Czy mi się uda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 20:10   #1
kasia220112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 162

Czy mi się uda?


Przy wadze 69 kg i 160 cm wzrostu, możliwe jest schudnięcie 10 kg w 7 tygodni, przy 2 godzinach ćwiczeń dziennie? I ile kcal jeść? Z tym nie mam problemu. Ostatnio przez pół roku, bez większych zmian nawyków żywieniowych, tylko dołączając ćwiczenia schudłam 10 kg.
I jeszcze jedno. Czy później ważąc te 59 kg, aby chudnąć 0,5 kg na tydzień wybrać dietę 1500 czy 1800 kcal?
kasia220112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 20:45   #2
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Czy mi się uda?

Cytat:
Napisane przez kasia220112 Pokaż wiadomość
Przy wadze 69 kg i 160 cm wzrostu, możliwe jest schudnięcie 10 kg w 7 tygodni, przy 2 godzinach ćwiczeń dziennie? I ile kcal jeść? Z tym nie mam problemu. Ostatnio przez pół roku, bez większych zmian nawyków żywieniowych, tylko dołączając ćwiczenia schudłam 10 kg.
I jeszcze jedno. Czy później ważąc te 59 kg, aby chudnąć 0,5 kg na tydzień wybrać dietę 1500 czy 1800 kcal?
Realne na pewno, ale to wyznaczanie kalorii jaki ma miec sens? bedziesz cale zycie liczyc kalorie, to katorga i neurotyczne zachowanie....

Nie masz codziennie tego samego dnia i nie jest to takie proste jakbysmy chcieli, kaloria nie jest rowna kalorii, wiec moze lepiej skupic sie na zdrowiu i sluchaniu sygnalow ciala zamiast na matematyce.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:56   #3
aga_lolcz
Raczkowanie
 
Avatar aga_lolcz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zamość/Lublin
Wiadomości: 100
GG do aga_lolcz
Dot.: Czy mi się uda?

Może spróbuj wyliczyć sobie swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne? od tego odejmiesz 500 kcal dziennie, dodasz troche aktywności fizycznej lub po prostu utrzymasz tę którą masz teraz i będziesz chudła powyżej 0,5kg tygodniowo. Do obliczenia całkowitej przemiany materii znajdziesz w internecie sporo wzorów, dzieki temu będziesz wiedziała jakie masz zapotrzebowanie i jak szybko schudniesz. Pamiętaj też, że ważne jest co jesz, a nie tylko ile. Zbyt szybkie chudnięcie też nie jest dobre, ponieważ prowadzi do spadku masy mięśniowej, która odpowiada za nasz szybszy metabolizm
__________________
' . . . Co Nie Uśmierci To Podwójnie Wzmocni Mnie. . .'

Zadbaj o siebie! Wegetariańskie i wegańskie przepisy oraz świeża dawka artykułów i ciekawostek o zdrowym stylu życia, odchudzaniu i racjonalnej diecie.

aga_lolcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 08:58   #4
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Czy mi się uda?

Moim zdaniem, to że ty będziesz więcej ćwiczyć nic nie da, ponieważ ciało potrzebuje czasu na zmiany, a nie tak nagle. Najlepiej dobrać sobie diety takiej aby móc jeść co się lubi i ćwiczyć w miarę też to co się lubi.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.