Krem z kwasami AHA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-08, 15:08   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

Krem z kwasami AHA


Przeczytałam już wiele postów na temat kwasów AHA. Chciałabym kupić sobie jakiś krem, ale w dalszym ciągu nie wiem jaki. Nie wiem jakie ma być stężenie jak na pierwszy raz. Mam 28 lat, cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków i pozostałością po wypryskach. Może doradzicie mi jakiś niedrogi krem. Za wszystkie porady będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
Wioleta
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 21:10   #2
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Krem z kwasami AHA

Przypominam się.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 18:31   #3
Wiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 143
Re: Krem z kwasami AHA

Hej,
Moze na poczatek wybierz sie np. do apteki i zapytaj o probki. Wtedy sama zobaczysz co Ci sluzy, czy nie jestes uczulona itp.
Podejrzewam, ze nikt Ci nie powie jaki konkretnie krem masz kupic, bo reakcja skory to indywidualna sprawa, najlepiej samej to, niestety, sprawdzic.
Pozdowienia i udanego wyboru,
Wiola
Wiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 20:29   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Krem z kwasami AHA

Dzięki za odpowiedź imienniczko.
Pozdrawiam
Wioleta
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 21:07   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Krem z kwasami AHA

Wiola ma rację -bardzo trudno jest doradzić krem (szczególnie taki z kwasami AHA),nie można przewidzieć jak Twojha skóra będzie reagowała na taki krem.Często jest tak ,że na początku stosowania kosmetyków z kwasami AHA stan cery pogarsza się (mogą pojawić się zaczerwienienia ,wypryski ,złuszczanie nakórka, uczucie pieczenia w czasie nakładania kremu).
Z kosmetyków dostepnych w aptekach na sobie wypróbowałam tylko Lysanel Active - 12% AHA - uważam ,że jest to mocno działający krem i raczej nie polecam jako pierwszy. Bardzo dobry łagodny krem ma firma Maystar 4% AHA oraz De Noyles 5% AHA (do nabycia w gabinetach kosmetycznych), bardzo duży wybór (od niskiego stężenia do naprawdę wysokich ) ma Neoglis oraz Sweet Skin System (też do nabycia w gabinetach). Jeśli nie używałaś nigdy kosmetyków z kwasami AHA to zacznij od tych łagodniejszych a potem będziesz mogła sięgnąć po te z większym stężeniem kwasów.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 23:01   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Krem z kwasami AHA/ do Beaty

Dziękuję za odpowiedź. Od kilku dni stosuję krem matujący i pielęgnacyjny z ANTY Soraya. Dobrze matowi, ale w niektórych miejscach skóra jest zaczerwieniona i łuszczy się. Czy to znaczy, że mam na niego uczulenie?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 17:33   #7
Butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 90
Krem z kwasami AHA

Drogie koleżanki, Szukam kremu z kwasami AHA. Mam wrażliwą, naczynkową cerę więc nie interesują mnie silne specyfiki. Wiem że krem Sorai z serii Ultranawilżanie posiada kwasy AHA, ale nigdzie nie mogę go dostać. Czy któraś z Was go używała? Czekam na Wasze podpowiedzi. Pozdrowionka.
Butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-28, 17:57   #8
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: Krem z kwasami AHA

Ultranawilżanie ma kwasy?
Możesz mieć problem z tą serią podobno jest wycofywana. U mnie gdzieniegdzie można kupić, mogę Ci wysłać. Używałam go kiedyś, ale bardzo dawno, nie byłam zachwycona.
Lekkie fajne kwaski ma seria purritin Iwostinu (dla cer miesznych i tłustych) wrzuć AHA w wizazową wyszukiwarkę i zaraz w forach poczytasz dyskusje o kwasach i różnych z nimi preparatach.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 19:05   #9
Butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 90
Re: Krem z kwasami AHA

Zgadza się, Pitipel. Krem na dzień, krem na noc oraz balsam do ciała serii Ultranawilżanie zawierały w swoim skaładzie kwasy owocowe (AHA). Dziękuję Ci za szczere chęci wysłania tych kremików ale może zainteresuję się tymi z Iwostinu. Wciąż czekam dziewczyny na Wasze propozycje. Pozdrowienia dla Ciebie Pitipel.Cmok
Butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 12:52   #10
Bk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 3
Re: Krem z kwasami AHA/ do Beaty

Ja mam pytanie do p.Beaty. Czym roznia sie kosmetyki Neoglis od Sweet Skin System. Poniewaz slyszalam ze Neoglis sa jedynie udoskonalona wresja Sweet Skin w nowych opakowaniach. Czy to prawda? Prosze mi doradzic z punku wizenia kosmetyczki na ktore zabiegi sie zdecydowac? Noe czy SweetSkin?
Pozdrawiam

Kakusia napisał(a):
> Dziękuję za odpowiedź. Od kilku dni stosuję krem matujący i pielęgnacyjny z ANTY Soraya. Dobrze matowi, ale w niektórych miejscach skóra jest zaczerwieniona i łuszczy się. Czy to znaczy, że mam na niego uczulenie?

Kakusia napisał(a):
> Dziękuję za odpowiedź. Od kilku dni stosuję krem matujący i pielęgnacyjny z ANTY Soraya. Dobrze matowi, ale w niektórych miejscach skóra jest zaczerwieniona i łuszczy się. Czy to znaczy, że mam na niego uczulenie?
Bk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.