Mamy marzec cz.13 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-20, 11:09   #3031
mira81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 591
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez Darkanddark Pokaż wiadomość
Mira co do seksu to tez nie mam ochoty.
Masz prawo być zmęczona, niektóre organizmy potrzebują trochę więcej niż te standardowe 6 tygodni.. Zmęczenie i brak snu tez nie sprzyja regeneracji:-/
Wiesz to nawet nie o zmeczenie chodzi..nie jestem gotowa na to, chyba mam jakas blokade w glowie. Czuje sie brzydka gruba i obawiam sie ze nic nie bedzie tak jak kiedys. Urodzilam duze dziecko przy uzyciu narzedzi, porod byl wielogodzinny i trudny i mysle ze to wszystko niestety wplynelo na moja fizycznosc. Raczej na seks sie nie zdecyduje przed zakonczeniem reedukacji. Nie wiem wogole czy te seanse mi cos pomoga.. Az mi sie ryczec chce. Ehh.. Nie zaluje ze przezylam porod sn bo to bylo doswiadczenie jedyne w swoim rodzaju ale zaczynam tez rozumiec dziewczyny ktore robia cesarki na zyczenie...

Envoyé de mon SM-G920F en utilisant Tapatalk
mira81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:09   #3032
Gosiaczek2507
Zadomowienie
 
Avatar Gosiaczek2507
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry ( Śląskie)
Wiadomości: 1 919
GG do Gosiaczek2507
Dot.: Mamy marzec cz.13

To co z tymi szczepieniami?? szczepicie czy nie?? bo ja ciągle boję się powikłań i na razie nie byliśmy na szczepieniu
__________________
moja stronka

blog

http://tworczoscgosiaczka.blogspot.com/
Gosiaczek2507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:13   #3033
trzydziescidwa
Zakorzenienie
 
Avatar trzydziescidwa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 500
Dot.: Mamy marzec cz.13

mira jest krem mixa baby jest ok. mamy go
__________________
Jureczek
trzydziescidwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:15   #3034
mira81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 591
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez trzydziescidwa Pokaż wiadomość
mira jest krem mixa baby jest ok. mamy go
Dzieki. Ide dzisiaj po wizycie na zakupy to popatrze. A jakies balsamy na ujedrnienie skory?

Envoyé de mon SM-G920F en utilisant Tapatalk
mira81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:22   #3035
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
Prace owszem by dostal. Ale za najnizsza krajowa
Kiepsko... będzie szukał czegoś innego?





Cytat:
Napisane przez Gosiaczek2507 Pokaż wiadomość
To co z tymi szczepieniami?? szczepicie czy nie?? bo ja ciągle boję się powikłań i na razie nie byliśmy na szczepieniu
Dla mnie głupotą jest nie szczepić. Nie chcę podejmować ryzyka że dziecko nie zaszczepione mi umrze na jakaś chorobę...
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:23   #3036
monikmi
Zadomowienie
 
Avatar monikmi
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 604
Dot.: Mamy marzec cz.13

Mira
Ja na buźkę Małemu daje Cicaplast Baume B5 z La Roche-Posay, zakładam że u Was dostaniesz go bez problemu a na ujedrnienie właśnie używam serii z Ziaji, ale skoro u Was nie ma to trudno mi coś polecić. Smaruje na zmianę z Bio-Oil.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
__________________
mąż i żona 26.07.14
Marcelek <3 18.02.16


monikmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:27   #3037
moonunit
Wtajemniczenie
 
Avatar moonunit
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy marzec cz.13

Mira My kapiemy i smarujemy kosmetykami z Hippa Maja ladny zapach i konsystencje Nie kleją się i ladnie sie wchlaniaja Do twarz tez mamy osobny krem z hipp
Mixa tez podobno dobra a La Roche Posay to już b dobra firma Uzywalam kiedyś probek od dermatologa na moje AZS Sa super ale cena odstrasza

Polozna byla Maly od piątku przybral ok 300 gram także idziemy na masę ;-) Waży juz 4400 z groszem ;-)
__________________
01.04.2016 synek

Edytowane przez moonunit
Czas edycji: 2016-04-20 o 11:45
moonunit jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 11:35   #3038
mira81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 591
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez moonunit Pokaż wiadomość
Mira My kapiemy i smarujemy kosmetykami z Hippa Maja ladny zapach i konsystencje Nie kleją się i ladnie sie wchlaniaja Do twarz tez mamy osobny krem z hipp
Mixa tez podobno dobra a La Roche Posay to już b dobra firma Uzywalam kiedyś probek od dermatologa na moje AZS Sa super ale cena odstrasza

Polozna byla Maly od piątku przybral ok 300 gram także idziemy na masę ;-)
Monikmi Moonunit dzieki..kosmetykow hippa tez tu nie kupie a szkoda..ale widze ze mixa i la roche macie wyprobowane to moze i ja kupie. Jesli chodzi o la roche to fakt ze to dosc drogie kosmetyki ale powiem szczerze jak sie kupuje w euro to troche mniej bije po kieszeni. Nie zeby bylo taniej bo cena ta sama ale jakos latwiej wydac 20€ niz 80zl..

A mnie kurcze jeszcze do kompletu wywalilo na twarzy syfy. W ciazy mialam spokoj a teraz jakas epidemia..nie wiem jak ja to zatuszuje zeby wyjsc do ludzi

Envoyé de mon SM-G920F en utilisant Tapatalk
mira81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:39   #3039
monikmi
Zadomowienie
 
Avatar monikmi
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 604
Dot.: Mamy marzec cz.13

Ja kupiłam ten krem do buzki z La Roche za 27zl, więc w sumie nie tragedia szczególnie że na taką małą buzie idzie go niewiele.

A jak wychodzicie na dwór, to dajecie Maluchom na buzie coś z filtrem UV?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
__________________
mąż i żona 26.07.14
Marcelek <3 18.02.16


monikmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:45   #3040
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Mamy marzec cz.13

Jesu dziewczyny, tak strasznie Wam współczuje tych katarków u dzieci, ja się trzęsę jak głupia żeby małego nie zarazić? Jak dzieci się zachowują przy tych katarach, kaszlach? Jedzą? Spią?
No i ten trądzik- ja nie wiem czy u mojego to trądzik czy nie? Skąd wiecie że to trądzik? Bo te wysypki na zdjęciach tak samo wyglądają

emma;- masz w domu mamę, nie pomaga Ci przy dziaciach? Też mamy wstrętne krosty

polly_- Bosz! przykro mi z powodu dziadzia..Co się stało, chorował..Miałaś dobry kontakt z nim?

Któraś pisała kiedyś o ciemienusie na brwiach, to mój własnie ma i pośrodku pomiędzy brwiami, co z tym robić?
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:48   #3041
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
polly_- Bosz! przykro mi z powodu dziadzia..Co się stało, chorował..Miałaś dobry kontakt z nim?
Rak płuc.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 11:48   #3042
_emma
Zakorzenienie
 
Avatar _emma
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 422
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek2507 Pokaż wiadomość
To co z tymi szczepieniami?? szczepicie czy nie?? bo ja ciągle boję się powikłań i na razie nie byliśmy na szczepieniu
Oczywiście, że szczepię 5w1 a później pneumokoki.
__________________
Córeczka
_emma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:49   #3043
eeyesblue
Zadomowienie
 
Avatar eeyesblue
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 853
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
Któraś pisała kiedyś o ciemienusie na brwiach, to mój własnie ma i pośrodku pomiędzy brwiami, co z tym robić?
moja córcia nie ma ciemieniuchy, ale dostałam od koleżanki emolium - zmiekczajacy żel na ciemieniuche w razie gdyby się pojawiła. żel jest od 1 dnia życia, poszukaj wciera się go na 30min a potem splukuje woda
__________________
M.
eeyesblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:51   #3044
monikmi
Zadomowienie
 
Avatar monikmi
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 604
Dot.: Mamy marzec cz.13

Nadia
To mój Maly miał ta ciemieniuche, smarowalam tym kremem z La Roche na grubo a po kilku godzinach zmywalam mokra jałowa gaza i po dwóch dniach stosowania zniknęło. Na tych fotkach które wstawilas w klubie właśnie zauważyłam brewki Oskarka, identyko jak u mojego.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
__________________
mąż i żona 26.07.14
Marcelek <3 18.02.16


monikmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:55   #3045
_emma
Zakorzenienie
 
Avatar _emma
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 422
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
emma;- masz w domu mamę, nie pomaga Ci przy dziaciach? Też mamy wstrętne krosty
Moja mama cały dzień pracuje. Brakuje mi męża do pomocy przy dzieciach albo żeby chociaż posiedział przy nas. Może za miesiąc się przeprowadzimy i wtedy już będziemy "razem" gdyby nie te cycki to życie byłoby piękniejsze! było już lepiej, a teraz znów bolą jak ch.lera!

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
Rak płuc.
Biedny ja też nie pożegnałam się z moim dziadkiem i też nie widział Agatki. Miałam do niego oddzwonic po porodzie i nie zdążyłam, a tak czekał i pytał o nas..
__________________
Córeczka
_emma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:58   #3046
moonunit
Wtajemniczenie
 
Avatar moonunit
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez monikmi Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten krem do buzki z La Roche za 27zl, więc w sumie nie tragedia szczególnie że na taką małą buzie idzie go niewiele.

A jak wychodzicie na dwór, to dajecie Maluchom na buzie coś z filtrem UV?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
To faktycznie dobra cena Kiedyś jak chcialam sobie kupić do twarzy krem to kosztował 60-70zl a to na kieszen licealistki zdecydowanie za dużo było i to było ok 15 lat temu

Mira Pamiętam ze tez po porodzie M długo nie mialam ochoty na seks Niewyspanie i zmeczenie dało o sobie znać No i zafiksowanie na dziecku ;-)Co do figury mam podobnie Jeszcze 5 kg zostalo do zrzucenia ciazowych Spodnie ciążowe wiszą na tylku a dżinsów sprzed jeszcze się nie odważylam założyć Na moje oko jeszcze za wcześnie Dlatego nosze ladne dresy w których sie dobrze czuje Kupilam sobie w kolorze mięty po domu sa ok

Pytalam polozna o wypryski malego o okazało się ze to zwykle potowki
Mowila tez ze jeśli bym cos zjadla co go uczula to by go wysypalo na całym ciele
Także mogę czekolade jeść ;-) To nie dobra wiadomość dla mojej wagi ;-) Dzis zjadlam tez banana i bede malego teraz obserwować

Ogólnie mały dzis wisi mi ma cycku co godzinę Chyba mnie dopadl kryzys laktacyjny :-( Trzeba jakoś przetrwać te kilka dni Dobrze ze w nocy je w miarę normalnie
__________________
01.04.2016 synek
moonunit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 12:03   #3047
Smerfetka1990
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka1990
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 439
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez Szczeperka Pokaż wiadomość
Dla mnie głupotą jest nie szczepić. Nie chcę podejmować ryzyka że dziecko nie zaszczepione mi umrze na jakaś chorobę...
Twój wybór ale prawdopodobnie tylko dlatego nazywasz to głupotą bo polegasz na wiedzy powszechnie propagowanej przez personel medyczny. A raczej na straszeniu że jak nie zaszczepisz to Ci dziecko umrze... np na takie polio którego nie ma w Polsce od 25 lat a na świecie od 5...
Nie dajcie się zastraszać. Jeśli szczepicie to nie róbcie tego ze strachu, tylko niech to będzie wasza przemyślana decyzja.

My byliśmy szczepieni zupełnie inaczej niż nasze dzieci. Kto z was wstrzyknąłby sobie teraz tyle szczepionek ile dajecie swoim dzieciom????

Polecam jeszcze raz ten film który zamieściłam w poprzednim poście dla tych niezdecydowanych
Smerfetka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 12:13   #3048
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez Szczeperka Pokaż wiadomość
Kiepsko... będzie szukał czegoś innego?







Dla mnie głupotą jest nie szczepić. Nie chcę podejmować ryzyka że dziecko nie zaszczepione mi umrze na jakaś chorobę...
Szuka caly czas


Ja tez uwazam ze to glupota nieszczepic w ogole.
__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 12:15   #3049
aguleck
Raczkowanie
 
Avatar aguleck
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 212
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez eweokr Pokaż wiadomość
Hej a miał kaszelek przy katarku? Bo nasza pokasluje. Idę dzisiaj z nią do lekarza
Raczej nie miał. Lekarka osłuchała go w poprzedni pt przed szczepieniem, stwierdziła, że osłuchowo ok, więc zaszczepiliśmy. Na szczęście po szczepieniach mu się nie Pogorszyło, alepoprawia się bardzo powoli.

Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
My raczej odkładamy, ale czasem nam się przyśnie zauważyłam, że wtedy śpi dłużej.


Ja Też kp i też odkładam.

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
Mi się bardziej wydaje, że to charakter. :P

Właśnie do mnie ojciec zadzwonił, dziadek dzisiaj zmarł. Miałam go z Niną wczoraj odwiedzić, ale wiatr tak wiał, że nigdzie nie wyszłyśmy, stwierdziłam, że dzisiaj pójdziemy.
Kuzynka mi opowiadała, że dziadek przez ostatnie dni mnie wołał...
Bardzo mi przykro. Szkoda, że nie poznali się z Niną.

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Pisałyście kiedyś o koszulkach do kp, byłam wczoraj w Pepco i są fajne koszulki bawełniane z kr rękawem i guziczkami z przodu za 20zł w różnych kolorach.

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
A ja mam problem z Maksem.... jest niegrzeczny, nie słucha i robi mi na złość... a to przez to, że nie mam dla niego czasu Antek popołudniami jest bardzo marudny, albo jest na cycu albo chce być tylko na rękach a Maks chciałby żebym się z nim pobawiła, jak nie mam na to czasu to on robi różne rzeczy, żeby tylko zwrócić moją uwagę, hałasuje, wspina się na meble, krzyczy itp. I wiem, że to moja wina bo go zaniedbuję ....
Ja mam podobnie ze starszą córką. Wprawdzie nie skacze po meblach (na to jest za duża), ale strasznie się buntuje. Z zazdrością czytam o starszakach, które są takie czułe i opiekuńcze. Już myślałam, że jestem taką złą matką. Uczę ją każdego dnia, tłumaczę i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Teraz jak nie chodzi do przedszkola to nawet mi troszkę pomaga.

Cytat:
Napisane przez mira81 Pokaż wiadomość
A polecicie jakis dobry krem nawilzajacy dla dzieckow? Czym smarujecie faldy i podbrodki? Potrzebuje cos nietlustego i nieklejacego..

Ja dzisiaj mam wizyte u ginekologa i az sie boje..od porodu minelo 7 tygodni a ja dalej nie jestem w formie. Mam wrazenie ze nic jeszcze nie wrocilo do normalnosci, w dole pobolewa, mam tam takie uczucie ciezkosci zwlaszcza po calym dniu dzwigania mojego klocka, wozka itp. Ciagle krwawie, moj hemoroid non stop sie odzywa. Boje sie ze juz mi tak zostanie poza tym mam 3 kg do zrzucenia i czuje sie z tym okropnie. Brzuch mi nie przeszkadza ale udziska i dupsko to porazka. Wszystko lata jak galareta i ledwo sie mieszcze w najwieksze dzinsy sprzed ciazy. W efekcie nie mam w czym chodzic bo ciazowe leca z dupy a sprzed ciazy ciasne. Czuje sie do dupy ogolnie.Gorzej niz w ciazy powoedzialabym. O seksie to nawet nie mysle

Envoyé de mon SM-G920F en utilisant Tapatalk
3 kg to naprawdę malutko. Ja mam 7 na plusie, ale i tak uważam, że wyglądam nieźle. A to dlatego, że po poprzedniej ciąży miałam plus 20 na tym etapie. Na plażę bym teraz nie wyszła, ale ubrania "tylko" o rozmiar większe niż przed ciążą. A mąż mam wrażenie, że w ogóle tych 7 kg nie zauważa. Skoro wtedy zaakceptował mnie taką duużo większą. Tak więc, to kwestia nastawienia. Nie ma się naprawdę czym zamartwiać.

Cytat:
Napisane przez Szczeperka Pokaż wiadomość
Dla mnie głupotą jest nie szczepić. Nie chcę podejmować ryzyka że dziecko nie zaszczepione mi umrze na jakaś chorobę...
zgadzam się. Dodatkowo przemawiają do mnie argumenty, że przez nieszczepione dzieci epidemia może powrócić, a wirusy mogą mutować i zagrażać też szczepionym dzieciom. Ponadto jest wiele dzieci, które nie mogą buć szczepione chociażby przez choroby nowotworowe i dla nich tacy nieszczepieni rówieśnicy to też zagrożenie, więc ja szczepionkom mówię "tak".

Edytowane przez aguleck
Czas edycji: 2016-04-20 o 12:18
aguleck jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 12:18   #3050
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez Smerfetka1990 Pokaż wiadomość
Twój wybór ale prawdopodobnie tylko dlatego nazywasz to głupotą bo polegasz na wiedzy powszechnie propagowanej przez personel medyczny. A raczej na straszeniu że jak nie zaszczepisz to Ci dziecko umrze... np na takie polio którego nie ma w Polsce od 25 lat a na świecie od 5...
Nie dajcie się zastraszać. Jeśli szczepicie to nie róbcie tego ze strachu, tylko niech to będzie wasza przemyślana decyzja.

My byliśmy szczepieni zupełnie inaczej niż nasze dzieci. Kto z was wstrzyknąłby sobie teraz tyle szczepionek ile dajecie swoim dzieciom????

Polecam jeszcze raz ten film który zamieściłam w poprzednim poście dla tych niezdecydowanych
Nie polegam tylko na wiedzy którą serwują pediatrzy i koncerny farmaceutyczne. Moja decyzja jest przemyślana i po prostu wybieram ryzyko szczepień a nie niepewność nieszczepienia
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 12:27   #3051
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Mamy marzec cz.13

Ja bym nie pozwolila nawet mojemu dziecku na zabawe z dzieckiem nieszczepionym.

Do przedszkola tez bedziesz miala problem zapisac
__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:01   #3052
Smerfetka1990
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka1990
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 439
Dot.: Mamy marzec cz.13

Z przedszkolem problemu mieć nie będę bo pytałam.

Ja szanuję zdanie osób które szczepią. Nie rozumiem dlaczego odmienne stanowisko jest nazywane głupotą skoro są powody by nie szczepić. Chociażby zawartość rtęci w szczepionkach..

Norma dla dziecka to 2mcg na kilogram masy ciała, czyli nie więcej aniżeli 10 mcg.

• DtaP (błonicy, tężcowi i krztuścowi): 170-625 mikrogramów, w zależności od producenta.

• Zapalenie wątroby typu A: 250 mcg

• Wirusowe zapalenie wątroby typu B: 250 mcg

• Hib (na zapalenie opon mózgowych; Marka PedVaxHib tylko): 225 mcg HPV: 225 mcg Pediarix (połączenie DTaP-zapalenie wątroby typu B, polio): 850 mcg Pentacel (DTaP-Hib-polio kombinacja): 330 mcg

• Pneumokoki: 125 mcg

Ale cóż w takim razie jestem głupia że nie podaje dziecku do organizmu substancji która jest uznana za mocną truciznę.

Już się nie będę odzywać w tej sprawie. Większość ma już ugruntowane stanowiska więc nie ma potrzeby.
Smerfetka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:12   #3053
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec cz.13

Szczepionki to ogólnie kontrowersyjny temat. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Mimo to uważam, że przy przyjmowaniu dzieci do żłobków i przedszkoli powinno być dodatkowe kryterium dot. odbycia szczepień. Nie chciałabym, żeby nieszczepione dziecko zarażało inne dzieci. Poza tym choroby przy nieszczepionym organizmie mają groźniejszy charakter.
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:14   #3054
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez mira81 Pokaż wiadomość
Tutaj nie ma ziaji

Envoyé de mon SM-G920F en utilisant Tapatalk
Na Montreuil jest sklep z Polskimi kosmetykami i maja wszystko z ziaji. Mozna przez net tez u nich zamawiac

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez milenujdka Pokaż wiadomość
Szczepionki to ogólnie kontrowersyjny temat. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Mimo to uważam, że przy przyjmowaniu dzieci do żłobków i przedszkoli powinno być dodatkowe kryterium dot. odbycia szczepień. Nie chciałabym, żeby nieszczepione dziecko zarażało inne dzieci. Poza tym choroby przy nieszczepionym organizmie mają groźniejszy charakter.
tutaj tak jest. Nie masz szczepień to nie masz szans na przedszkole i mi to odpowiada.
__________________

Edytowane przez malinka9191
Czas edycji: 2016-04-20 o 13:15
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:30   #3055
trzydziescidwa
Zakorzenienie
 
Avatar trzydziescidwa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 500
Dot.: Mamy marzec cz.13

ech... ratunku, dzisiaj dzień marudy i bezsenności a jesteśmy sami do 19 pospał z pół godziny w chuście i tyle...nie mam jak nawet się wczytać, buuuuu
__________________
Jureczek
trzydziescidwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:37   #3056
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec cz.13

Dziewczyny, jakie macie brzuchy? Macie jakiś inny kolor brzucha i czy macie jeszcze tę krechę?
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:37   #3057
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Mamy marzec cz.13

Polly bardzo mi przykro,

przyszła sukienka wiem nie noszę 36 ale jak wygląda? sorry za butki nie wiem gdzie są szpilki


młody śpi w wózku po spacerze, bo mnie po 50 min na dworze przywiało do domku, niby słoneczko i wszystko fajnie tylko wieje jak w kielecki od tych pól.

ja mam jeszcze kreche i ogólnie na dole jestem ciemniejsza niż normalnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (47,6 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez diablica071086
Czas edycji: 2016-04-20 o 13:39
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:43   #3058
eeyesblue
Zadomowienie
 
Avatar eeyesblue
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 853
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez moonunit Pokaż wiadomość
Mowila tez ze jeśli bym cos zjadla co go uczula to by go wysypalo na całym ciele
Także mogę czekolade jeść ;-) To nie dobra wiadomość dla mojej wagi ;-) Dzis zjadlam tez banana i bede malego teraz obserwować
też tak słyszałam, że uczulenie pojawia się na całym ciele a nie tylko buzi i że większość uczulen objawia się dopiero po 3 miesiącu życia




Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
tutaj tak jest. Nie masz szczepień to nie masz szans na przedszkole i mi to odpowiada.
w uk tak samo jest



moja córcia śpi i śpi, no szok! wstała pół godz na jedzenie i krótki spacer, bo jej coś nie pasowało, zmieniłam pampersa, dałam cyca i znów śpi, już od 9 rano w sumie. aż jej temp mierzylam czy ja coś nie bierze, ale jest ok. taki śpioch dziś pewnie z niej

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez milenujdka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie macie brzuchy? Macie jakiś inny kolor brzucha i czy macie jeszcze tę krechę?
kreche mam i ciemniejszy pępek a kolor brzucha normalny
__________________
M.
eeyesblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:44   #3059
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Mamy marzec cz.13

Dziewczyny dziś ruszyła promocja w Rossmanie, kurdę ale mam zapał tam lecieć, ale z dzieckiem kurdę to nie miejsce.Wyobrażam ten tłok
Słuchajcie a w Rossmanie online, ta promocja nie jest aktywna, co nie?
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 13:46   #3060
Kiinga26
Zadomowienie
 
Avatar Kiinga26
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 226
Dot.: Mamy marzec cz.13

Cytat:
Napisane przez mira81 Pokaż wiadomość
Wiesz to nawet nie o zmeczenie chodzi..nie jestem gotowa na to, chyba mam jakas blokade w glowie. Czuje sie brzydka gruba i obawiam sie ze nic nie bedzie tak jak kiedys. Urodzilam duze dziecko przy uzyciu narzedzi, porod byl wielogodzinny i trudny i mysle ze to wszystko niestety wplynelo na moja fizycznosc. Raczej na seks sie nie zdecyduje przed zakonczeniem reedukacji. Nie wiem wogole czy te seanse mi cos pomoga.. Az mi sie ryczec chce. Ehh.. Nie zaluje ze przezylam porod sn bo to bylo doswiadczenie jedyne w swoim rodzaju ale zaczynam tez rozumiec dziewczyny ktore robia cesarki na zyczenie...

Envoyé de mon SM-G920F en utilisant Tapatalk
Miałam taką blokadę po pierwszej ciąży. U mnie brała się z faktu, że na brzuchu okrutnie rozciągnęła mi się skóra ( przytyłam aż 30 kg) a do tego dosłownie rozstęp na rozstępie. Bardzo długo zajęło mi przełamanie wstydu jeszcze dłużej względna akceptacja takiego stanu rzeczy. Mi niestety tylko operacja plastyczna brzucha mogłaby cokolwiek pomóc. Nie zdecyduję się na nią. I to nawet nie ze względów finansowych, ale dlatego, ze ja się boję każdej interwencji chirurgicznej i uważam to za najwyższą konieczność w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Pozostało mi więc przełknąć fakt ,ze już nigdy nie wyskoczę na plażę w dwuczęściowym kostiumie i nie założę bluzki odkrywającej brzuch. Nie każdy może mieć idealne ciało. Moje po pierwszej ciąży pozostawia wiele do życzenia.

Ja również szczepię . Nie przemawia do mnie argument,że jakiejś choroby już nie ma. Wyeliminowana została w dużej mierze dzięki szczepieniom. Przestaniemy sie szczepić i groźne dla zdrowia choroby będą wracać.
Kiinga26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-08 09:35:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.