Jak i gdzie sprzedawać przez internet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 22:39   #1
eweli1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 21

Jak i gdzie sprzedawać przez internet?


Witacie!
Mam 17 lat i potrzebuje trochę pięniędzy. Wpadłam na pomysł żeby sprzedać ze swojej szafy ubrania których już nie nosze lub się w nie nie mieszczę ale tutaj rodzi się pierwsze pytanie. Na jakiej stronie najlepiej wystawić swoje rzeczy ? Chodzi mi głównie o to żeby strona ta była darmowa, możecie mi coś polecić?
Jeśli już znalazłabym osobę chętną do zakupu to musiałabym jej podać tylko numer konta czy jeszcze inne dane osobowe ? Nie posiadam swojego i byłabym zmuszona korzystać z konta rodziców dlatego pytam. Następna sprawa to skąd mam wiedzieć ze ktoś już przysłał mi pieniądze na konto ? Czy muszę iść do banku i zapytać czy jest jakaś inna możliwość ? Słyszałam ze można prowadzić konto przez internet ale jestem w tym temacie zielona, jaki bank to umożliwia i ma korzystne warunki ? Proszę o wyrozumiałość, nigdy nawet niczego nie kupowałam przez internet, nie korzystam z przelewów ogólnie dopiero się wdrażam . Z gory dziekuje za pomoc
eweli1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:51   #2
sienna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jak i gdzie sprzedawać przez internet?

stan konta bankowego możesz sprawdzić przez internet - hallo mamy XXI wiek
do wykonania przelewu generalnie nie potrzeba nic więcej oprócz numeru konta bankowego...
jak możesz sprzedawać - allegro, portale ogłoszeniowe z używanymi ubraniami. dodatkowo możesz promować się na roznych grupach facebookowych

niektorzy robia na tym calkiem niezla kase - powaznie

pozdro
__________________
<ciach_reklama>
sienna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:57   #3
eweli1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 21
Dot.: Jak i gdzie sprzedawać przez internet?

Generalnie o to chodzi ze mieszkam w malej miejscowosci i mamy tutaj tylko jeden maly bank ktory raczej nie umozliwia prowadzenia przez internet dlatego pytam jak kest dokladnie z tym sprawdzaniem przez internet czy jesli chce to robic musialabym zalozyc konto w jakims innym banku ?
eweli1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:13   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak i gdzie sprzedawać przez internet?

Cytat:
Napisane przez eweli1313 Pokaż wiadomość
Generalnie o to chodzi ze mieszkam w malej miejscowosci i mamy tutaj tylko jeden maly bank ktory raczej nie umozliwia prowadzenia przez internet dlatego pytam jak kest dokladnie z tym sprawdzaniem przez internet czy jesli chce to robic musialabym zalozyc konto w jakims innym banku ?
Konto możesz założyć sobie w jakimkolwiek banku, niekoniecznie wybrać akurat ten, który jest w twojej miejscowości. Odwiedź po prostu większe miasto i tam znajdź bank, gdzie założysz konto. Można także mając dostęp do internetu założyć konto, nie trzeba się fatygować osobiście.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:22   #5
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: Jak i gdzie sprzedawać przez internet?

Możesz też stworzyć własną stronę / bloga i tam wrzucać ciuchy albo otworzyć sklep internetowy.
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 09:46   #6
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Jak i gdzie sprzedawać przez internet?

Możesz sobie założyć darmowe konto przez internet w np. Mbanku
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:21   #7
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Jak i gdzie sprzedawać przez internet?

Po pierwsze masz już 17 lat - załóż własne konto, które będziesz mogła obsługiwać przez internet, wejdź na stronę mbanku na przykład, przejrzyj oferty, od razu zorientujesz się w temacie.

Po drugie jeśli chcesz sprzedawać swoje rzeczy to może na jakimś portalu, który to umożliwia, np. szafa, vinted - z tego co wiem nie pobierają prowizji.

Własnego bloga ze sprzedażową ofertą na razie Ci nie polecam zakładać, raczej będzie Ci trudno zaufać skoro dopiero zaczynasz ze sprzedażą w sieci.

Możesz też zacząć sprzedawać na Allegro, ale trzeba zarejestrować konto + oczywiście płaci się prowizje od sprzedanych rzeczy.
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-05 13:21:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.