Przebarwienia/plamy na stopach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-19, 15:36   #1
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Red face

Przebarwienia/plamy na stopach


Witam
Mam problem, którego chciałabym się pozbyć - brązowe przebarwienia na kostkach. Być może któraś z Was będzie w stanie coś poradzić, polecić, co sprawiłoby aby choć trochę zbladły?
Mam je już od dobrych paru lat, najprawdopodobniej od noszenia niedopasowanego obuwia (problem z wysokim podbiciem). Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie wiem co innego mogło być ich przyczyną.
Dopiero teraz stały się dla mnie utrapieniem, gdy widzę jak nieestetycznie wyglądają w kontraście z mą bladą karnacją - szczególnie, gdy w planach mam założenie odkrywającego więcej stopy obuwia
Do lata jeszcze trochę czasu zostało więc pomyślałam, że spróbuję się ich pozbyć. I tu prośba do Was: czego na początek mogłabym spróbować? Z pewnością nie preparatów kwasowych przeznaczonych dla twarzy - pewnie będą zbyt 'delikatne'?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 23:08   #2
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Też mam niestety ten problem na jednej kostce.
Plama pojawiła się niedawno,myślałam,że tak samo szybko zniknie,ale nic z tego.Trochę się przeraziłam jak przeczytałam ,że Ty je masz od kilku lat.
Nie znam sposobu,żeby sie tego pozbyć.Jak na razie to smaruję,to miejsce kremem do stóp i nacieram sokiem z cytryny.Jakieś dwa miesiące temu używałam Acne Derm i Lysanel Activ.Niestety efekty raczej zerowe.
Teraz planuję kupić mocznik i kwas migdałowy.
Mam nadzieję,że można się tego pozbyć,bo przeraża mnie myśl o lecie.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 12:02   #3
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Hmmm, nie przypuszczalam, ze od butow mozna nabawic sie takich przebarwien. Ja bym radzila kupic krem SVR 50, to bardzo mocny krem z mocznikiem.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4014
Pomaga pozbyc sie zrogowacen, stwardnialego naskorka. Zawiera tez, co wazne dla Was, kwas glikolowy. Jest naprawde skuteczny, o czym sama sie przekonalam, stosuje go na wszelkiego rodzaju zrogowacenia na lokciach i stopach, radzi sobie znakomicie. Poza tym polecam regularny peeling stop, ze szczegolnym uwzgledniemiem kostek. Najlepszy peeling, wlasnorecznie robiony to kawa, cukier, oliwa z oliwek. Mozna dodac cynamon, ja zwykle dodaje tez soli. Mysle, ze taka pielegnacja pomoze Trzymam kciuki zeby tak sie stalo. Pozdrawiam.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 17:42   #4
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Też mam niestety ten problem na jednej kostce.
Plama pojawiła się niedawno,myślałam,że tak samo szybko zniknie,ale nic z tego.Trochę się przeraziłam jak przeczytałam ,że Ty je masz od kilku lat.
Nie znam sposobu,żeby sie tego pozbyć.Jak na razie to smaruję,to miejsce kremem do stóp i nacieram sokiem z cytryny.Jakieś dwa miesiące temu używałam Acne Derm i Lysanel Activ.Niestety efekty raczej zerowe.
Teraz planuję kupić mocznik i kwas migdałowy.
Mam nadzieję,że można się tego pozbyć,bo przeraża mnie myśl o lecie.
marryme21 daj znać jak się sprawują: mocznik i kwas migdałowy jak już przetestujesz

aprilla zastanawiam się nad tym kremem SVR, myślałam o stosowaniu go miejscowo, ale póki co sama nie wiem czy się zdecyduję - kiedyś miejscu przebarwień skóra była grubsza i twardsza, teraz jest dość gładka tak więc obawiam się czy aby SVR 50 nie będzie zbyt mocny;

W każdym bądź razie jeśli tylko wypróbuję podzielę się wrażeniami.

I dziękuję za odzew
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 23:06   #5
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Mabo, kiedys mialam podobny problem, o ktorym pisalam na tym forum (nie bylo niestety odzewu ), oto link do mojego postu sprzed bodajze roku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=98641
Bojac sie wtedy tego, zeby nie zrobic sobie wiekszej krzywdy , Ty chyba tez masz takie obawy , poszlam do dermatologa i przepisal mi robiona w aptece masc. Zakazal mi eksperymentow przynajmniej na jakis czas z kwasami. Masc miala w skladzie rzadko stosowane w aptekach i jak mnie uswiadomiono drogie skladniki, dlugo szukalam takiej ktora mi ta masc zrobi, ale udalo sie. Masc okazala sie strzalem w 10, uwierzylam ze dermatolog jednak moze pomoc. Po okolo 3 tygodniach slad po przebarwieniu zniknal jak reka odjal. Polecam wiec wizyte u specjalisty, chetnie podalabym Ci sklad ale nie mam go nigdzie zapisanego. Pozdrawiam i dalej trzymam kciuki zeby udalo Ci sie pozbyc tej niespodzianki.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 23:26   #6
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Cytat:
Napisane przez mabo Pokaż wiadomość
marryme21 daj znać jak się sprawują: mocznik i kwas migdałowy jak już przetestujesz

Zgłaszam się po kliku miesiącach.

Przetestowałam kwas migdałowy,mlekowy,salicyl owy,mocznik,atrederm(ten w najsłabszym stężeniu)...efekt-ZEROWY.

Mam wrażenie,że plama zrobiła się jeszcze bardziej czerwona.Już nie mam siły z nią walczyć.
Przejdę się w przyszłym tygodniu do dermatologa,chociaż nie liczę na to,że da sie to kiedykolwiek usunąć.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 08:49   #7
bjoork
Przyczajenie
 
Avatar bjoork
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dziupli
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Wyciągam temat
też mam taką plamę na kostce, od butów
dermatologa mam dopiero w przyszłym tygodniu
a Wy wiecie już co to jest i jak się tego pozbyć ?
bjoork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 15:20   #8
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

Cytat:
Napisane przez bjoork Pokaż wiadomość
Wyciągam temat
też mam taką plamę na kostce, od butów
dermatologa mam dopiero w przyszłym tygodniu
a Wy wiecie już co to jest i jak się tego pozbyć ?

Niestety, ja nie wiem jak się tego pozbyć.
Nie wie również kilkunastu(!!!) dermatologów,u których się leczyłam.
Moja leczenie trwa już ponad 2 lata-ile już kosmetyków i leków przetestowałam to wiem tylko ja.
Chyba już się nigdy tego nie pozbędę.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 08:36   #9
bjoork
Przyczajenie
 
Avatar bjoork
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dziupli
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia/plamy na stopach

a ja już dawno wyleczona
okazało się, że to pewien rodzaj liszaju, powstający od obcierania tego miejsca przez but
lekarka powiedziała, że prawdopodobnie mam taką "ukrytą łuszczycę" i mogę mieć co jakiś czas takie łasnie ojawy
skurczybyk jest ciężki do wyleczenia, smarowałam go chyba przez 3 czy 4tygodnie sterydem i nanobazą naprzemiennie i dopiero przeszło ale w tym miejscu skóra jest bardzo delikatnie przebarwiona, oczywiście nikt inny tego nie widzi, tylko ja
bjoork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.