naturalnie rude włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 14:08   #1
ma kota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2

naturalnie rude włosy


Na początek chcę się przywitać, jestem tu pierwszy raz i cieszę się,że trafiłam na to forum a potrzebuję rady w kwestii koloru .

Mam włosy rude. Od urodzenia, od zawsze, czasem bardzie złociste, czasem bardziej miedziane ale rude, zresztą typ urody również typowy dla tychże.

Włosy rude chyba tak jak żadne inne mają 1000 odcieni i chyba nie ma dwóch takich samych. Jeśli chodzi o moje kiedyś były bardziej zbliżone do słomkowych dziś do miedzianych, nie wiem od czego to zależy, nieważne. Nie chciałabym zmieniać ich koloru i robić sobie np kruczoczarnych ale chciałbym je przygasić, żeby były bardziej koniakowe, w odcieniu włoskiego orzecha. Nigdy nie farbowałam włosów i wolałabym szampon od farby.

Moze ktoś mi doradzi albo ma podobny naturalny kolor i doświadczenia w farbowaniu. Najbardziej obawiam się, że w efekcie mogę mieć np płomienno rudy albo farbowany miedziany a tego nie chcę.

Liczę na waszą pomoc.
ma kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:14   #2
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: naturalnie rude włosy

Osobiście odradzam szampon - może kompletnie wyjść inny kolor tęczy no i może się nie wypłukać. Co włosy to efekt. Dlatego nawet, gdy ktoś poleci Ci farbę, która u niego zadziałała musisz liczyć się z tym, że u Ciebie może to być fatalny w skutkach błąd.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:43   #3
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: naturalnie rude włosy

Witaj Ma_kota! Ja także jestem naturalnym rudzielcem, teraz mam jasno miedziane włosy (podobnie jak u Ciebie, kolor zmienia się z każdym rokiem). Odradzałabym Ci raczej mocne farby i szampony koloryzujące. Polecam za to pianki koloryzujące, które zmywają się po 10-15 myciach. Ja kiedyś właśnie takimi piankami poglębiałam kolor włosów, zmywały się dość szybko (ja myję włosy codziennie), ale nie zniszczyły włosów, wręcz pozytywni na nie wpłynęły. Nio i w razie gdyby kolor wyszedł nie taki - nie trzeba się męczyć z nimi miesiącami. A rude włosy są najpiękniejsze na świecie i żal chować je pod jakąś nędzną farbą Całusy!
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:56   #4
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: naturalnie rude włosy

hej
ja naturlanie tez byłam ruda no własnie byłam, bo w liceum zaczęłam przygode z farbowaniem włosów na wszytskie mozliwe kolory łącznie z czernią i rozjaśnianiem ich na blond - i teraz mój naturlany kolor jest nijaki, że bez farby sie nie obędzie - kiedys fryzjer powiedział mi, że na żaden inny kolor substancje chemiczne nie działaja tak, jak na naturlany rudy, więc ODRADZAM CI FARBOWANIE, bo gdy teraz zatesknię za rudym musze go sztucznie wyczarowac na swojej głowie - natomiast chyba najlepszym i najrozsądniejszym wyjściem, będzie pogłębianie ich naturalnego koloru delikatnymi płukankami - tak jak radziła Anita

Ale może gaga Ci coś doradzi lepiej niż my, w końcu to spec od włosów
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 17:37   #5
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: naturalnie rude włosy

moim zdaniem, ni powinnas zmieniac koloru wlosow. Ewentualnie mozesz go tylko podkreslic, kolorem bardzo zblizonym do naturalnego. Tak zeby kolor był głębszy.
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:20   #6
kitka4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2
Talking Dot.: naturalnie rude włosy

Widze ze masz taki sam kolor wlosow jak jaWiesz ja tez balam sie pofarbowac wlosy na inny kolor-farbą!ale zaryzykowalam i wzielam kolor-Czerwona porzeczka(Joanna)Moje wlosy teraz sa naprawde super!ten kolor mi sie strasznie spodobal,jest troszeczke stonowany ale nie do przesady,nie jest to dokladnie taki kolor jaki byl na opakowaniu i bardzo sie z tego cieszewpada w rudy ale troszeczke ciemniejszy moze nie tyle co duzo ciemniejszy ale wyrazniejszyjest naprawde super,polecam!!Jezeli masz dlugie wlosy i w miare proste,tak jak ja,po umyciu np. wiczorem zaplec ok. 6 warkoczykow ze wszystkich wlosow i poprostu rano je zosplec ale nie rozczesuj ich!!efekt jest naprawde super!ten kolor pasuje do takich falijezeli masz dosyc jasna karnacje i piegi to jeszcze lepiej,to cale zestawienie jest niesamowite
kitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:43   #7
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: naturalnie rude włosy

A moze sprobowalabys szamponu z henna, widzialam takie ostatnio w drogerii natura w malutkich buteleczkach. To na pewno troche przyciemniloby Twoje wlosy, moze nawet jakis brazik bys osiagnela?! A jak z oprawa oczu, tez jasna, znaczy rzesy, brwi? Bo jak tak to chyba zaden ciemniejszy kolorek nie bedzie za dobrze pasowal
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 20:13   #8
ma kota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: naturalnie rude włosy

Lalesia - "A moze sprobowalabys szamponu z henna", - próbowałam, efekt zerowy, szczerze mówiąc nie wierzę w te szampony z henną, być może profesjonalne kosmetyki do włosów - owszem ale te ogólnie dostępne nie dają efektu.

Aniffka : "Polecam za to pianki koloryzujące, które zmywają się po 10-15 myciach. Ja kiedyś właśnie takimi piankami poglębiałam kolor włosów, zmywały się dość szybko (ja myję włosy codziennie), ale nie zniszczyły włosów, wręcz pozytywni na nie wpłynęły."
Czy mogłabyś zaproponować konkretną firmę ? I tak jak pisałam - nie chcę zmieniać koloru włosów - lubię je chcę zmienic odcień.


Może faktycznie Gaga mogłaby pomóc, czy moge liczyć że zajrzy do tego wątku czy powinnam ja o to zapytać w inny spoósb? pozdrawiam
ma kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:29   #9
Haku
Przyczajenie
 
Avatar Haku
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: naturalnie rude włosy

też mam rude włosy.. do tego niebieskie oczy i jasna cera. Same recesywne cechy, jeżeli wiecie o co chodzi..

ktoś powiedział:
"kiedys fryzjer powiedział mi, że na żaden inny kolor substancje chemiczne nie działaja tak, jak na naturlany rudy"

hah... moje włosy chyba się uparły przeciw farbowaniu.. Dwa razy farbowałam u fryzjera (za każdym razem u innego) na braz jakiś takie nawet jasniejszy ale brąz! Za pierwszym razem nawet się nie przyjęło,po drugim myciu już koloru nie było.I nie mam pojęcia dlaczego...;/ Jestem taka zła że nie macie pojęcia..
Haku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:23   #10
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: naturalnie rude włosy

Dwa miesiące minęły, ale może jeszcze odpowiem : haku - moje włosy też takie są, cokolwiek nie nałożę na nie , czy to kolor z szamponetki, czy to farba stała - po kilku myciach koloru nie ma, znika i już. Próbowałam kiedyś płukać je wywarem z kory dębu, ściemniały nieco. Później chciałam je nieco rozjaśnić, wyczytałam gdzieś, że stanie się tak po płukankach z piwa. I tak też przez jakiś czas robiłam, spędzałam też mnóstwo czasu na słońcu i proszę - teraz mam włosy w kilku przechodzących przez siebie odcieniach. Niby ładnie, ale taki blond mi się już znudził, i chcę znów mieć rudawe włosy Ale jakby co, to do zmiany odcienia polecam korę i piwo, u mnie pomogło, ale wiadomo - u każdego może zadziałać inaczej.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 11:35   #11
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: naturalnie rude włosy

Zagląda tu jeszcze ktoś?
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 14:41   #12
Mizaczka_miziaczka
Przyczajenie
 
Avatar Mizaczka_miziaczka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: naturalnie rude włosy

Ja w poszukiwaniu rady, ale nie widze zbytniego ruchu
__________________
Hej
Mizaczka_miziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 14:21   #13
BasiaKasztan
Przyczajenie
 
Avatar BasiaKasztan
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: naturalnie rude włosy

Zazdroszczę Zawsze mi się podobały naturalnie rude włosy i zawsze o takich marzyłam!
BasiaKasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-04 15:21:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.