serum do ochrony przed wysoką temperaturą
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 22:44   #15
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez Cosmopolitan1996 Pokaż wiadomość
Hm muszę jednak nie zgodzić się z moimi 2 przedmówczyniami. Powiem szczerze, że w moim "środowisku" jest wiele tlenionych blondynek prostujących włosy codziennie które autentycznie wyglądają jak siano.. Rozumiem to, że bardzo narażam włosy ale źle się czuje w innym kolorze (mój naturalny też jest "białym" popielatym blondem jednak z wiekiem zaczął mi ciemnieć przez co zdecydowałam się na farbowanie. Nie oczekuje nie wiadomo czego jednak wiem, że moje włosy potrafią wyglądać dobrze i być miękkie. Potrzebuję po prostu dobrać odpowiednich kosmetyków i przestać testować produktów na tych włosach. Krótko i zwięźle zakupilam dziś sleek line maskę i szampon i zamierzam trzymać się na razie tylko tych produktów
Może zamiast zwykłej farby używaj henny, a zamiast prostownicy kosmetyki prostujące?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 22:47   #16
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Henna nie da tego samego efektu... a o prostowaniu kosmetykami poważnie pomyślę
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 13:39   #17
coolchinablue
Raczkowanie
 
Avatar coolchinablue
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 49
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Powinnaś niezwłocznie zrezygnować z prostownicy, bo jeszcze bardziej niszczysz sobie nią włosy. Intensywna pielęgnacja w połączeniu z częstym stosowaniem prostownicy stanie się syzyfową pracą. Jeśli chcesz "naprawić" włosy, musisz zrezygnować z tego, co ci je zniszczyło. Co najmniej do czasu, kiedy ich kondycja się poprawi.
__________________
BLOG
Dbam o włosy od 12.04.2013
Zapuszczam włosy!
40-45-50-55-60-65-70
coolchinablue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:47   #18
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez Cosmopolitan1996 Pokaż wiadomość
Hm muszę jednak nie zgodzić się z moimi 2 przedmówczyniami. Powiem szczerze, że w moim "środowisku" jest wiele tlenionych blondynek prostujących włosy codziennie które autentycznie wyglądają jak siano.. Rozumiem to, że bardzo narażam włosy ale źle się czuje w innym kolorze (mój naturalny też jest "białym" popielatym blondem jednak z wiekiem zaczął mi ciemnieć przez co zdecydowałam się na farbowanie. Nie oczekuje nie wiadomo czego jednak wiem, że moje włosy potrafią wyglądać dobrze i być miękkie. Potrzebuję po prostu dobrać odpowiednich kosmetyków i przestać testować produktów na tych włosach. Krótko i zwięźle zakupilam dziś sleek line maskę i szampon i zamierzam trzymać się na razie tylko tych produktów

jak juz pisalam po samym farbowaniu da sie wlosy przywrocic do zycia-zwlaszcza jesli Twoje wlasne sa jasne, ale prostujac dodatkowo je zajezdzasz, zwlaszcza ,ze prostowanie wysusza wlosy, ktore juz sa tak jakby wysuszone i z otwartymi luskami po rozjasnianiu,

takze pomysl jak zastapic prostownice a masz szanse na ladne wlosy-bez tego obawiam sie ,ze wczesniej czy pozniej beda sie lamac-i tu nie chodzi o czy czy potrafia ladnie wygladac czy nie tylko o to ,ze to ciagle niszczenie wlosow bez dania im szansy na to zeby sie troche odbudowaly a po pewnym czasie juz nie ma co odbudowywac i to serio nie jest kwestia tylko doboru kosmetykow-kosmetyki co najwyzej odciagna zniszczenia w czasie, ale nie uratuja wlosow katowanych codziennie prostownica- a kosmetyki termoochronne to sciema...
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 17:21   #19
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

też kiedyś prostowałam i robiłam z włosami co popadło. włącznie z rozjaśniaczami trzy razy na tydzień. po roku intensywnej pielęgnacji mam piękne fale z takich do ramion na takie ostro za stanik. wszystko zależy od pielęgnacji. no i prostownica odpada- chyba, że raz na miesiąc, od święta.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 21:50   #20
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

KOBIETKI
Postanowiłam! Własnie zakupiłam na allegro keratyne 50ml jak na moje włosy starczy. Teraz proszę podeślijcie jakieś linki jak dokładnie używać, albo napiszcie. Czy dużo mi to da? Czytałam, że włosy po tym zabiegu są odżywione. Końcówki oczywiście obcinam. Narazie rozstaje się z prostownicą
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:24   #21
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Co dokładnie kupiłaś?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 08:45   #22
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

ENCANTO 50ml czekam jeszcze na przesylke lada dzien powinna byc
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 08:48   #23
shilla
Raczkowanie
 
Avatar shilla
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 406
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Podłączę się pod wątek bo również mam problem ze zniszczonymi prostownicą wlosami. Jednak bez prostowania wyglądam po prostu strasznie. Włosów mam bardzo dużo , są bardzo grube i na dodatek się kręcą. Bez wyprostowania wyglądam jak kopernik - Dopiero po jedwabiu z joanny i prostownicy moje włosy wyglądają dobrze i mogę wyjść z domu bez kitka. Jednak staram się prostować włosy maksymalnie 2 razy w miesiącu - włosy myję co 5-6 dni ( slabo się przetłuszczają) Olej kokosowy się nie sprawdził. Szampony i odzywki zmieniam cały czas. Może jesteście w stanie coś poradzić ??
shilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 08:51   #24
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez shilla Pokaż wiadomość
Podłączę się pod wątek bo również mam problem ze zniszczonymi prostownicą wlosami. Jednak bez prostowania wyglądam po prostu strasznie. Włosów mam bardzo dużo , są bardzo grube i na dodatek się kręcą. Bez wyprostowania wyglądam jak kopernik - Dopiero po jedwabiu z joanny i prostownicy moje włosy wyglądają dobrze i mogę wyjść z domu bez kitka. Jednak staram się prostować włosy maksymalnie 2 razy w miesiącu - włosy myję co 5-6 dni ( slabo się przetłuszczają) Olej kokosowy się nie sprawdził. Szampony i odzywki zmieniam cały czas. Może jesteście w stanie coś poradzić ??
Przede wszystkim forum dla zakręconych
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 09:22   #25
shilla
Raczkowanie
 
Avatar shilla
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 406
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Tyle , że ja nie chcę podkręcać skrętu
shilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 09:37   #26
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez shilla Pokaż wiadomość
Tyle , że ja nie chcę podkręcać skrętu
Nie chodzi tylko o podkręcanie skrętu, ale o odpowiednią pielęgnację. Z tym, że zadbane kręcone włosy będą miały wyraźny skręt, przesuszenie i braki w pielęgnacji sprawią, że będzie gorszy, więc sytuacja jest trochę patowa.
Wydaje mi się, że prostowanie nie jest powodem kondycji Twoich włosów, skoro robisz to 2 razy w miesiącu. Ja bym jednak popytała na zakręconym forum o metody pielęgnacji, które nie podkreślą skrętu, skoro dotychczasowe się nie sprawdzają. Tutaj więcej jest osób prostowłosych/falowanych a z takimi włosami postępuje się inaczej. Owszem, możesz dostać propozycje kosmetyków, które sprawdzają się u prostowłosych, ale to trochę tak, jakby osoba z suchą cerą doradzała komuś z tłustą i trądzikową.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 09:54   #27
shilla
Raczkowanie
 
Avatar shilla
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 406
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Ok , dzięki - spróbuję tam - tyle , że ja nie mam typowo kręconych włosów. To takie bardziej niewiadomo co - ni w pięć ni w dziewięć
shilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 18:56   #28
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

wiesz, delikatne fale nawet to także jest rodzaj skrętu, coś o tym wiem. musisz spróbować innej pielęgnacji. a może akurat przypasuje
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 04:36   #29
Manthana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Ja do prostownicy jestem nastawiona raczej sceptycznie, bo nie sposób żeby jej używanie nie miało wpływu na jakość włosów. Do tego myjesz głowę praktycznie rzecz biorąc raz w tygodniu, jakichkolwiek szamponów i odżywek byś nie stosowała to nie mają one szans zadziałać. Moim zdaniem powinnaś odstawić prostownice, przestawić się na mycie włosów raz na trzy dni i kupić sobie dobry szampon regeneracyjny, ja na przykład używałam Dixidoxu (http://www.realbeauty.pl/1007--dixid...wabiem-51.html), do tego dobra odżywka i po miesięcznej kuracji masz włosy niemowlęcia.
Manthana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 21:47   #30
AniccaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Zniszczone włosy jakich kosmetyków używać?

Cytat:
Napisane przez Manthana Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś odstawić prostownice, przestawić się na mycie włosów raz na trzy dni i kupić sobie dobry szampon regeneracyjny [...], do tego dobra odżywka i po miesięcznej kuracji masz włosy niemowlęcia.
Całkowicie się z tym zgadzam, z tą tylko różnicą, że ja używam nieco innego szamponu (poprawiającego skręt ) http://supplite.com/ona-62/wlosy/sza...om-250-ml.html + odżywka z tej samej serii i przynajmniej raz w tygodniu dobra, zakwaszająca maska do włosów.
AniccaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-07 22:47:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.