Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-20, 12:09   #1
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897

Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko


Hej, pisze w dość istotnej dla mnie sprawie odnośnie macierzyństwa. Jesteśmy z mężem kilka lat po ślubie, ja mam stałą i stabilną pracę na ten moment generalnie jest to dobry czas na dziecko ze względów ekonomicznych i że względu na stabilność zawodową. Jednak nie możemy podjąć tej ostatecznej decyzji. Ciężko jest nam się zdecydować na ten krok. Lubimy podróżować, w sumie jest dobrze jak jest ale czasem ta myśl o dziecku powraca do nas. Jest to temat który już od jakiegoś czasu się przewija. Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na ten krok - ciągle jest coś do zrobienia jeszcze i taka decyzja przychodzi ciężko. Najlepiej jest odkładać ciągle to na kolejny rok kolejny i tak dalej. Jak wy miałyście w tej materii, czy może nagle dostaliście olśnienia tak to ten moment, czy też długo analizowałyście kiedy jest odpowiedni moment ? Nie wiem czy to jest strach przez nieznanym... Możecie się wypowiedzieć jak to było u was lub może jesteście w podobnej sytuacji? Pozdrawiam
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 12:52   #2
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Ja bylam w podobnej sytuacji kilka miesiecy temu, wiec moge powiedziec jak to u mnie wygladalo.

Z jednej strony - zawsze chcialam miec dziecko, ja mam 29 lat i jestem z mezem od prawie 6 lat w tym 2 lata po slubie.

Ale z drugiej strony - ciagle mialam wrazenie, ze ono mi w jakims stopniu utrudni zycie :niewiem:

Przede wszystkim obawialam sie o prace - dostalam na poczatku roku awans i pojawily sie nowe mozliwosci rozwoju w firmie, w ktorej pracuje.

I wtedy te obawy odnosnie posiadania dziecka sie nasilily - przeciez wszystko sie zmieni, prace trzeba bedzie przerwac chocby na kilka miesiacy, trzeba bedzie kompletnie zmienic tryb zycia itd.

I postanowilam sobie - poczekajmy do przyszlego roku i bedziemy dzialac

Ale potem jedna sytuacja sprawila, ze zmienilam zdanie.
Moj menadzer przedstawil mi plan rozwoju na kolejne 2 lata w ramach nowego projektu. I zglupialm. Doslownie nagle mnie olsnilo i dotarlo do mnie, ze z takim podejsciem NIGY nie bedzie dobrego momentu.

Dlugo nad tym myslalam, dyskutowalismy z mezem i podjelismy decyzje ze zaczynamy starania

Swoja droga okazalo sie, ze przez problemy hormonalne moze to nie byc takie proste. I ta wiadomosc mnie utwierdzila w decyzji, ktora podjelismy.

Nie zamierzam Cie ani zachecac, ani zniechecac do posiadania dzieci, bo kazdy z nas jest innny i, to chyba jasne, nikt nie forum nie doradzi Ci czy powinnas miec dzieci czy nie. Tak wiec to tylko moja historia i moje przemyslenia
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:00   #3
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Moim zdaniem nigdy nie nadchodzi idealny moment. Zawsze jest jakieś "ale". Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że jeśli na 100% się chce dzieci, to czas nie jest sprzymierzeńcem.
Poza tym to się tylko tak łatwo mówi, że pyk i ciąża. Czasem potrzeba dobrych kilku miesięcy żeby wyprodukować bobasa, a potem jeszcze 9 zanim się urodzi.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:05   #4
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nigdy nie nadchodzi idealny moment. Zawsze jest jakieś "ale". Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że jeśli na 100% się chce dzieci, to czas nie jest sprzymierzeńcem.
Poza tym to się tylko tak łatwo mówi, że pyk i ciąża. Czasem potrzeba dobrych kilku miesięcy żeby wyprodukować bobasa, a potem jeszcze 9 zanim się urodzi.
Tak jest!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:16   #5
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Dobrego momentu nie ma nigdy. Mi się tak przeciągnęły starania do 1,5 roku - bo a to przed wakacjami, a to przed jakimś wyjazdem, a to mąż w delegacji, a to jedno albo drugie chore w dni płodne A dodatkowo udało się na 6-7 razem (nie pamiętam dokładnie). Teraz już wiem, że jeżeli będziemy chcieli mieć drugie (rodzę w listopadzie), to nie będę tyle czekać ani szukać wymówek.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:35   #6
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Bezdzietność jako nietworzenie nowych ludzi to najlepsze wyjście w obecnej sytuacji klimatycznej.
Pomyśl sobie, że za kilkadziesiąt lat twoje biologiczne dziecko będzie walczyć o wodę pitną i będzie uchodźcą klimatycznym. Chcesz dla niego takiego życia?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:42   #7
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87187292]Bezdzietność jako nietworzenie nowych ludzi to najlepsze wyjście w obecnej sytuacji klimatycznej.
Pomyśl sobie, że za kilkadziesiąt lat twoje biologiczne dziecko będzie walczyć o wodę pitną i będzie uchodźcą klimatycznym. Chcesz dla niego takiego życia?[/QUOTE]

Nawet nie wiem jak to skomentowac
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 15:20   #8
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Właśnie dobrego momentu nie ma nigdy i to jest najgorsze. Zawsze jest coś a to wakacje, a to praca i tak dalej. Ciężko się zdecydować na ten krok, dlatego mam już mętlik w głowie ale z drugiej strony rozmawiałam z kilkoma osobami też na ten temat i widzę, że to w sumie prawie standard i nie jestem z tym sama
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 15:26   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Hej, pisze w dość istotnej dla mnie sprawie odnośnie macierzyństwa. Jesteśmy z mężem kilka lat po ślubie, ja mam stałą i stabilną pracę na ten moment generalnie jest to dobry czas na dziecko ze względów ekonomicznych i że względu na stabilność zawodową. Jednak nie możemy podjąć tej ostatecznej decyzji. Ciężko jest nam się zdecydować na ten krok. Lubimy podróżować, w sumie jest dobrze jak jest ale czasem ta myśl o dziecku powraca do nas. Jest to temat który już od jakiegoś czasu się przewija. Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na ten krok - ciągle jest coś do zrobienia jeszcze i taka decyzja przychodzi ciężko. Najlepiej jest odkładać ciągle to na kolejny rok kolejny i tak dalej. Jak wy miałyście w tej materii, czy może nagle dostaliście olśnienia tak to ten moment, czy też długo analizowałyście kiedy jest odpowiedni moment ? Nie wiem czy to jest strach przez nieznanym... Możecie się wypowiedzieć jak to było u was lub może jesteście w podobnej sytuacji? Pozdrawiam
Jak się czegoś chce, to się po prostu chce. Jak ludzie chcą mieć dzieci i budzi się w nich instynkt rodzicielski, to po prostu o tym dziecku myślą, wyobrażają sobie, jakby było fajnie, jakby się ono pojawiło. Jak Ty masz takie rozkminy, to raczej szczerej chęci u Was nie ma. To jest raczej: jesteśmy już w tym wieku, tyle po ślubie, to już by może wypadało, bo inni mają, i co ludzie powiedzą, i kto mi poda szklankę wody na starość. Ale nie że krytykują. Założę się wręcz, że większość ludzi na tej plancie przyszła na świat w ten sposób, a nie dlatego, że ktoś naprawdę tak marzył o dzieciach. A już zwłaszcza ze starszego pokolenia, które nie miało takiego dostępu do antykoncepcji.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 15:31   #10
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87187292]Bezdzietność jako nietworzenie nowych ludzi to najlepsze wyjście w obecnej sytuacji klimatycznej.
Pomyśl sobie, że za kilkadziesiąt lat twoje biologiczne dziecko będzie walczyć o wodę pitną i będzie uchodźcą klimatycznym. Chcesz dla niego takiego życia?[/QUOTE]

Buahaha
Polecam film "Idiokracja".

Edytowane przez Dwight_Schrute
Czas edycji: 2019-09-20 o 15:31 Powód: usunięcie linku
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 15:36   #11
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Jestem w identycznej sytuacji.
Rok z hakiem po slubie i 30tce. Narasta we mnie lek ze jak poczuje ze chce juz i teraz to bedzie za późno...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 15:59   #12
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Właśnie i tutaj się zastanawiam czy naprawdę chcę, takie zastanawianie się na dłuższą metę i analizowanie sprawia że coraz bardziej nie wiem na co się zdecydować i czy czekać nadal...

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Kwestia czy kiedyś będzie odpowiedni moment cZy cały czas będziemy tak się zastanawiały... Bo zawsze będzie coś ważniejszego do zrobienia np. wyjazd na wakacje - takie wymówki. Bo nam teraz tak wygodnie.
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 16:44   #13
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Właśnie i tutaj się zastanawiam czy naprawdę chcę, takie zastanawianie się na dłuższą metę i analizowanie sprawia że coraz bardziej nie wiem na co się zdecydować i czy czekać nadal...

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Kwestia czy kiedyś będzie odpowiedni moment cZy cały czas będziemy tak się zastanawiały... Bo zawsze będzie coś ważniejszego do zrobienia np. wyjazd na wakacje - takie wymówki. Bo nam teraz tak wygodnie.
U mnie bywaja chwile, ze chce, ale jakby mi ktos powiedzial ok, no ro raz dwa jesteś w ciazy, to czuje, ze wpadlabym w panikę.
Jest mi z tym zle jak rozmawiam z koleżankami, dla ktorych to takie naturalne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 17:17   #14
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Nie przejmuj się, moje koleżanki, szczególnie te 'dzieciate' też nie za bardzo mnie rozumiały
Jak mówiłam ze chce jeszcze poczekać bo nie wiem czy to dobry moment to czasami słyszałam 'na dziecko to zawsze jest dobry moment'. A to jest dla mnie niepojęte myślenie akurat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 18:01   #15
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Buahaha
Polecam film "Idiokracja".
A co, twoim zdaniem zasoby naturalne sa nieskonczone, planeta przetrzyma wszystko i jeszcze za malo jest ludzi, trzeba koniecznie kolejnych?
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 18:23   #16
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Ja jako matka powiem tak też miałam dużo wątpliwości i nie powiem że było łatwo bo nie ale jak dla mnie dziecko jak dorastało i wszystkie te etapy mi to rekompensowały.

Generalnie macierzyństwo potrafi być okrutne ale także piękne.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 18:32   #17
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Ja tez chcialam bobasa a jednoczesnie mialam pewne watpliwosci co do zwiazku i duza chec osiagniecia czegos w pracy.. troche sie chyba tez balam, wiec odkladalam decyzje bo a za pol roku podwyzka, a bo teraz wakacje a bo mieszkanie trezba najpierw miec.
No to trudna decyzja nie ukrywajmy,zmienai cale zycie... choc ja bardzo chcialam ,naprawde tu nie mialam watpliwosci.


Zmotywowal mnie shit w pracy. Przez rok probowalam zmienic, nie wyszlo, nadgodziny rosly w tempie wykladniczym z prognozy na przyszlosc jeszcze gorsze, no i latka lecialy wiec zaszlam.
Mialam nadzieje,ze to potrwa pare miesiecy a ja sie przygotuje psychicznie a tu bach od razu.


I powiem szczerze ze te moje pierwsze uczucia byly takie ambiwalentne. Z jednej strony sie cieszylam, z drugiej zalowalam,ze to tak szybko i mialam lekka niechec do sytuacji.


Przeszlo po usg gdzie zobaczylam maultka. Od tej pory bezgraniczna milosc, nic mi dziecko w zyciu nie psuje , ale ja zawsze dosyc domowa bylam, nie imprezowczka. Wiedzialam,ze bede kochac dziecko, nie wiedzialam, ze tak bardzo.
Niemniej gwaranjci na to nie ma, w pracy na 6 mlodych matek 5 jest zakochane w dzieciach a ta 6 tak subtelnie ma dosc.
Warto ,zeby to byla jak najbardziej przemyslana dezja, choc to tak jak z przeprowadza,slubem czy czymkoleik innym-nigdy nie wiesz jak sie konczy za 5 lat
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 18:43   #18
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Ja tez chcialam bobasa a jednoczesnie mialam pewne watpliwosci co do zwiazku i duza chec osiagniecia czegos w pracy.. troche sie chyba tez balam, wiec odkladalam decyzje bo a za pol roku podwyzka, a bo teraz wakacje a bo mieszkanie trezba najpierw miec.
No to trudna decyzja nie ukrywajmy,zmienai cale zycie... choc ja bardzo chcialam ,naprawde tu nie mialam watpliwosci.


Zmotywowal mnie shit w pracy. Przez rok probowalam zmienic, nie wyszlo, nadgodziny rosly w tempie wykladniczym z prognozy na przyszlosc jeszcze gorsze, no i latka lecialy wiec zaszlam.
Mialam nadzieje,ze to potrwa pare miesiecy a ja sie przygotuje psychicznie a tu bach od razu.


I powiem szczerze ze te moje pierwsze uczucia byly takie ambiwalentne. Z jednej strony sie cieszylam, z drugiej zalowalam,ze to tak szybko i mialam lekka niechec do sytuacji.


Przeszlo po usg gdzie zobaczylam maultka. Od tej pory bezgraniczna milosc, nic mi dziecko w zyciu nie psuje , ale ja zawsze dosyc domowa bylam, nie imprezowczka. Wiedzialam,ze bede kochac dziecko, nie wiedzialam, ze tak bardzo.
Niemniej gwaranjci na to nie ma, w pracy na 6 mlodych matek 5 jest zakochane w dzieciach a ta 6 tak subtelnie ma dosc.
Warto ,zeby to byla jak najbardziej przemyslana dezja, choc to tak jak z przeprowadza,slubem czy czymkoleik innym-nigdy nie wiesz jak sie konczy za 5 lat
Jak najbardziej każda matka ma taki okres w swoim macierzyństwie że ma dość to jak by nieuniknione.Jak już pisałam łatwo nie jest czasami chce się płakać.Dziecko to wiele wyrzeczeń i zmienia nasze życie o 180 stopni.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 19:44   #19
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Ja powiem jedno: jeśli odkładać to nie w nieskończoność, nie sugerować się że celebrytki rodzą w wieku 45 lat, to i ja mam czas. Mieć zapas czasowy.
Dwa, mnie instynkt dopadł dopiero na porodowce. A kocham miłością bezgraniczną.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 02:41   #20
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Ja myślę (bez urazy, nie jest moim zamiarem urażenie kogokolwiek), że to zainteresowana osoba wie/czuje, że ten akurat czas jest odpowiedni/ nieodpowiedni. Nie powinno sie sugerować cudzymi doświadczeniami w kwestii posiadania własnego potomstwa.

Na Waszym miejscu nie spieszyłabym się z decyzją. Przecież nic się nie stanie, jesli jeszcze przez rok, dwa będziecie realizowac swoje podróżnicze pasje bez ograniczenia w postaci dziecka (i bardzo proszę nie udowadniać, że niemowlę w niczym tej pasji nie ograniczy, jak to miało miejsce na zdziwieniowym, bo małe dziecko z natury ogranicza długie loty/podróże do egzotycznych krajów, choćby ze względów bezpieczeństwa i komfortu malucha). Zegar biologiczny chyba jeszcze nie jest na czerwonej pozycji?

Tak, czy inaczej- taką dezyzję każda kobieta/para powinna podejmować sama. Bo to Wy będziecie obarczeni trudami i urokami macierzyństwa/tacierzyństwa. Nie postronne osoby z internetu. Tak więc raczej nie sugerowałabym się w tej kwestii opiniami i doświadczeniami postronnych.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 21:16   #21
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

sprawdź poziom AMH. A pózniej podejmuj decyzje.
Są blogi podróżnicze rodzin z dziećmi, pooglądaj i zobacz jak to wygląda. Może podróżowanie z małym dzieckiem to nic strasznego.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 21:50   #22
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87190343]sprawdź poziom AMH. A pózniej podejmuj decyzje.
Są blogi podróżnicze rodzin z dziećmi, pooglądaj i zobacz jak to wygląda. Może podróżowanie z małym dzieckiem to nic strasznego.[/QUOTE]No tak, bo na pewno na blogu ktoś się przyzna, że np. dziecko pół podróży płakało, a drugie pół miało biegunkę Podrozowalam jako dziecko z moim wujostwem i młodsza kuzynka i dobrze pamiętam, jak dawalysmy im w kość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 21:56   #23
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87190434]No tak, bo na pewno na blogu ktoś się przyzna, że np. dziecko pół podróży płakało, a drugie pół miało biegunkę Podrozowalam jako dziecko z moim wujostwem i młodsza kuzynka i dobrze pamiętam, jak dawalysmy im w kość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
i co z tego że dawałyście im w kość? Moze podrózowanie było dla nich na tyle ważne że mieli to w tyle? Zapytaj jak będziesz się z nimi widziała. Bardzo jestem ciekawa tego co Ci powiedzą.
A ja widze kuzynke która podrózuje z dziećmi. Podróżuje mimo że liczba dzieci rośnie .
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 22:03   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87190343]sprawdź poziom AMH. A pózniej podejmuj decyzje.
Są blogi podróżnicze rodzin z dziećmi, pooglądaj i zobacz jak to wygląda. Może podróżowanie z małym dzieckiem to nic strasznego.[/QUOTE]No i jej facet tez moze się przebadać. Koszt niewielki a wyniki sporo wniosą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 22:06   #25
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No i jej facet tez moze się przebadać. Koszt niewielki a wyniki sporo wniosą.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


a kto pisał że ona będzie miała dziecko z aktualnym partnerem. Niech zbada na czym ona stoi.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 22:08   #26
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87190343]sprawdź poziom AMH. A pózniej podejmuj decyzje.
Są blogi podróżnicze rodzin z dziećmi, pooglądaj i zobacz jak to wygląda. Może podróżowanie z małym dzieckiem to nic strasznego.[/QUOTE]

Taaa. Osobliwie podróżowanie do egzotycznych lub odległych lokalizacji. W takim Egipcie prawie każdy Europejczyk cierpi na klatwę Tutenchamona. Dla małego dziecka to naprawdę może stanowić zagrożenie. No i nie wiem, czy takie maluchy szczepi się na choroby tropikalne typu malaria, a przecież szczepienia są wskazane przed takimi podróżami.

Ja się stale zastanawiam, dlaczego ludzie nie umieją przyjąć prostego i logicznego faktu, że dziecko (do pewnego wieku) jednak ogranicza w dużym stopniu swobodę rodziców. Przecież to naturalne i nie dziwne.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 22:18   #27
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Taaa. Osobliwie podróżowanie do egzotycznych lub odległych lokalizacji. W takim Egipcie prawie każdy Europejczyk cierpi na klatwę Tutenchamona. Dla małego dziecka to naprawdę może stanowić zagrożenie. No i nie wiem, czy takie maluchy szczepi się na choroby tropikalne typu malaria, a przecież szczepienia są wskazane przed takimi podróżami.
Ja się stale zastanawiam, dlaczego ludzie nie umieją przyjąć prostego i logicznego faktu, że dziecko (do pewnego wieku) jednak ogranicza w dużym stopniu swobodę rodziców. Przecież to naturalne i nie dziwne.
A czy podróże z dziećmi to tylko i wyłącznie Egipt?

Nie Norwegia, Kanary, Kreta, Mazury czy działka w Borach Tucholskich. To musi być Egipt
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 23:53   #28
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87190490]A czy podróże z dziećmi to tylko i wyłącznie Egipt?

Nie Norwegia, Kanary, Kreta, Mazury czy działka w Borach Tucholskich. To musi być Egipt[/QUOTE]

Nie musi.
Jednak jeśli podróże są czyjąś pasją, z reguły wybiera coraz to inne i odległe miejsca. Tak więc, o ile działka w Borach Tucholskich i Norwegia przejdzie z niemowlakiem, o tyle Kanary to już niekoniecznie bo też nie wyobrażam sobie trzymać niemowlęcia na plaży przez całe dnie. Chyba, że ktoś lubi siedzieć w klimatyzowanych pokojach hotelowych lub innych miejscach wyposazonych w klimę. A chyba nie po to jeździ się na Kanary.

Tak więc, jakby się nie upierać: dziecko ma do pewnego wieku istotny wpływ na swobodne wybory rodziców. Nie rozumiem, czego tu można nie rozumieć i czemu się dziwić.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 02:19   #29
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Zacznij od rozważenia, czy w twoim przypadku jest to pytanie "czy?", czy też" kiedy?".

Nigdy nie czułam parcia na dziecko, jakieś wielkiej chęci jego posiadania w jakiejś nieokreślonej przyszłości, czy jakiejś pewności, że kiedyś będę je miała. W którymś momencie doszłam do wniosku, że zadawanie sobie pytania "czy w ogóle chcę mieć dziecko?" w moim przypadku oznacza, że nie, nie chcę. Gdybym chciała, to bym to wiedziała.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie musi.

Jednak jeśli podróże są czyjąś pasją, z reguły wybiera coraz to inne i odległe miejsca. Tak więc, o ile działka w Borach Tucholskich i Norwegia przejdzie z niemowlakiem, o tyle Kanary to już niekoniecznie bo też nie wyobrażam sobie trzymać niemowlęcia na plaży przez całe dnie. Chyba, że ktoś lubi siedzieć w klimatyzowanych pokojach hotelowych lub innych miejscach wyposazonych w klimę. A chyba nie po to jeździ się na Kanary.



Tak więc, jakby się nie upierać: dziecko ma do pewnego wieku istotny wpływ na swobodne wybory rodziców. Nie rozumiem, czego tu można nie rozumieć i czemu się dziwić.
O_O
Kanary to nie tylko plaża czy hotelowe baseny. Jak się wyjdzie poza kurort, to tam jest mnóstwo innych rzeczy do roboty.

A ogólnie odnośnie podróżowania z dziećmi - są ludzie, dla których działka to będzie maksymalnie odległy cel podróży. A są tacy, którzy z dziećmi jadą prawie wszędzie - i to nie tylko do hotelu z animatorem dla dzieci, ale i w pod namiot czy do schroniska. Czy dziecko jest uciążliwe w czasie takich podróży? Zapewne. Ale nie na tyle, by to było aż tak nieznośne, bg rezygnować z kolejnych podróży.
Moja obserwacja znajomych jest taka, że ci, którzy uwielbiali podróżować bez dzieci, dalej to lubią z dziećmi (choć w pierwszych latach zwykle wybierają łagodniejsze kierunki). Ci, którzy nie lubili podróżowania albo tacy, którzy zaliczali modne kierunki, ale pasji z sobie nie mieli - nadal nie jeżdżą lub sobie na razie to zaliczanie odpuścili.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 05:47   #30
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87190473]a kto pisał że ona będzie miała dziecko z aktualnym partnerem. Niech zbada na czym ona stoi.[/QUOTE]Autorka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 15:36:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.