Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-11, 18:24   #1
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57

Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?


Witajcie.
Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o osobach, które są bardzo ciche, spokojne, małomówne. Lubicie przebywać z takimi osobami? Co o nich sądzicie? Czy takie osoby wydają Wam się mniej inteligentne, bo np. nigdy nie wyrażają swojego zdania tylko zawsze siedzą cicho? Czy takie osoby przeszkadzają Wam w pracy, bo np. nie macie wtedy z nimi o czym porozmawiać? Czy nudzi Was przebywanie z takimi osobami?
Jeśli spotykacie jakąś osobę po raz pierwszy to po czym poznajecie, że jest to osoba nieśmiała? Możecie to rozpoznać po twarzy, po postawie, ubiorze?
Bardzo proszę o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 18:46   #2
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Po osobie nieśmiałej widać, że jest nieśmiała. Po jej mowie ciała, po ubiorze (stonowane kolory, czasami workowate ciuchy - żeby się ukryć).
Osoby nieśmiałe mogą być bardzo ciekawe i inteligentne, może się z nimi dobrze pracować, to w niczym nie przeszkadza, jeśli są kompetentne.

Ale przyznaję, że dla mnie taka osoba jest nieciekawa, tak na pierwszy rzut oka. Lubię do takich osób np. w pracy podejść i zagadać, ale jeśli nie otwiera się, to nie chce mi się o to zabiegać.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 18:55   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o osobach, które są bardzo ciche, spokojne, małomówne. Lubicie przebywać z takimi osobami?
Zależy od innych ich cech poza wymienionymi, które uważam za neutralne. Na pewno takie osoby mniej mnie męczą.
Cytat:
Co o nich sądzicie?
Nic nie sądzę dopóki nie poznam poglądów/czynów tej osoby.
Cytat:
Czy takie osoby wydają Wam się mniej inteligentne, bo np. nigdy nie wyrażają swojego zdania tylko zawsze siedzą cicho? Czy takie osoby przeszkadzają Wam w pracy, bo np. nie macie wtedy z nimi o czym porozmawiać? Czy nudzi Was przebywanie z takimi osobami?
Nie.
Cytat:
Jeśli spotykacie jakąś osobę po raz pierwszy to po czym poznajecie, że jest to osoba nieśmiała? Możecie to rozpoznać po twarzy, po postawie, ubiorze?
Nie poznaję.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 19:08   #4
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Jeśli spotykacie jakąś osobę po raz pierwszy to po czym poznajecie, że jest to osoba nieśmiała? Możecie to rozpoznać po twarzy, po postawie, ubiorze?
Tak, myślę że to poznaje niestety większość osób. Po twarzy, po głosie, po postawie też. Są takie osoby narażone nawet w jednorazowych kontaktach na niegrzeczne traktowanie, na zaczepki.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 19:10   #5
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Zdecydowanie wolę takie osoby od tych przesadnie pewnych siebie, głośnych i ciągle chcących być w centrum uwagi, które mnie strasznie irytują. Natomiast nieśmiałe osoby są mi raczej obojętne, sama byłam i ciągle trochę jestem nieśmiała, dlatego mam do nich dużo wyrozumiałości. Staram się zagadywać, jakoś wciągać do towarzystwa itp.
Poznałam w życiu chyba tylko jedną dziewczynę, która była tak przeraźliwie cicha i nieśmiała, nigdy nie odezwała się sama z siebie, więc dałam sobie spokój z wszelkimi próbami kontaktu. Ale to nie znaczy, że myślałam o niej jakoś negatywnie, może lekko mnie co to zdziwiło ale skoro tak jej lepiej w życiu to co mi do tego.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 11:14   #6
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Witajcie.

Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o osobach, które są bardzo ciche, spokojne, małomówne. Lubicie przebywać z takimi osobami? Co o nich sądzicie? Czy takie osoby wydają Wam się mniej inteligentne, bo np. nigdy nie wyrażają swojego zdania tylko zawsze siedzą cicho? Czy takie osoby przeszkadzają Wam w pracy, bo np. nie macie wtedy z nimi o czym porozmawiać? Czy nudzi Was przebywanie z takimi osobami?

Jeśli spotykacie jakąś osobę po raz pierwszy to po czym poznajecie, że jest to osoba nieśmiała? Możecie to rozpoznać po twarzy, po postawie, ubiorze?

Bardzo proszę o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam
Nieśmiałość jest dla mnie neutralna i nie przypisuje jej innych cech jak np "mniejsza inteligencja". Aby odnieść się do czyjejś inteligencji muszę taką osobę chociaż trochę poznać - co i jak mówi, czy jej argumenty są spójne i logiczne, etc.
To czy lubię przebywać z takimi osobami zależy od innych cech. W dużej mierze od ich poczucia humoru, poglądów i szeroko pojętego sposobu bycia.
W pracy wolę takie osoby od tych głośnych, bo chociaż nie jestem zmuszona słuchać ich ploteczek i nowinek z życia prywatnego. Zatem wszystko zależy od innych cech danej osoby.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 11:17   #7
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Ja się nie dogaduję z nieśmiałymi osobami, nudzą mnie i męczą. Sana jestem otwarta i bezpośrednia, lubię pożartować itd., więc jak z kimś rozmawiam to lubię jeśli to jest dynamiczne i konkretne plus często osoby nieśmiałe mówią cichutko, co dwa słowa muszę prosić o powtórzenie, brr.

Jestem pewna, że nieśmiałe i bardzo spokojne osoby też nie lubią mojego towarzystwa, także problemu nie ma nikt się nikomu nie narzuca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-12, 12:55   #8
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Nieśmiałość jest dla mnie neutralna i nie przypisuje jej innych cech jak np "mniejsza inteligencja".
Niektóre takie osoby zbierają informacje szybciej niż wiewiórka orzechy i żołędzie. I szybko je przetwarzają.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 13:55   #9
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o osobach, które są bardzo ciche, spokojne, małomówne. Lubicie przebywać z takimi osobami?
To zależy od danej osoby, od jej pozostałych cech poza nieśmiałością. Może być człowiek nieśmiały, cichy, zamknięty w sobie, ale życzliwy, radosny, pozytywnie nastawiony do innych ludzi, ale może też być ponury, pełen złości, żalu, agresji, nienawidzący świata i innych ludzi. Nie generalizowałabym tak na podstawie samej nieśmiałości.


Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Co o nich sądzicie? Czy takie osoby wydają Wam się mniej inteligentne, bo np. nigdy nie wyrażają swojego zdania tylko zawsze siedzą cicho?
Nie. Bywają bardzo inteligentne, ale i bardzo tępe osoby. Podobnie jak w przypadku tych bardziej śmiałych. Po prostu rzadziej i mniej chętnie wyrażają swoje zdanie, opinie.



Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Czy takie osoby przeszkadzają Wam w pracy, bo np. nie macie wtedy z nimi o czym porozmawiać? Czy nudzi Was przebywanie z takimi osobami?
Nie. Ale jeśli np. w przebywaniu z taką osobą, próbach nawiązania rozmowy spotykam się z brakiem interakcji (zdawkowe odpowiedzi, urywanie w pół zdania), po prostu nie drążę dalej.



Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Jeśli spotykacie jakąś osobę po raz pierwszy to po czym poznajecie, że jest to osoba nieśmiała? Możecie to rozpoznać po twarzy, po postawie, ubiorze?
Bardzo proszę o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam
Nie po twarzy i nie po ubiorze, to krzywdzący stereotyp. Ale po zachowaniu, gdy się kogoś obserwuje jakiś czas, jak najbardziej.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 23:28   #10
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Intrygują mnie bardziej od krzykliwych i pewnych siebie ludzi, których staram się unikać bo są zbyt energochłonne To znaczy z taką rozkrzyczaną osobą muszę wyjątkowo nadawać na tych samych falach, aby lubić jej towarzystwo, ale generalnie męczą mnie nadaktywne typy i bardziej skłaniam się ku towarzystwu ludzi spokojnych.
Najczęściej takie osoby spokojnie się otwierają, tylko potrzebują czasu, żeby się odważyć, lub zechcieć z kimś rozmawiać. Pewnie są i typowe mruki, samotnicy, którzy nie chcą wchodzić w jakiekolwiek wymiany myśli, ale takich jest bardzo mało bo najczęściej ludzie szukają towarzystwa, tylko czasami nie wierzą, że są dobrymi towarzyszami do rozmowy. Jak dla mnie ci są ciekawsi, od tych, którzy uważają że ich towarzystwo jest wyjątkowo zajmujące. Często bywa odwrotnie
Poznaję po tym, że taki ktoś nie wcina się w zdanie, potrafi wysłuchać, a także dać się wypowiedzieć innym bez zwracania na siebie uwagi. Nieśmiali często nie potrafią wytrzymać intensywnego spojrzenia i odwracają wzrok. Co do ubioru, to w ogóle nie wiązałabym tego z powyższymi cechami.
__________________
...

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2019-05-13 o 23:32
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 00:30   #11
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o osobach, które są bardzo ciche, spokojne, małomówne.
To zależy. Czy to są pozytywne, sympatyczne osoby? Czy po prostu mruki które chlubią się tym że są "spokojne" i patrzą z góry na tych "rozkrzyczanych"? Bo znam oba przypadki. I są też osoby po prostu ciche, co nie jest tym samym co nieśmiałość. Dla mnie nieśmiałość jako taka wiąże się z napięciem nerwowym u danej osoby, które odczuwam i które mnie męczy.

Cytat:
Lubicie przebywać z takimi osobami? Co o nich sądzicie?
Jak wyżej.

Cytat:
Czy takie osoby wydają Wam się mniej inteligentne, bo np. nigdy nie wyrażają swojego zdania tylko zawsze siedzą cicho?
W pracy? Tak. Nawet jeśli wiem, że to niekoniecznie prawda. W mojej pracy potrzebni są ludzie którzy mają własne zdanie i opinie. Ludzie którzy milczą lub z których muszę siłą wyciągać zdania męczą mnie i utrudniają mi pracę. W towarzystwie? Zależy, znam ludzi którzy należą do cichych i spokojnych, ale czasami powiedzą coś tak ciekawego czy zabawnego, że mowę odbiera. Ale osoby które zawsze siedzą cicho, cóż, nie mam jak ocenić ich inteligencji, więc raczej nie zakładam że jest wybitna. Prędzej zastanawiam się co robią w towarzystwie jeśli nie pragną jakiejkolwiek interakcji.

Cytat:
Czy takie osoby przeszkadzają Wam w pracy, bo np. nie macie wtedy z nimi o czym porozmawiać?
Do pogaduszek nie związanych z pracą szukam raczej osób rozmownych, bo nie lubię zaczepiać osób które nie mają na to ochoty. Natomiast w pracy senso stricte tak, utrudniają mi pracę jeśli nie wyrażają swoich opinii i muszę się nagimnastykować żeby uzyskać szczerą odpowiedź. "Co o tym myślisz?" "..." "..." "No?" "No w sumie ok.."... "A konkretnie?" "..." O Jezu, głowa boli. To już wolę gaduły które niepytane dzielą się swoim zdaniem. Jak mam zrobić burzę mózgów z grupą "cichych/nieśmiałych", to potem jestem kompletnie wykończona.

Cytat:
Czy nudzi Was przebywanie z takimi osobami?
Z cichymi osobami nie. Przebywanie z mrukami i chorobliwie nieśmiałymi raczej mnie męczy niż nudzi, bo tą energię "zostaw mnie w spokoju" się wyczuwa. I nie jest przyjemna.

Cytat:
Jeśli spotykacie jakąś osobę po raz pierwszy to po czym poznajecie, że jest to osoba nieśmiała? Możecie to rozpoznać po twarzy, po postawie, ubiorze?
Często język ciała (unikanie kontaktu wzrokowego, spuszczona głowa, zgarbienie się, skrzyżowane nogi, ramiona) zdradzają "obronną" postawę osoby która nie czuje się komfortowo.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

Edytowane przez ruda_beksa
Czas edycji: 2019-05-14 o 00:31
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 06:16   #12
Jacek_Kombor
Przyczajenie
 
Avatar Jacek_Kombor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Osoby ciche nie muszą być zawsze takie ciche dajcie im alkohol a zobaczycie co dopierdzielą Działam w branży wyjazdów firmowych i powiem jedno - głownie chodzi mi o mężczyzn - jak cichy na początku spotkania z grupą, prawie nic nie mówi, albo nie śmieje się na jakieś fajne żarty - o znaczy że będzie ostro z tym kolegą po alko - to mi się sprawdziło w 100%.
Ale mówię tu o osobach cichych - raczej skrytych - są osoby ciche , raczej spokojne, widać na pierwszy rzut inteligentne - one raczej ważą słowa i jak się wypowiadają to szczerze i z głową. Ale te osoby pomimo że ciche - śmieją się z żartów

To takie moje spostrzeżenie hehe
Jacek_Kombor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 08:05   #13
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Jestem osobą raczej ekstrawertyczną, ale mam znajomych introwertyków. Wiem, że zwykle potrzebują czasu (albo alkoholu ), żeby się otworzyć i się nie narzucam. A gdy mówią - słucham, bo często nie mają siły przebicia. Przy znajomych twarzach zwykle tracą część swojej nieśmiałości i normalnie się z nimi rozmawia. To jest po prostu część osobowości, nie czyni nikogo gorszym. W życiu nie pomyślalabym, że ktoś nie jest inteligentny, bo nie jest wylewny.
A rozpoznać zwykle można, bez większego problemu - najwięcej zdradza mowa ciała.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 08:18   #14
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86810328]Jestem osobą raczej ekstrawertyczną, ale mam znajomych introwertyków. Wiem, że zwykle potrzebują czasu (albo alkoholu ), żeby się otworzyć i się nie narzucam. A gdy mówią - słucham, bo często nie mają siły przebicia. Przy znajomych twarzach zwykle tracą część swojej nieśmiałości i normalnie się z nimi rozmawia. To jest po prostu część osobowości, nie czyni nikogo gorszym. W życiu nie pomyślalabym, że ktoś nie jest inteligentny, bo nie jest wylewny.
A rozpoznać zwykle można, bez większego problemu - najwięcej zdradza mowa ciała.[/QUOTE]Ale bycie introwertykiem to nie jest to samo co bycie osobą nieśmiałą. To dwie różne rzeczy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 09:01   #15
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Mechanizm otwierania podobny jak u osób nieśmiałych.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:29   #16
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Ale bycie introwertykiem to nie jest to samo co bycie osobą nieśmiałą. To dwie różne rzeczy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się. Zupełnie inny jest komfort przebywania z introwertykiem niż z osobą nieśmiałą.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 15:33   #17
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Szczerze mówiąc, to mam wywalone

Do pracy chodze wykonywać swoje obowiązki, a nie by przyjaźnić się z każdą tam osobą. Więc jeżeli ja spędzam czas z kimś innym na kawie lub lunchu, a w kącie siedzi sobie ktoś nieśmiały, to nie jest jakby mój problem, mi to nie przeszkadza i nie jest to moja sprawa. No chyba, że trafiłabym do miejsca pracy, gdzie absolutnie wszyscy tacy są, to lipa.

,,Nieśmiały" to też szerokie pojęcie. Można być niesmiałym w kwestiach damsko-męskich ale pewnym siebie w życiu zawodowym.

Niektórzy są nieśmiali w większej grupie, ale sam na sam rozmawia się z nimi całkowicie normalnie.

Też wkurza mnie w pracy u niektórych brak decyzyjności i własnego zdania, ale ja nie uznaję tego za równoznaczne z nieśmiałością. Kojarzę takie osoby, co jak spytasz o zdanie to często jest wymijanie się od odpowiedzi, ale żeby te osoby były jakieś ciche i spokojne na co dzień to nie powiedziałabym. Raczej a) mają wywalone b) są niekompetetni w kwestiach zawodowych c) są niedecyzyjni z natury d) nie chca ponosić odpowiedzialności za nic. Ale zwiazek z niesmialości znikomy.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 16:03   #18
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

No właśnie. Jestem klasycznym introwertykiem, ale nieśmiała to nie jestem na pewno
Co myślę o nieśmiałych? Nic szczególnego w sumie. Wolę osoby ciche i zamknięte od takich, co im się usta nie zamykają, zwłaszcza w pracy. Poza tym nie oceniam takich osób w żaden sposób. Jak jest bardzo duży problem z komunikacją, to odpuszczam, ale w sumie to chyba nie spotkałam aż tak nieśmiałej osoby, żeby nie dało się porozmawiać z nią sam na sam.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 16:09   #19
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Do pracy chodze wykonywać swoje obowiązki, a nie by przyjaźnić się z każdą tam osobą. Więc jeżeli ja spędzam czas z kimś innym na kawie lub lunchu, a w kącie siedzi sobie ktoś nieśmiały, to nie jest jakby mój problem, mi to nie przeszkadza i nie jest to moja sprawa.


Cytat:
Też wkurza mnie w pracy u niektórych brak decyzyjności i własnego zdania, ale ja nie uznaję tego za równoznaczne z nieśmiałością. Kojarzę takie osoby, co jak spytasz o zdanie to często jest wymijanie się od odpowiedzi, ale żeby te osoby były jakieś ciche i spokojne na co dzień to nie powiedziałabym. Raczej a) mają wywalone b) są niekompetetni w kwestiach zawodowych c) są niedecyzyjni z natury d) nie chca ponosić odpowiedzialności za nic. Ale zwiazek z niesmialości znikomy.
Wydaje mi się że u osób u których to zauważyłam to strach przed wyglądaniem "głupio", zabieraniem głosu, lęk przed wyrażeniem własnego zdania (bo co będzie jak inni się nie zgodzą). I akurat te osoby należą właśnie do cichych i nieśmiałych. Nie mają wywalone, pracę zrobią nieźle, ale po prostu nie chcą się "wychylać".
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 12:41   #20
Kymonka
Raczkowanie
 
Avatar Kymonka
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 90
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Dopóki ta nieśmialosc nie przeradza sie w aspolecznosc to wszystko mi jedno. Gorzej jak dana osoba tak bardzo nie ogarnia zycia, że nawet na "cześc" nie odpowie i ogólnie zachowuje sie lekko jak creep. A takich juz tez mialam w pracy.
Kymonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 16:39   #21
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Według mnie, osoby nieśmiałe, wycofane, tłumiące w sobie emocje obarczone są nieco wyższym ryzykiem niebezpiecznej nieprzewidywalności. Mogą w końcu wybuchnąć w sposób niekontrolowany albo z zimną krwią niebezpiecznie odreagować.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 16:30   #22
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

Wolę osoby nieśmiałe od nadmiernie śmiałych i wygadanych i nie uważam, żeby czegoś im brakowało. Pod warunkiem, ze to zdrowy rodzaj nieśmiałości i cichości a nie patologiczny - tj. między byciem cichym a nieodzywaniem się w pracy 8 godzin do nikogo jest przepaść, tego drugiego nie lubię, to pierwsze jest spoko. Nie lubię jak człowiek się boi własnego cienia, ale to dla mnie skrajność i różni się od nieśmiałości. Nieśmiałość jest super, ale przepraszanie, że się żyje - nie.

Osób takich bardzo wygadanych i superśmiałych nie lubię, bo przy nich dużo tracę. Sama jestem raczej nieśmiała i lubię powolnymi kroczkami poznawać się z ludźmi. Nie lubię być zarzucana cudzą energią.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 21:16   #23
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

Zgadzam się z Patusią. Sama jestem lekko nieśmiałą introwertyczką i kiedyś (gdy jeszcze nie miałam zbytnio pojęcia, że istnieją takie pojęcia jak "introwertyzm" czy "ekstrawertyzm") porównywałam się do tych przebojowych, wiecznie rozgadanych itd. i czułam się gorsza, że ja tak nie potrafię.

Mnie intrygują ludzie trochę wycofani i skryci, jest wokół nich taka aura tajemniczości, która jest dla mnie nęcąca
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 22:43   #24
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Patusią. Sama jestem lekko nieśmiałą introwertyczką i kiedyś (gdy jeszcze nie miałam zbytnio pojęcia, że istnieją takie pojęcia jak "introwertyzm" czy "ekstrawertyzm") porównywałam się do tych przebojowych, wiecznie rozgadanych itd. i czułam się gorsza, że ja tak nie potrafię.

Mnie intrygują ludzie trochę wycofani i skryci, jest wokół nich taka aura tajemniczości, która jest dla mnie nęcąca
Wiele osób tak myśli, zupełnie niepotrzebnie Ale chyba świadomość tego przychodzi dopiero z wiekiem. Gdyby bardzo młodzi ludzie byli tego świadomi, uniknęliby niepotrzebnego stresu i kompleksów.
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 09:13   #25
mamalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych,cichych

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Po osobie nieśmiałej widać, że jest nieśmiała. Po jej mowie ciała, po ubiorze (stonowane kolory, czasami workowate ciuchy - żeby się ukryć).
Osoby nieśmiałe mogą być bardzo ciekawe i inteligentne, może się z nimi dobrze pracować, to w niczym nie przeszkadza, jeśli są kompetentne.

Ale przyznaję, że dla mnie taka osoba jest nieciekawa, tak na pierwszy rzut oka. Lubię do takich osób np. w pracy podejść i zagadać, ale jeśli nie otwiera się, to nie chce mi się o to zabiegać.
Kocham workowate ciuchy, najlepiej czarne, do tego według większości ludzi wyglądam na 17 lat iii uchodzę za osobę nieśmiałą, więc coś chyba w tym jest. Z tym że u mnie to kwestia bardziej introwertyzmu, nie mam problemu z nawiązywaniem relacji, tyle że zazwyczaj nie chce mi się klepać językiem o niczym dla samego klepania, co właśnie jest często odbierane jako wycofanie.
mamalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 13:34   #26
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

Ja sama nie jestem super śmiała i wygadana, ale nie nazwałabym się jeszcze nieśmiałą. Staram się rozmawiać, jeśli oczywiście nie jestem na czymś bardzo skupiona, ale muszę widzieć, że dana osoba reaguje jakoś na moje próby rozmowy. Z osobą totalnie nieśmiałą czułabym się niezręcznie, bo miałabym pewnie wrażenie, że jest negatywnie nastawiona i mnie nie lubi i skończyłoby się na niezręcznej ciszy

Rzadko jednak spotykam ekstremalnie nieśmiałe osoby. Pewnie niestety oceniałbym taką osobę jako niezbyt ciekawą, chociaż wiem, że wewnętrznie może być bardzo interesująca - jednak podświadomie pewnie byłoby mi trudno pozbyć się pierwszego wrażenia. Co innego, jeśli na początku ktoś jest nieśmiały, ale po jakimś czasie zacznie trochę rozmawiać, nawet jeśli wciąż nie są to długie dyskusje.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 10:26   #27
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

A są jeszcze w tych czasach takie osoby ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:26   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

zwykle nic nie myślę, bo nie zauważam, skoro same nie chcą być zauważone.

a jeśli jest to miejsce pracy i druga osoba mi odburkuje, odpowiada półsłówkami na pytania, to mam ją za gbura, względnie skrajnego introwertyka a nie za nieśmiałą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:44   #29
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

Wole osoby nieśmiałe niż te za bardzo pewne siebie u których się buzia nie zamyka, po prostu mnie to męczy do tego często u takich osób dochodzi nie miłe odzywki znam parę takich osób wolę zdecydowanie osoby, które są sympatyczne i miłe.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 19:43   #30
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Co myślicie o osobach nieśmiałych, cichych?

Niestety są takie osoby ale pewnie ich nie widać bo siedzą w domu. (Mówię też o sobie oczywiście)
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-05 16:34:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.