Kaolin + serum c&e = ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 10:47   #1
kondziel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 34

Kaolin + serum c&e = ??


Wszyscy straszą, że witamina c z metalami ciężkimi wchodzi w reakcję i powoduję, że może się stać pro-oksydantem. Ja na serum c&e nakładam krem L'oreal Pure Zone o składzie:
aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, alcohol denat, kaolin, glyceryl stearate SE, arachidyl alcohol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, salicylic acid, pentylene glycol, behenyl alcohol, acrylates copolymer, arachidyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, laminiaria saccharina, inidazolidynyl urea, methylparaben, tetrasodiumEDTA, CI 42090, CI 14700, parfum

Martwi mnie ten kaolin. W Wikipedii piszą, że to glinokrzemian, który może także zawierać mangan, żelazo.
Według mnie metale w tym związku nie występują w postaci jonów uwodnionych tylko są "uwięzione" w strukturze krystalicznej, więc reakcja z wit. c nie może zachodzić albo zachodzi w bardzo niewielkim stopniu.
Jak myślicie będzie się gryzło

Edytowane przez kondziel
Czas edycji: 2010-07-09 o 10:57
kondziel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 07:57   #2
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Kaolin + serum c&e = ??

Cytat:
Napisane przez kondziel Pokaż wiadomość
Wszyscy straszą, że witamina c z metalami ciężkimi wchodzi w reakcję i powoduję, że może się stać pro-oksydantem. Ja na serum c&e nakładam krem L'oreal Pure Zone o składzie:
aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, alcohol denat, kaolin, glyceryl stearate SE, arachidyl alcohol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, salicylic acid, pentylene glycol, behenyl alcohol, acrylates copolymer, arachidyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, laminiaria saccharina, inidazolidynyl urea, methylparaben, tetrasodiumEDTA, CI 42090, CI 14700, parfum

Martwi mnie ten kaolin. W Wikipedii piszą, że to glinokrzemian, który może także zawierać mangan, żelazo.
Według mnie metale w tym związku nie występują w postaci jonów uwodnionych tylko są "uwięzione" w strukturze krystalicznej, więc reakcja z wit. c nie może zachodzić albo zachodzi w bardzo niewielkim stopniu.
Jak myślicie będzie się gryzło
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w składzie tego kremu jest także kwas salicylowy,prawda gdzieś w środku składu,ale i tak nie jest to chyba dobry pomysł,żeby go też łączyć z vit.C ?

Polecam http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.