Praca w żłobku- studium czy studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 16:38   #1
Shaan
Przyczajenie
 
Avatar Shaan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12

Praca w Klubie Malucha/żłobku- studium czy studia?


Witam Posiadam licencjat z Logopedii lecz bardzo chciałabym pracować w żłobku/Klubie malucha (może w przyszłości założyć własną działalność) i zastanawiam się jaki tryb kształcenia w związku z tym wybrać?:

- dwuletnie studium medyczne specjalność: opiekunka dziecięca. Studium jest państwowe, bezpłatne, jest bardzo dużo praktyk (szpitale,przedszkola,żło bki itp), ciekawe dla mnie przedmioty. Szkoła jest w moim rodzinnym mieście.
Sądzę, że w trakcie nauki w studium dowiem się o wiele więcej na temat niemowląt i najmłodszych dzieci lecz nie będę miała pełnego wyższego wykształcenia.

- 2,5 letnie studia magisterskie zaoczne na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną w Warszawie ( w moim mieście żadna uczelnia nie zgodziła się na uzupełnianie przedmiotów gdyż obecne studia nie dają mi koniecznego przygotowania pedagogicznego). W weekendy kiedy będą zjazdy będę mogła mieszkać u brata ciotecznego ale wiadomo jak jest ,zawsze ma się tę świadomość że się trochę zawadza. Dodatkowo będę musiała opłacać dojazdy. Studia te dadzą mi jednak pełne wyższe wykształcenie i będę mogła pracować zarówno w żłobku, przedszkolu jak i klasach 1-3. Więc więcej możliwości zatrudnienia tylko że mnie interesuje najbardziej to pierwsze miejsce , w szkole to już w ogóle bym nie chciała pracować. Przedmioty realizowane w trakcie studiów nie dadzą mi takiej wiedzy o najmłodszych dzieciach jak w studium. Dodatkowo będą przedmioty typu filozofia itp czyli nic przydatnego.

Dodam że na tygodniu będę odbywała ,,praktyki/wolontariat'' w przedszkolu ale nie wiem jeszcze dokładnie w jakim charakterze prawdopodobnie logopedy ( więc nie opłaca mi się już dalej studiować tego kierunku zwłaszcza nie okazał się on dla mnie specjalnie trafiony). Przedszkole dopiero się rozwija i prawdopodobnie będę miała w niedługim czasie możliwość zatrudnienia się w nim w charakterze zależnym od tego jaki kierunek wybiorę ( jest tam też klub malucha) oraz logopedy. Na studium będę jednak miała mniej czasu niż w przypadku studiów zaocznych..

Może ktoś miał podobne dylematy będzie umiał/chciał mi doradzić. Będę bardzo wdzięczna bo sama już myślę i myślę..

Edytowane przez Shaan
Czas edycji: 2013-08-29 o 16:50
Shaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:02   #2
GoldenHair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w Klubie Malucha/żłobku- studium czy studia?

Myślę, ze serce podpowiada ci studium. W tych czasach to już wcale nie zły wybór (bo np na studia się nie dostaniesz) tylko bardziej świadoma decyzja. Zawsze jesli pracodawca zapyta cię dlaczego nie studia odpowiesz, że praca z dziećmi to w głównej mierze przebywanie z żywymi istotami a nie papierami czy rzeczami. W studium po prostu miałaś okazję poznać bardzo dobrze dzieci a nie tylko jak to wygląda w teorii.

Pozdrawiam.
GoldenHair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:08   #3
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Praca w Klubie Malucha/żłobku- studium czy studia?

Cytat:
Napisane przez Shaan Pokaż wiadomość
- dwuletnie studium medyczne specjalność: opiekunka dziecięca.
A jesteś pewna, że to studium daje Ci uprawnienia?
Czy jest to coś w stylu "kurs na opiekuna osób starszych"?
Czy nie jest to kurs na opiekunkę-nianię?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:49   #4
Shaan
Przyczajenie
 
Avatar Shaan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Jestem pewna w 100% Dziś było ogłoszenie list przyjętych ,byłyśmy w ,,naszej'' sali: są w niej łóżeczka, lalki, oliwki itp. Pytałam czy na pewno nie jest to przypadkiem opiekunka domowa ale nie! Można pracować w żłobkach, szpitalach, domach dziecka itp no i oczywiście w domach też Jak się zacznie październik i pewne swojej decyzji osoby zostaną to kupujemy ,, mundurki'' takie jak ma służba zdrowia np pielęgniarki.

Uprzedzając ewentualne pytania ja się dostałam ale zawsze można bezpłatnie zrezygnować a rekrutacja na prywatne studia jest przynajmniej do połowy września
Shaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:53   #5
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Na Twoim miejscu wybrałabym magisterkę.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:08   #6
Shaan
Przyczajenie
 
Avatar Shaan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Eh no właśnie, serce jedno ,rozum drugie. Ja bym bardzo chciała dużo umieć o malutkich dzieciach a czego ja się na studiach nauczę.. Bałabym się po nich podejść do niemowlaka.
Niby jak nie znajdę pracy po studium w zawodzie (opiekunka) to potem mogę iść do innej pracy a w weekendy studiować..
Sama nie wiem poczekam może ktoś wyrazi jeszcze opinie i nie będzie po równo (oczywiście swój rozum mam pytam tak po prostu o opinie i doświadczenia)
Shaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:16   #7
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

A nie możesz iść na magisterkę i to studium darmowe też robić?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 18:27   #8
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Jeśli masz licencjat z logopedii, to masz jedynie uprawnienia, żeby być logopedą. W przedszkolach czy żłobkach nikt nie zatrudnia logopedy na cały etat. W przedszkolach prywatnych zazwyczaj zajęcia z logopedą są raz w tygodniu po godzinie lub po 45 minut. Nie wiem jak jest w żłobkach, czy tam w ogóle logopeda jest potrzebny (niektóre dzieci są tam tak małe, że jeszcze nie potrafią mówić).

Jeśli chcesz pracować w Klubie Malucha, to nie musisz mieć uprawnień i nie musisz być po kierunkowych studiach, bo nie jest to placówka podlegająca pod kuratorium oświaty. Ale jak wiadomo konkurencja wśród takich placówek jest duża, a bezrobocie jeszcze większe, więc dyrekcja zapewne będzie wolała zatrudnić pedagogów. Natomiast w przedszkolach i żłobkach po logopedii czy tym studium będziesz mogła być jedynie pomocą (nie będziesz mogła przeprowadzać zajęć), nikt Cię na nauczycielkę nie zatrudni.

Reasumując - zdecydowanie magisterka kierunkowa.

A to studium to zaoczne czy dzienne bądź wieczorowe? Nie da się połączyć jednego z drugim, czyli studiów w weekendy i studium w tygodniu?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:45   #9
Shaan
Przyczajenie
 
Avatar Shaan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Jeśli masz licencjat z logopedii, to masz jedynie uprawnienia, żeby być logopedą. W przedszkolach czy żłobkach nikt nie zatrudnia logopedy na cały etat. W przedszkolach prywatnych zazwyczaj zajęcia z logopedą są raz w tygodniu po godzinie lub po 45 minut. Nie wiem jak jest w żłobkach, czy tam w ogóle logopeda jest potrzebny (niektóre dzieci są tam tak małe, że jeszcze nie potrafią mówić).

Jeśli chcesz pracować w Klubie Malucha, to nie musisz mieć uprawnień i nie musisz być po kierunkowych studiach, bo nie jest to placówka podlegająca pod kuratorium oświaty. Ale jak wiadomo konkurencja wśród takich placówek jest duża, a bezrobocie jeszcze większe, więc dyrekcja zapewne będzie wolała zatrudnić pedagogów. Natomiast w przedszkolach i żłobkach po logopedii czy tym studium będziesz mogła być jedynie pomocą (nie będziesz mogła przeprowadzać zajęć), nikt Cię na nauczycielkę nie zatrudni.

Reasumując - zdecydowanie magisterka kierunkowa.

A to studium to zaoczne czy dzienne bądź wieczorowe? Nie da się połączyć jednego z drugim, czyli studiów w weekendy i studium w tygodniu?
Hmm wydaje mi się, że:

Jako logopeda można się zatrudnić w kilku placówkach. Poza tym zajęcia nie muszą być tylko raz w tyg. dla całej grupy ,tylko indywidualnie z każdym dzieckiem lub kilkorgiem. W przedszkolu do którego ja chodzę prawdopodobnie tak będzie (dyrektorka wspominała) bo jest prywatne.
Opiekunka dziecięca to jest właśnie wykształcenie kierunkowe do żłobka Sądzę ( i rozmawiałam z dyrekcją oraz czytałam nowe przepisy) że normalnie mogłabym zostać wychowawcą w grupie żłobkowej ( do 3 lat). W planie zajęć studium będziemy mieć wychowanie plastyczne, muzyczne itp. A Kluby Malucha są często łączone z przedszkolami więc mogłabym połączyć specjalizacje (opiekunka w żłobkowej, logopeda ogólnie).

Jak myślicie?

A i jeśli chodzi o połączenie nie dałabym rady chodzić na studium, pracować lub robić staż, w weekendy jeździć do Warszawy i jeszcze dbać o dom bo nie mieszkam z rodzicami. Tzn może by dało radę ale wolałabym nie mieć tyle na głowie bo już łączyłam pracę i studia i narazie mam dość;p

Edytowane przez Shaan
Czas edycji: 2013-08-29 o 18:48
Shaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:52   #10
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wybrałabym magisterkę.
Ja też, bez dwóch zdań.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:06   #11
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ja też, bez dwóch zdań.
ja również...zdecydowanie...
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 21:56   #12
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Mam koleżankę która zaraz po LO poszła do szkoły policealnej medycznej na kierunek opiekunka dziecięca.Dziewczyna była bardzo zadowolona.W tym roku zdawała egzamin państwowy i zdała i już dostała pracę jako wychowawca w grupie 2-latków w żłobku. Znajomości?Raczej nie,bo dopiero od niedawna mieszka w Warszawie(a właśnie tutaj dostała pracę).

Z tego co opowiadała to miała sporo nauki.Większość osób na roku była tym wręcz mocno zdziwiona. Przerabiała anatomię małego dziecka, patologię-poszczególne choroby, fizjologię, uczyła się dietetyki pod kątem małego dziecka, rozwoju psychoruchowego, opieki nad dziećmi z przeróżnymi niepełnosprawnościami, języka migowego - dużo tego jeszcze było ale już nie pamiętam
Do tego miała dużo godzin praktyk (w domu małego dziecka,żłobku-w każdej grupie wiekowej).
Najlepiej chyba wspomina zajęcia praktyczne na lalkach-bobasach.Mycie,karmienie, przewijanie,masaż w trakcie kolki i zaparć,noszenie i układanie maluchów z refluksem. Dla niej te studium to była kopalnia wiedzy(którą bardzo chętnie się dzieliła ze wszystkimi znajomymi) -przede wszystkim praktycznej.Nie każdy wie jak ułożyć czy przebrać dziecko z wysokim napięciem mięśniowym tak żeby nie sprawić mu dyskomfortu-heh a ona wie,bo ją tego dobrze nauczyli.

Nie wiem jak byłoby na studiach magisterskich,ile wiedzy praktycznej byś z tego wyniosła.Trzeba jednak pamiętać,że dzieci do lat 3 (później zresztą też) nie mieszczą się w schematy i puste regułki. Trzeba po prostu wiedzieć jak się z nimi obchodzić,a żeby się dowiedzieć potrzeba duuużo praktyki.

Zerknij sobie na plan studiów mgr i na plan studium i porównaj. Ja bym wybrała to miejsce, gdzie będzie więcej h ćwiczeń i godzin spędzonych w żłobku/szpitalu/domu dziecka,bo to tam tak na prawdę wszystkiego będziesz się uczyła

Ja również kocham małe dzieci i też wiążę z nimi przyszłą pracę,ale bardziej w służbie zdrowia.
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 10:18   #13
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 547
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

a nie lepiej pojsc na kurs "opiekun w zlobku i klubie dzieciecym"? mam juz magistra z innego pedagogicznego kierunku i swojego czasu tez zastanawialam sie nad ta droga, mialam isc na kurs, ale koszty mnie zniechecily - teraz probuje sie zalapac na bezplatny (m.in z PUPu), ale cos dlugo to trwa
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:47   #14
Shaan
Przyczajenie
 
Avatar Shaan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

No właśnie kurs jest drogi a jeszcze jak mam płacić za studia to już w ogóle.
Wiem już wstępnie co zrobię: będę chodziła na opiekunkę na luzie, sama dla siebie bo mnie to ciekawi i wiem, że dużo mogę się tam nauczyć bo właśnie jak ktoś tam wspominał nauki tam jest sporo. Zdam to zdam nie to trudno może jeszcze kiedyś spróbuje ale z kilku przedmiotów na pewno coś skorzystam. Do przedszkola będę chodziła w ramach praktyk (czyli 2-3 razy w tyg) chyba że będą chcieli podpisać umowę i jak pracy będzie dużo to zrezygnuję z opiekunki a będę pracować a jak mało to jakoś połączę.
A w weekendy natomiast będę jeździła do Warszawy na magisterkę
Jakby mi się wszystko udało to w ogóle moje cv będzie ,,oh ah'' haha

Dziękuje Wam za wszystkie porady! A jak myślicie takie rozwiązanie jak wyżej opisałam będzie dobre?
Shaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 17:25   #15
Shaan
Przyczajenie
 
Avatar Shaan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca w żłobku- studium czy studia?

Dziewczyny a orientujecie się może czy po pedagogice szkolno-opiekuńczej ( bo wiem opiekuńczo-wychowawcza się kwalifikuje) można pracować w żłobku?
Takie dziwne połączenie , na stronie internetowej nic o tym nie pisze ale i na op-wych nie pisze a można. Jak coś wiecie to proszę piszcie bo pilna sprawa
Shaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.