Ogromny problem z zakupem jeansów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-13, 20:17   #1
katiuszka89
Raczkowanie
 
Avatar katiuszka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43

Ogromny problem z zakupem jeansów


Dziewczyny, może macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem z zakupem jeansów.
Przeszłam już wszystkie sklepy specjalizujące się w denimie:
Pepe jeans, cross jeans, wrangler, lee, levis, trusardi, mustang, ale również zalando i sieciówki oraz lumpeksy.
Nie mogę znaleźć jeansów:
-z nieopiętą nogawką (odpadają skinny)
-skład min 98% bawełny, grubszy denim
-długość zakrywająca kostkę
-bez przetarć, dziur
-kolor średni lub ciemny niebieski
-mały rozmiar 24/25 (obecnie te rozmiary są jakieś strasznie wielkie, kiedyś tak nie było)

Na te wszystkie sklepy uwierzcie, tylko jeden jedyny model oferował levis, ale za bardzo odstawał z tyłu.

Macie jakieś pomysły?
Obecnie nie idzie kupić zwykłych, klasycznych jeansów. A to z poliestrem, a to z dziurami, a to kostka na wierzchu, a to opięte, że ledwo nogę idzie włożyć. Szok
__________________
<?>
katiuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 23:27   #2
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Cytat:
Napisane przez katiuszka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem z zakupem jeansów.
Przeszłam już wszystkie sklepy specjalizujące się w denimie:
Pepe jeans, cross jeans, wrangler, lee, levis, trusardi, mustang, ale również zalando i sieciówki oraz lumpeksy.
Nie mogę znaleźć jeansów:
-z nieopiętą nogawką (odpadają skinny)
-skład min 98% bawełny, grubszy denim
-długość zakrywająca kostkę
-bez przetarć, dziur
-kolor średni lub ciemny niebieski
-mały rozmiar 24/25 (obecnie te rozmiary są jakieś strasznie wielkie, kiedyś tak nie było)

Na te wszystkie sklepy uwierzcie, tylko jeden jedyny model oferował levis, ale za bardzo odstawał z tyłu.

Macie jakieś pomysły?
Obecnie nie idzie kupić zwykłych, klasycznych jeansów. A to z poliestrem, a to z dziurami, a to kostka na wierzchu, a to opięte, że ledwo nogę idzie włożyć. Szok

https://www.zara.com/pl/pl/dopasowan...316&v2=1718767

Jak jesteś bardzo wysoka to większość jeansów z sieciówek będzie na Ciebie za krótka.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 15:29   #3
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Nie wiem ile masz wzrostu, ale sprawdź może modele Slouchy z Mango.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 18:04   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Ja nosze levisy, mam ponad 170 wzrostu. U nich jest podana tez dlugosc i mozesz wybrac odpowiednia do wzrostu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 19:01   #5
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Pierwszy lepszy sklep:
https://eu.wrangler.com/pl-pl/shop/k...W2H2D223H.html
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 19:46   #6
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Na zalando jest co najmniej kilka par takich dżinsów, poza tym tak jak napisała Rena - dżinsy Wrangler, Lee, Levi's mają bogatą rozmiarówkę, można dobrać odpowiednią długość, tak aby nogawka zakrywała kostkę. Podpunkt w którym piszesz o strasznie wielkich rozmiarach uznam za nieśmieszny żart - bardzo szczupłe i wysokie modelki prezentujące dżinsy na zalando noszą zwykle rozmiar 27, więc śmiem przypuszczać, że klientki noszące rozmiar 24 to totalna nisza (kobiety bardzo niskie i drobniutkie).
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 21:34   #7
katiuszka89
Raczkowanie
 
Avatar katiuszka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Propozycja nr 1 - dzinsy z zary uznaje za kilkorazówki-poszukuje grubszego trwalego denimu

Slouchy Mango są za krótkie wg rozmiaru podanego w opisie, nie zakrywaja kostki

Levisy rozm 24 były ok na długość, jednak odstawały z tyłu i jedyny model jaki był brany pod uwagę to oldschoolowy 501, bo reszta była z poliestrem, dziurami, w jasnym kolorze, skinny lub krotkie.

Jestem mocno szczupła z płaskim brzuchem, średniego wzrostu.

Strategia jest taka, że wchodzę do sklepu podaję parametry, oczekuję propozycji, obsługa duma i duma po czym stwierdza, że nie ma dżinsów spełniających te wymagania i bye bye

Pamiętam czasy (10 lat temu), jak ważyłam 43kg i rozm 25 był akurat, teraz ważę ciut więcej a tu 24 odstaje-no coś tu jest nie tak.
__________________
<?>

Edytowane przez katiuszka89
Czas edycji: 2021-02-16 o 21:36
katiuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-17, 01:53   #8
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Cytat:
Napisane przez katiuszka89 Pokaż wiadomość
Propozycja nr 1 - dzinsy z zary uznaje za kilkorazówki-poszukuje grubszego trwalego denimu
Dżinsy z Zary bywają jak najbardziej z grubego denimu. Nie wiem, co to są kilkorazówki, ale ja noszę non stop minimum dwa lata, a niebieskie mozna dużo dłużej.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 07:42   #9
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Cytat:
Napisane przez katiuszka89 Pokaż wiadomość
Propozycja nr 1 - dzinsy z zary uznaje za kilkorazówki-poszukuje grubszego trwalego denimu

Slouchy Mango są za krótkie wg rozmiaru podanego w opisie, nie zakrywaja kostki

Levisy rozm 24 były ok na długość, jednak odstawały z tyłu i jedyny model jaki był brany pod uwagę to oldschoolowy 501, bo reszta była z poliestrem, dziurami, w jasnym kolorze, skinny lub krotkie.

Jestem mocno szczupła z płaskim brzuchem, średniego wzrostu.

Strategia jest taka, że wchodzę do sklepu podaję parametry, oczekuję propozycji, obsługa duma i duma po czym stwierdza, że nie ma dżinsów spełniających te wymagania i bye bye

Pamiętam czasy (10 lat temu), jak ważyłam 43kg i rozm 25 był akurat, teraz ważę ciut więcej a tu 24 odstaje-no coś tu jest nie tak.
Co do pierwszego to niepotrzebnie skreślasz jeansy z Zary, bo są bardzo trwałe. No chyba że celujesz w marki typowo jeansowe no to szkoda Twojego czasu na sieciówki.

Co do tego drugiego to niestety- jeżeli tak wchodzisz do sieciówki to też raczej tracisz czas. Musisz sama pogrzebać. Natomiast w sklepach typowo "jeansowych" to jak najbardziej tak. Ale kurde- nie wierzę, że w Levisie czy Wranglerze nic nie dobrałaś, bo tam masz różne długości. Może zainteresuj się wersjami tall? Bo skoro jesteś szczuplutka to przy małym rozmiarze musisz mieć odpowiednią długość. Może Dr Denim? Pozamawiaj sobie kilka par tall z Asosa albo Zalando.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 14:58   #10
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Do sklepu wchodzi się po to, by wziąć naręcze dżinsów i udać się do przymierzalni.
No chyba że ty musisz wydawać polecenia obsłudze, bo samodzielne oglądanie jest poniżej twojej godności.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 15:52   #11
katiuszka89
Raczkowanie
 
Avatar katiuszka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

"Do sklepu wchodzi się po to, by wziąć naręcze dżinsów i udać się do przymierzalni."

Są ludzie, którzy mają odmienne zachowania zakupowe, to, że Ty tak robisz, nie oznacza, że to jedyna słuszna postawa i wszyscy tak muszą robić. Są ludzie co bezrefleksyjnie biorą co bądź, byle rozmiar się zgadzał i w miarę się podobało, ja jednak wolę bardziej świadome zakupy, by nie zostać z zapchaną gałganami szafą.

"Samodzielne oglądanie jest poniżej twojej godności"

Pudło Chodzi tylko o oszczędność czasu, skoro realia są takie, że 99,9% asortymentu nie spełnia moich wymagań to odbijanie się od regałów i chodzenie jak kot z pęcherzem między stołami jest bezcelowe, wolę ten czas spędzić bardziej konstruktywnie. Obsługa jest lepiej zorientowana w asortymencie, a i Panie same chętnie wychodzą z inicjatywą pomocy widząc mój błądzący po półkach wzrok Ja chce kupić-one chcą sprzedać, ale jak czegoś nie ma to nie ma.


Będę musiała jeszcze raz przewertować internet, bo stacjonarnie tragedia.
Dzieki za uwagi, zwlaszcza te merytoryczne.
__________________
<?>
katiuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-17, 16:07   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dżinsy z Zary bywają jak najbardziej z grubego denimu. Nie wiem, co to są kilkorazówki, ale ja noszę non stop minimum dwa lata, a niebieskie mozna dużo dłużej.

Ja mialam raz dzinsy z Zary i wytrzymaly 3 uzycia, wiec jak najbardziej wierze.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez katiuszka89 Pokaż wiadomość
Pamiętam czasy (10 lat temu), jak ważyłam 43kg i rozm 25 był akurat, teraz ważę ciut więcej a tu 24 odstaje-no coś tu jest nie tak.
Levis ma tez rozmiar 23. I jest to mozliwe, ze masz mniejszy obwod mimo dodatkowych kg. Miesnie wiecej waza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 08:18   #13
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ogromny problem z zakupem jeansów

Cytat:
Napisane przez katiuszka89 Pokaż wiadomość
"Do sklepu wchodzi się po to, by wziąć naręcze dżinsów i udać się do przymierzalni."

Są ludzie, którzy mają odmienne zachowania zakupowe, to, że Ty tak robisz, nie oznacza, że to jedyna słuszna postawa i wszyscy tak muszą robić. Są ludzie co bezrefleksyjnie biorą co bądź, byle rozmiar się zgadzał i w miarę się podobało, ja jednak wolę bardziej świadome zakupy, by nie zostać z zapchaną gałganami szafą.

"Samodzielne oglądanie jest poniżej twojej godności"

Pudło Chodzi tylko o oszczędność czasu, skoro realia są takie, że 99,9% asortymentu nie spełnia moich wymagań to odbijanie się od regałów i chodzenie jak kot z pęcherzem między stołami jest bezcelowe, wolę ten czas spędzić bardziej konstruktywnie. Obsługa jest lepiej zorientowana w asortymencie, a i Panie same chętnie wychodzą z inicjatywą pomocy widząc mój błądzący po półkach wzrok Ja chce kupić-one chcą sprzedać, ale jak czegoś nie ma to nie ma.


Będę musiała jeszcze raz przewertować internet, bo stacjonarnie tragedia.
Dzieki za uwagi, zwlaszcza te merytoryczne.
Moje doświadczenia są takie, ze w typowych sieciówkach typu Zara czy H&M to i owszem, bierze się naręcze ciuchów i idzie do przymierzalni.
Za to w sklepach typu Lee, Big Star itp. za każdym razem obsługa sama mi proponowała rozwiązanie którego szuka katiuszka89 - określenie listy wymagań i sami starali się dobierać modele. Jak trzeba było to nawet wzięli miarkę i mnie pomierzyli. I uważam to za normalne zachowanie w tego typu sklepie.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-18 08:18:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.