Prezent pożegnalny dla szefa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 19:49   #1
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899

Prezent pożegnalny dla szefa


Do końca sierpnia pracuję jeszcze w przedszkolu. Idąc tam rok temu wiedziałam,że będę pracować na zastępstwo. No i właśnie od września wraca ta dziewczyna z wychowawczego, którą zastępuję. Rozstaję się w miłej, przyjaznej atmosferze. Praca była super. Zarówno koleżanki, szefowa, dzieci, rodzice i cała atmosfera. Przez rok ani jednego zgrzytu, nieporozumienia, cichych dni. No po prostu super się układała współpraca. Szkoda tej pracy jak nie wiem co,no ale takie życie.

Za tydzień w piątek chcę zrobić małe pożegnanie na słodko. Jest nas tam w sumie 5 (razem ze mną). Chcę kupić jakieś ciasta i soki, a dzieciom cukierki. Szefowa wygadała mi się, że kupi mi jakąś książkę (bo podpytywała jakie czytam) i "da mi coś,żebym sama też mogła coś sobie kupić",więc pewnie jakieś pieniądze.
No i tu mam pytanie - czy ja też powinnam jej coś kupić?

Należę do osób sentymentalnych i chciałabym coś kupić do przedszkola (jest to małe prywatne przedszkole z 30 dzieci). Jakiś drobiazg, który w jakiś sposób kojarzyłby się ze mną, że jest ode mnie. Na pewno odpadają zabawki i maskotki,bo tego mamy pełno. Tak samo gry, książki.

Mamy w przedszkolu rybkę w akwarium,którą się zajmowałam (zmieniałam wodę, karmiłam itp.). I pomyślałam,że może mogłabym dokupić drugą, no ale jest to bojownik, najprawdopodobniej samiec, więc nie lubi towarzystwa. ;/ Może wiecie czy jednak wytrzymałby w towarzystwie jakiejś innej rybki i by jej nie zjadł?

Macie może jakieś inne pomysły?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:10   #2
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Moim zdaniem nie, mozesz przyniesc jakies ciasto, sok, herbate w ramach pozegnania. Prezent kupuja osobie, ktora odchodzi koledzy i kolezanki, z ktorymi sie pracowalo. Osoba, ktora odchodzi nie kupuje innym prezentow.

Dzieciom mozesz cos kupic. Bojownik, no nie wiem. Rybka ta chyba zyje samotnie i nie toleruje innych rybek w swoim otoczeniu. Najlepiej zapytaj w sklepie zoologoczynym.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:06   #3
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Też uważam,że nie powinnaś nic kupować innym.Wystarczy kawa i ciasto.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 14:14   #4
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

A co mogę kupić do przedszkola (nie dla koleżanek ani szefowej)? Poczytałam na forach i niestety druga rybka raczej odpada.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:36   #5
takuma
Raczkowanie
 
Avatar takuma
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 51
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł żeby kupić jakiś drobiazg dla przedszkola, który przypominałby o Tobie Może jakiś zamek do tego akwarium? Bojowniki lubią się chować w takich zamkach.
takuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:55   #6
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Cytat:
Napisane przez takuma Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł żeby kupić jakiś drobiazg dla przedszkola, który przypominałby o Tobie Może jakiś zamek do tego akwarium? Bojowniki lubią się chować w takich zamkach.
Mamy 3 zamki,które na zmianę wkładamy do akwarium,więc chyba kolejnego nie ma sensu kupować,aczkolwiek pomysł ok.

Ale czekam na kolejne. Jeśli komuś coś przyszło na myśl to proszę napiszcie. Uprzedzam,że nie mamy własnego placu zabaw,więc takie przedmioty też odpadają.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:53   #7
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, bo w czwartek chciałabym ten prezent kupić.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 17:37   #8
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Ale po co?
Wystarczy poczęstunek,a możesz postawić dyrektorkę w bardzo niezręcznej sytuacji.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 17:39   #9
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Ale po co?
Wystarczy poczęstunek,a możesz postawić dyrektorkę w bardzo niezręcznej sytuacji.
Bo CHCĘ.
To ma być jakiś miły drobiazg do przedszkola i dyrektorka ani właścicielka (szefowa) na pewno nie poczują się niezręcznie (dodam,że obie są tylko 4-5 lat starsze ode mnie, wszystkie jesteśmy na ty).
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:12   #10
takuma
Raczkowanie
 
Avatar takuma
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 51
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Może po prostu jakąś ciekawą roślinę doniczkową.
takuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:21   #11
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Cytat:
Napisane przez takuma Pokaż wiadomość
Może po prostu jakąś ciekawą roślinę doniczkową.
Też o tym pomyślałam. W sklepie z oświetleniem widziałam jeszcze podświetlany globus, ale muszę się zorientować jak stoi cenowo. W zoologicznym popytam jeszcze o te rybki do akwarium, może jednak czegoś ten bojownik nie zagryzie. ;P

Jeszcze jakieś pomysły?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 18:23   #12
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

A nie lepiej wybrać się do sklepu z zabawkami i kupić jakąś fają zabawkę dla dzieci. Na pewno zabawka przyda się bardziej niż np kwiatek. Moja kuzynka raz kupiła dziecku takie coś do układania na podłogę. Przypominało to puzzle , ale nie wiem dokładnie jak na to się mówi. Albo jakieś duże klocki do układania. Ja bym poszła do sklepu z zabawkami i szukała tam czegoś ciekawego i fajnego.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-08-28 o 18:24
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:28   #13
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A nie lepiej wybrać się do sklepu z zabawkami i kupić jakąś fają zabawkę dla dzieci. Na pewno zabawka przyda się bardziej niż np kwiatek. Moja kuzynka raz kupiła dziecku takie coś do układania na podłogę. Przypominało to puzzle , ale nie wiem dokładnie jak na to się mówi. Albo jakieś duże klocki do układania. Ja bym poszła do sklepu z zabawkami i szukała tam czegoś ciekawego i fajnego.
Tak jak napisałam w pierwszym poście - zabawki raczej odpadają, bo mamy tego pełno. Ale może poszukam jakiejś gry jak nic innego mi do głowy nie przyjdzie.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:23   #14
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

ja bym nie kupowała nic, bo tak jak powyżej koleżanka wspomniała - kupuje się coś osobie, która odchodzi.

co do dzieci... kurcze. czy ja wiem... może jakieś grupowe zdjęcie masz, gdzie ty też jesteś? wywołaj i niech powieszą w ramce na ścianie?
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:24   #15
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

To kup jakiś obrazek na ścianę do przedszkola.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:58   #16
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
ja bym nie kupowała nic, bo tak jak powyżej koleżanka wspomniała - kupuje się coś osobie, która odchodzi.

co do dzieci... kurcze. czy ja wiem... może jakieś grupowe zdjęcie masz, gdzie ty też jesteś? wywołaj i niech powieszą w ramce na ścianie?
W przedszkolu nie mamy ani jednego zdjęcia (w sensie gdzieś w miejscu widocznym),więc te ze mną wyglądałoby tak głupio, jakbym się chciała wywyższyć.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
To kup jakiś obrazek na ścianę do przedszkola.
Też właśnie o tym pomyślałam. Albo jakiś plakat ładny w antyramie.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 15:29   #17
Martyna_X89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 6
Dot.: Pomysł na prezent pożegnalny, kiedy ochodzi się z pracy ;)

Prezent pożegnalny dla koleżanki z pracy może być zwykłą kartką na odejście z pracy pozostawioną na biurku z dołączoną dedykacją specjalnie na odejście z pracy z życzeniami powodzenia w dalszym życiu zawodowym. To naprawdę niewielki i niedrogi podarunek, a może umilić obdarowanej osobie ostatni dzień w biurze i okazać się fajną pamiątką. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-03-20 o 15:47 Powód: reklama
Martyna_X89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 14:19   #18
Stega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Prezenty dla szefa

Hej. Mam dość dziwna sytuację w pracy. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Jeszcze gdy byłam w ciąży podlegała pod pewien dział w firmie. W ostatnim miesiącu ciąży kiedy już nie chodziłam do pracy zostałam przeniesiona do innego działu. Jednak nie przepracowałam tam nawet jednego dnia. Znam szefa tylko z widzenia, nigdy pod niego nie podlegałam. Teraz okazuje, się że on odchodzi, a podwładni (moi nowi koledzy z działu) składają się po 100zl na prezent. Uważam, że nie mam obowiązku składania się zwłaszcza, że nawet nie poinformowali mnie, że odchodzi. Dopiero teraz gdy jest zbiórka przypomnieli sobie o mojej osobie.

Gdyby była to jakaś mniejsza kwota to pewnie macgnelabym ręką i się zlozyla, ale 100zl to dla mnie sporo. Zwłaszcza, że pracuje tam ponad 20osob. Możecie mi poradzić czy mam rację, a może powinnam się złożyć? Jak wybrnąć z tej sytuacji co odpowiedzieć?
Stega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-20 14:19:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.