Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-28, 21:14   #31
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Ja we wrzesniu starałam się o wize do USA i dostałam. Powiedzialam, ze jade do kuzynki, ona ma juz obywatelstwo, a druga jest rezydentem innej rodziny w USA nie posiadam, ze jade tylko na 3 tygodnie na komunię, to sie konsul zdziwił, ze tak krótko, to mu powiedziałam, ze mam firme i dzieci, co prawda dośc duże nie moge pozwolic sobie na dłuższy pobyt. Dopytal, się co to za firma, co robi mąż i dlaczego lecę sama -powiedzialam, ze nie mozemy sie razem na tak długo ruszyc. zapytał się jeszcze w jakich krajach byłam poza USA i w jaki celu. Za czyje pieniądze kupuję bilet i za czyje sie tam utrzymam i to wszytsko dostałam wizę na 10 lat. Ale przy okazji, jak tam siedzilam, to widziałam ile odmów było. Chodzi tez o to, czy nie ma sie rodziny siedzącej tam nielegalnie, dobrze byłoby mieć w Polsce coś, co Ciebie tu trzyma, jakis narzeczony, własna firma itp. Moja kuzynka jest kilkanascie lat w USA a ja dopiero teraz lece i to wlasnie tez dziwilo konsula a ja powiedzialam zgodnie z prawda, ze wychowywałam dzieci i zajmowałam sie rozwojem firmy i teraz moge sobie pozwolic na tak długie i drogie wakacje.
Fajnie ze Ci sie udalo
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:15   #32
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Callie90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Mam takie male pytanie do was

A wiec.. jestem w trakcie robienia Ausbildung jako fryzjerka w niemczech w dodatku mam kilka kursow pokonczonych jako stylistka paznokci , wizażystka itd. Zdecydowalam sie ze jak tylko ukoncze ausbildung chcialabym wyjechac do stanow / kanady . To moje marzenie od lat .

Moje pytanie z tad.. jak wyglada praca w stanach i kanadzie ? czy trudno jest o nia? Co potrzebowałyście zrobic by wyjechać ( oprócz wizy ) , jakie sa mniej wiecej zarobki ? Milo by bylo jak by ktos podal jakies informacje

( Planowany wyjazd za dwa lata )
Z praca wyglada tak, ze bez wizy nie mozesz legalnie w US pracowac, a dostac H1B (czyli rzeczona wize pracownicza), wcale nie jest latwo, wrecz przeciwnie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:02   #33
Callie90
Raczkowanie
 
Avatar Callie90
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 57
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Oczywiscie , to jest mi wiadome ze latwo dostac ja nie jest . Ale chce sprobowac moze do tego czasu sie jeszcze cos zmieni

A jeszcze takie pytanko.. jak z mieszkaniami , ciezko je znalesc? jakie mniej wiecej sa ceny za dwa pokoje 60 metrow ? Pozdrawiam

Edytowane przez Callie90
Czas edycji: 2011-03-04 o 17:06
Callie90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 18:50   #34
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Callie90 Pokaż wiadomość
Oczywiscie , to jest mi wiadome ze latwo dostac ja nie jest . Ale chce sprobowac moze do tego czasu sie jeszcze cos zmieni

A jeszcze takie pytanko.. jak z mieszkaniami , ciezko je znalesc? jakie mniej wiecej sa ceny za dwa pokoje 60 metrow ? Pozdrawiam
A to zalezy gdzie mieszkasz-u mnie(male miasto) od $800 w gore +dodatkowe oplaty.W wiekszym miescie pewnie oplaty beda podwojne.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 22:13   #35
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Callie90 Pokaż wiadomość
Oczywiscie , to jest mi wiadome ze latwo dostac ja nie jest . Ale chce sprobowac moze do tego czasu sie jeszcze cos zmieni
Ludziom ubiegajacym sie z Stanach o stanowiska kilkukrotnie wyzej platne szalenie ciezko to zalatwic, wiec jakie sa szanse, ze znajdziesz kogos, kto wyda kilka tysiecy na oplaty za H1-B + koszty prawnika ?

Cytat:
Napisane przez Callie90 Pokaż wiadomość
A jeszcze takie pytanko.. jak z mieszkaniami , ciezko je znalesc? jakie mniej wiecej sa ceny za dwa pokoje 60 metrow ? Pozdrawiam
Zalezy gdzie, zarowno dostepnosc jak i cena beda sie szalenie wahaly zaleznie od lokalizacji.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
A to zalezy gdzie mieszkasz-u mnie(male miasto) od $800 w gore +dodatkowe oplaty.W wiekszym miescie pewnie oplaty beda podwojne.
Zalezy o czym mowisz. Bo ja polskie dwa pokoje rozumiem jako 1bedroom. Jesli mowimy o tym samym, to i w wielu wiekszych miastach bez problemu cos znajdzie za takie pieniadze. Drogie dosyc to CO
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 22:37   #36
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Wyrak-ja mialam na mysli 2 pokoje-jezeli chodzi o jeden pokoj to da sie znalesc polowe taniej
Dla przykladu :
http://westslope.craigslist.org/apa/2238189945.html
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 22:42   #37
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wyrak-ja mialam na mysli 2 pokoje-jezeli chodzi o jeden pokoj to da sie znalesc polowe taniej
Dla przykladu :
http://westslope.craigslist.org/apa/2238189945.html
No ale mieszkanie 2 pokoje = 1 bedroom. Jakby nie patrzec, masz tam wlasnie dwa pokoje. Podobnie z metrazem - w amerykanskich 1bd mozna miec spokojnie np. z 50m2
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 22:47   #38
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale mieszkanie 2 pokoje = 1 bedroom. Jakby nie patrzec, masz tam wlasnie dwa pokoje. Podobnie z metrazem - w amerykanskich 1bd mozna miec spokojnie np. z 50m2
RacjaJa myslalam w sensie ze jeden pokoj do spania ..
No wlasnie -metraz-wielka roznica tutajJuz o tym zapomnialam...

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-03-04 o 23:21
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 18:35   #39
Jeanne22
Raczkowanie
 
Avatar Jeanne22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 127
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Hej dziewczyny Podłączam się do tego wątku, bo jest jednym z najbardziej aktualnych jeśli chodzi o pytania o wizę do USA.
Mam 22 i studiuję dziennie (5lat, wiec bez przerwy) i teraz po 3 roku chciałam leciec na wakacje do NY.
Mam problem, bo:
1) nie wiem czy samodzielnie załatwiać papiery, żeby starać się o spotkanie wizowe (przeraża mnie szczególnie rozmowa telefoniczna, która jest bardzo droga i chciałabym wiedzieć ile ona trwa) czy lepiej załatwiac to przez jakieś biuro turystyczne? (tak polecił mi tata mojego chłopaka)
2) chcę leciec do mamy mojego chłopaka (ona ma tam legalny pobyt) wraz z chłopakiem (który ma wizę na 10 lat). Chciałam wizę turystyczną, bo zależy mi szczególnie na zobaczeniu Stanów jako Stanów. Ale nie wiem czy ewentualnie mówic, że do jego mamy i z nim, czy lepiej mówic, że do jakiś znajomych (jego mama proponowała jaką ciotkę, która ma obywatelstwo).
Myślicie, że mam szansę? Wiem, że zależy to od widzimisie konsula, ale zawsze jest ta obawa.
__________________
Jeanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 19:58   #40
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Jeanne22 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Podłączam się do tego wątku, bo jest jednym z najbardziej aktualnych jeśli chodzi o pytania o wizę do USA.
Mam 22 i studiuję dziennie (5lat, wiec bez przerwy) i teraz po 3 roku chciałam leciec na wakacje do NY.
Mam problem, bo:
1) nie wiem czy samodzielnie załatwiać papiery, żeby starać się o spotkanie wizowe (przeraża mnie szczególnie rozmowa telefoniczna, która jest bardzo droga i chciałabym wiedzieć ile ona trwa) czy lepiej załatwiac to przez jakieś biuro turystyczne? (tak polecił mi tata mojego chłopaka)
2) chcę leciec do mamy mojego chłopaka (ona ma tam legalny pobyt) wraz z chłopakiem (który ma wizę na 10 lat). Chciałam wizę turystyczną, bo zależy mi szczególnie na zobaczeniu Stanów jako Stanów. Ale nie wiem czy ewentualnie mówic, że do jego mamy i z nim, czy lepiej mówic, że do jakiś znajomych (jego mama proponowała jaką ciotkę, która ma obywatelstwo).
Myślicie, że mam szansę? Wiem, że zależy to od widzimisie konsula, ale zawsze jest ta obawa.
Miałam dwa lata temu bardzo podobną sytuację Z tym, że to ja miałam wizę na 10 lat, a mój TŻ starał się pierwszy raz (sam, nie przez biuro turystyczne - nie ma sensu, procedury nie są aż takie straszne, jak się wydają, a biuro na pewno zażyczy sobie jakąś prowizję). Lecieliśmy do mojej siostry i jej męża. TŻowi się udało, dużo pomogło to, że ma w Polsce pracę na stałe i studiuje.
Moim zdaniem, nie ma co kombinować, jeżeli nic nie masz do ukrycia. Udowodnij, że jest coś, co Cię "trzyma" w Polsce i na pewno nie będzie żadnych problemów
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:10   #41
Jeanne22
Raczkowanie
 
Avatar Jeanne22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 127
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Amani- a wiesz w takim razie jak wygląda ta rozmowa telefoniczna? Tj. ile mniej więcej trwa? I czy to zwykłe umówienie się na spotkanie czy jakaś większa weryfikacja osoby?
__________________
Jeanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 11:19   #42
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Jeanne22 Pokaż wiadomość
Amani- a wiesz w takim razie jak wygląda ta rozmowa telefoniczna? Tj. ile mniej więcej trwa? I czy to zwykłe umówienie się na spotkanie czy jakaś większa weryfikacja osoby?
Ja osobiście nie dzwoniłam, bo gdy ja starałam się o wizę miałam 9 lat A mój TŻ mówi, że rozmowa trwała 4 min, rozmówca powiedział tylko jakie dokumenty są wymagane i ustalił datę i godzinę Nic strasznego!
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:48   #43
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Ja we wrześniu starałam się o wizę. najpierw trzeba przez internet wypełnic wniosek i przesłać internetem oraz wydrukowac potwierdzenie wypełnienia i wysłania. Następnie dwoni sie do ambasady i rozmowa trwa ok 5 min. to sa podstawowe pytania i ustalanie daty spotkania. Najlepiej podawac prawde, do kogo sie jedzie z dokładnym adresem i telefonem, z kim sie jedzie. a reszta zalezy juz od wydającego wizę. Mnie sie udało, ale widziałam sporo odmów. Wiec lepiej nie kombinowac z innymi adresami tylko trzymac sie prawdy. Powodzenia
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 08:08   #44
Jeanne22
Raczkowanie
 
Avatar Jeanne22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 127
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
__________________
Jeanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:43   #45
Misiata93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Witam za 2lata kończę Technikum fryzjerskie, bardzo to lubie i chcialabym skonczyc studia kosmetyczne w usa czy moglabym juz starac sie o wize i wycjechac by tam dalej kontunuowac marzenia? skonczyc studia znalesc prace i dom? nie mam tam nikogo natomiast bardzo chcialabym tam byc. czy to mozliwe? o jaka wize mam sie starac? Bardzo peosze o odpowiedz.
Misiata93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 17:03   #46
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Misiata93 Pokaż wiadomość
Witam za 2lata kończę Technikum fryzjerskie, bardzo to lubie i chcialabym skonczyc studia kosmetyczne w usa czy moglabym juz starac sie o wize i wycjechac by tam dalej kontunuowac marzenia? skonczyc studia znalesc prace i dom? nie mam tam nikogo natomiast bardzo chcialabym tam byc. czy to mozliwe? o jaka wize mam sie starac? Bardzo peosze o odpowiedz.
Pobyt staly jest mozliwy jedynie przez slub z obywatelem obecnie.To jest opcja przy ktorej jestes legalnie i mozesz pracowac.
Drugie wyjscie to wyjechac jako au pair .
Mozna sie starac o turystyczna ale ta wiza nie uprawnia do pracy i zycia tam.Choc mozna zmienic status na studencka np ale studia w usa sa b drogie..musisz o tym pamietac.
Wyjedz jako au pair to jedyne sensowne wyjscie chyba,poznasz kraj,kulture,zawsze potem jest mozliwosc zmiany statusu(choc latwe to nie jest)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:12   #47
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Pobyt staly jest mozliwy jedynie przez slub z obywatelem obecnie.To jest opcja przy ktorej jestes legalnie i mozesz pracowac.
Drugie wyjscie to wyjechac jako au pair .
Mozna sie starac o turystyczna ale ta wiza nie uprawnia do pracy i zycia tam.Choc mozna zmienic status na studencka np ale studia w usa sa b drogie..musisz o tym pamietac.
Wyjedz jako au pair to jedyne sensowne wyjscie chyba,poznasz kraj,kulture,zawsze potem jest mozliwosc zmiany statusu(choc latwe to nie jest)
Serio nie ma takiej mozliwości, aby wyjechać po prostu do pracy na 2, 3 lata ?
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:22   #48
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-04-27 o 15:42
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 21:07   #49
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
I wszystko na temat
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 08:45   #50
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Wiza do Usa jak sie ubiegać i czy łatwo znaleźdź pracę w usa i mieszkanie. :)

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo poczytam
Pozdrawiam
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.