Plastry antykoncepcyjne Lisvy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-30, 21:17   #61
carryoot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 980
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej, też mam przepisane Livsy, właśnie z ulotki dowiedziałam się, że powinnam je nałożyć na drugi dzień po ostatniej tabletce, ale z tego co pamiętam to ginekolog pow. mi żebym je nałożyła w dniu pierwszego krwawienia.

A jak było u Was?
__________________

Wszystko. I co jeszcze..? - hedonizm
carryoot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 22:09   #62
andieee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

A drętwiała wam ręka albo mrowiła po naklejeniu plastra ?
andieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 07:49   #63
karolinka0103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez andieee Pokaż wiadomość
A drętwiała wam ręka albo mrowiła po naklejeniu plastra ?
Ja miałam takie "dziwne" uczucie w ręce przez pierwsze kilka minut, ale byłam przekonana, że to sobie wmawiam - wiecie, taka ekscytacja nową sytuacją a później zaczęło się straszne swędzenie...
karolinka0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 09:53   #64
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej, błagam pomóżcie wczoraj wieczorem przykleiłem pierwszy plaster. Dziś rano obudziłam sie i patrzę, ze pod plastrem są jaśniejsze punkty, to oznacza, ze dostało sie powietrze? Na brzegach plastra tez to widzę. Co mam zrobić? Ogólnie plaster trzyma sie niby ok. Tylko te małe punkciki mnie martwią, boje sie ze będzie zmniejszona skuteczność. a i powiedzcie proszę, czy nie nakleilam go zbyt nisko na ramieniu? Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi. Foto w załączniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (72,6 KB, 0 załadowań)
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 09:56   #65
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Kurczę pisze z telefonu i chyba nie dodało mi zdjeć, nie wiem jak to zrobić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (72,6 KB, 0 załadowań)
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 13:14   #66
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej

Nakleiłam dziś pierwszy plaster, zobaczymy co z tego będzie Mam tylko odruch by spr ciągle czy się nie odkleił :P Przykleiłam na ramię
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:18   #67
emmabovary
Przyczajenie
 
Avatar emmabovary
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

cześć : ) ja właśnie dostałam dzisiaj receptę na te plastry. miałam evrę przez 3 lata, zrobiłam dwa miesiące przerwy po rozstaniu z chłopakiem, no ale zakochałam się więc boję się na samych prezerwatywach i za ok. tydzień kiedy będę mieć okres wracam do plastrów.

nie chciałam już evry, była dla mnie za mocna (ważę 50kg), dzisiaj szłam do ginekolog z nastawieniem na krążek, bo ma mniejszą dawkę hormonów i wtedy pani doktor powiedziała mi o tych nowych plastrach. stwierdziłam, że skoro mają one naprawdę duuużo mniejszą dawkę to super, a krążka się trochę bałam ze względów mechanicznych.

jestem bardzo ciekawa, staram się pozytywnie nastawić, po evrze nie miałam za bardzo skutków ubocznych, jedynie ból głowy w ten tydzień bez plastra. mam nadzieję, że na tej o wiele mniejszej dawce będzie ok.
emmabovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 12:22   #68
Mart_58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Lisvy kompletnie się u mnie nie sprawdzają. Już pierwszego dnia zrobiła mi się wokół czarna otoczka z włosków z ubrań. Mniejsza o nieestetyczny wygląd, ale ten brud wszedł mi na głębokość około 2 - 3 mm plastra i sprawia, że przy brzegach nie przylega on dobrze (obecnie przylega w około 85%). Zastanawiam się nad jego skutecznością w takiej sytuacji, a producent nie pisze w ulotce jaki procent powierzchni plastra musi bezwzględnie przylegać do ciała żeby zachowywał skuteczność. Sytuacja ta nastąpiła już w 3 dniu od naklejenia plastra. Od tamtej pory obawiam się również go moczyć, bo nigdy nie wiadomo czy brud nie wejdzie jeszcze dalej. Aż boje się co zrobić z kolejnym plastrem żeby dokończyć miesięczny cykl. Jak dla mnie produkt fatalny, a producent nie zapewnia wystarczającej ilości informacji żebym mogła czuć się bezpiecznie. ODRADZAM!!
Mart_58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 15:24   #69
emmabovary
Przyczajenie
 
Avatar emmabovary
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Jeśli to jedyny minus to w ogóle mnie to nie zraża - 3 lata miałam evrę i jakoś nigdy nie miałam problemu z przyleganiem, a nawet jak coś troszeczkę odstawało czy się marszczyło w ogóle nie wpływało to na skuteczność plastra.

Oczywiście brudzenie jest niefajne, ale można naklejać wysoko na ramieniu i nie nosić topów na ramiączkach - ja tak robiłam - i nie jest aż tak strasznie. Moja ginekolog mi dzisiaj mówiła, że Lisvy brudzi się mniej niż Evra dlatego właśnie, że ma okrągły kształt a nie kwadratowy. Zresztą - sprawdzę i dam znać jak to jest u mnie jak tylko dostanę okres.
emmabovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 15:06   #70
Stefania88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

U mnie dzieje się to samo, odstaje brzegami na całości, wchodzą włoski z ubrań i ogólnie drobne cuda. Mam nadzieję, że to nie zmniejsza ich skuteczności, ale póki co wszystko ok. Drażniący mega jest ich wygląd, po zaledwie dwóch dniach, widoczna jest ciemna otoczka i z każdym dniem jest coraz gorzej.
Stefania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 15:16   #71
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Mam dokładnie to samo o czym piszą dziewczyny. Dziś trzeci dzień plastra (DOPIERO!) a na około wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy... I nadal mam odruch sprawdzania czy aby się za bardzo nie odkleił, najbardziej jak rano wstaję
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 18:45   #72
emmabovary
Przyczajenie
 
Avatar emmabovary
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

dziewczyny, plastry Evra pod tym względem nie lepsze były. miałam je 3 lata. taka kolej rzeczy, jeśli się decydujemy na plastry, dlatego grunt, że niemal nikt oprócz nas nie musi ich widzieć.
emmabovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 19:54   #73
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Powiem szczerze, że te plastry Lisvy są prawie niewidoczne, przynajmniej na mojej skórze Najbardziej widoczna to ta niewielka otoczka brudku
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 11:23   #74
Trida
Raczkowanie
 
Avatar Trida
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 198
GG do Trida
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Hej, ja od tygodnia używa Lisvy i wiem, ze wracam do Evry...
Niestety mam Lisvy na 3 mce wykupione a ja już dostaję świra, bo to "coś" się niemiłosiernie odkelja, odstaje a po kąpieli to już całkiem... Stoję z ręcznikami papierowymi i suszę powierzchnię, żeby się trzymał.
Evra miała o wiele lepszy klej, owszem - odklejały się czasami rogi ale nie tak nagminnie jak przy okrągłym plastrze.
Jeśli ktoś chce się czuć bezpiecznie i nie martwić się o odklejanie to odradzam Lisvę.
Trida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 11:54   #75
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

U mnie nic sie nie odkleja jak na razie a to juz 4 dzien plastra Lisvy
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:40   #76
inspirowana00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

No właśnie ja mam teraz drugi plaster i wygląda okropnie, boje się, ze nie ma takiego działania jak powinien i, że wpadnę... Wystarczyło, że ubrałam raz czarne okrycie na wierzch i wygląda jakbym go miała z miesiąc, a o te brzegi nie przylegają. Próbuję wygrzebać ten brud, czasem się udaje, czasem się w tym miejscu trzyma, a czasem już klej wyrwę. no i poradź mi coś! Proszę

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mart_58 Pokaż wiadomość
Lisvy kompletnie się u mnie nie sprawdzają. Już pierwszego dnia zrobiła mi się wokół czarna otoczka z włosków z ubrań. Mniejsza o nieestetyczny wygląd, ale ten brud wszedł mi na głębokość około 2 - 3 mm plastra i sprawia, że przy brzegach nie przylega on dobrze (obecnie przylega w około 85%). Zastanawiam się nad jego skutecznością w takiej sytuacji, a producent nie pisze w ulotce jaki procent powierzchni plastra musi bezwzględnie przylegać do ciała żeby zachowywał skuteczność. Sytuacja ta nastąpiła już w 3 dniu od naklejenia plastra. Od tamtej pory obawiam się również go moczyć, bo nigdy nie wiadomo czy brud nie wejdzie jeszcze dalej. Aż boje się co zrobić z kolejnym plastrem żeby dokończyć miesięczny cykl. Jak dla mnie produkt fatalny, a producent nie zapewnia wystarczającej ilości informacji żebym mogła czuć się bezpiecznie. ODRADZAM!!



Powiedz mi, jak w końcu z tą skutecznością? Wokół mi się w ogóle nie klei już...
inspirowana00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:30   #77
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Ja mam na około otoczkę brudu ale plaster bardzo dobrze się trzyma
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 12:02   #78
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Tez sie obawialam, ze plaster nie działa przez to ciagle odklejanie, rolowanie i dostawanie sie wody. Ale poszłam do ginekologa i poprosiłam a usg, zeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Byłam pod koniec 3 plastra, żadnych dojrzewajacych pęcherzyków, cienkie endometrium wiec sie uspokoilam. Podejrzewam, ze margines błędu jest dość duży. Jak macie obawy poproście o usg dopochwowe przy następnej wizycie
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 09:58   #79
emmabovary
Przyczajenie
 
Avatar emmabovary
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Dziewczyny, dostałam dziś okres i powinnam nakleić pierwszy plaster - jednak jeśli to zrobię to będę mieć okres co czwarty piątek miesiąca, a to tak mega słabo na weekend. Wiem, bo Evrę właśnie zmieniałam co środę i dostawałam co czwartą sobotę. Na ulotce jest napisane, że można nakleić między 2. a 5. dniem cyklu też, niekoniecznie w 1. dzień. Wtedy bym nakleiła w czwartek i dostawała okres co czwartą niedzielę. Zawsze to sporo lepiej niż piątek. Jak myślicie? Postaram się dodzwonić do mojej ginekolog, żeby to potwierdzić.

Co do brudu - zobaczymy, trochę mnie to martwi, bo noszę głównie ciemne ubrania. A może by tak tuż po naklejeniu postarać się ten klej/brzegi plastra jakoś przemyć mleczkiem? Tak prewencyjnie?

Co do skuteczności to jestem niemal pewna, że lekkie odklejanie i rolowanie nie zmienia skuteczności.
emmabovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-12, 14:50   #80
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez emmabovary Pokaż wiadomość

Co do brudu - zobaczymy, trochę mnie to martwi, bo noszę głównie ciemne ubrania. A może by tak tuż po naklejeniu postarać się ten klej/brzegi plastra jakoś przemyć mleczkiem? Tak prewencyjnie?
Wydaje mi się to awykonalne - plaster nie brudzi się tak standardowo, jak np. plasterki naklejane na ranę, otarcia itd., gdzie wokół plastra jest ciemny brudek i zmywa się go czymś tłustym. Zwizualizuj to sobie - plaster jest przezroczysty i nie klei się wokół, tylko oddziela się od skóry obwódka plastra na 1-2 mm, plaster delikatnie odstaje i brud wchodzi pod spód. Przykleja się nie do skóry pod plastrem tylko do samego plastra, a stamtąd to już nie ma jak go usunąć. (8 razy użyłam słowa plaster, ajm sory).
__________________
lubię knedle


Edytowane przez olaaa99
Czas edycji: 2016-04-12 o 14:51
olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 17:35   #81
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Dziewczyny, a ja mam takie trochę inne pytanie - w jakie miejsca najczęściej naklejacie sobie te plastry i jak wygląda u Was jeden cykl tych plastrów - czyli naklejanie 3 plastrów? Bo ja teraz nakleiłam sobie plaster na lewym ramieniu, jutro przypada dzień zmiany plastra, więc nakleję sobie na ramieniu prawym, a za tydzień ten 3 plaster mogłabym nakleić znów na lewym ramieniu tylko że wyżej niż ten pierwszy plaster? Czy muszę w innym miejscu np. na brzuchu czy tam nad pośladkiem? Z góry dzięki za odpowiedź
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 17:49   #82
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Mi ginekolog powiedział, że niby można po naklejeniu obsypać do okoła talkiem, ale jakoś mnie to nie przekonuje.

Ja naklejałam na brzuchu i zmieniałam strony tylko i trochę miejsce.

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2016-04-12 o 17:50
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 18:59   #83
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Mi jeszcze nigdy się nie przytrafiło aby plaster wybrudził się. Moja ginekolog mnie kiedyś uprzedziła, że gdy pojawi się czarna otoczka można ją spróbować zmyć patyczkiem kosmetycznym namoczonym w oliwce
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 08:30   #84
palinka166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Naklejam zawsze na pośladki, pierwszy plaster na jednym, następny na drugim i ostatni na tym co pierwszy plaster tylko troche w innym miejscu Wam też robi się taka sucha skóra pare dni po zdjęciu plastra? Bo ja mam strasznie przesuszona :/
palinka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 12:12   #85
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Dziś zdjęłam pierwszy plaster - po odlepieniu plastra, z czym dość mocno musiałam się namęczyć, bo tak mocno się trzymał skóry, mam czerwony placek po tym plastrze...
Drugi plaster nalepiłam na prawe ramię, zobaczymy jak będzie się trzymał
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 07:59   #86
emmabovary
Przyczajenie
 
Avatar emmabovary
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Dziś zdjęłam pierwszy plaster - po odlepieniu plastra, z czym dość mocno musiałam się namęczyć, bo tak mocno się trzymał skóry, mam czerwony placek po tym plastrze...
Drugi plaster nalepiłam na prawe ramię, zobaczymy jak będzie się trzymał

To jest totalnie normalne, po Evrze miałam tak zawsze. Nie przesadzajcie dziewczyny, ważne, że działa. Jeśli to jedyne "uboczne" to możemy się cieszyć
emmabovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:58   #87
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez emmabovary Pokaż wiadomość
To jest totalnie normalne, po Evrze miałam tak zawsze. Nie przesadzajcie dziewczyny, ważne, że działa. Jeśli to jedyne "uboczne" to możemy się cieszyć
Ja nie narzekam to pokazało że plaster faktycznie dobrze się trzymał
I mam nadzieję że to będą jedyne skutki uboczne
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 16:19   #88
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Plastry anty nagłe odstawienie.

Witam. Właśnie jestem w trakcie drugiego plastra z pierwszego w życiu opakowania plastrów Lisvy. Wcześniej miałam epizody z tabletkami Angiletta, po których czułam się lepiej niż teraz. Generalnie odstawiłam je z powodu lekkich bóli nóg i faktu, że palę.
Ostatnio byłam u lekarza. Powiedziałam mu, czemu odstawiłam wcześniejsze tabletki (zresztą to on mi je przepisał) i poprosiłam o coś słabszego hormonalnie. Sugerowałam minipigułki typu Cerazette. On mi oczywiście powiedział, że Cerazette jest tylko dla kobiet karmiacych ( co jest nieprawdą ) i że może mi coś przepisać słabszego od Angiletty, czyli trafiło na te nieszczęsne plastry. Tak jak pisałam jestem w trakcie drugiego plastra, dopiero skończył mi się wczoraj okres. Czuje się źle. Bolą mnie nogi, odczuwam takie kłucia w nogach, ogólnie mam wrażenie ciężkości nóg. Dodam, że pracuję stojąc, więc to może nasilać objawy. No i nie wiem co robić.

Najchętniej dziś okleiłabym ten cholerny plaster, bo naprawdę już o niczym innym nie myślę. Ograniczyłam palenie do minimum, staram się nie palić więcej niż 5 fajek dziennie. Wiem, że i to źle. Gdybym odkleiła ten plaster dziś to najpewniej dostałabym kolejny okres z odstawienia, a tego nie chcę, gdyż poprzedni był dosyć obfity i dopiero co się skończył. Nie wiem czy poczekać do końca tego plastra i przykleić 3 ostatni, odczekać z nim te 7 dni i zacząć ostatniego dnia brać Cerazette ( w końcu mam receptę) czy odkleić teraz i nie wiem co zrobić.
Nie mogę po drugim plastrze przejść na Cerazette prawda? Muszę przeczekać cały cykl 21 dni?
Boje się koszmarnie, że dostanę zakrzepicy, umrę we śnie, mam takie schizy, że już o niczym innym nie myślę.

Proszę o pomoc.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2016-04-14 o 16:21
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 21:01   #89
metaph0re
Przyczajenie
 
Avatar metaph0re
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Używam plastrów już 3ci miesiąc, okropnie się brudzą co sprawia, że wyglądają mało estetycznie.
Przeklejam je na łopatkach - jest tam najwygodniej, nie rzucają się w oczy. Dzisiaj nakleiłam na lewym udzie, z boku - zobaczymy czy zadziała. Jednak na wakacje przerzucę się na krążek chyba
metaph0re jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 21:54   #90
Melkalion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Lisvy

Cytat:
Napisane przez metaph0re Pokaż wiadomość
Używam plastrów już 3ci miesiąc, okropnie się brudzą co sprawia, że wyglądają mało estetycznie.
Przeklejam je na łopatkach - jest tam najwygodniej, nie rzucają się w oczy. Dzisiaj nakleiłam na lewym udzie, z boku - zobaczymy czy zadziała. Jednak na wakacje przerzucę się na krążek chyba
Na udzie? Przecież tam się nie nakleja, warstwa tkanki tłuszczowej może utrudniać wchłanianie.
Melkalion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-20 10:51:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.