Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-23, 10:32   #2731
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Tak, wpisać to co ważne, ew.nazwać je tam jakoś w odpowiednim stylu. Np. jednym ciągiem staże w firmie/branży/co tam wymyślisz i okres 2 letni.
2 strony są ok, jeżeli coś sobą przedstawiają...
Czytałam o takiej metodzie, że nie ma większego znaczenia w wielu przypadkach (trzeba spojrzeć na siebie, no ja nie jestem lekarzem czy innym prawnikiem) doświadczenie starsze niż 10lat. W ten sposób dajesz do cv to co istotne i jeszcze dobrze pamiętasz. Inna sprawa jak ktoś nie ma co wpisać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 15:52   #2732
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Macie konto na LinkedIn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 16:00   #2733
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja nie mam, ale chyba w końcu wypadałoby założyć.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 16:00   #2734
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Macie konto na LinkedIn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Nie mam, ale od pół roku zbieram się, żeby je założyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 16:24   #2735
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Macie konto na LinkedIn?
A ja mam
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 17:30   #2736
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam po wielu latach myślenia (jestem antyfejsbukowa), no i co - ano nic.
Równie dobrze mogłabym nie mieć: algorytm znajduje oferty pracy które mnie nie interesują (praca tylko w języku czy w cuw), rekruterzy przysyłają nieciekawe oferty (>40 km od domu) itp.itd. Muszę zedytować profil tak, by to sami zobaczyli od razu. I nie zawracali głowy.
Tak więc, wychodzi na to że portal nic nie oferuje aktualnie dla takich indywiduów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 17:55   #2737
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Macie konto na LinkedIn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Mam. Mozna tam znalezc tez sporo ogloszen o pracę nie tylko z it.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-23, 18:15   #2738
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Paradoksalnie do powyższych wpisów ha wszystkie prace mam z pracuj, a tu nic dla mnie nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Ale ok, zależy gdzie i czego się szuka. Właśnie sprawdziłam, mam uzupełnione to co się da, preferowane lokalizację itp. a i tak spam (bo trudno to inaczej nazwać) leci.
Za to hit, sąd jakiś tam, też publikuje, z oferowana pensją 3300. Taram. Aż dziwne w gąszczu tych korporacji i benefitów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 18:17   #2739
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Paradoksalnie do powyższych wpisów ha wszystkie prace mam z pracuj, a tu nic dla mnie nie ma
Zgadzam się, dla mnie też tam prawie nic nie ma.
Raptem dwa razy się do mnie ktoś odezwał, ale rekrutacja w której teraz biorę udział jest z ogłoszenia, które znajomy udostępnił właśnie na LinkedIn. No i fajne jest to, że właśnie widać różne ogłoszenia, zwłaszcza, jak się ma w "znajomych" ludzi z HR.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 18:20   #2740
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MrsLalee Pokaż wiadomość
Idę dziś zarejestrować się do UP , a potem na staż . Lepsze to niż nic, może na wiosnę coś mi się uda znaleźć.a staż ma być w urzędzie w księgowości więc może nawet się czegoś nauczę przydatnego.
Świetny pomysł Powodzenia! Jak staż w urzędzie to wiem, że duża szansa potem przeskoczyć na normalne stanowiska, a na pewno jeśli nawet nie od razu to wiem nawet od siebei z pracy, że dziewczyny miały potem dużo łatwiej.

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Przedwczoraj miałam wstępną rozmowę telefoniczną z panią z HR, zaprosiła mnie na test analityczny tylko czekam aż potwierdzi termin i godzinę, teoretycznie w przyszłym tygodniu zobaczymy
Super Trzymam kciuki!

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87527894]Wyżej podkreślałyśmy, że mamy na myśli języki inne od angielskiego i że większość stanowisk wymaga angielskiego.

Co do innych języków: wejdź na pracuj.pl albo inny portal i poszukaj ile jest ogłoszeń ze słowem "niemiecki" (albo: deutsch), ""francuski" (francais) i z tymi "mniej popularnymi", np. "grecki", "koreański". Podziel się potem wrażeniami.

Niektóre centra usług wspólnych płacą dodatkowo za każdy język. Wiem o tym i mi również płacono. Ale po pierwsze w większości przedsiębiorstw to nie są duże kwoty. Po drugie to jest jednak w większości przypadków klepanie ticketów, odmóżdżająca praca. Po trzecie tych prac jest coraz mniej, aktualnie angielski jednak przeważa.

I nie, nie jest tak, że im rzadszy język tym więcej dostajesz. Płacą wyłącznie za języki, których potrzebują i działa zasada popytu i podaży.[/QUOTE]

Angielski i inne oczywiście. Nie muszę wchodzić na portale, bo ostatnie pół roku siedziałam non stop w ofertach i z językiem jednym lub więcej niż jednym było sporo. A dobrze pamiętam ile ofert mi odpadło przez to właśnie, bo nie znałam tego czy innego języka albo przez to że nie mam biegłego. Ang + niem, ang + ukraiński/rosyjski, zdarzały się też oferty oczywiście z francuskim, a także i rumuński i skandynawskie języki.
Bezpośrednio jeden znajomy pracujący w znanej korpo ma dodatkowo parę stów więcej za francuski - jeśli te parę stów to nie jest duża kwota no to spoko
I nie, nie ma odmóżdżającej pracy. Zresztą w sumie nie znam nikogo kto wykonuje taką w korporacji.
Oczywiście, że płacą za potrzebne im języki, przecież to logiczne.

Ja generalnie nie rozumiem tej całej debaty na temat języków - nie znam nikogo komu by zaszkodziła znajomość tego czy innego na poziomie komunikatywnym i wyższym - wręcz przeciwnie - albo dostawali lepszą kasę, bo to karta przetargowa albo lepszą ofertę pracy albo po prostu mieli większe możliwości w szukaniu. I tyle.


Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jeszcze pytanie - czy wyrzuciłybyście z CV kilka staży, praktyk, które tylko pokazują, że pracowałam "ciągiem", a nic nie wnoszą do szukania kolejnej pracy?
Ja mam taki staż lata temu zrobiony, praca biurowa, wyrzuciłam go jak przestały mi sie mieścić obowiązki we ważniejszych pracach. Mam wersję CV z tym stażem i składałam ją tylko do urzędów, bo tam był wymagany odpowiedni staż pracy.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 18:23   #2741
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja sobie konto założyłam i nie bardzo potrafię się ogarnąć na LinkedIn.
Znalazłam jedną znajomą... i w sumie tyle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-23, 18:25   #2742
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Macie konto na LinkedIn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Mam.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Tak więc, wychodzi na to że portal nic nie oferuje aktualnie dla takich indywiduów
Tam głównie IT i tego typu branże, dla mnie też niewiele tam jest, ale portal mam, zapraszają mnei czasem rekruterzy, ofert też kilka dostałam. Mój facet też dostał ileś ofert pracy.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Za to hit, sąd jakiś tam, też publikuje, z oferowana pensją 3300. Taram. Aż dziwne w gąszczu tych korporacji i benefitów...
To mnie akurat nie dziwi, wiem ile mi proponowali w sądzie, czytałam jakie są zarobki i jest to dramat.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Ja sobie konto założyłam i nie bardzo potrafię się ogarnąć na LinkedIn.
Znalazłam jedną znajomą... i w sumie tyle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Jest bardzo mało czytelny, dla mnie też :/
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 18:44   #2743
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 225
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Macie konto na LinkedIn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mam Tak znalazła mnie poprzednia praca
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 19:30   #2744
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Ja generalnie nie rozumiem tej całej debaty na temat języków - nie znam nikogo komu by zaszkodziła znajomość tego czy innego na poziomie komunikatywnym i wyższym - wręcz przeciwnie - albo dostawali lepszą kasę, bo to karta przetargowa albo lepszą ofertę pracy albo po prostu mieli większe możliwości w szukaniu. I tyle.
Zależy, w jakich rejonach szukali i w jakich branżach. Generalizując, znajomość języków obcych nie jest już sama w sobie żadną kartą przetargową.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-23, 22:37   #2745
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87529996]Zależy, w jakich rejonach szukali i w jakich branżach. Generalizując, znajomość języków obcych nie jest już sama w sobie żadną kartą przetargową.[/QUOTE]

No tak, to też wyżej napisałam - sam język nie, ale jako dodatek, jeden z punktów, a i owszem, a lepiej mieć znajomość tego języka niż nie mieć. Dlatego trochę nie rozumiem tej dyskusji, język sam w sobie może już nie być atutem, bo jest standardem jak dla mnie, nie znać angielskiego komunikatywnie w dzisiejszych czasach to naprawdę wyczyn, nie obrażając nikogo.

Ja mieszkałam w różnych rejonach małopolskie, śląskie, łódzkie, a teraz dolnośląskie - w Łodzi mój były miał problem z awansem i lepszą pracą jak szukał w logistyce, bo własnie język był wymagany, a do awansu w obecnej pracy choćby studia, których też nie miał.
W pracy mojego faceta język chyba nie był wymagany albo nie biegły, ale nie wyobrażam sobie pracować u niego bez znajomości angielskiego, gdzie jest non stop kontakt z obcokrajowcami, no i programowanie itp wszystko jest po ang.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87529996]Zależy, w jakich rejonach szukali i w jakich branżach. Generalizując, znajomość języków obcych nie jest już sama w sobie żadną kartą przetargową.[/QUOTE]

[1=5e174d638782fcc6bf92aea 81c4f77463b6907f9_631a73f 229d31;87529841]Mam Tak znalazła mnie poprzednia praca[/QUOTE]

Wow to jednak nie jest to portal widmo xD
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 00:24   #2746
aszarko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Drodzy forumowicze,

jedną z części mojej pracy magisterskiej jest właśnie badanie własne dotyczące wpływu pewnych czynników (jak forma zatrudnienia) na ocenę sytuacji na rynku pracy, dlatego bardzo zachęcam do wzięcia w nim udziału

Wypełnienie jej powinno zająć tylko 3 minuty i skierowana jest ona przede wszystkim do osób świadczących pracę.
Link znajduje się tutaj: https://forms.gle/b44uJmLBpN2i2DvW8


Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!
aszarko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 06:06   #2747
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość



Angielski i inne oczywiście. Nie muszę wchodzić na portale, bo ostatnie pół roku siedziałam non stop w ofertach i z językiem jednym lub więcej niż jednym było sporo. A dobrze pamiętam ile ofert mi odpadło przez to właśnie, bo nie znałam tego czy innego języka albo przez to że nie mam biegłego. Ang + niem, ang + ukraiński/rosyjski, zdarzały się też oferty oczywiście z francuskim, a także i rumuński i skandynawskie języki.
Bezpośrednio jeden znajomy pracujący w znanej korpo ma dodatkowo parę stów więcej za francuski - jeśli te parę stów to nie jest duża kwota no to spoko
I nie, nie ma odmóżdżającej pracy. Zresztą w sumie nie znam nikogo kto wykonuje taką w korporacji.
Oczywiście, że płacą za potrzebne im języki, przecież to logiczne.

Ja generalnie nie rozumiem tej całej debaty na temat języków - nie znam nikogo komu by zaszkodziła znajomość tego czy innego na poziomie komunikatywnym i wyższym - wręcz przeciwnie - albo dostawali lepszą kasę, bo to karta przetargowa albo lepszą ofertę pracy albo po prostu mieli większe możliwości w szukaniu. I tyle.
Dla mnie też ta dyskusja ma mały sens skoro nie jesteś w stanie sprawdzić, czy to co mówisz ma (obiektywny) sens. Brakuje ci również doświadczenia, jeśli sądzisz, że w korpo wykonuje się tylko sensowne prace.

Jeśli dla ciebie obsługa klienta to dobra praca to spoko. Wyżej doszłyśmy już do wniosku, że to kwestia definicji, bo dla mnie praca tego rodzaju decydowanie dobra albo dobrze płatna nie jest. Btw, wyjazd do Niemiec do opieki nad osobami starszymi albo na budowę (nawet 2k euro netto) też nie jest dla mnie "dobrą pracą" i jak najbardziej niemiecki podstawowy jest tam zazwyczaj wielkim atutem.

A te 400 zł miesięcznie za język w korpo to słabo biorąc pod uwagę, że jego nauka kosztowała cię 15 lat temu damy na to 3 lata korków za 80 zł co tydzień o nakładzie czasowym nie wspominając.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-01-24 o 06:13
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 10:31   #2748
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Podpisuję się rękami i nogami. To nie jest dobra praca, ale przyznaję że może to być kwestia punktu widzenia. Ja mogę to stwierdzić dopiero po latach pracy zawodowej. Żadne cc, klepanie tabelek ani wyjazd jako opieka nie należy do tej kategorii...
Tylko że Netya aby zyskać stabilność, jak wiadomo poszukiwała czegokolwiek w urzędzie. Pomimo tego jak wiele osób tutaj ma lub miało pojęcie, jak się super pracuje na państwowym. Zwłaszcza w sądzie :/ To pokazuje jak różnie myślimy.
Inna rzecz, Netya z angielskim jesteś już arogancka. Nie wiem czy mówisz o pokoleniu 30 czy 50latków, ale nie wszyscy stąd uczyli się już 'angola' w szkole. Pozostaje dokształcać się samemu. A są tacy że pracując lata bez języka, nie mieli potrzeby czy ochoty się uczyć. Znam kilka takich osób. I odróżniam tu że ktoś mówi, no jak zdałam maturę/ miałam B2 a poza wakacjami nie ma kontaktu z językiem od 10 lub 20lat. Przecież to nie jest nawet komunikatywny...
Nieważne. Ale mam pytanie, czy ktoś słyszał czy angielski po brexicie pozostanie ot tak urzędowym językiem UE?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 11:59   #2749
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Macie konto na LinkedIn?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Nie mam, bo dla mnie to pewne przekroczenie granic prywatności w sieci. Nie chcę, żeby cała historia mojego życia wisiała w necie i żeby każdy mógł ją zobaczyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 12:26   #2750
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Podpisuję się rękami i nogami. To nie jest dobra praca, ale przyznaję że może to być kwestia punktu widzenia. Ja mogę to stwierdzić dopiero po latach pracy zawodowej. Żadne cc, klepanie tabelek ani wyjazd jako opieka nie należy do tej kategorii...
Tylko że Netya aby zyskać stabilność, jak wiadomo poszukiwała czegokolwiek w urzędzie. Pomimo tego jak wiele osób tutaj ma lub miało pojęcie, jak się super pracuje na państwowym. Zwłaszcza w sądzie :/ To pokazuje jak różnie myślimy.
Inna rzecz, Netya z angielskim jesteś już arogancka. Nie wiem czy mówisz o pokoleniu 30 czy 50latków, ale nie wszyscy stąd uczyli się już 'angola' w szkole. Pozostaje dokształcać się samemu. A są tacy że pracując lata bez języka, nie mieli potrzeby czy ochoty się uczyć. Znam kilka takich osób. I odróżniam tu że ktoś mówi, no jak zdałam maturę/ miałam B2 a poza wakacjami nie ma kontaktu z językiem od 10 lub 20lat. Przecież to nie jest nawet komunikatywny...
Nieważne. Ale mam pytanie, czy ktoś słyszał czy angielski po brexicie pozostanie ot tak urzędowym językiem UE?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Branże, w których wymagana jest znajomość języków przynajnmniej na poziomie komunikatywnym, są wypełnione po brzegi i jest bardzo duża konkurencja. Możesz wypaść bardzo sprawnie na rozmowie po angielsku, a telefon nie oddzwonić. Naprawdę mają z czego wybierać.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 12:34   #2751
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Byłam dzisiaj po decyzję w sprawie stażu. Niestety nie zostałam przyjęta. Mój niedoszły pracodawca napisał, że nie spełniam kwalifikacji, mimo że przy aplikacji spełniałam wszystkie przedstawione wymagania. Generalnie nie chciał ze mną rozmawiać i spieszył się, bo kolejna osoba czekała na rozmowę o staż.


Pozostaje szukać dalej.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 12:46   #2752
MrsLalee
Raczkowanie
 
Avatar MrsLalee
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 83
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj po decyzję w sprawie stażu. Niestety nie zostałam przyjęta. Mój niedoszły pracodawca napisał, że nie spełniam kwalifikacji, mimo że przy aplikacji spełniałam wszystkie przedstawione wymagania. Generalnie nie chciał ze mną rozmawiać i spieszył się, bo kolejna osoba czekała na rozmowę o staż.


Pozostaje szukać dalej.
Ja miałam iść na staż w księgowości i z tego co się dzisiaj dowiedziałam to będzie to staż wszędzie w każdym dziale ... Nawet w szatni.. ehh załamka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Teraz tak myślę gdzie w urzędzie jest szatnia ...

Edytowane przez MrsLalee
Czas edycji: 2020-01-24 o 12:47
MrsLalee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:33   #2753
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To staż z urzędu pracy? Trochę niepoważne, z jednej strony przewala się pieniądze publiczne na przygotowanie pracownika (do pracy w szatni?), z drugiej łudzisz się że czegoś się nauczysz.
Ale fakt, ze stażu łatwiej jest o pracę w konkursie niż z ulicy. Choćby dlatego że poznasz ludzi i tematykę. Może i tak warto? Ja bym tam nie szła, ale to ja ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 17:06   #2754
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 225
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dostałam ofertę pracy i mam wątpliwości czy ją przyjąć. Pewnie stanie na tym, że ją przyjmę, a jeśli inna firma mi zaproponuje pracę, to zrezygnuje z pierwszej na rzecz drugiej Chociaż to niezbyt fajne zachowanie, ale nie można mieć skrupułów
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 18:35   #2755
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=5e174d638782fcc6bf92aea 81c4f77463b6907f9_631a73f 229d31;87532421]Dostałam ofertę pracy i mam wątpliwości czy ją przyjąć. Pewnie stanie na tym, że ją przyjmę, a jeśli inna firma mi zaproponuje pracę, to zrezygnuje z pierwszej na rzecz drugiej Chociaż to niezbyt fajne zachowanie, ale nie można mieć skrupułów [/QUOTE]

Super! a co Ci zaoferowali, jakie stanowisko?
Zdecydowanie nie można mieć skrupułów
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 15:17   #2756
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez aszarko Pokaż wiadomość
Drodzy forumowicze,

jedną z części mojej pracy magisterskiej jest właśnie badanie własne dotyczące wpływu pewnych czynników (jak forma zatrudnienia) na ocenę sytuacji na rynku pracy, dlatego bardzo zachęcam do wzięcia w nim udziału

Wypełnienie jej powinno zająć tylko 3 minuty i skierowana jest ona przede wszystkim do osób świadczących pracę.
Link znajduje się tutaj: https://forms.gle/b44uJmLBpN2i2DvW8


Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!
Wypełnione i wysłane

[1=5e174d638782fcc6bf92aea 81c4f77463b6907f9_631a73f 229d31;87532421]Dostałam ofertę pracy i mam wątpliwości czy ją przyjąć. Pewnie stanie na tym, że ją przyjmę, a jeśli inna firma mi zaproponuje pracę, to zrezygnuje z pierwszej na rzecz drugiej Chociaż to niezbyt fajne zachowanie, ale nie można mieć skrupułów [/QUOTE]

Warto się zahaczyć, w każdej chwili możesz iść pracować gdzieś indziej. Nie miej skrupułów, takie czasy, taki rynek pracy, każdy chce sobie polepszyć jak tyko jest okazja
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 19:08   #2757
MrsLalee
Raczkowanie
 
Avatar MrsLalee
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 83
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dokładnie nie można mieć skrupułów, już się wielekrotnie przekonałam na swoim przykładzie i bliskich, że jak coś się dzieje to pracodawca skrupułów nie ma..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsLalee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 19:54   #2758
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MrsLalee Pokaż wiadomość
Dokładnie nie można mieć skrupułów, już się wielekrotnie przekonałam na swoim przykładzie i bliskich, że jak coś się dzieje to pracodawca skrupułów nie ma..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiesz, jak wiele razy się o tym przekonałam.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 20:23   #2759
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MrsLalee Pokaż wiadomość
Dokładnie nie można mieć skrupułów, już się wielekrotnie przekonałam na swoim przykładzie i bliskich, że jak coś się dzieje to pracodawca skrupułów nie ma..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadza się
Nawet kiedyś odchodząc z jednej pracy na odchodne usłyszałam "nie ma ludzi niezastąpionych".
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 21:01   #2760
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja z kolei usłyszałam, że łatwo będzie mnie zastąpić. Parę dni później szef przekonał się, że jednak nie tak łatwo.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.