Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniami..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 10:25   #1
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Cool

Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniami.....


Witam dziewczyny
Na wstępie napiszę, że czytałam wątki o filtrach, ich stosowaniu i dobieraniu do nich podkładu. Niestety zgubiłam się w tym gąszczu informacji, a ponieważ potrzebuje szczególnej pielęgnacji postanowiłam założyć ten wątek.

Wątek dla trądzikowców (z przebarwieniami, bliznami i tłustą cerą, leczonych antybiotykami i zabiegami kosmetycznymi) używających filtrów przeciw słonecznych na twarz.

Na tym wątku proszę o wpisy osoby z cerą tłustą lub mieszaną i trądzikową (2w1) tylko i wyłącznie . Można wstawić zdjęcie, podać przyjmowane antybiotyki i najważniejsze filtry, które nie zapychają. Filtry, które dają wystarczającą ochrone przy stosowanych lekach. Bo przecież musimy przyjmować te leki a słoneczko już ładnie świeci.

Jeśli moderator zezwala i są chętni na taki wątek to zaczne od swoich doświadczeń i stanu skóry.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------



znalazłam ciekawy wątek z filtrem do cery tłustej
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=516508
SVR Lysalpha krem ochronny SPF50

mały cytat:
Wysoka ochrona przeciwsłoneczna przeznaczona dla skóry tłustej i trądzikowej.
dodam tylko ze cena to ok. 45-50 zł za 50 mln


Uważam, że warto zajrzeć nie będziemy tego powielać.

Edytowane przez zielona1311
Czas edycji: 2011-04-06 o 10:26
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 13:31   #2
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

chętnie poczytam , ja moge napisac tylko o filtrach, które mi nie służyły, ale chyba nie o to w tym wątku chodzi.
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 22:00   #3
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Hej! Ja mam bardzo problematyczną cerę - przetłuszczającą się silnie, z nieustającymi "wyskokami" w okolicy policzków, obecnie męczę twarz kwasami z BU - AHA/BHA 10%, stosuję serum na blizny i olejek Lemon... Z podkładów tylko BB Creamy - Misha PC.

Co do filtrów - używałam w zeszłe lato - i teraz też już używam, Bioderma AKN Mat 40 - do cery tłustej i trądzikowej. Jest ok, ale szukam czegoś lżejszego.

Ogólnie masakra... Od czasu stosowania kwasów była genialna poprawa a teraz znów koszmar

Ale biorę teraz tabletki z bratkiem + herbatka bratkowa na noc... więc to może być po prostu sławny wysyp Zobaczymy.....
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 01:19   #4
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Zaczne od tego ze mam bardzo tlusta cere,tradzik juz zniklwiele lat z nim walczylam,meczylam sie... ,wczesniej mialam spore problemy...teraz raz na jakis czas cos wyskoczy ,zaden podklad sobie z moja cera nie radzil- szybko schodzil,-bardzo szybko swiecilam sie jak psu jajka,-powodowal zaskorniaki,zapychal.Po wileoletniych testowaniach znalazlam podklad prawie doskonaly Vichy Area Teint Pure(mozna go kupic w Aptece 80zl starcza nawet na 6 miesiecy,wygodna pompka) ,szczerze powiedziawszy nie przepadam za kosmetykami Vichy ,ale ten podklad jest naprawde swietny z calego serca mozna polecic go do takiej cery
-nie zapycha,nie powoduje zaskorniakow
-utrzymuje sie dlugo,a jak schodzi to rownomiernie niezauwazony
-matuje mi moja mega tlusta cere prawie caly dzien ,nakladam go i oproszam pudrem transparentnym Dr.Hauschka
Ogolnie cera tlusta nie znosi obciazenia i reaguje ,jeszcze bardziej swieceniem
Ten podklad ma tylko dwie wady:kolor ivory najjasniejszy jest jak dla mnie za zolty (miodowy) niecierpie takiego odcienia podkladu wole takie wpadajace w beze zimne
- druga wada ,ale moze i zaleta bardzo slabiutko kryje,ale mozna wczesniej nalozyc korektor
Naprawde swietny podklad ,a mnostwo przetestowalam ,a moja skora jest bardzo wymagajaca, dla pocieszenia -cera tlusta ma jedna zalete dlugo pozostaje mloda,ale wczesniej za mlodu trzeba sie z nia niesamowicie meczyc znam ten ból...

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-04-08 o 01:27
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 11:33   #5
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Zaczne od tego ze mam bardzo tlusta cere,tradzik juz zniklwiele lat z nim walczylam,meczylam sie... ,wczesniej mialam spore problemy...teraz raz na jakis czas cos wyskoczy ,zaden podklad sobie z moja cera nie radzil- szybko schodzil,-bardzo szybko swiecilam sie jak psu jajka,-powodowal zaskorniaki,zapychal.Po wileoletniych testowaniach znalazlam podklad prawie doskonaly Vichy Area Teint Pure(mozna go kupic w Aptece 80zl starcza nawet na 6 miesiecy,wygodna pompka) ,szczerze powiedziawszy nie przepadam za kosmetykami Vichy ,ale ten podklad jest naprawde swietny z calego serca mozna polecic go do takiej cery
-nie zapycha,nie powoduje zaskorniakow
-utrzymuje sie dlugo,a jak schodzi to rownomiernie niezauwazony
-matuje mi moja mega tlusta cere prawie caly dzien ,nakladam go i oproszam pudrem transparentnym Dr.Hauschka
Ogolnie cera tlusta nie znosi obciazenia i reaguje ,jeszcze bardziej swieceniem
Ten podklad ma tylko dwie wady:kolor ivory najjasniejszy jest jak dla mnie za zolty (miodowy) niecierpie takiego odcienia podkladu wole takie wpadajace w beze zimne
- druga wada ,ale moze i zaleta bardzo slabiutko kryje,ale mozna wczesniej nalozyc korektor
Naprawde swietny podklad ,a mnostwo przetestowalam ,a moja skora jest bardzo wymagajaca, dla pocieszenia -cera tlusta ma jedna zalete dlugo pozostaje mloda,ale wczesniej za mlodu trzeba sie z nia niesamowicie meczyc znam ten ból...
Też go miałam, ale dla mnie był... zbyt suchy. Bo mimo cery przetłuszczającej się mam też wyraźnie odwodnioną.
Druga sprawa - nie znoszę tego pudrowego efektu jaki dają podkłady Myślałam, że osławione BB Creamy będą niewidoczne, ale niestety... Nie jest tak pięknie.
Szukam dalej czegoś, co będzie naturalne i da taki efekt "nude" czy "glow".

Ostatnio zastanawiam się nad ziemią egipską - bo po kwasach opalać się nie mogę, a nie chcę straszyć bladością w lecie, a po drugie właśnie ona podobno daje w miarę naturalne wykończenie, ale waham się ze względu na kolor Tak jak Ty - preferuję wszelkie chłodne odcienie, a te pudry brązujące są zazwyczaj bardzo ciepłe...

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2011-04-08 o 11:34
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:36   #6
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Zaczne od tego ze mam bardzo tlusta cere,tradzik juz zniklwiele lat z nim walczylam,meczylam sie... ,wczesniej mialam spore problemy...teraz raz na jakis czas cos wyskoczy ,zaden podklad sobie z moja cera nie radzil- szybko schodzil,-bardzo szybko swiecilam sie jak psu jajka,-powodowal zaskorniaki,zapychal.Po wileoletniych testowaniach znalazlam podklad prawie doskonaly Vichy Area Teint Pure(mozna go kupic w Aptece 80zl starcza nawet na 6 miesiecy,wygodna pompka) ,szczerze powiedziawszy nie przepadam za kosmetykami Vichy ,ale ten podklad jest naprawde swietny z calego serca mozna polecic go do takiej cery
-nie zapycha,nie powoduje zaskorniakow
-utrzymuje sie dlugo,a jak schodzi to rownomiernie niezauwazony
-matuje mi moja mega tlusta cere prawie caly dzien ,nakladam go i oproszam pudrem transparentnym Dr.Hauschka
Ogolnie cera tlusta nie znosi obciazenia i reaguje ,jeszcze bardziej swieceniem
Ten podklad ma tylko dwie wady:kolor ivory najjasniejszy jest jak dla mnie za zolty (miodowy) niecierpie takiego odcienia podkladu wole takie wpadajace w beze zimne
- druga wada ,ale moze i zaleta bardzo slabiutko kryje,ale mozna wczesniej nalozyc korektor
Naprawde swietny podklad ,a mnostwo przetestowalam ,a moja skora jest bardzo wymagajaca, dla pocieszenia -cera tlusta ma jedna zalete dlugo pozostaje mloda,ale wczesniej za mlodu trzeba sie z nia niesamowicie meczyc znam ten ból...



Znalazłam taką informacje o tym pdkładzie Vichy Area Teint Pure
Fluid matujący skóra normalna i mieszana. Czysty jednolity kolor.12-godzinna trwałość nawet w zanieczyszczonym środowisku.Zdrowszy wygląd skóry.Po miesiącu stosowania pomaga neutralizować negatywne działanie wolnych rodników.Pozwala skórze oddychać.Mniej zaczerwienień,mniej podrażnień.Bardziej promienna skóra. Cena ok.70zł.opakowanie 30ml.

Dość małe opakowanie naprawde starcza na 6-mcy ?


Już któryś raz słysze o
pudrze transparentnym Dr.Hauschka gdzie go kupić i ile kosztuje? Ja mam puder sypki transparenty dr. Jadwigi podaje skład:kaolin, Zinc Oxide, Montmonllonte
tez jest niezły
cena około 25 zł za 30 g




Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Hej! Ja mam bardzo problematyczną cerę - przetłuszczającą się silnie, z nieustającymi "wyskokami" w okolicy policzków, obecnie męczę twarz kwasami z BU - AHA/BHA 10%, stosuję serum na blizny i olejek Lemon... Z podkładów tylko BB Creamy - Misha PC.
Co do filtrów - używałam w zeszłe lato - i teraz też już używam, Bioderma AKN Mat 40 - do cery tłustej i trądzikowej. Jest ok, ale szukam czegoś lżejszego.

Ogólnie masakra... Od czasu stosowania kwasów była genialna poprawa a teraz znów koszmar
Ale biorę teraz tabletki z bratkiem + herbatka bratkowa na noc... więc to może być po prostu sławny wysyp Zobaczymy.....
Nawroty się zdażają ja też walcze a mam już 27 lat. A nigdy nie miałam trądziku. Dopier od roku.


A co wy na to?
Pani mi poleciła w Pharmie (dermo apteka) ale kosztował 68 zł.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-491213

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej)
Pani powiedziała, że mam fototym międzi II a III i nawet przy zakwaszaniu wystarczy (na codzień nie na plaże). Tylko ta cena mnie poraziła.
Używał ktoś?

no prosze jest nawet wątek o tym fluidzie/filtrze
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=520488




---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
chętnie poczytam , ja moge napisac tylko o filtrach, które mi nie służyły, ale chyba nie o to w tym wątku chodzi.

Jeśli masz taką cerę jak wyżej to napisz co Ci zaszkodziło. Dobrze wiedzieć co nie skutkuje albo szkodzi....

Edytowane przez zielona1311
Czas edycji: 2011-04-08 o 14:44
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:33   #7
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Też go miałam, ale dla mnie był... zbyt suchy. Bo mimo cery przetłuszczającej się mam też wyraźnie odwodnioną.
Druga sprawa - nie znoszę tego pudrowego efektu jaki dają podkłady Myślałam, że osławione BB Creamy będą niewidoczne, ale niestety... Nie jest tak pięknie.
Szukam dalej czegoś, co będzie naturalne i da taki efekt "nude" czy "glow".

Ostatnio zastanawiam się nad ziemią egipską - bo po kwasach opalać się nie mogę, a nie chcę straszyć bladością w lecie, a po drugie właśnie ona podobno daje w miarę naturalne wykończenie, ale waham się ze względu na kolor Tak jak Ty - preferuję wszelkie chłodne odcienie, a te pudry brązujące są zazwyczaj bardzo ciepłe...
Powiem szczerze ze ten Vichy Aera Teint Pure w porownnaiu z innymi podkladami ,wydaje sie najodpowiedniejszy do skory tlustej ,ale masz racje jest on taki troche za suchy..i te kolory nie dla mnie mi njabardziej pasuja beze zimne i nadal szukam ... doskonalego
Dla mnie podklad musi byc:

-nie moze zapychac porow

-nie moze powodowac zaskorniakow

-delikatnie matowac

-nie moze uwydatniac niedoskonalosci(zaskornik i,pory itp)

-trwaly!!,a jak juz schodzi to rownomiernie prawie niezauwazony

-powinien dac oddychac skorze

-powinien byc delikatny nieobciazajacy

- ale troche kryjacy

-musi bardzo naturalnie wygladac

-ladnie stapiac sie ze skora

- odpowiedni do cery wrazliwej

-nawilzajacy- zebym nie musiala pod niego znow jakis krem nakladac

-nie moze uzalezniac skory od produktu,nie moze zawierac jakis antybiotykow ,jak to jest podobno w przypadku podkladu Vichy Area Teint Pure


-rozprowadzac dobrze

-nie moze byc za suchy !! Nie moze byc pudrowy tepy ! !!np taki jak daja efekt podklady REvlon niecierpie tego,wyglada to bardzo nienaturalnie

-odcienie zimnych bezy

-po nalozeniu jego i przez dluzszy czas , skora powinna wygladac swiezo promiennie

-nadajacy sie do cery odwodnionej

-lagodzacy zaczerwinienia

- wydajny


-sklad naturalny


-niezbyt wygorowana cena ,latwo dostepny

*zauwazylam ze dodatki ziol do kosmetykow , bardzo dobrze dzialaja w przypadku cery tlustej



To bylyby jak dla mnie idelny podklad
Czy to tak wiele?? Nie takie cuda czlowiek wymysla ,a tak trudno wymyslic taki podklad ?? bo jeszcze takiego nie znalazlam....Ale moze ktoras z Was???

Shede_23 chyba szukamy tego samego jak znajdziesz cos takiego daj znac
Zielona1311 -Ja kupilam puder transparentny Dr.Hauschka w sklepie z tymi kosmetykami jest fajny naprawde ideal -matuje dlugo,nie bieli,sklad naturalny,tylko cena spora,ale jest naprawde bardzo wydajny - 12 g - zaplacilam za niego 15 euro ,aplikuje go gobeczka dolaczona do kosmetyku i tak najlepiej sie sprawdza ,najdluzej matuje aplikowany nia,probowalam tez pedzlem ale nie nie,zdecydowanie lepszy efekt jest ta gabeczka A Ty gdzie kupilas ten puder transparentny Dr.Jadwiga?? moze tez go wyprobuje ,nigdy nie stosowalam

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-04-08 o 19:22
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 20:52   #8
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Shade_23 A Ty jak sobie radzisz ze skora odwodniona?? jaki krem na codzien stosujesz??
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:02   #9
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Obecnie testuję krem z LaRoche Toleriane. Fajnie łagodzi! Zobaczymy. Filtra szukam dalej... A podkład? No cóż... Zamówiłam osławioną Ziemię Egipską - czekam na przesyłkę

A póki co używam podkładu Clinique Almost Powder. Rzuciłam go kiedyś w kąt ale ostatnio wyciągnęłam i... pokochałam! Świetnie wygląda na buzi nałożony pędzlem Flat Top - taki do minerałów. Piękny kolorek - lekka opalenizna, ale bardzo naturalna. Mam nr 6 - najciemniejszy.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:24   #10
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam


Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Obecnie testuję krem z LaRoche Toleriane. Fajnie łagodzi! Zobaczymy.
To jest krem na dzień?

ja teraz używam z tej firmy:
Woda termalna i Effaclar Duo Krem plus moje leki...

Jestem zadowolona, jestem zadowolona na tyle na ile może być zadowolony posiadacz trądziku.


Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Zielona1311 -Ja kupilam puder transparentny Dr.Hauschka w sklepie z tymi kosmetykami jest fajny naprawde ideal -matuje dlugo,nie bieli,sklad naturalny,tylko cena spora,ale jest naprawde bardzo wydajny - 12 g - zaplacilam za niego 15 euro ,aplikuje go gobeczka dolaczona do kosmetyku i tak najlepiej sie sprawdza ,najdluzej matuje aplikowany nia,probowalam tez pedzlem ale nie nie,zdecydowanie lepszy efekt jest ta gabeczka A Ty gdzie kupilas ten puder transparentny Dr.Jadwiga?? moze tez go wyprobuje ,nigdy nie stosowalam

Puder Jadwigi Kupiłam na allegro z gabinetowymi kosmetykami Jadwigi. To jest puder sypki z gąbeczką. Transparentny. Cena z wysyłką już 25 zł.


Edytowane przez zielona1311
Czas edycji: 2011-04-18 o 09:25
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 08:52   #11
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Jeśli masz taką cerę jak wyżej to napisz co Ci zaszkodziło. Dobrze wiedzieć co nie skutkuje albo szkodzi....[/QUOTE]

kiedys uzywałam loreala do twarzy, nie dla tradzikowców, i nawet był ok, ale wycofali
potem był anthelios fluide extreme - dla mnie porażka, trudno było go nałożyc ponieważ dla mnie byl zbyt lejący, bielił, migrował do oczu, które niemiłosiernie piekły.
ostatni był babydream- wiem ze nie dla tradzikowców, ale potrzebowałam na szybko w okresie jesienno- zimowym, a w aptekach nic nie bylo do kupienia od ręki. Ten produkt to dla mnie lekkie nieporozumienie- w skladzie mnóstwo alkoholu- nie do wrażliwej twarzy dzieci, a i dla mnie podraznionej retinoidami nie trafiony, pozatym bieli, zapycha, maska z gipsu na twarzy.
Obecnie mam uriage dla tradzikowcow - dosc dobrze się wchłania, nie matuje, ale tez nie ma efetu latarni, minimalnie bieli, ale co najważniejsze jest dośc lekki i nie czuje ze skóra pod nim się dusi jak było przy innych.
cena ok 36 zł wiec do przyjecia.
a co do pudrów to nie używam, nakładam tylko podklad, a kiedy sie swiece przykładam bibułke matująca.
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 10:06   #12
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

A ja zaczełam testować krem koloryzujący Clareny. Jestem pod wrażeniem, bo konsystencja ciężka w rozprowadzeniu(konsystenc ja jak w sudocrenie) ale efekty bombowe nie poprawiałam makijażu ani razu. Jestem już po 3 użyciach i zastanawiam się nad kupieniem. Tylko filtr jest mały 25 ;(
Przy moich przebarwieniach to troche mało.......?
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:10   #13
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Genialny wątek, w sam raz dla mnie.
Mam ekstremalnie tłustą, skłonną do alergii skórę z silnie rozszerzonymi porami i tendencją do zapychania.
Trądziku nie mam i nigdy właściwie nie miałam ale od kiedy pamiętam moja skóra był podrażniona, zanieczyszczona, z tendencją do błyszczenia.

Do niedawna używałam z zadowoleniem Uriage Hyseac spf 50- ale od jakiegoś czasu mam wrażenie że zaczął mnie zapychać. Mam nadzieję że to chwilowa reakcja mojej skóry, bardzo się polubiłam z tym filtrem.
W ramach odmiany zakupiłam fluid Antheliosa, również 50. Z niepokojem czekam na przesyłkę, zdania o tym produkcie są tak skrajnie odmienne że przyznam, obawiam się testów na własnej skórze.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:31   #14
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Do niedawna używałam z zadowoleniem Uriage Hyseac spf 50- ale od jakiegoś czasu mam wrażenie że zaczął mnie zapychać. Mam nadzieję że to chwilowa reakcja mojej skóry, bardzo się polubiłam z tym filtrem.
W ramach odmiany zakupiłam fluid Antheliosa, również 50. Z niepokojem czekam na przesyłkę, zdania o tym produkcie są tak skrajnie odmienne że przyznam, obawiam się testów na własnej skórze.
Za Antkiem nie przepadam, bo się nie chce na mojej cerze wchłaniać... lepi się nawet po godzinie, ale zmatowiony pudrem bambusowym sprawuje się nieźle.

Całkiem przyzwoicie sprawuje się umnie Soraya 30, ale krem do twarzy. Teraz mam Sorayę 45 balsam do ciała i już jest gorzej. Soraya 60 bieliła i nie chciała się wchłaniać;-(

Dziewczyny a czy macie wrażenie, że na Waszych cerach filtry częściej migrują? W porównaniu z suchymi czy normalnymi. Ja mam już dość szczypania w oczy...
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:41   #15
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Genialny wątek, w sam raz dla mnie.
Mam ekstremalnie tłustą, skłonną do alergii skórę z silnie rozszerzonymi porami i tendencją do zapychania.
Trądziku nie mam i nigdy właściwie nie miałam ale od kiedy pamiętam moja skóra był podrażniona, zanieczyszczona, z tendencją do błyszczenia.

Do niedawna używałam z zadowoleniem Uriage Hyseac spf 50- ale od jakiegoś czasu mam wrażenie że zaczął mnie zapychać. Mam nadzieję że to chwilowa reakcja mojej skóry, bardzo się polubiłam z tym filtrem.
W ramach odmiany zakupiłam fluid Antheliosa, również 50. Z niepokojem czekam na przesyłkę, zdania o tym produkcie są tak skrajnie odmienne że przyznam, obawiam się testów na własnej skórze.
Mam nadzieje ze "antek" ci posłuży lepiej niz mi. Szkoda, ze tak rzadko mozna otrzymać próbki preparatów tego typu.
a co do uriage to u mnie na razie nie zaobserwowałam zapychania
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:53   #16
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Soraya niestety mnie uczula więc odpada.
Testowałyście może jeszcze jakieś preparaty z fotostabilnymi filtrami powyżej 30 które nadają się do tłustych cer, nie zapychają nie wymagają nakładania kielnią?
Bo już nie wiem co mam kupować jeśli się z Antheliosem nie polubię (a możliwie że się nie polubię, choćby z powodu jego upodobania do migrowania do oczu, noszę soczewki i oczy mam wrażliwe)
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 16:04   #17
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

ja nim kupiłam ten filtr zastanawiałam się jeszcze nad biodermą, bodajże spf 30. Podobno ok, ale na własnej skórze nie testowalam. Miałam też kilka próbek z Iwostinu spf 50 - solecrin wodoodporny, niezły - tzn lekko bielący i błyszczący, ale chyba nie zapychał, no i nie migrował.
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 16:20   #18
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Miałam też kilka próbek z Iwostinu spf 50 - solecrin wodoodporny, niezły - tzn lekko bielący i błyszczący, ale chyba nie zapychał, no i nie migrował.
Jaki Iwostin spf 50 testowałaś, krem czy emulsję?
Z mojego pobieżnego przeglądania KWC wynika, że żaden z tych produktów nie jest przeznaczony do cery tłustej, jest Solecrin Acne ale ma faktor marne 25 więc jeśli polecasz którąś 50tkę do testów jako przyzwoitą i niezapychającą to z radością do nich przystąpię tym bardziej że cena zachęca.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 07:54   #19
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

ja testowałam krem ale tylko 2lub 3 próbki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1


a jaki podkład polecicie jako niezapychający??
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 21:06   #20
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

fajny watek!

mam cere, która zapycha wiekszosc kosmetyków
jeśli macie ogromny problem z zapychaniem to odradzam:
antka emulsję 50, który pieknie sie wchłania i matuje ale też i zapycha, szczypie w oczy, migruje.
solecrin iwostinu pieknie sie wchłania i matuje ale też i zapycha
bioderma 50 to samo, ale mniej matuje
avene emulsja 50 to samo, mniej matuje
ziajka 50 ciezka, swiece sie potem, umiarkowanie zapycha

no ale jak z tym uriage? mam na niego chrapkę, bo mi sie ostatnio przebarwienia porobiły

bardzo dobrze matuje puder bambusowy z biochemii urody - baardzo polecam no i nie zatyka porów

Edytowane przez lumtecua
Czas edycji: 2011-05-05 o 21:10
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 09:59   #21
fryderyka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Polecam Uriage.

Edytowane przez fryderyka89
Czas edycji: 2011-05-24 o 09:40
fryderyka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:23   #22
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Lumtecua,
mam ten sam problem co Ty, zapycha mnie niemal wszystko, Uriage Hyeseac także, choć przez jakiś czas sprawował się niemal idealnie.
Teraz przerzuciłam się na fluid Antheliosa i na razie nie jest najgorzej, ciekawe na jak długo.
Zastanawiam się nad filtrem Ducray, wypróbowywała go któraś z Was?
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:29   #23
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Witam

Cerę mam bardzo podatną na zapychanie i zanieczyszczanie. Mam też dużo blizn/przebarwień potrądzikowych. Mimo wieku 30+ nadal wyskakują mi jakieś niespodzianki (szczególnie na linii żuchwy).

Z filtrów używałam Biodermy AKN 40, ale strasznie migrowała mi do ust i oczu (noszę soczewki więc był dramat).
Teraz używam wspomnianego wcześniej fluidu przeciwsłonecznego Uriage Hyseac SPF 50: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html
i póki co jestem zadowolona - szybko się wchłania, nawilża, delikatnie pachnie i co najważniejsze jestem w stanie rozprowadzić na nim podkład mineralny

Co do podkładu/pudru: od jakiegoś czasu używam tylko mineralnych i widzę kolosalną różnicę w stanie cery! Nigdy więcej 'zwykłych' podkładów!!!
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 19:44   #24
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Witam

Cerę mam bardzo podatną na zapychanie i zanieczyszczanie. Mam też dużo blizn/przebarwień potrądzikowych. Mimo wieku 30+ nadal wyskakują mi jakieś niespodzianki (szczególnie na linii żuchwy).

Z filtrów używałam Biodermy AKN 40, ale strasznie migrowała mi do ust i oczu (noszę soczewki więc był dramat).
Teraz używam wspomnianego wcześniej fluidu przeciwsłonecznego Uriage Hyseac SPF 50: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html
i póki co jestem zadowolona - szybko się wchłania, nawilża, delikatnie pachnie i co najważniejsze jestem w stanie rozprowadzić na nim podkład mineralny

Co do podkładu/pudru: od jakiegoś czasu używam tylko mineralnych i widzę kolosalną różnicę w stanie cery! Nigdy więcej 'zwykłych' podkładów!!!
Witam
Aktualnie używam Biodermy AKN40 ale po góra trzech godzinach zaczynam sie świecić jak psy wiadomo co.Czy ten Uriage cie matowi?

Do kremów tez nie mam siły,dzis szukałam jakiegoś matującego w aptece i złapałam ten http://www.aptekagalen.pl/p1503,aven...y+tlustej+40ml
Aptekarka mnie zapytała jaki mam problem wiec jej odpowiedziałam,że mam bardzo tłustą cerę ze skłonnością do zapychania a ona na to,ze nie widzi żebym miala trądzik(odpukać) i krem nie jest dla mnie.
Jak zaczęłam drążyć temat to się dowiedziałam że wszystkie kremy matujące są do cer trądzikowych a ja mogę sobie kupić co najwyżej bibułki matujące.
Miałam okropny trądzik od kilku lat,teraz jest spokój(odpukać raz jeszcze)ale moja jest straszna.Blizy i przebarwienia to juz przezyję ale takiego tłuszczu na gębie juz nie.Juz nie wiem co robić,ponieważ z kazdym coraz cieplejszym dniem jestem coraz bardziej tlusta na twarzy.
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:40   #25
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cześć
Mam trądzik grudkowy i stosowałam już kilka mści czy kremów.
Teraz dwa mam robione w aptece, ale kompletnie nie pamiętam z czego, używam tez Retinu A i Clindacne. Brałam jeszcze jakieś tabletki, ale nie mam pojęcia jakie.
Stosuję krem z filtrem + 50 z Avene http://www.aptekaslonik.pl/images/pr...liwe-spf50.jpg
Uważam, ż ejest świetn, chcociaz jedyne co mnie zniechęca to to, że jest dość tłusty.
W wakacje stosowałam go jako podkład, bo jest koloryzujący oraz jako krem do twarzy, przed jego nałożeniem nie nawilżałam twarzy. Jedynie jeszcze co to cena mnie zwala z nóg
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:02   #26
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

witam serdecznie.
dobry watek)
Cera tlusta, tradzik od jakis 10 lat, stosuje retionidy i robie peelingi kwasem migdalowym 40%. odkad trafilam na wizaz tradzik mniej aktywny.
Generalnie uzywam Antheliosa 30 do tlustej i jestem zadowolona, co prawda swiece sie szybciej niz bez niego ale to i tak rewela w porownaniu z innymi filtrami(a troche tego poprobowalam). Ale podstawa sa mineraly.dzzieki nim mam mat na pare godzin, a przy "dobrym dniu" nawet na pol dnia)
tak wiec antek plus mineraly i mozna zyc bez wiekszego stresu)
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 08:22   #27
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

A mogę wiedziec jakich minerałów uzywasz? Jestem właśnie na etapie poszukiwań podkładu mineralnego
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:33   #28
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A mogę wiedziec jakich minerałów uzywasz? Jestem właśnie na etapie poszukiwań podkładu mineralnego
Luress, Lumiere,Coastal Scents itp. Pseudo podkladow mineralnych nie uzywam. Zapraszam na forum mineralne, tam sie wszystkiego dowiesz i dopasujesz proszki
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:58   #29
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Filtry i pudry dla bardzo tłustej, trądzikowej cery z bliznami i przebarwieniam

bardzo dziekuje a wiec już uderzam na polecane przez ciebie forum
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.