Wypadające rzęsy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-12, 19:19   #1
Monteska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6

Wypadające rzęsy


Witam. Mam dość nieprzyjemny problem. Jak w tytule- wypadają mi rzęsy. Nie jest to wina złego demakijażu- wypadają nawet same, gdy makijażu nie mam . Tracę ok. 5 sztuk dziennie z obydwu oczu. Zaczęłam stosować olejek rycynowy(ok. 4 tygodnie) jednak kompletnie nie pomógł... Dermatolog zbagatelizowała mój problem, a naprawdę nie mam szans wybrania się do innego. Jak wiecie- rzęsy dają wielki plus do kobiecości i nie chciałabym ich stracić . Proszę, poradźcie mi może jakieś odżywki do rzęs(max. 100zł) albo powiedzcie co robić, bo naprawdę już nie wiem...
Gdzieniegdzie mam nawet łyse miejsca bez rzęs. Dodam, że kiedyś szczyciłam się długimi, gęstymi rzęsami.

Edytowane przez Monteska
Czas edycji: 2014-12-12 o 19:20
Monteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 19:46   #2
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Wypadające rzęsy

Spróbuj zmieszać olejek rycynowy + keratynowe rybki z Gal. Swego czasu bardzo mi to pomogło
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 20:29   #3
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Wypadające rzęsy

Ja z kolei stosuję mieszankę olejku rycynowego z witaminą e i olejem kokosowym - wszystko można z łatwością zamówić w jakimkolwiek sklepie z półproduktami kosmetycznymi.
__________________
Zaobserwowane na tym forum...
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 09:43   #4
buffy131
Przyczajenie
 
Avatar buffy131
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Wypadające rzęsy

odżywka long4lashes. w sklepach około 70 złotych, ja kupiłam z kuponem na allegro 40 z przesyłką
buffy131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 17:06   #5
justine333
Zakorzenienie
 
Avatar justine333
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10 612
Dot.: Wypadające rzęsy

wyżej wymieniona odżywka była w superpharmie na promocji ostatnio, wiec może warto się przejść
__________________
impossible is nothing !
justine333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 21:16   #6
Extries
Raczkowanie
 
Avatar Extries
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 47
Dot.: Wypadające rzęsy

Ja proponuję do tego co już zaproponowały dziewczyny w aptece zaopatrzyć się w witaminę A+E bardzo wspomaga rzęsy i paznokcie więc może to coś pomoże. No i chociaż wydaje mi się że wypadanie rzęs w takiej ilości musimy pamiętać że rzęsa ma swój czas żywota i może złożyło się tak że w tym okresie umiera więcej. No i jeszcze pytanie, czy w ostatnim czasie twoje rzęsy nie były narażone nie jakieś urazy bądź poddane nieprawidłowemu przedłużeniu rzęs.
Extries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 15:39   #7
Monteska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wypadające rzęsy

Niee, nic z tych rzeczy. Nie przedłużam rzęs . Dlatego tym bardziej martwi mnie to. Dziś na policzku(0 makijażu i dotykania rzęs) znalazłam ich 6 :/. Dziękuję za rady kochane! Popróbuję tego wszystkiego(szczególnie odżywki o której pisała buffy131)
Monteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 17:12   #8
justine333
Zakorzenienie
 
Avatar justine333
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10 612
Dot.: Wypadające rzęsy

za 55 zł była ostatnio więc warto
__________________
impossible is nothing !
justine333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:40   #9
Domi38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 46
Dot.: Wypadające rzęsy

Co prawda nie wypadaly mi rzesy ale po tym produkcie zdecydoanie urosly i sie zagescily
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Domi38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:52   #10
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Wypadające rzęsy

mnie pomogło picie drożdży, choć są okropne w smaku
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 20:33   #11
nowa121212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 456
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez Monteska Pokaż wiadomość
Witam. Mam dość nieprzyjemny problem. Jak w tytule- wypadają mi rzęsy. Nie jest to wina złego demakijażu- wypadają nawet same, gdy makijażu nie mam . Tracę ok. 5 sztuk dziennie z obydwu oczu. Zaczęłam stosować olejek rycynowy(ok. 4 tygodnie) jednak kompletnie nie pomógł... Dermatolog zbagatelizowała mój problem, a naprawdę nie mam szans wybrania się do innego. Jak wiecie- rzęsy dają wielki plus do kobiecości i nie chciałabym ich stracić . Proszę, poradźcie mi może jakieś odżywki do rzęs(max. 100zł) albo powiedzcie co robić, bo naprawdę już nie wiem...
Gdzieniegdzie mam nawet łyse miejsca bez rzęs. Dodam, że kiedyś szczyciłam się długimi, gęstymi rzęsami.
Też kiedyś mialam ten problem, ale samo jakoś mi przeszło po kilku miesiacach ale nie wypadały aż po 5 ale 2 dziennie
nowa121212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 11:51   #12
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez buffy131 Pokaż wiadomość
odżywka long4lashes. w sklepach około 70 złotych, ja kupiłam z kuponem na allegro 40 z przesyłką
Też polecam, ale myślę że to problem od wewnątrz, dieta.
A może używasz nowego tuszu? Włosy Ci nie wypadają?

Oprócz tego kup jakaś nawilżająca odżywkę, np. celia regenerująca z aloesem, serum do rzęs z l'biotiki to ze szczoteczką. Ochroni ci rzęsy przed tuszem, jeśli będziesz je stosować jako bazę. No i możesz podrasować taką odżywkę dodając krople gliceryny albo olejku. Ale malutką kropelke. A na noc wspomniana wcześniej L4L, co by ci rzęsy szybciej odrosły.
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:11   #13
Monteska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Też polecam, ale myślę że to problem od wewnątrz, dieta.
A może używasz nowego tuszu? Włosy Ci nie wypadają?

Oprócz tego kup jakaś nawilżająca odżywkę, np. celia regenerująca z aloesem, serum do rzęs z l'biotiki to ze szczoteczką. Ochroni ci rzęsy przed tuszem, jeśli będziesz je stosować jako bazę. No i możesz podrasować taką odżywkę dodając krople gliceryny albo olejku. Ale malutką kropelke. A na noc wspomniana wcześniej L4L, co by ci rzęsy szybciej odrosły.
Właśnie cały czas używam tego samego tuszu. Spróbowałam zmienić na nowy, jednak dalej jest tak samo. Dietę mam dość zróżnicowaną. Jem dużo warzyw, owoców także nie powinno brakować mi witamin . Co do włosów to przez jakiś tydzień (ok.2 tygodnie temu) wypadały mi w przerażających ilościach . Obecnie wypadają mi jedynie tyle, co zawsze podczas okresu zimowego/jesiennego- tak mi się przynajmniej wydaje. W tamtym roku(przed wakacjami) zauważyłam dziurki w paznokciach.Mam je do tej pory. Nie przejęłam się tym zbytnio. Myślałam, że to od malowania paznokci. Używałam polerek do paznokci, odżywek itp. Nic nie pomogło. Nie wiem jednak, czy można powiązać to z tymi wypadającymi rzęsami(o paznokciach też mówiłam dermatolog, ale właściwie tym też się nie przejęła- zajmowała się tylko moim trądzikiem). L4L na pewno kupię, ale niestety muszę wytrzymać jeszcze do końca miesiąca. Ach te uroki świąt !

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
mnie pomogło picie drożdży, choć są okropne w smaku
Lasoa, a nie wiesz może, czy od picia drożdży się tyje? Szukałam na internecie i nic nie znalazłam. Moja mama jak usłyszała o tym pomyśle, to powiedziała mi, że córka jakiegoś jej tam znajomego przytyła od drożdży :p.

Edytowane przez Monteska
Czas edycji: 2014-12-19 o 21:09
Monteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 22:42   #14
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez ambaje Pokaż wiadomość
Spróbuj zmieszać olejek rycynowy + keratynowe rybki z Gal. Swego czasu bardzo mi to pomogło
A jak wygląda taki olejek rycynowy na rzęsy, w jakiej on jest postaci? Jak go nakładacie na rzęsy?
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:08   #15
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Wypadające rzęsy

W postaci oleju jest dość gesty, musisz mieć szczoteczkę do rzęs, maczasz w olejku i nakładasz jak tusz
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:27   #16
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: Wypadające rzęsy

ja dobrze umyłam stara maskare i do niej wlałam olejek, super sprawa.
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 22:44   #17
Monteska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wypadające rzęsy

A czy może być tak, że to po olejku zaczęły mi tak wypadać? Bo jak się zaczęłam zastanawiać, to olejku rycynowego nie stosowałam chyba od kiedy zaczęły mi rzęsy wypadać, tylko wcześniej. Koleżanka przypomniała mi, że nawet razem z nią go kupowałam bo chciałam mieć jeszcze ładniejsze rzęsy- a efekt kompletnie odwrotny. Na pewno od miesiąca go stosuję i prawie nie mam już rzęs . Mam straszne prześwity i jest coraz gorzej... Na razie przestałam go stosować... Doradzicie mi może jeszcze jakąś odżywkę, ale tanią? Niestety, jestem kompletnie spłukana . Stosuję na razie samą witaminę a+e (rybek gal nie mogłam dostać, ale pani aptekarka powiedziała, że sprowadzi, a jedyne odzywki, które mi poleciła były podobne cenowo do L4L[czyli coś co budżetowo odłożyłam na styczeń])
Monteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 18:38   #18
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Wypadające rzęsy

Odżywki celia są bardzo dobre, krem do rzęs albo serum z l'biotiki do kupienia w superpharm
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog

Edytowane przez semprebambino
Czas edycji: 2014-12-22 o 18:40
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 21:15   #19
Monteska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Odżywki celia są bardzo dobre, krem do rzęs albo serum z l'biotiki do kupienia w superpharm
Bardzo dziękuję !
Monteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-26, 17:42   #20
zabka_rzechotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wypadające rzęsy

mi też bardzo wypadają rzęsy, często mam łyse placki, szczególnie na dolnej powiece. na szczęście znalazłam sposób na swoje rzęsy, jednak jeżeli choć raz się zapomnę, to kończę źle . oczywiście najważniejszy jest regularny wieloetapowy demakijaż, bo głównie od niedokładnego zmycia kolorówki włoski wypadają - często skupiamy się na porządnym oczyszczeniu skóry, a zakamarkom między rzęsami oraz przy linii rzęs nie poświęcamy dostatecznej uwagi. mycie oczu olejem, potem żelem, na koniec przejechanie wacikiem z micelem i dokładne oczyszczenie bagietką nasączoną micelem linii rzęs od góry i od dołu oraz przestrzeni między rzęsami. wieczorem po demakijażu posmarowanie rzęs małą ilością olejku rycynowego, wystarczy same włoski, bo olejek i tak nawet w małej ilości spłynie do nasady i zadziała dobrze. nie nakładać dużej ilości olejku, bo poskleja oczy i przy rozklejaniu ich uszkodzimy rzęsy lub wpłynie do oka i znów je uszkodzimy trąc oczy. do tego dieta i suplementy typowo pod włosy bardzo wzmacniają włoski rzęs, szczególnie dobrze u mnie zadziałało cp, siemię i drożdże piwowarskie. chcę spróbować 4 long lashes, czekam na jakąś większą przecenę (teraz w superpharmie jest za 55zł, ale jeszcze bodajże w październiku był za 40zł), ale nie wiem czy on sam poradziłby sobie z zatrzymaniem wypadania rzęs.
zabka_rzechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 15:19   #21
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez buffy131 Pokaż wiadomość
odżywka long4lashes. w sklepach około 70 złotych, ja kupiłam z kuponem na allegro 40 z przesyłką
Stosuję od 4 miesięcy i nie mogę nadziwić się moim rzęsom
To jest dopiero cudotwórczyni!

Cytat:
Napisane przez zabka_rzechotka Pokaż wiadomość
mi też bardzo wypadają rzęsy, często mam łyse placki, szczególnie na dolnej powiece. na szczęście znalazłam sposób na swoje rzęsy, jednak jeżeli choć raz się zapomnę, to kończę źle . oczywiście najważniejszy jest regularny wieloetapowy demakijaż, bo głównie od niedokładnego zmycia kolorówki włoski wypadają - często skupiamy się na porządnym oczyszczeniu skóry, a zakamarkom między rzęsami oraz przy linii rzęs nie poświęcamy dostatecznej uwagi. mycie oczu olejem, potem żelem, na koniec przejechanie wacikiem z micelem i dokładne oczyszczenie bagietką nasączoną micelem linii rzęs od góry i od dołu oraz przestrzeni między rzęsami. wieczorem po demakijażu posmarowanie rzęs małą ilością olejku rycynowego, wystarczy same włoski, bo olejek i tak nawet w małej ilości spłynie do nasady i zadziała dobrze. nie nakładać dużej ilości olejku, bo poskleja oczy i przy rozklejaniu ich uszkodzimy rzęsy lub wpłynie do oka i znów je uszkodzimy trąc oczy. do tego dieta i suplementy typowo pod włosy bardzo wzmacniają włoski rzęs, szczególnie dobrze u mnie zadziałało cp, siemię i drożdże piwowarskie. chcę spróbować 4 long lashes, czekam na jakąś większą przecenę (teraz w superpharmie jest za 55zł, ale jeszcze bodajże w październiku był za 40zł), ale nie wiem czy on sam poradziłby sobie z zatrzymaniem wypadania rzęs.
Konkretne rady
Również uważam, ze wieloetapowy demakijaż nie tylko oczu, ale i twarzy jest czynnością niezbędną Pierwszy raz spotkałam się z tym czytając o rytuale oczyszczania Azjatek Potem jednak przypomniałam sobie jak podglądałam moją mamę, która od kiedy pamiętam, najpierw zmywała tusz olejkiem rycynowym i wodą, potem żelem a potem tonikiem I po tym wszystkim starała się rzęsy "maźnąć" jeszcze odrobiną olejku
Do dnia dzisiejszego ma piękne długie rzęsy
Ja swoje mam dzięki long4lashes (), ale zmywanie makijażu wygląda ponownie i pomimo odżywki na nasadę, po paru godzinach staram się nałożyć też coś na całą długość rzęs
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 21:06   #22
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Wypadające rzęsy

Tez tak robię, najpierw l4l a potem jak się wchłonie to odżywka na długość jak na razie stosuje miesiąc i efektu wydłużenia nie widzę, ale robią się pokręcone same z siebie
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 21:38   #23
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Wypadające rzęsy

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Tez tak robię, najpierw l4l a potem jak się wchłonie to odżywka na długość jak na razie stosuje miesiąc i efektu wydłużenia nie widzę, ale robią się pokręcone same z siebie
Ja używam 4 Cierpliwości - jak już się zakręcają to zobaczysz co będzie potem
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 22:38:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.