Atopowe zapalenie skóry .. =/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-21, 09:25   #1
anek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5

atopowe zapalenie skóry


Dzień dobry!
Mam problem. Otóż po każdej kąpieli bardzo mnie swędzi skóra.Używałam już Oilatum, Balneum teraz Iwostin(żel pod prysznic) Na początku nawet mi pomaga, ale po dłuższym stosowaniu problem powraca. I moje pytanie - Czy jest na to jakiś skuteczny sposób? Czy może są jakieś tabletki? pozdrawiam
anek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 21:10   #2
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: atopowe zapalenie skóry

Temat AZS pojawiał się juz na Wizazu wiele razy, wystarczy poszukac

Pozdrawiam,
(tez) atopowa - chuda
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 18:43   #3
jagodasi
Przyczajenie
 
Avatar jagodasi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5
Re: atopowe zapalenie skóry

A JA, TO CI PROPONUJE ISC DO DERMATOLOGA !!!!
Napewno coś Ci poradzi na świąd , albo każe zrobić badania i to może n awet specjalistyczne (np. u arelgologa).
Nastomaist , choć to krypto-reklama , zachęcam Cię do zastosowania kosmetyków z Oriflame . Na miesiąc listopad jest tak już dużo propozycji dla wrażliwej skóry , że aż miło popatrzeć.....
Stronka do obejrzenia,to : HTTP://www.oriflame.pl
no to pa,pa...
dziunia


anek81 napisał(a):
> Dzień dobry!
> Mam problem. Otóż po każdej kąpieli bardzo mnie swędzi skóra.Używałam już Oilatum, Balneum teraz Iwostin(żel pod prysznic) Na początku nawet mi pomaga, ale po dłuższym stosowaniu problem powraca. I moje pytanie - Czy jest na to jakiś skuteczny sposób? Czy może są jakieś tabletki? pozdrawiam
__________________
jagodasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 19:15   #4
heliotiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 54
Re: atopowe zapalenie skóry

mam identyczny problem, dodatkowo wyskakuja mi bable, taki stan utzrymuje sie okolo godz po kapieli.Zauwazylam ze lepeij jest gdy wezme chlodny prysznic, ciepla woda to nasila. Probowalam wszytskiego, ale wydaje mi sie ze pozostaje przyzyczaic sie...Moja pani dermatolog powiedziala ze nie da sie nic z tym zrobic, a moja skora tak reaguje na wode, i zaleznie od jej jakosc moze byc troche lepiej...Dodam ze po kapieli na mokra skore nakladam oliwke i masuje, to troszke koi.
heliotiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 19:32   #5
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: atopowe zapalenie skóry

Heliotiska tez mam atopowe zapalenie skóry i to od urodzenia ale żadne bąble mi nie wyskakują nawet po kąpieli. Może używasz nieodpowiednich preparatów do mycia?
Poza tym nie wiem co to za Pani dermatolog która stwierdza "nic sie nie da z tym zobic". Owszem atopowe zapalenie skóry jest chorobą nieuleczalną ale jednak _da_się_z_tym_coś_zrobić_ . Może ta pani sama za dobrze nie wie jak się wziąć za leczenie tego rodzaju alergii?
Objawy AZS można "uśpić" i przez dłuższy czas ich nie mieć, ale trzeba cierpliwości a przede wszystkim właściwej pielęgnacji skóry i odpowiedniej diety oraz przyjmowania leków wewnętrznie i zewnętrznie.
Rozbroiły mnie twoje słowa "wydaje mi sie ze trzeba się przyzwyczaic" NIE! To jest choroba a chorobe trzeba leczyc a nie "przyzwyczajac sie" do niej!
Nie leczone AZS moze doprowadzić do cięzkiej astmy i innych powikłan. Radze zmienic dermatologa i zacząc poważniej podchodzić do tej alergii.

A Pani Dziunia to czasami nie jest konsultantką Oriflame ze tak zachęca do zakupu produktów tejże firmy?
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 22:16   #6
heliotiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 54
Re: atopowe zapalenie skóry

Wiem ze takie bable to czesty objaw.Ta przyzwyczajanie sie to maly sarkazm.Walcze z tym, w moim przypadku nie jest to bardzo uciazliwe, tyle tylko ze kapiel, i wogole kontakt z woda nie nalezy dla mnie do najprzyjemniejszych chwil.Fakt ze nie spotkalam jeszcze dobrego dermatologa.Do tego od roku mieszkam za granica...O tej chorobie dowiedzialam sie niedawno i przez przypadek, tylko jeden dermatolog zasugerowal ze moge to miec, niestey niewiele mi pomogl.
heliotiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 14:11   #7
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: atopowe zapalenie skóry

Heliotiska napisałam do iebie maila, spr skrzynke
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-08, 12:59   #8
Ewelinawaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1
atopowe zapalenie skóry

Witam!
Czy depilacja woskiem lub depilacja laserowa szkodzą skórze z atopowym zapaleniem skóry? Jaka depilacja jest dla tych osób najważniejsza?
Czekam na jak najszybszą odpowiedz.
Pozdrawiam.
Ewelinawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 13:08   #9
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: atopowe zapalenie skóry

Na Wizażu było sporo postów na temat AZS. Przejrzyj archiwum.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 18:42   #10
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Question Atopowe zapalenie skóry .. =/

Na temat AZS wiem wiele.. co i tak nic nie daje. Rozwój mam w miarę zahamowany (u mnie występuje tylko na twarzy ) ale potrafi sie nieźle rozwinąć czasem. Już mam go dosyć.
Ja oprócz kremów, mleczek itd. stosuję tez maść Protopic (bardzo, bardzo dobra ok.200 zł ---- Elidel mi w ogóle nie pomógł). Tutaj nie mam problemów z wyborem.
Jednak nie wiem właśnie co z kosmetykami pielęgnacyjnymi : jakie stosujecie? Bo u mnie wszystkie sie w miarę ok przyjmują, ale żaden nie tak w zupełności Po kremach (jeżeli oczywiście nie wystąpi uczulenie) zawsze moja buzia jest zaczerwieniona i w ogóle jakaś dziwna. Tak jakby po zastosowaniu kremu w ciągu kilku minut sie pogorszyło. Potem powraca to po pół godziny do normalnego stanu, ale ... Jeszcze żaden krem/żel etc. nie poprawił mi stanu cery nawet trochę. W dodatku mam wrażenie, że nie nawilżają jej dość dobrze.
Jedynym ratunkiem jest dla mnie ten Protopic (na szczęście bez sterydów), ale bez dobrego współdziałania z kosmetykami pielęgnacyjnymi nic nie osiągnę

Jeszcze jedno ważne dla mnie, aczkolwiek dodatkowe pytanie (wiem, że nie do końca na to forum, ale myślę że to uzyskam lepszą odpowiedź)

Bardzo potrzebny mi jest podkład. Używam ogólnie nie za często, ale teraz już potrzebuję dobrego podkładu w miarę na stałe (taki okres w życiu niestety) miałam w swoim życiowym dorobku już ich niemało, ale nie używałam na co dzień (bo albo nie potrzebowałam, albo dziwnie wpływały na cerę) Jaki polecacie do mojej bardzo suchej, wysuszonej, atopowej cery ?
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-11-07 o 14:59 Powód: ;/ znowu literówki, no i styl poprawiłam ;) - treść ta sama :)
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 18:52   #11
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

ja obecnie mam rzadko naloty AZS (starość), ma je moje dziecko
mnie nardzo służy krem na noc z retinolem (ile masz lat?) i pod oczy z serii LU Faberlica (ten na dzień z kolei odradzam)

aquaftem - opatentowana substancja Faberlica - bardzo poprawia stan skóry atopowej

sama testowałam

używam też mleczka do ciała R11, a dla synka mleczka dla dzieci z serii HM
HM jest przetestowany również na córce koleżanki, także dziecko z atopią - mała go uwielbia, nie wstydzi się rozebrać na WFie bo plamy znikają

mieli też świetny podkład, ale niestety go wycofali, a tych z serii młodzieżowej - nie polecam
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-07, 19:07   #12
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Moja skóra jest młoda (prawie że młodzieńcza )
Dzięki proszę o jak najwięcej rad
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 19:21   #13
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Faberlic ma również serię "DLA MŁODEJ CERY", więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie
tylko wybieraj produkty z aquaftemem (prawie wszystkie go zawierają)
sprawdź na stronach firmy
tam można zamówić

jeśli miałabyś jakieś problemy, daj mi znać na priv - pomogę

dodam tylko, że próbowałam już wielu specyfików - w tym aptecznych - ale te są najskuteczniejsze wg mnie
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 19:33   #14
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

dziękuję, na pewno sprawdzę

Macie jeszcze jakieś przetestowane na waszej skórze propozycje. Może jakiś podkład jednak możecie polecić.

Dziękuję już z góry
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:37   #15
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Cytat:
Napisane przez rambo
Ja oprócz kremów, mleczek itd. stosuję tez maś Protopic (bardzo, bardzo dobra ok.200 zł ---- Elidel mi w ogóle nie pomógł). Tutaj nie mam problemów z wyborem.
Czyten Protopic jest rzeczywiście taki dobry. Moja córka ma AZS, kupiłam Elidel i klapa , on w ogóle nie pomaga. Kosztował kupę kasy a mała wygląda okropnie .
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:53   #16
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Mnie również został polecony Elidel, wydałam pieniądze i użyłam może ze 4 razy Niecierpię tego uczucia pieczenia, palenia wręcz na skórze, wiem że po ok. 3 dniach przechodzi (i że można to zlikwidować za pomocą aspiryny) ale nigdy nie wytrzymałam dłużej niż te 3 dni Może też spróbuję z Protopiciem, zwłaszcza, że akurat Protopicu używam na przebarwienia po pieprzykach na plecach, ale najpierw skonsultuję się z lekarzem.

A teraz przejdźmy do rzeczy U mnie AZS również występuje tylko na buźce. Używam kremu nawilżającego Avene dla nadwrażliwców, łagodzi zaczerwienia, uspakaja skórę, jest bardzo dobrym nawilżaczem. Podkładu nie stosuję, ale pudru używam hipoalergicznego. No cóż to by było na tyle U mnie krem się sprawdza Wcześniej używałam nawilżający z serii AA, ale on nie sprostał zadaniu, bo niedojż, że skóra z AZS (co już sprawia, że jest sucha) to do tego naturalnie sucha.
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:25   #17
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

a mi wlasnie elidel pomaga,nic mi tak nie pomoglo,uzywam go tylko na powieki bo mam bardzo suche i czerwone,a na reszte ciała to najbardziej mi pomagaja masci i kremy recepturowe robione w aptece polecam balneum do kapieli,pomaga mi bardzo slonce i solarium,piszcie dziewczyny o swoich sposobach na walke z azs pozdrawiam
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 18:24   #18
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Kupiłam dzisiaj Protopic. Rozpiętość cenowa w aptekach jest powalająca. Od 64,50 do 110 za 10 g. i od 185 do 260 za 30 g. Na razie wzięłam 10 g, bo gdyby miał też nie pomóc, jak Elidel, to straciłabym kupę kasy.
Posmarowałam i czekam. Tylko, że lekarz, mnie dzisiaj załamał sugerując, że to może być uczulenie na słońce. Jak mam dwunastolatkę osłonić przed słońcem ???
Co do pielęgnacji skóry z AZS to stosujemy Exomegę ADERMA. Jest naprawdę dobra. Zarówno krem, mleczko czy żel do kąpieli. Ale to tylko pielęgnuje suchą skórę, nie leczy egzemy czy pokrzywki.

A słuchajcie. Jak myślicie, w jakim sklepie mogę kupić cienkie bawelniane rękawiczki? I do tego najlepiej dziecięce.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 07:34   #19
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Jak rozpoznać AZS u dziecka .Mój synek od momentu gdy odstawiłam go od piersi miał rok i trzy m-ce ma na buzi dziwne zaczerwienienia bardzo podobne do tych które występują przy AZS od niedawna ma też na przedramieniu i w okolicach kolanek.Objawy nasilają się wieczorem po kąpieli.Czy to może być co innego boję się że to AZS.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-21, 07:48   #20
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Cytat:
Napisane przez anetkas
Czyten Protopic jest rzeczywiście taki dobry. Moja córka ma AZS, kupiłam Elidel i klapa , on w ogóle nie pomaga. Kosztował kupę kasy a mała wygląda okropnie .
U mnie w przypadku synka było to samo
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 07:49   #21
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Cytat:
Napisane przez Marisa
Jak rozpoznać AZS u dziecka .Mój synek od momentu gdy odstawiłam go od piersi miał rok i trzy m-ce ma na buzi dziwne zaczerwienienia bardzo podobne do tych które występują przy AZS od niedawna ma też na przedramieniu i w okolicach kolanek.Objawy nasilają się wieczorem po kąpieli.Czy to może być co innego boję się że to AZS.
U mojego synka tak zaczęło się objawiać AZS, napewno warto skonsultować to z lekarzem, bo czasem potrzebne jest opracowanie odpowiedniej diety
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:09   #22
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Dawno nie pojawiałam się w tym watku a może powinnam ?
Ja swoje nasilenie AZS wyleczyłam szybciutko, poszłam do dermatologa i alergologa - okazało sie że zostało wywołane nadejściem wiosny. Przepisano mi mocniejsze tabletki (Telfast) i po kłopocie. Dodatkowo w tamtym okresie chyba nie miałam Protopicu a bez niego to szkoda gadac

Protopic naprawdę jest świetny. Ja już dobre kilka, jak nie kilkanaście lat borykam się z AZS i nic tak świetnie nie dziala jak on. Elidel mi nie pomógł w ogóle. Rzeczywiście jest dość drogi, ale niedawno wprowadzono opakowania 10g, są tańsze i łatwiej wydać na raz 60 zł (tyle za nie płace) niż 170 zł (tyle płace za duże opakowanie) - traci się na tym tylko 10 zł więc nie dużo.

Protopic jest dla mnie lekarstwem chyba na wszystko, obecnie moja cera jest ładna, świeża wręcz promienna - tylko przesuszona (pomimo nawilżania, ale zawsze tak miałam, na przesuszenie mało co pomaga.) Obecnie stosuje żel do mycia twarzy (tylko wieczorem, przed nałożeniem Protopicu) La roche Posay, krem (różne mam Toleriane, Physiogel, Iwostin, Nanobasę itd.) i wodę teramlną La roche. Zauważyłam, że woda termalna świetnie zastępuje mi tonik i do tego dobrze nawilża, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia - wcześniej nie byłam do niej przekonana i używałam rzdko, głównie żeby się ożeźwić w gorące dni. Niedawno coś mnie napadło i kupiłam sobie, używam już ok. 3 tygodnie i jestem bardzo zadowolona.

O AZS trochę wiem, w końcu ponad połowę życia się z nim męczę, więc jak coś to pytajcie
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 21:59   #23
czeresienka
Raczkowanie
 
Avatar czeresienka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 33
GG do czeresienka
atopowe zapalenie

jak moge rozpoznac czy mam atopowe zapalenie skory czym to sie zazwyczaj objawia??
czeresienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:18   #24
sylwia_g
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_g
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 76
Dot.: atopowe zapalenie

http://www.wizaz.pl/images/beata/atopowe/index.php
sylwia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 23:05   #25
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: atopowe zapalenie

kochana to ty nie wiesz ze twoja kolezanka ma atopowe zapalenie skóry,o tej chorobie moglabym doktorat napisac a ty zamiast pogadac to na forum piszesz:0
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 12:19   #26
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Kupiłam Protopic w czwartek, mamy niedzielę i z 10g zostało mi na jedno użycie. Dłonie są już w dobrym stanie, ale teraz ewa ma wysypkę na brzuchu i całych rękach. W czwartek idę do dermatolog, dostenę receptę, kupię nowe opakowanie (jedyne 185,00 zł ) i co - straczy mi to na ile - dwa tygodnie?? To wygląda na to, że miesięczna kuracja to jedyne 500 zł. !!!
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 13:50   #27
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Lightbulb Dot.: atopowe zapalenie skóry

****************MAŚĆ FLUCINAR***************** ********
Och ileż to ja łez w dzieciństwie wylałam z powodu atopowego zapalenia skóry krew się lała z palców, pisać nie mogłam bo tak mnie bolało i swędziało. Teraz już nie mam takich problemów Mimo to, zdarzają mi się problemy i wtedy sięgam po:
- płyn do kąpieli balneum
- maść FLUCINAR - nie miałam nigdy lepszej!!!! jest na recepte ale każdy lekarz bez problemu ją wypisuje! Swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie ustępuje, a skóra jest dobrze natłuszczona i ukojona tak że już się nie łuszczy. Odkrycie tej maści zakończyło mój koszmar na zawsze
Biorę jeszcze kąpiel z płatków owsianych na którą przepis podałam tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=30521&page=4
jest wspaniałym ukojeniem i nawilżeniem dla skóry.
POWODZENIA WSZYSTKIM
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:04   #28
chmurka.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 487
Atopowe zapalenie skóry mam =/

Cierpie na atopowe zapalenie skóry. . . Podobno od dziecka , a teraz nasila się coraz bardziej. Mam prawie 18 lat. Moje nogi wygladają jak tarka. Skóra sucha , liczne zaczerwienienia,plamy , ale najdziwniejsze jest to , że pojawia się to tylko w zimie , kiedy ogrzewanie włączają. Mam tego dość. Nie mogę w nocy zasnąć bo wszystko mnie swędzi Rano wstaję z ranami na nogach , brzuchu i rękach. Jak sobie mam z tym radzić
chmurka.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 20:13   #29
martix79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 41
Smile Dot.: Atopowe zapalenie skóry mam =/

Najpierw musisz upewnic się ze jest to napewno atopowe zapalenie skóry. Jest czesto mylone z zapaleniem mieszków. Skóra równiez jest szorstka sucha, z licznymi drobniuteńkimi krosteczkami głównie na ramionach udach, posladkach, ale nie tylko. Piszę o tym dlatego, ze mój dermatolog tez mi powiedzial ze mam atopowe zapalenie skóry i nic sie z tym nie da zrobić. Potem byłam jeszcze u trzech innych którzy zgodnie orzekli ze jest to wspomniane zapalenie mieszków.Jesli jednak rzeczywiście masz skóre atopowa, to z tego co wiem nie da sietego wyleczyc.Mozesz tylko stosowac kosmetyki łagodzace świąd i inne nieprzyjemne dolegliwości.Polecam specjalne dla takiego rodzaju skóry kosmetyki adermy głównie balsam do ciała, który mozesz kupic w aptece.Niestety sa drogie ale wart.Nie pachna zbyt ładnie, a własciwie to sa bezzapachowe.Warto tez miec wode termalnai spryskiwac ciało np. po kapieli i na to balsamik. Troszke pomaga.Pozdrawiam
PS Ciesz sie ze te dolegliwosci masz tylko zima - niektórzy sie z nimi nie rozstaja
martix79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 10:08   #30
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Atopowe zapalenie skóry mam =/

U mojego chłopaka też stwierdzono atopowe zapalenie skóry. Ma bardzo podobne objawy do Twoich, tylko że w jego przypadku choroba zaatakowała twarz.

Pojawiają się u niego silne zaczerwienienia, występujące tak jakby to powiedzieć.. plackami. Skóra niemiłosiernie go swędzi, musi się powstrzymywać od drapania, bo inaczej tworzą się strupy.

Walczy z tym już od bardzo dawna, ale jak na razie z marnym skutkiem. Są okresy kiedy jest w miarę dobrze, ale czasem choroba mocno sie uaktywnia.

Czy w ogóle istnieje jakiś skuteczny sposób walki z atopowym zapaleniem skóry?
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 12:11:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.