Usztywniana torebka/torebka na laptopa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-21, 17:54   #1
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51

Usztywniana torebka/torebka na laptopa


Dziewczyny, bardzo Was proszę o porady.

Nie bardzo wiem, gdzie założyć ten wątek, ale sądzę, że najprędzej otrzymam jakąś pomoc od dziewczyn znających się na modzie i buszujących z przyjemnością i pewną wprawą po wielu sklepach.

Bardzo chciałabym kupić torebkę na laptopa. Zależy mi jednak na tym, żeby torebka nie wyglądała jak typowa laptopowa teczka, więc bardziej stawiam nie na typowe torby na laptopa, ale po prostu usztywniane torebki, które mieszą format a4.

Nie chciałabym, żeby z zewnątrz ktokolwiek miał skojarzenia, że w środku może się znajdować jakikolwiek komputer (choć być może przy moim preferencjach nie da się tego do końca uniknąć).

Komputer, a właściwie notebook to 13' więc torebka nie musi być wielka, choć ma ona pomieścić nieco więcej niż sam notebook. Jego waga również jest minimalna, więc to rzecz wtórna. Najbardziej zależy mi na tym, żeby torebka była:
- usztywniana,
- mieściła a4
- miała przynajmniej dwie przegrody (nie musi posiadać specjalnej na laptopa),
- nadawała się na wszelką pogodę (czyli, żeby była zapinana)
- i żeby można ją było swobodnie nosić na ramieniu, a nie tylko na ręce (najlepiej też, żeby dłuższe ramiączka były przymocowane na stałe, już wielokrotnie przejechałam się na takich dopinanych).

Od kilku dni bez przerwy buszuję po internecie, wyszukuję pod różnymi frazami, ale widzę bardzo mało odpowiednich torebek.
A jeśli już znajdę coś wręcz idealnego, to albo z nieodpowiednimi cechami (np. za mała głębokość), albo za kwotę ok. 1000 zł. Preferowałabym jednak zatrzymać się na max. 500 zł.

Rzecz jest jeszcze utrudniona o tyle, że preferuję torebki bez dodatkowych ozdób, czy też marszczeń, falbanek etc. Bliżej mi chyba do męskiej stylistyki.
Stylistyka wokół której chętnie bym oscylowała to:
http://i1.ztat.net/large/RL/25/2A/00...0P-708@1.1.jpg
http://www.sklep.wittchen.com/foto/76-4-874-7-sma.jpg
http://www.ftp.barellybags.pl/allegr...0floryda/1.jpg
http://www.lejdi.sklep.pl/galerie/t/...e-mil_9738.jpg
http://www.fantastic.pl/produkty/fot...52932531_d.jpg

Być może mam wygórowane wymagania i nie znajdę nic, co rzeczywiście spełni moje wymagania (może to właśnie nisza dla kogoś ), ale chciałam jeszcze poradzić się Was, bo może znacie takie sklepy i modele, na które do tej pory nie trafiłam. A być może któraś z Was miała kiedyś podobny problem i udało jej się wyszukać coś fajnego?

Będę wdzięczna za wszelkie porady i propozycje!
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 18:26   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

a czemu te z linków nie mogą być?
na allegro pełno toreb
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 18:36   #3
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Pełno jest toreb takich na laptopy wyglądające jak normalna torebka nie jak typowa na taki sprzęt
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 18:37   #4
veronicagetsnaked
Raczkowanie
 
Avatar veronicagetsnaked
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Też nie pogardziłabym taką prostą, raczej męską torbą. Ale nie mam pojęcia gdzie takiej szukać, czekam na odpowiedzi. W ogóle ciężko znaleźć coś prostego, bez zbędnych ozdób i innych takich, niezłej jakości i nie cholernie drogiego. Że się tak pożalę.

(pozdrawiam fankę Parova Stelara! )
veronicagetsnaked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 19:14   #5
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
a czemu te z linków nie mogą być?
na allegro pełno toreb
Bo nie spełniają wszystkich moich wymagań. Chyba, że naprawdę jestem zbyt wybredna, wtedy może ostatecznie stanie na którejś z nich, choć to będzie trudne i z pewnością będzie to wtedy rozwiązanie tymczasowe. Najczęściej te torebki nie są one usztywniane, dzielone wewnątrz itd. Jedna z nich była akurat moim faworytem, ale głębokość poniżej 10cm to jednak za mało, jeśli to ma być torebka, która ma mieścić więcej niż komputer w specjalnej obudowie, portfel i kalendarz.
Allegro przeszukiwałam, ale ja tam nic nie znajduję (poza bodajże jedną, męską, która pojawiła się w tym zestawieniu, ale to wciąż nie to).
Linki zamieściłam na wzór, bo każdej z nich czegoś jednak brakuje. Po prostu sadziłam, że jeśli szukam porady, to muszę też szerzej przedstawić swoje preferencje.


Niby pełno toreb, ale ja mam naprawdę z tym problem. Dlatego też zdecydowałam się poprosić o pomoc Was, Wizażanki. Doświadczenie innych kobiet, może się okazać bardzo pomocne.
Najwięcej widzę albo torebek w dziwacznych, niepraktycznych kolorach, z dziwacznymi ozdóbkami, niefunkcjonalnych np. ze zbyt krótkimi rączkami itd; albo już co prawda fajnie usztywnianych, ale bardzo (!) eleganckich teczek. Elegancką teczkę akurat posiadam, a potrzebuję czegoś, co mogłabym nosić codziennie, nie tylko do bardzo eleganckiego, formalnego ubioru.

Nie oczekuję tego, że otrzymam od razu genialne porady i rozwiązania, ale może np. uda mi się obrać jakiś inny kierunek lub poznać firmę lub sklep, do których jeszcze nie dotarłam. Za każdy trop będę wdzięczna.

Cytat:
Napisane przez veronicagetsnaked Pokaż wiadomość
Też nie pogardziłabym taką prostą, raczej męską torbą. Ale nie mam pojęcia gdzie takiej szukać, czekam na odpowiedzi. W ogóle ciężko znaleźć coś prostego, bez zbędnych ozdób i innych takich, niezłej jakości i nie cholernie drogiego. Że się tak pożalę.

(pozdrawiam fankę Parova Stelara! )
Oj zgadzam się. Podobnie jest z damskimi zegarkami. Dlatego ja noszę męski.

I również pozdrawiam. Jak mniemam także fankę Stelara!
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 19:41   #6
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Cytat:
Napisane przez izga88 Pokaż wiadomość
Pełno jest toreb takich na laptopy wyglądające jak normalna torebka nie jak typowa na taki sprzęt

Zgadzam się
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 19:49   #7
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

moze pochodz po sieciowkach, ewentualnie bazarkach
przy Twoim wybrednym guscie watpie by ktoras z nas byla w stanie pomoc a budzet masz nienajgorszy
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 20:01   #8
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
moze pochodz po sieciowkach, ewentualnie bazarkach
przy Twoim wybrednym guscie watpie by ktoras z nas byla w stanie pomoc a budzet masz nienajgorszy


czasem na limango (itp) sa torby na laptopy z wyższej półki, wizualnie dość znośne;;

apropos allegro

http://allegro.pl/elegancka-meska-to...396070535.html
pierwsza z brzegu, dla mnie nei wygląda jak laptopowa aktówka
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 09:52   #9
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

A może zamów sobie?

na decobazaar.pl. Albo pakamera.pl. Albo dawanda.pl

np.

http://pl.dawanda.com/product/459995...kora-naturalna
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 15:32   #10
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
apropos allegro

http://allegro.pl/elegancka-meska-to...396070535.html
pierwsza z brzegu, dla mnie nei wygląda jak laptopowa aktówka
Świetny trop! Przejrzałam całą ofertę tego sklepu na allegro i zauważyłam jeszcze kolejną niezwykle interesującą! Muszę sobie dokładnie posprawdzać parametry itp. (zawsze bardzo powoli i metodycznie robię zakupy ) ale może to jest nawet to.

Dziękuję serdecznie za naprowadzenie mnie na to!


I za podane linki również!
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 15:37   #11
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

ja mam taką "teczkę", bez problemu mieści laptopa

http://www.zara.com/pl/pl/nowa-kolek...0p1353012.html
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 22:48   #12
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Na Allegro jest tego pełno
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 19:56   #13
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Cytat:
Napisane przez ailatan1985 Pokaż wiadomość
Na Allegro jest tego pełno
Dziękuję za radę, ale już przeszukiwałam. Poza męskim działem, do czego zainspirowała mnie właśnie jedna z Wizażanek.
Szkoda, że nie ma pełno takich, o których pisałam w pierwszym poście.

Z całą pewnością nie założyłabym takiego wątku, gdyby znalezienie czegoś odpowiadającego moim kryteriom było proste. Miałam nadzieję, że może znajdzie się ktoś mający podobne upodobania i wymagania, komu udało się odnaleźć coś naprawdę satysfakcjonującego, być może w jakimś mało znanym, specjalistycznym sklepie. Fora istnieją chyba m.in. po to, żeby wymieniać się uwagami i pomagać sobie wzajemnie, jeśli ktoś zgłosi jakąś potrzebę? Zresztą chyba w takim celu zakłada się tu z 90% wątków?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
ja mam taką "teczkę", bez problemu mieści laptopa

http://www.zara.com/pl/pl/nowa-kolek...0p1353012.html
Dziękuję, jest bardzo ładna.
Mogę jednak zadać pytanie techniczne? Nie masz problemu z tym dopinanym paskiem? Muszę przyznać, że ja mam bardzo złe doświadczenia z dopinanymi paskami, najczęściej klamra która służy do zaczepiania wykrzywiała mi się w każdej możliwej torebce już po ok. pół roku. Najczęściej miał wtedy miejsce wielki, niespodziewany huk, który spowodowały przedmioty zgromadzone w danej torebce. Wolałabym więc trochę bardziej się zabezpieczyć, nawet przy lekkim notebooku.
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:49   #14
Nina_z_Lublina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kazimierz Dolny
Wiadomości: 2
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Hej,
też jestem w temacie, bo poszukują funkcjonalnej i wytrzymałej torebki na co dzień. Obawiam się, że jeśli chodzi o noszenie laptopa, będziesz musiała się nieźle naszukać. Wygląd i styl to jedno, ale ważna jest też waga i wymiary. Nieskórzane torby mają tą przewagę, że mniej się "wyrobią" od toreb skórzanych, bo komp jednak z pare kilo waży, a do tego kształt prostokąta rozpycha boki. Ja mam torbę z jakieś takiej piankowej tkaniny, taką zwykłą. Trochę się już jej nanosiłam i materiał się nieco "poluzował", ale gdybym miała drogą, skórzaną ciężej byłoby mi się z tym pogodzić.
Mam koleżankę, która nosi swojego w torbie, którą używa na co dzień, coś w tym stylu:
http://szafa.pl/c7388044-hm-ogromna-torba-camel.html
Mówiła, że jej to pasuje, bo nie musi zabierać nie wiadomo ile torebek ze sobą, ma stroje i buty dobrane kolorystycznie, bo kupowała ją z myślą o noszeniu do pracy, wygląda elegancko i jest zadowolona.
Moja ciocia z kolei kupiła sobie pół roku temu tę torebkę:
http://nucelle.pl/pl/p/Skorzana-tore...cji-Czarny/518
Ona generalnie lubi duże. Pracuje w kancelarii, więc nosi ze sobą w niej lapka i duuużo dokumentów. Jest bardzo zadowolona, bo mówi, że torba jest z grubej skóry, więc nie "wyrabia" się tak bardzo od ciężaru. Nie znam tej marki, ale zastanawiałam się sama nad kilkoma modelami od nich, nawet pytałam dziewczyny na forum, ale nie bardzo ktoś chciał się wypowiedzieć .
Życzę powodzenia w poszukiwaniach
Nina_z_Lublina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:08   #15
MonikaKinga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 41
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Ja netbooka noszę w takiej ale w innym kolorze http://annopolis.com.pl/torebki-c-3_...401-p-178.html Tylko nie mieści sztywnych rzeczy w formacie A4, miękkie można lekko przygiąć.
Ostatnio trafiłam na info o nowych projektantkach i też mi się podobają niektóre rzeczy https://www.facebook.com/lolavictoriadesign Nie iem tylko czy spełnią Twoje oczekiwania co do szerokości bo większość jest raczej płaska.
MonikaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 20:55   #16
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Cytat:
Napisane przez MarjoryAnn Pokaż wiadomość
Dziękuję, jest bardzo ładna.
Mogę jednak zadać pytanie techniczne? Nie masz problemu z tym dopinanym paskiem? Muszę przyznać, że ja mam bardzo złe doświadczenia z dopinanymi paskami, najczęściej klamra która służy do zaczepiania wykrzywiała mi się w każdej możliwej torebce już po ok. pół roku. Najczęściej miał wtedy miejsce wielki, niespodziewany huk, który spowodowały przedmioty zgromadzone w danej torebce. Wolałabym więc trochę bardziej się zabezpieczyć, nawet przy lekkim notebooku.
nie miałam takiego problemu poza tym torebka ma w środku miękką wyściełaną przegródkę na notebooka co dodatkowo go chroni
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:07   #17
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Usztywniana torebka/torebka na laptopa

Może takie? http://www.barellybags.pl/ Zamawiałam akurat męską na prezent, ale naprawde jest dobrze wykonana
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.