Rana po kolczyku w pępku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 17:03   #1
lila7l7
Przyczajenie
 
Avatar lila7l7
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9

Rana po kolczyku w pępku


Witam, 5 lat temu zrobiłam sobie kolczyk w pępku i wszystko było dobrze do niedawna... dostałam złoty kolczyk i od razu chciałam go założyć, wyjęłam więc stary ze stali chirurgicznej i próbowałam włożyć ten, jego pręcik, który jest z białego złota okazało się że jest grubszy niż w poprzednim i dosłownie "wepchnęłam" go na siłę.trochę zbierała mi się ropa, bolało mnie to, opuchło to miejsce i zaczerwieniło się, Minęły już ponad 2 miesiące i wciąż mnie boli, jest zaczerwienione i się "babrze". Próbowałam przemywać wodą utlenioną, i gliceryną, smarować trybiotykiem i innymi maściami i nic nie pomaga. Co mam z tym zrobić? Wyjąć ten kolczyk i czekać aż się zgoi? Udać się do kosmetyczki, lekarza pierwszego kontaktu, dermatologa? Smarować czymś?

Edytowane przez lila7l7
Czas edycji: 2017-02-05 o 18:24
lila7l7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 01:29   #2
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Rana po kolczyku w pępku

Cytat:
Napisane przez lila7l7 Pokaż wiadomość
Witam, 5 lat temu zrobiłam sobie kolczyk w pępku i wszystko było dobrze do niedawna... dostałam złoty kolczyk od chłopaka i koniecznie od razu chciałam go założyć, wyjęłam więc stary ze stali chirurgicznej i próbowałam włożyć ten, jego pręcik, który jest z białego złota okazało się że jest grubszy niż w poprzednim i dosłownie "wepchnęłam" go na siłę. Teraz wiem, że to było głupie, ale wtedy byłam tak podekscytowana, że nie myślałam... trochę zbierała mi się ropa, bolało mnie to, opuchło to miejsce i zaczerwieniło się, Minęły już ponad 2 miesiące i wciąż mnie boli, jest zaczerwienione i się "babrze". Próbowałam przemywać wodą utlenioną, i gliceryną, smarować trybiotykiem i innymi maściami i nic nie pomaga. Co mam z tym zrobić? Wyjąć ten kolczyk i czekać aż się zgoi? Udać się do kosmetyczki, lekarza pierwszego kontaktu, dermatologa? Smarować czymś?
Wyjmij całkiem kolczyk, przemywaj dwa lub więcej razy dziennie rywanolem (kupisz w aptece bez recepty, ok. 3 zł), i czekaj aż się całkiem zagoi, dopiero włóż ten ze stali chirurgicznej. Tego złotego już wcale nie wkładaj bo widocznie nie jest dla Ciebie odpowiedni.. Też tak miałam, nie mogłam nosić innych oprócz stali chirurgicznej, mimo to wraz wkładałam inne kolczyki, robiła się rana, wyjmowałam, za kilka dni znów wkładałam aż skóra robiła się coraz cieńsza i kolczyk mi "wypadł", musiałam drugi raz przekłuwać a teraz mam okropną bliznę na pępku
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 07:57   #3
burlesque_queen
Przyczajenie
 
Avatar burlesque_queen
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 21
Dot.: Rana po kolczyku w pępku

Do dermatologa i tak teraz nie pójdziesz bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu... Przemywać możesz octeniseptem, ale jeśli bardzo Ci się rozpaprało to bym jednak poszła do lekarza...
burlesque_queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 10:26   #4
lila7l7
Przyczajenie
 
Avatar lila7l7
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Rana po kolczyku w pępku

A jeżeli go wyjmę i się całkiem zagoi, i oczywiście dziurka się zmniejszy do poprzednich rozmiarów to czy gdybym się wybrała do kosmetyczki to powiększyłaby mi tą dziurkę? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ nie był to tani kolczyk ze względu na kamienie jakie ma, nie chcę go po prostu odłożyć w kąt :/ noszę dwa złote pierścionki i naszyjnik i nic się nie dzieje, nie mam żadnego uczulenia ani innej reakcji, więc być może podrażniłam go przez to "wepchnięcie"? Zaczęłam smarować trybiotykiem i aktualnie nie mam ran ani ropy tylko miejsce przekucia jest czerwone (podchodzi nawet pod bordo...), i trochę boli. Może jednak jest szansa że będzie ok?
lila7l7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:17   #5
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Rana po kolczyku w pępku

Cytat:
Napisane przez lila7l7 Pokaż wiadomość
A jeżeli go wyjmę i się całkiem zagoi, i oczywiście dziurka się zmniejszy do poprzednich rozmiarów to czy gdybym się wybrała do kosmetyczki to powiększyłaby mi tą dziurkę? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ nie był to tani kolczyk ze względu na kamienie jakie ma, nie chcę go po prostu odłożyć w kąt :/ noszę dwa złote pierścionki i naszyjnik i nic się nie dzieje, nie mam żadnego uczulenia ani innej reakcji, więc być może podrażniłam go przez to "wepchnięcie"? Zaczęłam smarować trybiotykiem i aktualnie nie mam ran ani ropy tylko miejsce przekucia jest czerwone (podchodzi nawet pod bordo...), i trochę boli. Może jednak jest szansa że będzie ok?
Sama tak robiłam, nawet po całkowitym wygojeniu kiedy wkładałam inny kolczyk niż stal chirurgiczna na początku było ok ale po paru dniach dziurka zaczęła robić się czerwona i okropnie boleć, potem ropiała...
Możesz próbować ale moim zdaniem nie ma co ryzykować bo skończy się to wielką okropną blizną.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 08:00   #6
lila7l7
Przyczajenie
 
Avatar lila7l7
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Rana po kolczyku w pępku

Nie wiem czy udało mi się wstawić zdjęcie, jak nie to podpowiedzcie jak to zrobić.
Tak mniej więcej to wygląda, nie zapowiada się to na żadną bliznę, tylko takie to jest dziwne, że w ogóle nie wiadomo co z tym zrobić ;/
lila7l7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:46   #7
koloriada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Rana po kolczyku w pępku

przede wszystkim nie idź do kosmetyczki tylko do salonu piercingu- tam Ci dobrze doradzą wyjmij kolczyk i przemywaj ranę octaniseptem- przyspieszy gojenie
koloriada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 12:46:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.