Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-11-02, 17:01   #61
agn1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Jeszcze mam kilka pytañ.
Czy je¶li mam zawi±zki zêbów sta³ych ale nadal mam mleczne zêby (18 lat ) które siê kiwaj± to mo¿e wyrosn±æ z±b sta³y ?Czy mo¿e kto¶ mia³ taki przypadek .Tylko jak pisa³am wcze¶niej mam za miejsce dwójek k³y sta³e a w miejsce kie³ sta³ych mleczne ? Prosze o odpowiedz i z góry dziêkuje
agn1234 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-08, 20:47   #62
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez agn1234 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkuje za odpowiedz .A czy wizyta u ortodonty lub prze¶wietlenie wszystkich zêbów jest refundowane przez nfz ? Bo zbytnio nie mam kasy .
nie s± refundowane, ja na to co opisa³am wyda³am z 600z³ (ale to dlatego ze przymierza³am siê do aparatu, wiêc zrobi³am dodatkowe prze¶wietlenie itp.)

samo zdjecie wszystkich zêbów to koszt (przynajmniej u mnie w mie¶cie) 60-80z³, jak z opisem to ze 20z³ wiêcej (czyli ja zap³aci³am 100z³), ortodonta to naprawdê ciê¿ko powiedzieæ ile we¼mie...
wydaje mi siê ¿e ka¿dy dentysta (ortodonta/chirurg szczêkowy) powie Ci ¿eby zrobiæ prze¶wietlenie, inaczej ciê¿ko powiedzieæ cokolwiek o zawi±zkach...

rozmawia³am ostatnio z moj± dentystk± w sprawie mostu (¿eby zrobiæ tam gdzie jest mleczny z±b) i jednak bardziej op³aca siê zbieraæ na implant...
implant to jakie¶ 5 tys za zêba niestety
makiii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 19:09   #63
niesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

hej! dziewczyny zaczyta³am siê w Waszych historiach i nie ¿ebym chcia³a Wam umniejszaæ, ale.... same poczytajcie

moja "zêbowa" historia zaczê³a siê ok 13 lat temu, bola³y mnie dolne jedynki i tak znalaz³am siê u ortodontki. pierwsze zdjêcie i wtf? okaza³o siê, ¿e: mam niedorozwój szczêki a to przez brak sta³ych zêbów. za to mia³am ca³± gromadkê mleczaków tj. górne trójki i czwórki, pi±tek brak. do tego brak zawi±zków sta³ych ww. zêbów.
po kilku latach leczenia ruchomymi aparatami, wyrwaniu jednej mlecznej czwórki (eh!) Pani doktor zachorowa³a (chyba!) i tak zosta³am z niczym przed pierwszym rokiem studiów. zaczê³am szukaæ lekarza, ale po trzeciej próbie siê podda³am. ¿aden nie chcia³ siê podj±æ mojego leczenia. odpu¶ci³am, po czym rok temu nast±pi³ kolejny zryw, tym razem by³am zdeterminowana i dzisiaj siedzê w piêknym aparacie szafirowym, z ³ukiem na podniebieniu i ¶wiadomo¶ci±, ¿e w koñcu co¶ siê dzieje. mam cholernie drogie wizyty (150 z³.), a wiem, ¿e najgorsze jeszcze przede mn±, bo przecie¿ trzeba bêdzie wstawiæ co najmniej 4 implanty, ciu³am kasê i z u¶miechem (a co!) patrzê w przysz³o¶æ najwy¿ej bêdê nosi³a aparat do momentu, w którym bêdzie mnie staæ na uzupe³nienia
g³owy do góry! pozdrowionka!
niesia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-28, 12:22   #64
sztukakamuflazu
Raczkowanie
 
Avatar sztukakamuflazu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 224
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

ja te¿ mam taki problem..z tym, ¿e nie mam zawi±zków dwójek dolnych (jak s³yza³am niestety tylko 10 osob w Polsce ma tak± wadê - bo u reszty nie ma zawiazkow u gory)..w ciagu 4 miesiecy zostala zrobiona szparka (miejsce) na jeden z±bek i mam na ten czas noszenia aparatu atrapê (z kompozytu, która wygl±da jak z±b)...te¿ przygotowuje siê do implantacji
sztukakamuflazu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-04, 23:47   #65
parasolka92
Raczkowanie
 
Avatar parasolka92
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Stalowa Wola ;)
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Mam nadziejê ¿e jeszcze tu kto¶ odpisze, bo nie ma sensu zak³adaæ nowego w±tku.

Mam 21 lat, jestem za³amana moim usmiechem nie mam sta³ych górnych dwójek, niestety rodzinnym problemem jest brak zawi±zek sta³ych zêbów. Kiedy¶ pos³uchalam siê m±drego stomatologa który kaza³ mi trzymaæ mleczaki jak najd³u¿ej. Dzi¶ moje jedynki s± krzywe , mleczaki równie¿, dodatkowo ledwo co siê trzymaj± ;( boje siê ¿e wypadn± w najmniej oczekiawanym momencie. Z tego co s³ysza³am do implantów potrzebny jest korzeñ. Mam takie pytanie, czy orientuje siê kto¶ ile kosztuje mostek i koronka? Planujê w tym roku zarobiæ na nowy usmiech , chcia³abym jedynie wiedzieæ ile muszê od³o¿yæ.
__________________
' Master of puppets I'm pulling your strings
twisting your mind and smashing your dreams. '

Edytowane przez parasolka92
Czas edycji: 2013-02-05 o 22:40
parasolka92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-05, 20:14   #66
sztukakamuflazu
Raczkowanie
 
Avatar sztukakamuflazu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 224
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez parasolka92 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê ¿e jeszcze tu kto¶ odpisze, bo nie ma sensu zak³adaæ nowego w±tku.

Mam 21 lat, jestem za³amana moim usmiechem nie mam sta³ych górnych dwójek, niestety rodzinnym problemem jest brak zawi±zek sta³ych zêbów. Kiedy¶ pos³uchalam siê m±drego stomatologa który kaza³ mi trzymaæ mleczaki jak najd³u¿ej. Dzi¶ moje jedynki s± krzywe , mleczaki równie¿, dodatkowo ledwo co siê trzymaj± ;( boje siê ¿e wypadn± w najmniej oczekiawanym momencie. Aparat w moim wypadku odpada, poniewa¿ jedna z jedynek by³a leczona kana³owo. Z tego co s³ysza³am do implantów potrzebny jest korzeñ. Mam takie pytanie, czy orientuje siê kto¶ ile kosztuje mostek i koronka? Planujê w tym roku zarobiæ na nowy usmiech , chcia³abym jedynie wiedzieæ ile muszê od³o¿yæ.
Kto¶ Ci nagada³ g³upot. Implant wchodzi w grê. Ja nie mam zawi±zków sta³ych zêbów na dole i bêdê mia³a odbudowê ko¶ci pod implant. To samo mo¿esz mieæ w twoim przypadku. Zawsze mo¿na za³o¿yæ aparat, id¼ do dobrej ortodontki na konsultacje.
Jak chcesz zrobiæ koronkê to szlifuje siê dwa zêby na igie³ki i wstawia siê w ¶rodek koronkê (nak³adkê) tylko po co taka ingerencja?
Mostek to szlifowanie dwóch s±siednich zêbów, koszt od.1.500-2.000z³ za z±b i wytrzyma³o¶æ to 5-15 lat.
Implant kosztuje ok 5tys i masz go na ca³e ¿ycie.
sztukakamuflazu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-05, 21:41   #67
parasolka92
Raczkowanie
 
Avatar parasolka92
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Stalowa Wola ;)
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mo¿na za³o¿yæ aparat, id¼ do dobrej ortodontki na konsultacje.
.
No tak to jest jak siê czyta g³upoty na internecie i jest milion ró¿nych znaæ na jaki¶ temat.

Co do aparatu w³asnie to rozwa¿am, chocia¿ zdaje sobie sprawê ¿e bêdê mia³a ma³e luki miedzy zêbami. Moje jedynki bardzo na siebie'nasz³y' przez te dwójki i je¶li po ich rozej¶ciu nie bêdzie wiêkszych luk, to wolê mieæ swoje z przerwami ni¿ sztuczne

Mam tylko jedno pytanie. Jak zwykle przewertowa³am ca³y internet i zdania by³y podzielone. Czy mo¿na za³o¿yæ aparat sta³y jesli z±b by³ leczony kana³owo? Mam kana³owo leczon± nieszczêsn± jedynkê.. i bojê siê ¿e to zmieni moje plany, poniewa¿ jedni pisz± ¿e z±bki musz± byæ zdrowe, inny za¶ pisz± ¿e leczenie kana³owe nie przeszkadza. Jak to w koñcu jest?
__________________
' Master of puppets I'm pulling your strings
twisting your mind and smashing your dreams. '
parasolka92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 22:09   #68
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 438
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Oczywi¶cie, ¿e mo¿na zak³adaæ aparat na leczone kana³owo zêby. Moja orto mówi, ¿e czasami taki martwy z±b trudniej siê przesuwa, ale wszystko jest do zrobienia.
Goosiaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-08, 12:43   #69
parasolka92
Raczkowanie
 
Avatar parasolka92
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Stalowa Wola ;)
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

uff no to mi ul¿y³o w takim razie trzeba wzi±æ siê w gar¶æ i ruszyæ do ortodonty Dzieki
__________________
' Master of puppets I'm pulling your strings
twisting your mind and smashing your dreams. '
parasolka92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-13, 14:07   #70
serduszkomartyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

witajcie ja ju¿ jestem po problemie z brakiem zawi±zków. mleczne trójki wyrwa³am za³ozy³am aparat na 18 misiecy. i w miejsce pustych dwójek mam kompozyty koszt 400z³. nie ró¿ni± siê wiele od zebow prawdziwych. s± dobrze dobrane i w niczym mi nie przeszkadzaj± wam te¿ polecam takie rozwi±zanie
serduszkomartyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-13, 13:03   #71
kasiajakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

@serduszkomartyna a jak Ci siê te kompozyty trzymaj±? tzn na czym?

@hejho ciekawa jestem jak w koñcu rozwi±za³a¶ swój problem z brakiem zawi±zków?

Ja tak¿e mia³am ten problem, ale ja nie mia³am mleczaków ju¿. Zaraz ko³o jedynek wyro³y mi trójki, ale mia³am szpary miêdzy zêbami wszystkimi. Za³o¿y³am aparat, zrobi³am miejsce na dwójki, tak jak Wy i pope³ni³am najgorszy mo¿liwy b³ad. Nie by³o mnie staæ na implanty, wiêc orto doradzi³ mi most. Pocz±tkowo mia³ byæ adhezyjny, ale orto w koñcu mi go odradzi³, bo podobno mia³ przypadki, ¿e most siê odcementowa³.. I w koñcu zrobi³ mi "normalny" most opi³owuj±c moje piêkne, zdrowe jedynki do ma³ych kikutków i nak³adaj±c 4 zêby (porcelana na cyrkonie). Wyda³am na to 5 tysiêcy z³otych i jestem tak zdo³owana, mimo ¿e minely juz 2 lata. Ciagle mysle ze mam sztuczne zêby. Ju¿ pal sze¶æ te dwójki,bo mi nie wyros³y, ale tak mi szkoda moich jedynek, godzi³am siê na wszyustko co powiedzia³ mi orto a nie powinnam i nic juz z tym nie zrobiê Wy te¿ mia³y¶cie podobne odczucia, czy tylko ja jestem inna? Nie powiedzia³am te¿ nikomu o tym, ¿e mam tam co¶ sztucznego, nawet przyjacio³om i facetowi, wiedz± tylko rodzice i siostra. Strasznie mi ¼le z tego powodu, ale mam dopiero 23 lata .. I czêsto s³yszê komplementy od ludzi, ¿e tak super wygl±dam teraz, a czujê siê jak oszustka, bo nikt nie wie, ¿e to nie moje zêby. Piszê ju¿ w drugim w±tku na tym forum, ale my¶lê, ¿e Wy, które mia³y¶cie podobny problem lepiej mnie zrozumiecie. Przynajmniej mam nadziejê.
Najgorsze, ¿e orto wybra³ mi za jasny kolor mostu. W ¶wietle sztucznym w gabinecie nie by³o tego widaæ, ale w dziennym rzuca siê w oczy niestety. I nic sie z tym nie da zrobiæ bo most zacementowany jest na sta³e. I chodzê ju¿ 2 lata z tym eh
kasiajakasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 23:37   #72
201702081016
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez kasiajakasia Poka¿ wiadomo¶æ
@serduszkomartyna a jak Ci siê te kompozyty trzymaj±? tzn na czym?

@hejho ciekawa jestem jak w koñcu rozwi±za³a¶ swój problem z brakiem zawi±zków?

Ja tak¿e mia³am ten problem, ale ja nie mia³am mleczaków ju¿. Zaraz ko³o jedynek wyro³y mi trójki, ale mia³am szpary miêdzy zêbami wszystkimi. Za³o¿y³am aparat, zrobi³am miejsce na dwójki, tak jak Wy i pope³ni³am najgorszy mo¿liwy b³ad. Nie by³o mnie staæ na implanty, wiêc orto doradzi³ mi most. Pocz±tkowo mia³ byæ adhezyjny, ale orto w koñcu mi go odradzi³, bo podobno mia³ przypadki, ¿e most siê odcementowa³.. I w koñcu zrobi³ mi "normalny" most opi³owuj±c moje piêkne, zdrowe jedynki do ma³ych kikutków i nak³adaj±c 4 zêby (porcelana na cyrkonie). Wyda³am na to 5 tysiêcy z³otych i jestem tak zdo³owana, mimo ¿e minely juz 2 lata. Ciagle mysle ze mam sztuczne zêby. Ju¿ pal sze¶æ te dwójki,bo mi nie wyros³y, ale tak mi szkoda moich jedynek, godzi³am siê na wszyustko co powiedzia³ mi orto a nie powinnam i nic juz z tym nie zrobiê Wy te¿ mia³y¶cie podobne odczucia, czy tylko ja jestem inna? Nie powiedzia³am te¿ nikomu o tym, ¿e mam tam co¶ sztucznego, nawet przyjacio³om i facetowi, wiedz± tylko rodzice i siostra. Strasznie mi ¼le z tego powodu, ale mam dopiero 23 lata .. I czêsto s³yszê komplementy od ludzi, ¿e tak super wygl±dam teraz, a czujê siê jak oszustka, bo nikt nie wie, ¿e to nie moje zêby. Piszê ju¿ w drugim w±tku na tym forum, ale my¶lê, ¿e Wy, które mia³y¶cie podobny problem lepiej mnie zrozumiecie. Przynajmniej mam nadziejê.
Najgorsze, ¿e orto wybra³ mi za jasny kolor mostu. W ¶wietle sztucznym w gabinecie nie by³o tego widaæ, ale w dziennym rzuca siê w oczy niestety. I nic sie z tym nie da zrobiæ bo most zacementowany jest na sta³e. I chodzê ju¿ 2 lata z tym eh
G³owa do góry dziewczyno!! Skoro wszyscy dooko³a chwal± Twój piêkny u¶miech to tylko siê cieszyæ!!
Z ortodontami, dentystami i w ogóle lekarzami czêsto bywa tak, ¿e nie ka¿dy jest w swoim fachu kompetentny. Dlatego czasem lepiej udaæ siê do kilku stomatologów, zebraæ opinie i zadecydowaæ co zrobiæ.

Ja mam 24 lata i tak jak Ty nie mam sta³ych dwójek górnych. Co gorsza moje mleczaki wisz± ju¿ jak na w³osku. Ruszaj± siê i odczuwam du¿y dyskomfort w jamie ustnej. RTG pokaza³o, ¿e korzeni ju¿ praktycznie nie ma. Co raz czê¶ciej my¶lê co dalej.
Jako nastolatka nosi³am aparat, bo zêby ros³y krzywo. Nie zdecydowano siê na przesuniêcie trójek w miejsce dwójek, a ustawiono zêby tak, aby zrobiæ odpowiedni± lukê na wstawienie w dalekiej przysz³o¶ci impantów ( w miejsce tych mlecznych dwójek).
Ale jak to w ¿yciu bywa. Po latach zaczê³y wyrastaæ mi ósemki, które by³y do usuniêcia ( wszystkie 4). Usunê³am je, ale i tak ich wy¿ynanie siê naruszy³o ustawienie wszystkich zêbów. I tak na chwilê obecn± wypada³oby usn±æ mleczaki, pój¶æ do ortodonty, wstawiæ aparat ortodontyczny, zrobiæ znowu miejsce i pó¼niej wykonaæ implanty.
Noszenie aparatu ( choæ nie du¿o trzeba przesun±æ), to dodatkowe koszty plus wizyty, plus czas ( bo z tego co siê orientuje ludzie nosz± latami, ¿e zêby siê ustabilizowa³y). Jak sobie pomy¶lê.... to kosmos! Liczê oko³o 3 tys. za jeden implant. Wypada³o by mieæ 10 tys. i mo¿na siê zacz±æ bawiæ, tylko sk±d tu tyle wzi±æ??!!! Uczê siê, nie pracujê. Nikt mi tego niezasponsoruje haha. Bêdê szczerbata do koñca ¿ycia chyba, albo na prawdê d³ugo hahaha

Na most nigdy siê nie zgodzê, choæ te¿ wiele dentystów próbuje mi go wcisn±æ. )
Pozdrawiam
201702081016 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-27, 20:07   #73
izaa1333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Hej , mam pytanie do was. Widzê ¿e wiêkszo¶æ z was interesuje siê tego typu przypadkami wiêc mo¿e moglyby¶cie mi co¶ doradziæ. A wiêc mam 16 lat i ju¿ od 4 lat przesta³am je¼dziæ do ortodonty ze wzglêdu na to ¿e jeden z nich powiedzia³ mi ¿e w tym stanie narazie nie da siê nic zrobiæ i jak szczêka przestanie rosn±æ to bêdzie mo¿na wstawiæ imlanty i na tym koniec. Zapomnia³am wspomnieæ o tym ¿e genetycznje nie mam zawi±zków 5 zêbów w tym dwóch górnych dwójek nad czym najbardziej ubolewam.Teraz czytam na tym w±tku ¿e wiele z was poleca zacz±æ wcze¶niej. Wysy³am zdjêcie zêbów. Bardzo prosze o jak±¶ rade
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151227_205143.jpg (43,9 KB, 14 za³adowañ)
izaa1333 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-28, 12:52   #74
yaroray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

16 lat to za wcze¶nie na implanty, ale mogê poleciæ Ci powiêkszenie górnych dwójek, pod warunkiem, ¿e s± one wystarczaj±co mocno utwierdzone w dzi±¶le. Osobi¶cie przetestowa³em ten sposób i znacznie zwiêkszy³ siê u mnie komfort pokazywania u¶miechu. U mnie zêby zosta³y wyd³u¿one, ale nie do d³ugo¶ci jedynek, ¿eby nie bra³y zbyt du¿ego udzia³u w gryzieniu, bo to w koñcu mleczaki. Nie wiem dok³adnie z czego zosta³a zrobiona nadbudówka, ale podejrzewam, ¿e z materia³u na plomby. Koszt - 100 z³ za z±b, tak¿e niewielki, a komfort niewyobra¿alnie wiêkszy. Oczywi¶cie musia³aby¶ to skonsultowaæ ze stomatologiem.
yaroray jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-19, 22:38   #75
kaska_9412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez Arien_angel Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mia³am za³o¿ony aparat sta³y 16 lat temu (w 2 kl. podst.) - brak zawi±zków górnych dwójek i dolnych trójek. Wtedy aparaty sta³e to jeszcze w Polsce "raczkowa³y" - wygl±da³am jak ufo i tak siê czu³am, trochê to zajê³o, ale po latach wiem, ¿e by³o warto. Mam zêby bez luk, wszystkie swoje. Nie widaæ, ¿e górne "dwójki" to trójki, ani nie widaæ braku dolnych trójek. Teraz jest ju¿ lepiej, bo siê nikt a¿ tak nie ¶mieje, jest to ju¿ rzecz normalna, nawet u doros³ych. Jedyny minus to ceny (za moich czasów by³o jeszcze za free).
Hej tez ma taki problem ze nie mam jednej dwójki z prawej strony. mia³am juz raz parat i stay ortodonta wstawi³ mi most który wygl±da naprawdê dobrze, niestety jedynka z lewej stony wysune³a siê do przodu i ponownie zacze³am leczenie. Ortodontka powiedzia³a ¿e to mój wybór czy chce miec przesuwan± trójkê w miejsce trójki czy jednak zostawiamy most i kiedys implant. Bardziej jednak sk³ania³a siê przy przesuwaniu trójki. Ale ostatnio by³am u chirurga wycinaæ 8 i powiedzia³ ze nie bedzie to ³adnie wygladac i lepszy implant...
teraz am dwie opcje:
1) zostawiæ asymetrie jedynek i zostawiæ miejsce na implant (nie ma miejsce na wyrównanie i implant)
2) wyrównaæ asymetrie i przesun±c 3
Bardzo proszê was o pomoc mam 21 lat i naprawdê chce juz zrobiæ to tak jak ma byc... Czy mo¿esz wstawiæ zdjêcie swoich zêbów jak wygl po przerobieniu?
kaska_9412 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-03, 16:33   #76
effy7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Hej! Ciekawe czy jeszcze tu urzadujesz mam pytanko do Ciebie- proszê, odezwij siê
effy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-05, 19:22   #77
yaroray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Chcia³bym siê podzieliæ swoimi do¶wiadczeniami. Mam 30 lat i mia³em 4 mleczne zêby. W pewnym momencie jeden z nich zacz±³ byæ mocno lu¼ny, co zmusi³o mnie do podjêcia leczenia. Wstawi³em sobie od razu 4 implanty, ¿eby efekt by³ najlepszy (górne dwójki i trójki). Leczenie trwa³o oko³o rok. W tym czasie nosi siê protezê, potem zêby tymczasowe. Generalnie jest to nieco uci±¿liwe, ale je¿eli kto¶ chce ³adnie wygl±daæ, to warto. Od miesi±ca mam ostateczne zêby i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Koñcowy efekt jest naprawdê ³adny. Nie ukrywam, ¿e posz³o na to bardzo du¿o pieniêdzy. Oczywi¶cie implanty nie zawsze s± mo¿liwe do zastosowania, zale¿y to g³ównie od ilo¶ci ko¶ci, ale u mnie o dziwo nie by³o z tym problemu (ko¶æ mo¿e zanikaæ, je¿eli nie ma sta³ych zêbów). Co prawda u mnie po jednej stronie dzi±s³o siê cofnê³o i zêby s± dosyæ d³ugie, ale mój u¶miech nie jest a¿ tak wysoki, wiêc nie mam z tym problemu. Przed zdecydowaniem siê na implanty warto jest bardzo du¿o poczytaæ na ten temat, ¿eby pó¼niej siê czym¶ nie zdziwiæ.
yaroray jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-03-05 20:22:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.