Czy rudy to też blond? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-02, 15:52   #1
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618

Czy rudy to też blond?


Hej, ostatnio włączyłam TV i natknęłam się na jakiś program o włosach (niestety już końcówkę i akurat wypowiadał się jakiś fryzjer, który stwierdził, że fundamentalny podział w kolorystyce włosów jest następujący:
czarny, brąz, blond, a te z kolei zawierają tzw. "podzespoły" (jak to określił ów pan), czyli stopnie intensywności danego koloru, jego nasycenie refleksami o określonym tonie itd. Potem padło pytanie: jakim kolorem jest rudy? Padła odpowiedź, że w środowisku fryzjerskim kwalifikuje się on do blondu i jest interpretowany jako miedziany blond, w zależności od poziomu napigmentowania włosa (ciemny rudy, jasny rudy, słomkowy rudy), ALE potem wypowiadał się inny fryzjer, który ewidentnie stwierdził, że rudy należy do kategorii typowych jasnych brązów (tzw. różne odcienie kasztana) i w związku z powyższym nadanie mu koloru blondu jest dość trudne ze względu na silny pigment, zaś skoro byłby to blond nie stanowiłoby to aż takiego problemu. I na tym w sumie program się zakończył, komentarz ze strony prowadzącego był taki, że "rudy to jednak specyficzny kolorek i każdy odbiera go inaczej". No ale wg Was, który z Panów ma rację? Pytam, bo moja koleżanka przygotowuje dosć wyczerpującą pracę odnośnie blondów i nie wie, czy umiejscowić w nim ten rudy czy nie, a ja sama nie potrafiłam jej doradzić, dlatego zbieramy opinie dziewczyn, które mają "życiowe pojęcie" o odcieniach blondu. Z góry dzięki za pomoc ;-))
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.