Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-27, 05:39   #4561
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Od jakichś 10 tygodni mam nawracające mdłosci. Na początku wiązałam to z objawami stresu (np. robiło mi się tak ciągle w komunikacji miejskiej w konkretnych sytuacjach), do tego odstawiłam antydepresant, który tak na mnie działał. Od tego czasu mam tak 1-3 razy w tygodniu mdłości. Przez całe życie wymiotowałam kilka razy z powodu grypy żołądkowej, a teraz strasznie uprzykrza mi to życie. Dziś jestem na czczo, leżę nieco wyżej w chłodzie i nadal jest mi niedobrze. Czy to może być od tych upałów? Macie jakieś pomysły? Czy to może być od żołądka? Nie mam żadnego refluksu.
edycja Nigdy nie miałam też choroby lokomocyjnej, teraz rzeczywiście zaczęłam się martwić tym, bo w komunikacji pojawia się częściej.

Edytowane przez bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Czas edycji: 2019-06-27 o 05:40
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 06:06   #4562
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86940778]Od jakichś 10 tygodni mam nawracające mdłosci. Na początku wiązałam to z objawami stresu (np. robiło mi się tak ciągle w komunikacji miejskiej w konkretnych sytuacjach), do tego odstawiłam antydepresant, który tak na mnie działał. Od tego czasu mam tak 1-3 razy w tygodniu mdłości. Przez całe życie wymiotowałam kilka razy z powodu grypy żołądkowej, a teraz strasznie uprzykrza mi to życie. Dziś jestem na czczo, leżę nieco wyżej w chłodzie i nadal jest mi niedobrze. Czy to może być od tych upałów? Macie jakieś pomysły? Czy to może być od żołądka? Nie mam żadnego refluksu.
edycja Nigdy nie miałam też choroby lokomocyjnej, teraz rzeczywiście zaczęłam się martwić tym, bo w komunikacji pojawia się częściej.[/QUOTE]



Moje „ciążowe” doświadczenie jest takie, ze pusty żołądek potęguje mdłości, wiec jak czujesz, ze cię zbiera a masz pusty brzuch to zjedz chociaż jakiegoś sucharka, biszkopta czy chlebka. Nie miałam jakichś hardcore mdłości, ale starałam się zawsze mieć rano coś, co mogę „na już” do gęby włożyć, bo potem było tylko gorzej.
Ogólnie jesz regularnie i porządnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 06:11   #4563
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86940778]Od jakichś 10 tygodni mam nawracające mdłosci. Na początku wiązałam to z objawami stresu (np. robiło mi się tak ciągle w komunikacji miejskiej w konkretnych sytuacjach), do tego odstawiłam antydepresant, który tak na mnie działał. Od tego czasu mam tak 1-3 razy w tygodniu mdłości. Przez całe życie wymiotowałam kilka razy z powodu grypy żołądkowej, a teraz strasznie uprzykrza mi to życie. Dziś jestem na czczo, leżę nieco wyżej w chłodzie i nadal jest mi niedobrze. Czy to może być od tych upałów? Macie jakieś pomysły? Czy to może być od żołądka? Nie mam żadnego refluksu.
edycja Nigdy nie miałam też choroby lokomocyjnej, teraz rzeczywiście zaczęłam się martwić tym, bo w komunikacji pojawia się częściej.[/QUOTE]W ciąży nie jesteś?

Znajome dziewczyny zawsze zachwalały wodę z imbirem na mdłości. I faktycznie jak pisze purple: zjedz coś, chocby suchy chleb, bo pusty żołądek tylko potęguje mdłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 07:04   #4564
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Śląsk (i to nie Bytom!) ale tak jak mówię: dwa lata temu. Trafiliśmy w niszę, miesiąc później trzeba było dać już (za taki sam metraż i stan) 130.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jako mieszkanka Krakowa zazdraszczam cen
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Moja okulistka twierdzi że nie mamy wpływu na wadę. Kiedyś szukałam w internecie informacji na ten temat i tylko potwierdziłam zdanie okulistki. Podobno soczewka w oku i tak odkształci się tak jak ma się odkształcić bo tak jakby mamy to zapisane w genach. Wbrew temu co mówiono przez lata czytanie czegoś z bliska czy długie godziny przy komputerze nie niszczą wzroku. Męczą oczy, ale nie przyspieszają postępowania wady.
Pocieszające jest jedynie to, że jak wada zatrzyma się na minimum dwa lata to można mieć nadzieję że dotarło się do końca postępowania wady (ale wcale nie musi to być po 20 roku życia, może być później).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama ma wadę -7 oraz -13. U mnie póki co -2.5 oraz -4.25 i ciągle leci, zwłaszcza to słabsze oko (28lat)
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Nie da się chyba nic zrobić. Jak piłam więcej wody to więcej sikalam. Niedawno wyszlo U mnie nadciśnienie i dostałam leki jedne na nadciśnienie drugie takie po których się sika. Nie jestem opuchnięta i nawet schudłam trochę. One są na receptę... może są inne takie które pozbywają się wody...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Czyżby Spironol?

Tabletki antykoncepcyjne a libido.
Od kilku miesięcy moje libido spada w dół (teraz szoruje po dnie). Czy jest szansa na jakąś poprawę, np zmiana tabletek albo nie wiem, suplementy jakieś? Ginekologa mam dopiero za miesiąc, a biorę Vibin Mini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 07:05   #4565
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Jako mieszkanka Krakowa zazdraszczam cen Moja mama ma wadę -7 oraz -13. U mnie póki co -2.5 oraz -4.25 i ciągle leci, zwłaszcza to słabsze oko (28lat)Czyżby Spironol?

Tabletki antykoncepcyjne a libido.
Od kilku miesięcy moje libido spada w dół (teraz szoruje po dnie). Czy jest szansa na jakąś poprawę, np zmiana tabletek albo nie wiem, suplementy jakieś? Ginekologa mam dopiero za miesiąc, a biorę Vibin Mini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest szansa. Najlepiej jak piszesz: zmiana tabletek mogą być po prostu źle dobrane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 08:08   #4566
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Czy polecicie jakieś ćwiczenia, które mocno zmęczą, ale nie obciążą kolan? (bez pływania)
Trampoliny, pole dance
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 08:10   #4567
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Trampoliny, pole dance
Trampoliny nie obciążą kolan?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 08:18   #4568
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86941112]Trampoliny nie obciążą kolan? [/QUOTE]


Właśnie to napisałam

Ale fakt, „obciążanie stawów przez trampoliny” to bardzo powszechny mit.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 08:39   #4569
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja pije dużo zielonej herbaty i nic mi się raczej nie zatrzymuje, a miałam taki okres kilku miesięcy, że po prostu spuchłam. Pisanie na Google drive? Onenote?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wolałabym jakaś apke ale najwyraźniej nie ma
Także dzieki bardzo wszystkim za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 08:40   #4570
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Czy polecicie jakieś ćwiczenia, które mocno zmęczą, ale nie obciążą kolan? (bez pływania)
the Body coach/Joe Wicks ma kilka opcji:
https://www.youtube.com/watch?v=rXPgToG3GVI
https://www.youtube.com/watch?v=a3PQx-0LOsY
https://www.youtube.com/watch?v=jFWW75URYbM
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 08:51   #4571
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Głupie pytanie. Szukam butów o następującym wyglądzie: podeszwa z korka. Góra 2 paski grube nachodzące na siebie w kształt litery x. Palce wolne. Typ buta sandał - z paskiem na pięcie. Ktoś coś wie skąd one? Widziałam u dziewczyny na ulicy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 09:10   #4572
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Jako mieszkanka Krakowa zazdraszczam cen Moja mama ma wadę -7 oraz -13. U mnie póki co -2.5 oraz -4.25 i ciągle leci, zwłaszcza to słabsze oko (28lat)Czyżby Spironol?

Tabletki antykoncepcyjne a libido.
Od kilku miesięcy moje libido spada w dół (teraz szoruje po dnie). Czy jest szansa na jakąś poprawę, np zmiana tabletek albo nie wiem, suplementy jakieś? Ginekologa mam dopiero za miesiąc, a biorę Vibin Mini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam vibin mini i też tak miałam.
Potem zmieniłam na vibin.
Potem na bellare i co jedne to gorsze.

W końcu porzuciłam anty hormonalne w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 09:23   #4573
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Głupie pytanie. Szukam butów o następującym wyglądzie: podeszwa z korka. Góra 2 paski grube nachodzące na siebie w kształt litery x. Palce wolne. Typ buta sandał - z paskiem na pięcie. Ktoś coś wie skąd one? Widziałam u dziewczyny na ulicy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W TKmax kupiłam takie marki Wrangler. Dwa czerwone paski na krzyż, na pięcie pasek karmelowy są w sklepie hitobuwie. Pl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2019-06-27 o 09:25
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 09:35   #4574
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Właśnie to napisałam

Ale fakt, „obciążanie stawów przez trampoliny” to bardzo powszechny mit.
To w końcu mit czy prawda?
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 09:38   #4575
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
To w końcu mit czy prawda?
Trampoliny bardzo obciążają kolana. Lekarz mojej koleżanki zabronił jej chodzić na te zajęcia.


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 09:46   #4576
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja brałam vibin mini i też tak miałam.
Potem zmieniłam na vibin.
Potem na bellare i co jedne to gorsze.

W końcu porzuciłam anty hormonalne w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja biorę Belarę i nie mam żadnych skutków ubocznych.
Co organizm, to inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 10:02   #4577
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
A ja biorę Belarę i nie mam żadnych skutków ubocznych.
Co organizm, to inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja brałam vibin mini i też tak miałam.
Potem zmieniłam na vibin.
Potem na bellare i co jedne to gorsze.

W końcu porzuciłam anty hormonalne w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje, porozmawiam z ginekologiem jakie są jeszcze opcje. Rezygnacja z antykoncepcji odpada, biorę leki które mogą uszkodzić płód. Prezerwatywy nie są tak skuteczne jak choćby tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 10:11   #4578
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Biorę tabletki jakieś 20 lat, zmieniane wielokrotnie. W tym czasie praktycznie zapomniałam co to libido.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 10:30   #4579
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;86940619]Mam taką samą wadę -7, zaczynałam z soczewkami z wadą -3 przeszło 20 lat temu. Noszę soczewki naście godzin dziennie, praca biurowa z klima przed komputerem, biorę w nich prysznic i zmywam (olejkiem) kolorowke. Przetestowalam wiele różnych soczewek i od lat noszę tylko Johnson Acuvue oasis mi najbardziej poleciał wzrok na studiach (3 dioptie)- dużo czytania, uczenia i rysunków ze złym światłem i starym monitorem wg mojego okulisty, reguły nie ma, wada może się pogłębiać prawie całe życie, albo zostać na mniej więcej stałym poziomie. Ważne, żeby w ciągu dnia odrywać wzrok od monitora i patrzeć w dal, chodzi o zmianę fokusu= niejako "gimnastykę" oczu.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]O matko, pogłębiać całe życie. Dioptrii mi nie starczy. Już teraz uwazam, że moje szkła są dosyć grube, mimo że są mocno pocieniane. Tak naprawdę nie znam nikogo w moim otoczeniu kto ma taką wadę jak moja lub większą. Wszyscy są w szoku, że "taka" można mieć i kojarzy to im sie że Stępniem z 13. posterunku mi najbardziej wzrok poleciał właśnie po studiach jak zaczęłam pracę. W pracy intensywne wpatrywanie się w monitor, monitory mało młodsze ode mnie i dosyć blisko ustawione od oczu. "Winie" to, ale w sumie nie wiem. Inni też tak pracują i jakoś nie ślepną
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W sumie racja Na pierwsze konsultacje w sprawie korekcji szlam w wieku 18 lat, potem jeszcze bylam u paru innych lekarzy i kazdy mi powiedzial to samo, ze nie da sie usunac calej wady i wiekszosc ze zlikwidowanych dioptrii i tak wroci w ciagu maksymalnie roku. Dlatego sobie mysl o laserze odpuscilam.
Ale dziwie sie, ze nikt mi wtedy nie powiedzial o tym zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki
A czemu miały by wrócić te zlikwidowane dioptrie?
Ja bym chciała się wybrać na laser, ale po 1. wada mi się jeszcze nie ustabilizowala, a po 2. zwyczajnie się boję, że coś pójdzie nie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 10:42   #4580
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
To w końcu mit czy prawda?
No napisałam juz wyżej, ze mit

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Trampoliny bardzo obciążają kolana. Lekarz mojej koleżanki zabronił jej chodzić na te zajęcia.


Wysłane z iPhone'a
Jaki był powod, ze akurat jej zabronił? Co ro za lekarz?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:00   #4581
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
O matko, pogłębiać całe życie. Dioptrii mi nie starczy. Już teraz uwazam, że moje szkła są dosyć grube, mimo że są mocno pocieniane. Tak naprawdę nie znam nikogo w moim otoczeniu kto ma taką wadę jak moja lub większą. Wszyscy są w szoku, że "taka" można mieć i kojarzy to im sie że Stępniem z 13. posterunku mi najbardziej wzrok poleciał właśnie po studiach jak zaczęłam pracę. W pracy intensywne wpatrywanie się w monitor, monitory mało młodsze ode mnie i dosyć blisko ustawione od oczu. "Winie" to, ale w sumie nie wiem. Inni też tak pracują i jakoś nie ślepną A czemu miały by wrócić te zlikwidowane dioptrie?
Ja bym chciała się wybrać na laser, ale po 1. wada mi się jeszcze nie ustabilizowala, a po 2. zwyczajnie się boję, że coś pójdzie nie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja myślałam o operacji kilka razy, ale nigdy się do tego porządnie nie przymierzałem, bo się boje. Pamietam, ze raz na jakichś chyba wstępnych badaniach do pracy, pytałam się okulisty a on mi powiedział coś na zasadzie, jak myśle, czemu większość okulistów nosi okulary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:04   #4582
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja myślałam o operacji kilka razy, ale nigdy się do tego porządnie nie przymierzałem, bo się boje. Pamietam, ze raz na jakichś chyba wstępnych badaniach do pracy, pytałam się okulisty a on mi powiedział coś na zasadzie, jak myśle, czemu większość okulistów nosi okulary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczerze mówiąc wielu optyków, okulistów etc. nosi okulary.

I myślałam, że to kwestia tego, że jak tam pracujesz, to w końcu znajdziesz fajne oprawki, które chcesz.

Mam dwie znajome, które pracują w optyku. Nie nosiły okularów wcześniej, A teraz mają po parę par, bo te fajne, tamte fajne itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:17   #4583
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 080
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86940778]Od jakichś 10 tygodni mam nawracające mdłosci. Na początku wiązałam to z objawami stresu (np. robiło mi się tak ciągle w komunikacji miejskiej w konkretnych sytuacjach), do tego odstawiłam antydepresant, który tak na mnie działał. Od tego czasu mam tak 1-3 razy w tygodniu mdłości. Przez całe życie wymiotowałam kilka razy z powodu grypy żołądkowej, a teraz strasznie uprzykrza mi to życie. Dziś jestem na czczo, leżę nieco wyżej w chłodzie i nadal jest mi niedobrze. Czy to może być od tych upałów? Macie jakieś pomysły? Czy to może być od żołądka? Nie mam żadnego refluksu.
edycja Nigdy nie miałam też choroby lokomocyjnej, teraz rzeczywiście zaczęłam się martwić tym, bo w komunikacji pojawia się częściej.[/QUOTE]Pijesz dużo wody? Ja się łapię na tym, że jak mało pije to jest mi właśnie niedobrze i kręci mi się w głowie. Po wypiciu wody od razu jest lepiej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:22   #4584
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
A czemu miały by wrócić te zlikwidowane dioptrie?
Lekarz mi wytlumaczyl, ze skoro mam te wade cale zycie, to budowa oka sie przez nia zmienila i przez to efekt zabiegu laserowego bedzie krotkotrwaly, potem kilku innych lekarzy powiedzialo mi to samo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:36   #4585
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W sumie racja Na pierwsze konsultacje w sprawie korekcji szlam w wieku 18 lat, potem jeszcze bylam u paru innych lekarzy i kazdy mi powiedzial to samo, ze nie da sie usunac calej wady i wiekszosc ze zlikwidowanych dioptrii i tak wroci w ciagu maksymalnie roku. Dlatego sobie mysl o laserze odpuscilam.
Ale dziwie sie, ze nikt mi wtedy nie powiedzial o tym zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki
Jestem po laserowej korekcji wzroku 3 lata. Przed miałam -6,5 dioptrii, na chwile obecną ciągle 0 Polecam z całego serca. Chwila moment i po wszystkim. Efekt był od razu.

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
To w końcu mit czy prawda?
Bardziej niż o stawy martwiłabym się o sprawy ginekologiczne i urologiczne. Pod tym względem trampoliny są dla nich zabójcze.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:39   #4586
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

A jak to jest z operacją zaćmy? Jest się od razu po na chodzie?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 11:41   #4587
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Jestem po laserowej korekcji wzroku 3 lata. Przed miałam -6,5 dioptrii, na chwile obecną ciągle 0 Polecam z całego serca. Chwila moment i po wszystkim. Efekt był od razu.


Bardziej niż o stawy martwiłabym się o sprawy ginekologiczne i urologiczne. Pod tym względem trampoliny są dla nich zabójcze.
Jest roznica jednak pomiedzy -6,5, a -17 (i do tego jakis tam astygmatyzm jeszcze mam, chyba -3.5-4). Zainwestuje w obuoczny zabieg wymiany soczewki, to juz mam postanowione.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 12:11   #4588
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86941919]A jak to jest z operacją zaćmy? Jest się od razu po na chodzie?[/QUOTE]W szpitalu z tego co pamiętam to dziadek leżał ze 3 dni ogółem, ale chodzić chodził.

Jeśli masz opcję, to dowiedziałabym się jak to wygląda laserowo, bo babcia miała robione na NFZ i dosłownie pojechała jak na wizytę u dentysty i zaraz wróciła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jest roznica jednak pomiedzy -6,5, a -17 (i do tego jakis tam astygmatyzm jeszcze mam, chyba -3.5-4). Zainwestuje w obuoczny zabieg wymiany soczewki, to juz mam postanowione.
Czyli leczysz tez tym astygmatyzm?

Jakby co, daj mi proszę znać jak było, bo ja mam głównie astygmatyzm, a że mam bardzo suche oczy to mogę się nie kwalifikować do laserowej korekcji, a z tymi okularami to nie wytrzymam już.

Myślałam, że zabieg, który ci polecano jest tylko na krótko/dalekowzroczność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 12:11   #4589
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc wielu optyków, okulistów etc. nosi okulary.

I myślałam, że to kwestia tego, że jak tam pracujesz, to w końcu znajdziesz fajne oprawki, które chcesz.

Mam dwie znajome, które pracują w optyku. Nie nosiły okularów wcześniej, A teraz mają po parę par, bo te fajne, tamte fajne itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W optykach nosi się dla reklamy i przyciągnięcia klienta często z soczewkami zerowym. Często bywa, że ktoś wchodzi i mówi, że chce takie same i kasa się kręci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 12:11   #4590
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
W szpitalu z tego co pamiętam to dziadek leżał ze 3 dni ogółem, ale chodzić chodził.

Jeśli masz opcję, to dowiedziałabym się jak to wygląda laserowo, bo babcia miała robione na NFZ i dosłownie pojechała jak na wizytę u dentysty i zaraz wróciła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie osoba, o której myślę ma wyjść w tym samym dniu, czyli chyba też laserowo. I jak po tym się funkcjonuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-04 10:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.