Niania Niemcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-03, 11:14   #1
rudziaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 94

Niania Niemcy


Zakładam nowy wątek, bo gdzie wpiszę niania Niemcy na wizażu to wyskakuje mi opieka nad osobami starszymi.
A więc w piągtek jadę w nieznane do Niemiecko Polskiej rodziny zaopiekować się ich dzieckiem. Strasznie się boje, to moja pierwsza taka praca. Nie wiem czy dam radę, dziecko ma 1,5 roku ale jestem pełna nadziei.
Czy któraś z Was pracowała jako niania w Niemczech> Może podzieli się swoim doświadczeniem?
rudziaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 10:57   #2
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Niania Niemcy

Cytat:
Napisane przez rudziaczek20 Pokaż wiadomość
Zakładam nowy wątek, bo gdzie wpiszę niania Niemcy na wizażu to wyskakuje mi opieka nad osobami starszymi.
A więc w piągtek jadę w nieznane do Niemiecko Polskiej rodziny zaopiekować się ich dzieckiem. Strasznie się boje, to moja pierwsza taka praca. Nie wiem czy dam radę, dziecko ma 1,5 roku ale jestem pełna nadziei.
Czy któraś z Was pracowała jako niania w Niemczech> Może podzieli się swoim doświadczeniem?
Oj tak, pracowałam przez jakiś czas na studiach. Wspominam bardzo dobrze, mimo iż dzieciaki dawały momentami popalić. Ale zdecydowanie skorzystałam niesamowicie jeśli chodzi o progres językowy oraz ogólne ogarnięcie życiowe. W "mojej" rodzinie nikt nie mówił ani słowa po polsku Do której części Niemiec się wybierasz?
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 12:52   #3
rudziaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 94
Dot.: Niania Niemcy

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Oj tak, pracowałam przez jakiś czas na studiach. Wspominam bardzo dobrze, mimo iż dzieciaki dawały momentami popalić. Ale zdecydowanie skorzystałam niesamowicie jeśli chodzi o progres językowy oraz ogólne ogarnięcie życiowe. W "mojej" rodzinie nikt nie mówił ani słowa po polsku Do której części Niemiec się wybierasz?

a w jakim wieku były dzieciaczki? Stuttgart
rudziaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 12:59   #4
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Niania Niemcy

Cytat:
Napisane przez rudziaczek20 Pokaż wiadomość
a w jakim wieku były dzieciaczki? Stuttgart
Starsze niż Twoje - chłopiec 4 i dziewczynka 8, ale jej tak naprawdę nie liczę, bo zachowywała się jak dorosła i właściwie nie było z nią najmniejszego problemu. Natomiast chłopaczek to było wcielone ADHD
Ech, Stuttgart jest fajny, ale ichni dialekt jest imo jednym z najtrudniejszych do zrozumienia dla osób posługujących się tylko Hochdeutschem.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 14:22   #5
rudziaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 94
Dot.: Niania Niemcy

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Starsze niż Twoje - chłopiec 4 i dziewczynka 8, ale jej tak naprawdę nie liczę, bo zachowywała się jak dorosła i właściwie nie było z nią najmniejszego problemu. Natomiast chłopaczek to było wcielone ADHD
Ech, Stuttgart jest fajny, ale ichni dialekt jest imo jednym z najtrudniejszych do zrozumienia dla osób posługujących się tylko Hochdeutschem.


na szczęście mi niemiecki tam nie będzie potrzebny, jedynie w sklepie, ale tyle to dam radę
miałam też propozycję bardzo dobrze płatnej pracy w Niemców, ale właśnie ze względu na to że nie dogadałabym się to musiałam zrezygnować. Niestety znam tylko podstawy, bo uczyłam się niemca w podst. i gimn. a później tylko angielski i dużo zapomniałam..
rudziaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 15:22:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.